BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 27 von 53 ErsteErste ... 1723242526272829303137 ... LetzteLetzte
Ergebnis 261 bis 270 von 525

100 Jahre Unabhängigkeit / Albanien Unabhängigkeitsfeier

Erstellt von Jean Gardi, 12.07.2012, 23:09 Uhr · 524 Antworten · 48.393 Aufrufe

 1. #261
  Avatar von Mbreti Bardhyl

  Registriert seit
  24.07.2010
  Beiträge
  2.572

  Ne nje flamur te pandare


 2. #262
  Avatar von Albion

  Registriert seit
  10.04.2010
  Beiträge
  4.614

 3. #263

 4. #264
  Avatar von VoxPopuli

  Registriert seit
  07.06.2011
  Beiträge
  2.610
  100_th_anniversary_of_Albanian_independence_final_2_1347730547.jpg

  Jericho - Nentori i ftohte
  A ka njė kujtim tė mė ngrohė nė kėtė ditė pėr mua?
  A ka ndonjė udhė e si burrė ta kthejė kokėn t'shikojė?
  A ka njė kujtim, tė na jep njė kuptim, a s'mė thua?
  A mė tregoni, ku ta gjej forcėn sot tė kėndojė?

  Akoma tė freskėt e kam at shikim tė pėrbuzjes
  Akoma tė freskėt tė ftohtin e dhimbjes nė asht
  Akoma tė freskta edhe gjurmėt qė kėmbėt i lanė rrugės
  Syri mė mbeti i ngrirė nė shtėpinė qė mė kurrė nuk e pash

  REF:
  Nėntori i ftohtė
  Mė ndjek dhe sot
  Nėntori i ftohtė
  Jehon nė mot

  Kaluam njė shekull nė ecje por prap u rrėzuam
  Kaluam njė shekull por prap s'mund tė qėndrojmė nė kėmbė
  Kaluam njė shekull mėsim, e si asgjė s'mėsuam?
  O i paditur, syri i pangopur njė popull e shėmbė

  Sa gjatė do tė shkojė derisa do ta duam vetvehtėn
  Sa gjatė do tė shkojė derisa fatin vet ta ndryshojmė
  Sa gjatė do tė shkojė derisa tjetrit t'ja cmojmė jetėn
  A mė tregoni, ku ta gjejmė forcen sot tė kendojmė

  REF:
  Nėntori i ftohtė
  Mė ndjek dhe sot
  Nėntori i ftohtė
  Nėntor ...

  Mė shanė e mė ranė, i pabesė do tė bėhesh mė thanė
  Mė zhveshėn e veshėn, as vehten s'e njoh mė kush jam

  Vellon qė ma kanė qepur, sa krenar sot e mbajė
  Vallės qė ja kanė hedhur, sikur njė nuse sa bukur hapin qė e mbajė

 5. #265
  Avatar von FloKrass

  Registriert seit
  02.12.2011
  Beiträge
  10.140
  Zitat Zitat von AlphaOmega Beitrag anzeigen
  100_th_anniversary_of_Albanian_independence_final_2_1347730547.jpg

  Jericho - Nentori i ftohte
  A ka njė kujtim tė mė ngrohė nė kėtė ditė pėr mua?
  A ka ndonjė udhė e si burrė ta kthejė kokėn t'shikojė?
  A ka njė kujtim, tė na jep njė kuptim, a s'mė thua?
  A mė tregoni, ku ta gjej forcėn sot tė kėndojė?

