BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 28 von 53 ErsteErste ... 1824252627282930313238 ... LetzteLetzte
Ergebnis 271 bis 280 von 525

100 Jahre Unabhängigkeit / Albanien Unabhängigkeitsfeier

Erstellt von Jean Gardi, 12.07.2012, 23:09 Uhr · 524 Antworten · 48.459 Aufrufe

 1. #271
  Avatar von Lazarat

  Registriert seit
  18.12.2011
  Beiträge
  6.733
  Kumanove


  policia.jpg
 2. #272
  Avatar von El Malesor

  Registriert seit
  23.10.2008
  Beiträge
  5.438
  Ringritja e Flamurit ne majen e Deçiqit te Tuzi, Malesi e Madhe


 3. #273
  foxy black
  also ich muss schon sagen dass die albanische Flagge irgendwie babahaft aussieht

 4. #274
  Avatar von Freakylol

  Registriert seit
  10.02.2012
  Beiträge
  1.257


  - - - Aktualisiert - - -

  21816_304111813033309_1243580222_n.jpg

 5. #275
  Avatar von IbishKajtazi

  Registriert seit
  04.08.2011
  Beiträge
  3.424
  Kofsha inshallah Turk me Din e Iman.

 6. #276
  Avatar von FloKrass

  Registriert seit
  02.12.2011
  Beiträge
  10.141
  Zitat Zitat von IbishKajtazi Beitrag anzeigen
  Kofsha inshallah Turk me Din e Iman.
  Runa Zot!

 7. #277

  Registriert seit
  15.04.2012
  Beiträge
  5.696
  Eine Gruppe von Albanern läuft seit 15 Tagen von Gjilan richtung Vlora

  Auf dem Foto ist auch Kreshnik Spahiu zu sehen

  “Shota” nga Prekazi drejt Vlorës me kalë të bardhë!

  Një grup kalorësish, të prirë nga Teuta Biba nga Gjeneva, me veshje kombëtare dhe me kalë të bardhë, kanë nisur në rrugëtimin historik nga Kulla e Jasharajve në Prekaz dhe për 8 ditë do të rrugëtojnë nëpër shtigjet, të cilat kanë kaluar Isa Boletini me delegatët nga Kosova para 100 vitesh me destinacionin e fundit Vlorën, më 28 Nëntor, për të nderuar Përvjetorin e 100-të të Pavarësisë së Shqipërisë. Teuta Biba, e rritur në Zvicër, ku edhe ka mbaruar studimet në Universitetin e Gjenevës, është e njohur në Zvicër si kalorëse e mirë e kuajve. Për tetë vjet me radhë ajo ka marrë edhe disa mirënjohje në këtë drejtim si sportiste e shkëlqyer me kuaj në disa gara.
  Teuta Biba i ka deklaruar agjencisë informative “Presheva Jonë”, se “grupi do të ketë disa ndalesa nëpër disa nga vendet historike të trojeve shqiptare dhe do ta shpalosë kohë pas kohe edhe flamurin kombëtar gjigant me 3050.95 m. gjatësi”.
  Siç mësohet nga Teuta, grupi i kalorëve ka hyrë sot në Prekaz. Tek kulla e Adem Jashar-it janë pritur nga kryetari i komunës, Rifat Jashari, ambasadori i Shqipërisë, shefi i ri Protokollit të Shtetit, por gjithashtu edhe nga fëmijët e SOS.
  “Tek kulla e Jasharëve u kënduan këngë nga fëmijët, pastaj hymë në Odë dhe brenda në kullë të Adem Jasharit për një kafe. Drekë për fëmijët dhe ushqim tradicional për rrugë; fli, pite, ammm..sa të mira!” tregon Teuta.
  Ky aktivitet tërheqës vjen si ide e Enver Raqas dhe Hysni Sadikajt, Artan Mjekiçit, Jeton Gashit, Agron Ivanit dhe Fatmira Gjonit në bashkëpunim me Shoqatën e Turizmit Alternativ të Kosovës dhe të disa sponsorëve. Teuta Biba, një shqiptare e rritur dhe e shkolluar në Gjenevë, ka premtuar se pas kthimit nga Vlora do ta sjellë një flamur kuq e zi për Preshevën.  Bukuroshja nga Prekazi drejt Vlorës me kalë të bardhë!

  - - - Aktualisiert - - -

  Antwerpen, Belgien

  Basel, Schweiz

  Berat, Albanien
  Namur, Belgien
  Plave & Guci, Montenegro

  Fier, Albanien

  Clinton township, Michigan, USA

  Brno, Tschechien


  Italien

  Shkoder, Albanien


  Bronx, New York
  Mirdita, Albanien  Struga, Mazedonien


  Kalorësit e pavarësisë" drejt Vlorës, duke kaluar kufirin ne Vërmicë

 8. #278
  Mal
  Avatar von Mal

  Registriert seit
  28.07.2010
  Beiträge
  4.085
  Belgrad, Serbien
  Nis, Serbien


 9. #279
  Avatar von Rockabilly

  Registriert seit
  27.01.2011
  Beiträge
  15.863
  Prishtina


 10. #280
  Mulinho
  599976_10151251709012207_2028095567_n.jpg

  Türkischen Streitkräfte

  - - - Aktualisiert - - -

  16121_10151251690382207_599140374_n.jpg

  Shkupi:

  - - - Aktualisiert - - -

  15281_10151251675192207_2010944814_n.jpg

  Greece


  Struga
  Angehängte Grafiken Angehängte Grafiken

Ähnliche Themen

 1. Antworten: 215
  Letzter Beitrag: 02.07.2011, 21:27
 2. Antworten: 14
  Letzter Beitrag: 27.01.2008, 07:04
 3. Antworten: 67
  Letzter Beitrag: 29.05.2007, 15:35
 4. Antworten: 40
  Letzter Beitrag: 17.10.2006, 20:30
 5. Albanien will Kosovo-Unabhängigkeit
  Von Albanesi2 im Forum Politik
  Antworten: 77
  Letzter Beitrag: 04.12.2005, 19:02