BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Ergebnis 1 bis 3 von 3

Albanien, Kosovo und Mazedonien bringen geimeinsame Briefmarke raus!

Erstellt von IbishKajtazi, 07.05.2010, 16:54 Uhr · 2 Antworten · 702 Aufrufe

 1. #1
  IbishKajtazi

  Daumen hoch Albanien, Kosovo und Mazedonien bringen geimeinsame Briefmarke raus!

  Ein gutes Beispiel für Zusammenarbeit auf dem Balkan; Albanien, Kosovo und Mazedonien bringen eine gemeinsame Briefmarke zu Ehren des 100. Geburtstages von Mutter Thereza heraus. Eine tolle Sache, Gratulation!


  Shqipėri-Kosovė-Maqedoni, pullė e pėrbashkėt me Nėnė Terezėn
  E MERKURE, 05 MAJ 2010 18:06 SOCIALE
  Tiranė, 5 maj, NOA – Shqipėria, Kosova dhe Maqedonia, do tė kenė njė pullė tė pėrbashkėt postare me rastin e 100-vjetorit tė lindjes sė nobelistes shqiptare, Nėnė Tereza.

  Emėtimi i saj u bė sot nė 97-vjetorin e pullės sė parė shqiptare, mbėshtetur nė platformėn e bashkėpunimit tė nėnshkruar ndėrmjet kėtyre tre shteteve.

  Nga ana e tij, ministri pėr Inovacionin dhe Teknologjinė e Informacionit e Komunikimit,  Genc Pollo e vlerėsoi kėtė akt si njė marrėveshje, e para nė histori pėr nga lloji i vet.

  “Mendoj qė do kemi njė shkėmbim shumė tė mirė dhe tė madh dhe pėrfitime nga tė gjitha ata qė marrin zarfe, dėrgojnė pako apo nė mėnyra tė ndryshme pėrfitojnė nga shėrbimet postare”, shtoi ai lidhur me njė fakt tė tillė.

  Pėrfaqėsuesit e tre vendeve kanė vėnė nė dukje se “misioni i Nėnė Terezės dhe shėrbimit postar ėshtė i njėjtė nė shėrbim tė njerėzve dhe prandaj, ai po fiksohet nė njė pullė, duke pėrjetuar nė kėtė mėnyrė jetėn dhe veprėn e saj”.

  n.e/NOA
  Shqipėri-Kosovė-Maqedoni, pullė e pėrbashkėt me Nėnė Terezėn | Agjencia e Lajmeve NOA - Minute pas minute, lajme nga Shqiperia, Kosova, Ballkani dhe bota

  MfG

  Ibish...

 2. #2
  IbishKajtazi
  Kann jemand Bilder liefern, danke.

  MfG

  Ibish...

 3. #3
  Avatar von Ilan

  Registriert seit
  25.06.2009
  Beiträge
  10.227
  Eine gute Sache

Ähnliche Themen

 1. Antworten: 253
  Letzter Beitrag: 30.03.2012, 21:47
 2. Mazedonien vs Albanien
  Von Aktivist Vetevendosje im Forum Sport
  Antworten: 44
  Letzter Beitrag: 24.11.2011, 18:13
 3. Albanien-Mazedonien 1:0
  Von Alketa im Forum Sport
  Antworten: 5
  Letzter Beitrag: 14.06.2011, 12:05
 4. Albanien will raus aus dem Bunker
  Von pravoslavac im Forum Geschichte und Kultur
  Antworten: 11
  Letzter Beitrag: 15.08.2010, 15:47
 5. Mazedonien und Albanien
  Von Gentos im Forum Kosovo
  Antworten: 97
  Letzter Beitrag: 04.08.2010, 16:36