  Akoma tė freskėt e kam at shikim tė pėrbuzjes
  Akoma tė freskėt tė ftohtin e dhimbjes nė asht
  Akoma tė freskta edhe gjurmėt qė kėmbėt i lanė rrugės
  Syri mė mbeti i ngrirė nė shtėpinė qė mė kurrė nuk e pash

  REF:
  Nėntori i ftohtė
  Mė ndjek dhe sot
  Nėntori i ftohtė
  Jehon nė mot

  Kaluam njė shekull nė ecje por prap u rrėzuam
  Kaluam njė shekull por prap s'mund tė qėndrojmė nė kėmbė
  Kaluam njė shekull mėsim, e si asgjė s'mėsuam?
  O i paditur, syri i pangopur njė popull e shėmbė

  Sa gjatė do tė shkojė derisa do ta duam vetvehtėn
  Sa gjatė do tė shkojė derisa fatin vet ta ndryshojmė
  Sa gjatė do tė shkojė derisa tjetrit t'ja cmojmė jetėn
  A mė tregoni, ku ta gjejmė forcen sot tė kendojmė

  REF:
  Nėntori i ftohtė
  Mė ndjek dhe sot
  Nėntori i ftohtė
  Nėntor ...

  Mė shanė e mė ranė, i pabesė do tė bėhesh mė thanė
  Mė zhveshėn e veshėn, as vehten s'e njoh mė kush jam

  Vellon qė ma kanė qepur, sa krenar sot e mbajė
  Vallės qė ja kanė hedhur, sikur njė nuse sa bukur hapin qė e mbajė
  Jericho Beschte Band Finde auch Shkaba von Jericho gut

 6. #266
  Avatar von VoxPopuli

  Registriert seit
  07.06.2011
  Beiträge
  2.610

  Jericho - Shkaba  Edhe malet edhe fushat po vajtojnė
  Kang't e trimit n'zemėr t'djalit mo s'jetojnė
  Fjalt' e pleqve nėpėr oda kokan tha
  Ni shejtan, ma t'mirt' e votrės na I ka vra

  Paska ardhė ahir zamani more vlla
  N'krye t'venit ni xhahil syt me na pa
  Oh ky devėr o I fesatit n'mes vllaznisė
  Gratė e huja dojnė me na i bo t'zot e shpisė

  Ku mb...et besa ku mbet fjala e burrnisė
  Ku mbet ftyra e gjithė ai nam I tan Shqipnisė
  Ku met vallja, ku met kanga me tupan
  Ku met loti I dashnise o per vatan

  Permi stanet e ēobanit fluturo
  Ti moj shqipja e vatanit mos harro
  Me I hap kraht me na dhon zemer per mejdan
  Nė emėr t'zotit o pėr kėtė vend bahem kurban

  Ref:

  Ēu n'kom se na erdh vakti
  Sot flen o veē I ngrati
  Vet jemi t'zot e ktij vendi, o dora e hasmit
  Ka kush I del vatanit

  Vet jemi t'zot e ktij vendi, o zagart' e hasmit
  Ka kush I del vatanit

  __________________________________________________ ______________________________________

  Der Text ist einfach genial!

 7. #267
  Avatar von El Malesor

  Registriert seit
  23.10.2008
  Beiträge
  5.438
  New York
 8. #268

  Registriert seit
  15.04.2012
  Beiträge
  5.696
  Prekaz  - - - Aktualisiert - - -

  Gjakova
  Wayne New Jersey

  Tokyo Japan

  Kastriot, Kosova

  Shkoder, Albanien

  Prishtine, Kosova
  Pogradec, Albanien
  Lushnje, Albanien


 9. #269
  Avatar von Freakylol

  Registriert seit
  10.02.2012
  Beiträge
  1.257

 10. #270

  Registriert seit
  15.04.2012
  Beiträge
  5.696
  bis zum 28 November soll das Spiel Skederman auf Apple zum Download bereit sein.


  http://www.facebook.com/Skenderman

  - - - Aktualisiert - - -  Keta burra prej Mitrovice u nisen per ne VloreÄhnliche Themen

 1. Antworten: 215
  Letzter Beitrag: 02.07.2011, 21:27
 2. Antworten: 14
  Letzter Beitrag: 27.01.2008, 07:04
 3. Antworten: 67
  Letzter Beitrag: 29.05.2007, 15:35
 4. Antworten: 40
  Letzter Beitrag: 17.10.2006, 20:30
 5. Albanien will Kosovo-Unabhängigkeit
  Von Albanesi2 im Forum Politik
  Antworten: 77
  Letzter Beitrag: 04.12.2005, 19:02