BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Ergebnis 1 bis 4 von 4

Birra "Tirana" erhält eine Intern. Qualitätspreis

Erstellt von lupo-de-mare, 16.10.2004, 18:16 Uhr · 3 Antworten · 2.083 Aufrufe

 1. #1
  Avatar von lupo-de-mare

  Registriert seit
  14.07.2004
  Beiträge
  11.988

  Birra "Tirana" erhält eine Intern. Qualitätspreis

  Das ist mein Lieblings Bier in Albanien und schmeckt recht ordentlich. Wesentlich besser als die Italienische Brühe.

  Die Firma hatte einen Kredit, Firmen Beteiligung von AREF über die Italiener und die EBRD Bank.

  In 2006 muss dieser AREF Fond abgewickelt sein, bzw. die Beteiligungen verkauft sein.
  Birra "Tirana" merr cmimin "Ylli Nderkombetar Platin per Cilesine"
  Lajmi i ores 3:50 PM

  arkiv
  TIRANE (16 Tetor) - Qendra e Inisiativave te Biznesit Nderkombetar ka dekoruar ndermjet bizneseve pjesmarrese nga 132 shtete te botes, "Birra Tiranen" me cmimim "Ylli Nderkombetar Platin per Cilesine". Ceremonia e dorezimit te ketij cmimi u zhvillua sot ne Tirane, ne ambjentet e panairit "Vjeshte 2004", ku kompania "Birra Tirana" eshte e pranishme me nje stende te vecante, per te qene me afer me klientet e vizitoret. Bernard Jace, Drejtor i menaxhimit tha se "nje vit pas marrjes se cmimit nderkombetar ne samitin e cilesise te zhvilluar ne Yew York, Birra Tirana demostron nje histori te suksesshme zhvillimi". Kjo kompani prezantohet denjesisht ne tregjet Kosovare, te SHBA-se, dhe se fundi ne Britanine e Madhe. Birra Tirana eshte nje nga fabrikat me te medha ne vend per prodhimin e birres dhe vetem gjate vitit 2003, ajo ka investuar 10 milion Euro per rritjen e kapacitetit prodhues. Prodhimi i kompanise "Birra Tirana" sipas perfaqesuesve te saj, ze 70 % te tregut vendas dhe shitet me nje cmim favorizues ne treg ne krahasim me markat e tjera te huaja bm/bm (BalkanWeb)

 2. #2

  Registriert seit
  14.07.2004
  Beiträge
  5.698
  hmmm das ist gut für die Leber!

 3. #3
  Avatar von lupo-de-mare

  Registriert seit
  14.07.2004
  Beiträge
  11.988
  Zitat Zitat von Albanesi
  hmmm das ist gut für die Leber!
  Ein neuer Artikel zum Thema

  Banorėt tregojnė se policia ndėrtimore hyri natėn nė Kakome, pėrmes detit. Ndėrtimorėt: Nuk ėshtė e vėrtetė

