BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Ergebnis 1 bis 6 von 6

Slavko Labovic Fan Thread

Erstellt von , 23.07.2006, 16:21 Uhr · 5 Antworten · 752 Aufrufe

Slavko Labovic Fan Thread

Ozbiljan i lako prilagodljiv

Slavko Labović: Jednu od zapaženih rola u filmu Srdana Golubovića “Apsolutnih sto” odigrao je Slavko Labović, glumac iz Danske, našeg porekla. Do sada je snimio nekoliko akcionih trilera, ali izdvaja ulogu u crnoj komediji “I u Kini jedu pse” Lassea Spanga Olsena, koji je bio hit u beogradskim bioskopima. Veoma komunikativan i uvek spreman za razgovor, Labović rado priča o svojim korenima, domovini, poslovima kojima se bavio pre glume, ali i planovima koje namerava da ostvari.

Rođeni ste u Kolašinu, a u Dansku ste došli kao četvorogodišnjak...

Slavko Labović: U prestonici Kraljevine Danske sam završio osnovnu školu, gimnaziju i dve i po godine studija medicine, tako da posedujem zvanje medicinskog tehničara u psihijatriji. Do 1999. godine radio sam kao prevodilac u Crvenom krstu Danske “Zavodu za izbeglice” i u nekoliko opština. Zalagao sam se i mnogima pomagao da reše svoj politički status, dobiju boravišne vize i prebrode najteže trenutke imigracije. Radio sam i kao pedagog u omladinskoj ustanovi, a izvesno vreme sam bio i šef obezbeđenja jedne kopenhagenske diskoteke.

Svestrani ste i veoma aktivni. Kako je došlo do toga da se okrenete filmu?

Slavko Labović: Akcioni triler “Diler” je bio moj prvi film, gde sam se okušao kao glumac i gde su me zapazili ljudi iz kinematografije. Odabran sam među 52 kandidata za tumačenje junaka, koji je morao da bude poprilično visok, mišićav i pomalo brutalan. Među mnogim Arapima, Turcima, Šiptarima i Pakistancima, reditelj i scenarista su se odlučili baš za mene, jer sam ispunjavao još jedan uslov – govorio sam srpski sa prepoznatljivim crnogorskim akcentom. Potom sam snimio “I u Kini jedu pse”, a nadam se da će uskoro uslediti i holivudska verzija ovog filma. Reditelj će biti isti, to jest Lasse Spang Olsen.

Iako ste već 35 godina van domovine, jezik niste zaboravili. Čija je to zasluga?

Slavko Labović: Mojih roditelja, koji su se trudili da spreče asimilaciju svoje dece u stranom svetu. Žao mi je kada vidim da postoje tužni primeri, kao što su neki zemljaci, koji su nakon izvesnog broja godina zaboravili svoje korene, ko su, šta su i odakle su. Izgubili su veru, nacionalnost, otuđili se i postali Danci. Nasuprot njima, moji roditelji su nastavili da gaje pravoslavna osećanja i preneli ih na svoje potomstvo. Ipak, paralelno sa tim postali smo i deo zemlje u kojoj živimo, bez imalo problema.

Prati vas fama da ste prepotentna osoba, koja lako ne daje intervjue...

Slavko Labović: Po prirodi sam dosta ozbiljan, ali lako prilagodljiv. Znam i da se šalim, ali umem da odvojim šalu od zbilje. Imam ogromnu moć koncentracije i to mi je verovatno nešto što mi je podareno sa genima. Ne mogu da negiram da mi popularnost ne prija, ali me ona sigurno ne može promeniti. Mrzim prepotentne i arogantne ljude i zbog toga ni ja ne mogu da budem takav.

Koja vam je najveća želja?

Slavko Labović: Jedna od najvećih želja mi je ispunjena, a to je bila da zaigram u nekom domaćem filmu. Izbor je pao na “Apsolutnih sto” Srdana Golubovića. Veoma mi je drago što sam se našao na istom mestu sa glumcima kao što su Bogdan Diklić i Srđan Todorović. Takođe se nadam da ću imati priliku da zaigram i pored svetskih glumaca, koje veoma cenim, kao što su Harvey Keitel i Christian Slater .

Ein Sehr Guter Schauspieler er kommt aus Serbien und Wohnt in Dänemark hat viele Filme in Dänemark gemacht.

Er hat in den Filmen mitgespielt:

Pusher
    Pusher 2
    Pusher 3
    Good Cop
    In China Essen Sie Hunde
    Old Men in New Cars

Dadi
    *hochschieb

Emir
    Egal wer von euch nen Film gucken will... Pusher 1,2,3 müsst Ihr schauen ...

Ab 18 ist der ...

ökörtilos
    Lab heißt Fuß auf ung.

UKI

Zitat Zitat von Emir Beitrag anzeigen
    Egal wer von euch nen Film gucken will... Pusher 1,2,3 müsst Ihr schauen ...

Ab 18 ist der ...

Ich bin erst 15 und du sagst wir MÜSSEN ihn anschauen, verdammt was soll ich machen?

Emir
    Zitat Zitat von UKI Beitrag anzeigen
    Ich bin erst 15 und du sagst wir MÜSSEN ihn anschauen, verdammt was soll ich machen?