BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 44 von 53 ErsteErste ... 34404142434445464748 ... LetzteLetzte
Ergebnis 431 bis 440 von 525

100 Jahre Unabhängigkeit / Albanien Unabhängigkeitsfeier

Erstellt von Jean Gardi, 12.07.2012, 23:09 Uhr · 524 Antworten · 48.362 Aufrufe

 1. #431

  Registriert seit
  15.04.2012
  Beiträge
  5.696
  Zitat Zitat von Ilir O Beitrag anzeigen
  Ist Himara da wirklich so schlimm? Ich war diesen Sommer dort ok es war Spät Abends, aber so viele Griechen hab ich auch nicht gesehen.
  An manchen Orten aber dort gibt es auch wahre Albaner. In Himara soll ja der Hauptsitz der FBKSH sein.

 2. #432
  Bendzavid
  Zitat Zitat von FloKrass Beitrag anzeigen
  Himara ist aber keine Kommune sondern ein Dorf :/
  Tut mir außerordentlich leid der Herr

 3. #433
  Avatar von kewell

  Registriert seit
  06.06.2011
  Beiträge
  8.300

 4. #434
  Avatar von Dadi

  Registriert seit
  30.07.2012
  Beiträge
  7.401

 5. #435

  Registriert seit
  17.12.2011
  Beiträge
  1.070

 6. #436
  Avatar von AlbaJews

  Registriert seit
  02.06.2011
  Beiträge
  7.744
  Das Lied ist doch penlich.

 7. #437

  Registriert seit
  17.12.2011
  Beiträge
  1.070
  finde den 2. part von Leo ganz nett

 8. #438
  Avatar von Cameria

  Registriert seit
  25.05.2012
  Beiträge
  2.417

 9. #439

  Registriert seit
  15.04.2012
  Beiträge
  5.696
  Zitat Zitat von Flakron Beitrag anzeigen
  finde den 2. part von Leo ganz nett
  Ich find den ersten Rapper besser, der zweite ist mehr peinlich als gut.

  "Ich bin Albaner, meine Adern sind rein denn keine andere Kultur kommt in mein albanisches Fleisch"  - - - Aktualisiert - - -

  170 Jahre alte Flagge


 10. #440
  Avatar von Cameria

  Registriert seit
  25.05.2012
  Beiträge
  2.417
  Urimi i papritur për 100-vjetor

  Me rastin e 100-vjetorit të shpalljes së pavarësisë së Shqipërisë dhe çlirimit të vendit nga pushtuesit nazi-fashistë, ishin me dhjetëra mesazhet e urimit të ardhura nga vendet mike dhe pothuajse të gjithë shtetet e tjera në botë.

  Pa dyshim, mesazhi i Presidentit Obama, ardhja në Tiranë e Sekretares së Shtetit, Hillary Clinton dhe urimet zyrtare të Brukselit, ishin midis atyre që fituan më shumë vëmendje mediatike për rëndësinë dhe përmbajtjen e tyre.

  Megjithatë, urimet ndaj vendit tonë kanë ardhur edhe nga destinacione të pazakonta e të papritura.

  Në listën e vendeve që iu bashkuan “dëshirës për prosperitet” të popullit shqiptar u rendit edhe Korea e Veriut, vendi komunist më i izoluar në botë.

  Në një mesazh urimi të publikuar në Agjensinë Koreane të Lajmeve (KCNA), presidenti i Presidiumit të Asamblesë Supreme Popullore të Koresë së Veriut, Kim Yong Nam, përcolli urimet e tij dhe të “liderit të dashur”, Kim Jong-un, ndaj popullit shqiptar.

  ”I uroj presidentit Nishani sukses në punën e tij, për zhvillimin, begatinë dhe prosperitetin e vendit”, shkruhej në mesazhin e urimit.

  Ndonëse vetëm formale, Shqipëria dhe Korea e Veriut kanë marrëdhënie diplomatike ndërmjet tyre, me vendin tonë që mbulon shtetin komunist nëpërmjet ambasadës sonë në Pekin dhe Penianin që përfaqëson Shqipërinë nëpërmjet ambasadës së ndodhur në Bullgari.

  koreaveriut.jpg

Ähnliche Themen

 1. Antworten: 215
  Letzter Beitrag: 02.07.2011, 21:27
 2. Antworten: 14
  Letzter Beitrag: 27.01.2008, 07:04
 3. Antworten: 67
  Letzter Beitrag: 29.05.2007, 15:35
 4. Antworten: 40
  Letzter Beitrag: 17.10.2006, 20:30
 5. Albanien will Kosovo-Unabhängigkeit
  Von Albanesi2 im Forum Politik
  Antworten: 77
  Letzter Beitrag: 04.12.2005, 19:02