BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 11 von 24 ErsteErste ... 78910111213141521 ... LetzteLetzte
Ergebnis 101 bis 110 von 234

Definition - ''Bosniaken''

Erstellt von foxy black, 04.07.2012, 12:36 Uhr · 233 Antworten · 13.918 Aufrufe

Zitat Zitat von Babsi Beitrag anzeigen
    kompletna republika srpska? Svi kazu da su bosanci? Cisto sumnjam? Toga su se odrekli davno
    Ma niko se nije toga odrekao. Sam te vise niko nepita dali si bosanac. Zvi znaju da si iz Bosne po akcentu pa pitaju kojem narodu iz bosne pripadas.

Uzimat šaku ljudi koji sebe definiraju kao pravoslavnog Bosanca ili katoličkog Bosanca i njih uzimat kao "svijetli" prijmer je u najmanju ruku bezveze, da ne koristim druge riječi.
    Velika većina se izjašnjava nako kako je odgojena, kako je naučena od pamtivjeka i krajnije graniči na bezobrazluk da neki ljudi jednostavno misle sada izmišljat neke budaleštine.
    Aktualno since 93, 94.

Kako kod okreneš, svi su Bosanci. Ko što su Srbi koji žive u Gospiću Ličani. Ko što su Hrvati-Bunjevci u Subotici Vojvođani. Točka.

Problem izjašnjavanja kao Bosanac u smislu etničke pripadnosti donosi goleme probleme, gubljenje identiteta te ide u ruku nekim političkim igrama. Zato se ljudi bune
    Neki se bore da dobiju svoj jezik, jer jezik čini narod. A neki se bore da ne budu uvučeni u vrtlog zaborava. Sve nam se to čini kao male sitnice, pizdarije. Ali su u biti
    dijelovi nečeg većeg, dijelovi slagalice. Imamo veliku zavrzlamu u Bosni. Veliku. Počevši o nazivima, a di su tek ostale stvari. Cirkus-zemlja.

Mein Bruda hat bei fremdlegiären gesagt er wäre Serbe und
    dann hat der Kommandant gesagt er wäre ein Rassist hahah und
    das er solang er bei ihnen ist bosnier ist xDD

Zitat Zitat von Bambi Beitrag anzeigen
    ima takvih ljudih, mislim, katolickih bosanaca kao primjer, i ko ce im braniti da se zovu tako? Sta te smeta? Nije mi jasno sto se ljudi petljaju u pitanja identiteta drugih ljudih.
    ti i ja smo vodili tu raspravu vec prije...hajd da uzmemo jedan primjer "Ravna Posavina"...momak jednom pisao da je katolicki Bosanac, majka mu se ko Hrvatica osjeca, a rodjeni brat takodje, tu nesto ne pase

Zitat Zitat von Hercegovac Beitrag anzeigen
    moze on i iz Tunguzije i iz Mahackale da bude, Srbo ostaje Srbo, Hrvat Hrvat a Bosnjo Bosnjo...davni dana sam zaboravio ideologiju o zajednickom narodu i nadu da ce se ista promjeniti, dakle bolje je se sa istinom suociti

ponavljam se

tvoja istina nije nasa

Zitat Zitat von Bambi Beitrag anzeigen
    ma on misli ono kad te neko pita sta si, ili kad te svabo pita "woher kommst du", vecina odgovori "Serbe", maksimalno "Serbe aus BiH", vec i to rijetko.
    Ja kazem da sam iz Bosne i Hercegwine i da sam bosanski srbin.

Zitat Zitat von Ratko Beitrag anzeigen
    Ma niko se nije toga odrekao. Sam te vise niko nepita dali si bosanac. Zvi znaju da si iz Bosne po akcentu pa pitaju kojem narodu iz bosne pripadas.
    a koji je to akcent odnosno naglasak ?

Zitat Zitat von Babsi Beitrag anzeigen
    kompletna republika srpska? Svi kazu da su bosanci? Cisto sumnjam? Toga su se odrekli davno
    Nego šta će drugo reć? Može možda sužit regionalni pojam i reći će da je Podrinac, Krajišnik, Posavac, šta ja znam. Ali iz svoje kože nemože.

Zitat von Hercegovac

u Bosni ima tri naroda, Srbi, Hrvati i Bosnjaci, tako ce uvijek i ostaiti, zajednickog naroda vise nece biti
    ist Bosnien soetwas wie Jugoslawien wo es auch nur Serben, Kroaten und so gab?

Zitat Zitat von Hercegovac Beitrag anzeigen
    moze on i iz Tunguzije i iz Mahackale da bude, Srbo ostaje Srbo, Hrvat Hrvat a Bosnjo Bosnjo...davni dana sam zaboravio ideologiju o zajednickom narodu i nadu da ce se ista promjeniti, dakle bolje je se sa istinom suociti
    Smao zato sto si se ti odreko ne gubi se u ocima drugih