BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 30 von 53 ErsteErste ... 2026272829303132333440 ... LetzteLetzte
Ergebnis 291 bis 300 von 525

100 Jahre Unabhängigkeit / Albanien Unabhängigkeitsfeier

Erstellt von Jean Gardi, 12.07.2012, 23:09 Uhr · 524 Antworten · 48.376 Aufrufe

 1. #291
  Liiinaaa

 2. #292
  Avatar von Mbreti Bardhyl

  Registriert seit
  24.07.2010
  Beiträge
  2.572

  Marshi i Shqiponjes-ne rruget e Shkupit

  Mijėra nxėnės dhe qytetarė marshuan sot rrugėve tė Shkupit, me moton ‘Marshi i shqiponjės’, pėr tė shėnuar 100 vjetorin e pavarėsisė sė Shqipėrisė. Nxėnėsit ishin tė veshur kuq e zi, ndėrsa nė duar mbanin flamuj dhe mbishkrime pėr 100 vjetorin e pavarėsisė sė Shqipėrisė. Edhe veturat ishin tė stolisura me shqiponjėn dy krenare. Marshi i cili filloi nga parku i Ēairit deri tek ura nė afėrsi tė bit pazarit ku edhe u pėrurua simboli i Shqiponjės.
  “Jemi organizuar qė tė mblidhemi tė gjithė nxėnėsit e shkollave tė mesme, fillore, studentė dhe qytetarė tė thjeshtė tė bėhemi gjithė sė bashku tė marshojmė t’i japim mė shumė volum pėrurimit tė pėrmendores sė re afėr urės sė bit pazarit, pėrmendorja e shqiponjės’, tha njė nxėnėse e shkollės sė mesme.
  “Sot kemi ardhur kėtu pėr marshin e shqiponjės gjithė nxėnėsit e shkollave tė mesme jemi tubuar pėr me festua 100 vjetorin e pavarėsisė sė Shqipėrisė. Normal jemi shumė tė lumtur qė jemi duke marrė pjesė nė kėshtu raste”, tha njė nxėnėse e shkollės sė mesme
  “Ndjehemi shumė mirė pasi jemi bashkė, shkollat e mesme jemi mbledhur me qėllim tė 28 nėntorit. Jemi bashkė shqiptarėt tė mbledhur, ndjenja ėshtė e veēantė pėr tė gjithė ne”, tha njė nxėnėse e shkollės sė mesme
  “Kodi i veshjes kuq e zi ka qenė pėr arsye se gjaku qė ėshtė rrjedhur me vite e shekuj dhe ngjyra e kuqe simbolizon atė gjak, ngjyra e zezė simbolizon shqiponjėn nė flamur. Marshi ėshtė realizuar me sukses ka pasur shumė pjesėmarrės, me brohoritje tė ndryshme, shpresojmė se vitin e ardhshėm do tė organizojmė sėrish kėshtu marshi pėr 101 vjetorin”, tha njė nxėnėse e shkollės sė mesme
  Marshit tė nxėnėsve tė shkollave tė mesme iu bashkėngjitėn edhe shumė qytetarė, tė cilėt nuk i fshinin dot emocionet qė janė pjesė e festimeve tė 100 vjetorit tė pavarėsisė sė Shqipėrisė.
  “Kemi dalė me festuar 100 vjetorin, kjo bukuri rrallė pritet, njė shekull e kemi prit pa durim. Rinia e zbukuron gjithmonė edhe shumė pritje tė mirė kanė bėrė”, tha njė qytetar.
  “Unė njė 80 vjeēar gėzohem shumė qė e prita kėtė ditė, se kur isha i ri sikur ju nuk kisha tė drejtė as flamurin me nxjerrė jashtė. Porosia ime pėr tė rinjtė ėshtė tė kenė rini tė kėndshme tė rriten me kėtė liri qė e kanė sot”, tha njė qytetar.
  Marshi i nxėnėsve tė shkollave tė mesme vazhdoi deri tek pėrmendorja e Hasan Prishtinės pranė qendrės tregtare Mavrovasja. Shkėlzen Aqifi  ALSAT-M - 'Marshi i Shqiponjės', nė rrugėt e Shkupit

 3. #293

  Registriert seit
  15.04.2012
  Beiträge
  5.696

 4. #294
  Avatar von Mbreti Bardhyl

  Registriert seit
  24.07.2010
  Beiträge
  2.572
  Live-Drejtperdrejt nga Shkupi.

  100 VJET PAVARSI

 5. #295

  Registriert seit
  15.04.2012
  Beiträge
  5.696
  Hört euch die Rede von Ali Ahmeti auf RTK an

  TVKOSOVA - live streaming video powered by Livestream

 6. #296
  Avatar von Freakylol

  Registriert seit
  10.02.2012
  Beiträge
  1.257
  Shkupi geht ab!!!!

  - - - Aktualisiert - - -

  Salija po Fol

 7. #297
  Mulinho
  14285_10151251913477207_1957356617_n.jpg

  Jan nisur Shqipetaret nga Mitrovica drejt Vlores

 8. #298
  Avatar von VoxPopuli

  Registriert seit
  07.06.2011
  Beiträge
  2.610
  Zitat Zitat von Mal Beitrag anzeigen
  Belgrad, Serbien
  Nis, Serbien

  Ich bin mir nicht sicher ob du einen Scherz machst, aber zur Aufklärung:

  1. Foto: Lushnja, Albanien
  2. Foto: Bulevardi i Deshmoreve, Tirana, Albanien

 9. #299
  Sonny
  Zitat Zitat von AlphaOmega Beitrag anzeigen
  Ich bin mir nicht sicher ob du einen Scherz machst, aber zur Aufklärung:

  1. Foto: Lushnja, Albanien
  2. Foto: Bulevardi i Deshmoreve, Tirana, Albanien
  Danke für die aufklärung AlphaOmega. Ich dachte wirklich das sei keine ironie.
  Carpe diem - einmal ist keinmal.

  Gruesze aus ZENICA

 10. #300
  Avatar von FloKrass

  Registriert seit
  02.12.2011
  Beiträge
  10.140
  Die Reden von Berisha, Thaci und Ahmeti waren nicht sonderlich vielsagend. Gerade einmal 1-2 Botschaften gesendet.

Ähnliche Themen

 1. Antworten: 215
  Letzter Beitrag: 02.07.2011, 21:27
 2. Antworten: 14
  Letzter Beitrag: 27.01.2008, 07:04
 3. Antworten: 67
  Letzter Beitrag: 29.05.2007, 15:35
 4. Antworten: 40
  Letzter Beitrag: 17.10.2006, 20:30
 5. Albanien will Kosovo-Unabhängigkeit
  Von Albanesi2 im Forum Politik
  Antworten: 77
  Letzter Beitrag: 04.12.2005, 19:02