  Kakome, ndėrtimorėt aksion natėn me dinamit


  Thoma Nika

  SARANDĖ- “Thyerja” e ndėrtimorėve nga postoblloku i banorėve niviciotė tre ditė mė parė dhe sprapsja e tyre nga operacioni i planifikuar pėr shembjen e 5 ndėrtimeve pa leje nė Kakome, ka qenė vetėm i pėrkohshėm. Njė ditė mė parė muret mbajtės tė disa lokaleve tė shėrbimit, tė ngritura prej vitesh nė kėtė zonė, janė gdhirė me zgavra tė hapura nga shpėrthimet e dinamitit. Banorėt pretendojnė se ndėrtimorėt kanė hyrė natėn nė Kakome, pėrmes detit dhe kanė vepruar me dinamit, ndėrsa ndėrtimorėt pohojnė tė kundėrtėn. Dje nė Kakome ka shkuar fadroma e policisė ndėrtimore. Burime tė policisė ndėrtimore thanė pėr gazetėn se ėshtė ekzekutuar eleminimi i tė pesė lokaleve pa leje qė gjendeshin atje, ndėrkohė qė nuk kanė pranuar kurrsesi faktin se aksioni ėshtė kryer natėn dhe me dinamit.
  Kryeplaku: ndėrtimorėt vepruan natėn me dinamit
  Ladi Kumi, kryeplak i fshatit Nivicė thotė se aq sa i mirėkuptuar ėshtė ndarė nga dialogimi me krerėt e policisė ndėrtimore, po aq ka mbetur i zhgėnjeyr prej tyre. I kontaktuar nė orėt e vona tė pasdites sė djeshme, Kumi ka thėnė pėr gazetėn se nuk pritej ajo qė ka bėrė policia ndėrtimore nė Kakome. Sipas tij, nė orėn 4 tė mėngjesit tė djeshėm janė dėgjuar plasje tė fuqishme dinamiti qė vinin nga gryka e Kakomesė. Banorėt kanė shkuar nė vendin ku ėshtė dėgjuar shpėrthimi dhe nė muret e lokaleve tė bashkėfshatarėve niviciotė kanė parė efektin e veprimit me dinamit. Lokalet e bashkėfshatarėve, sipas kryeplakut, kanė qėnė ndėrtuar nė trojet e tė parėve tė tyre. “Nuk arrijmė ta kuptojmė dot se ku e gjen arsyen policia ndėrtimore qė tė veprojė me forcėn e dinamiti dhe jo me forcėn e ligjit”,- tha i indinjuar Kumi. Pėr mė tepėr ka argumentuar ai-qė ne jemi nė pritje tė njė pėrgjigjeje nga legjislativi shqiptar, tė cilėn do ta respektojmė, ciladoqoftė ajo. Atėherė, shtron pyetjen ai, pse policisė ndėrtimore nuk i pritet”. Ai vė nė dukje se ka qėnė vetėm njė rastėsi qė plasjet me dinamit nuk kanė marrė jetėn e rojes qė ishte vendosur atje nga ana e fshatarėve. Kjo ka ndodhur nė orėt e para tė mėngjesit tė djeshėm, kur, sipas Kumit, janė hapur zgavra tė thella nė muret rrethues e nė ata mbajtės. “Atė qė ramė dakord qė tė mos e bėnin nga toka,- vijon kryeplaku i fshatit Ladi Kumi,- ndėrtimorėt e bėnė nė mėnyrė klandestine nga deti”. Mėsohet se grupe-grupe banorėt kanė shkuar pėr tė parė efektet e dėmtimeve tė shkaktuara nga dinamiti. Por ata nuk e kanė gjetur tė udhės qė tė organizohen dhe tė protestojnė. Nga ana tjetėr kryeplaku e lidh veprimin e ndėrtimorėve nė emėr tė ligjit me synimet e qeveritarėve tanė, tė cilat ai i quan grabitqare. “Qeveritarėt tanė mesa duket, janė tė vendosur qė t’i shkojnė deri nė fund idesė pėr ta shpronėsuar pronarin e vėrtetė dhe tė ngrenė kėtu fshatin e ideuar turistik pėr kastat qeverisėse”,- akuzon kryeplaku. Kjo ėshtė e keqja qė qajmė mė shumė, thotė ai. Pėr kryeplakun nuk ėshtė as shqiptare dhe as nė dinjitetin e strukturave qė pėrfaqėsojnė ligjin dhe shtetin qė nga njėra anė tė bėjnė sikur mirėkuptohen me banorėt pas dialogimit dhe nga ana tjetėr tė gjejnė rrugėt detare pėr t’u futur hajdutēe nė Kakome.  20/10/2004
  KATEGORIA: Kronikė nga rrethet

  http://www.shekulli.com.al/index.php...s&newsID=57443

 4. #4

  Registriert seit
  05.09.2004
  Beiträge
  7.890
  Glückwunsch!

  Obwohl mich manchmal die Werbung ziemlich nervte.

Ähnliche Themen

 1. Antworten: 129
  Letzter Beitrag: 14.03.2013, 02:15
 2. Antworten: 7
  Letzter Beitrag: 30.05.2012, 23:26
 3. Slowenien erhält neue Patroullien-Schiffe "Triglav" von Russland
  Von Mastakilla im Forum Kriminalität und Militär
  Antworten: 136
  Letzter Beitrag: 24.11.2010, 16:27