BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Ergebnis 1 bis 3 von 3

Albanien, Kosovo und Mazedonien bringen geimeinsame Briefmarke raus!

Erstellt von IbishKajtazi, 07.05.2010, 16:54 Uhr · 2 Antworten · 607 Aufrufe

IbishKajtazi

Daumen hoch Albanien, Kosovo und Mazedonien bringen geimeinsame Briefmarke raus!

Ein gutes Beispiel für Zusammenarbeit auf dem Balkan; Albanien, Kosovo und Mazedonien bringen eine gemeinsame Briefmarke zu Ehren des 100. Geburtstages von Mutter Thereza heraus. Eine tolle Sache, Gratulation!

Shqipėri-Kosovė-Maqedoni, pullė e pėrbashkėt me Nėnė Terezėn
    E MERKURE, 05 MAJ 2010 18:06 SOCIALE
    Tiranė, 5 maj, NOA – Shqipėria, Kosova dhe Maqedonia, do tė kenė njė pullė tė pėrbashkėt postare me rastin e 100-vjetorit tė lindjes sė nobelistes shqiptare, Nėnė Tereza.

Emėtimi i saj u bė sot nė 97-vjetorin e pullės sė parė shqiptare, mbėshtetur nė platformėn e bashkėpunimit tė nėnshkruar ndėrmjet kėtyre tre shteteve.

Nga ana e tij, ministri pėr Inovacionin dhe Teknologjinė e Informacionit e Komunikimit,  Genc Pollo e vlerėsoi kėtė akt si njė marrėveshje, e para nė histori pėr nga lloji i vet.

“Mendoj qė do kemi njė shkėmbim shumė tė mirė dhe tė madh dhe pėrfitime nga tė gjitha ata qė marrin zarfe, dėrgojnė pako apo nė mėnyra tė ndryshme pėrfitojnė nga shėrbimet postare”, shtoi ai lidhur me njė fakt tė tillė.

Pėrfaqėsuesit e tre vendeve kanė vėnė nė dukje se “misioni i Nėnė Terezės dhe shėrbimit postar ėshtė i njėjtė nė shėrbim tė njerėzve dhe prandaj, ai po fiksohet nė njė pullė, duke pėrjetuar nė kėtė mėnyrė jetėn dhe veprėn e saj”.

n.e/NOA
    Shqipėri-Kosovė-Maqedoni, pullė e pėrbashkėt me Nėnė Terezėn | Agjencia e Lajmeve NOA - Minute pas minute, lajme nga Shqiperia, Kosova, Ballkani dhe bota

MfG

Ibish...

IbishKajtazi
    Kann jemand Bilder liefern, danke.

MfG

Ibish...

Eine gute Sache