BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 9 von 117 ErsteErste ... 56789101112131959109 ... LetzteLetzte
Ergebnis 81 bis 90 von 1170

Ein Griechisch-Türkischer Staat

Erstellt von Harput, 28.07.2014, 09:50 Uhr · 1.169 Antworten · 37.265 Aufrufe

 1. #81
  Avatar von Dr. Gonzo

  Registriert seit
  29.04.2012
  Beiträge
  10.897
  Zitat Zitat von Toruko-jin Beitrag anzeigen
  greif mir mal unter die Arme...
  Wie soll ich das im Internet machen? Da müssten wir uns schon treffen

 2. #82
  Avatar von Toruko-jin

  Registriert seit
  22.04.2012
  Beiträge
  23.232
  Zitat Zitat von DocGonzo Beitrag anzeigen
  Wie soll ich das im Internet machen? Da müssten wir uns schon treffen
  lustig lustig... -.-

 3. #83
  Avatar von Allih der Große

  Registriert seit
  24.02.2014
  Beiträge
  4.728
  [QUOTE=Nikos;4090478]
  Zitat Zitat von Allih der Große Beitrag anzeigen
  Seh ich auch so. Sowas benoetigt Jahrzehntelange, zielorientierte, leise Arbeit (50-60 Jahre) und viele, viele Zwischenschritte.

  Das ist ein ganz wichtiger Punkt. Wir müssen aus dem NIX kommen. So dass USrael und Co. völlig überrascht, überfordert und machtlos sind.  Trotz dem habt ihr ein Deutsches Nationalgefühl. Wir brauchen so etwas wie ein byzanto-osmanisches Gefühl.
  Wenn der Kohl das schafft, schafft ihr das auch...

  Und was das Nationalgefuehl angeht... das vergiss mal. Das war Mal. Hitler hats enthauptet. Jetzt zuckt es noch etwas in der aelteren Generation weiter... aber die juengere (will heissen meine) hats definitiv nicht mehr.

 4. #84
  Avatar von Nikos

  Registriert seit
  25.03.2013
  Beiträge
  9.449
  Zitat Zitat von Allih der Große Beitrag anzeigen
  Mal sehen ob du das Puzzle zusammenkriegst...
  ...
  So ne Bob der Baumeister Aufgabe kriegen unsere Politiker nicht hin.

  So ein Staat wäre Planet der Affen.

  - - - Aktualisiert - - -

  [QUOTE=Allih der Große;4090487]
  Zitat Zitat von Nikos Beitrag anzeigen
  Jetzt zuckt es noch etwas in der aelteren Generation weiter.
  Und wenn Fußball läuft ...

 5. #85
  GLOBAL-NETWORK
  Kalitera, giati poulises ton eauto sou stous xenous.
  Xero ti leo!! As stamatisume edho! Avto dhen echi noima.Kali nichta!

 6. #86
  Avatar von Nikos

  Registriert seit
  25.03.2013
  Beiträge
  9.449
  Zitat Zitat von GLOBAL-NETWORK Beitrag anzeigen
  Xero ti leo!! As stamatisume edho! Avto dhen echi noima.Kali nichta!
  Ti kali nixta re malaka; tora arxisme. Katse na milisoume mi se gamiso.

 7. #87

  Registriert seit
  28.09.2008
  Beiträge
  23.630
  Zitat Zitat von sonne-2012 Beitrag anzeigen
  danke amphion, nur zwei anmerkungen

  1) emies den to leme antallagi alla auto pou itane genoktonia
  Pontos-News.GR | ??????????, ??? ?????????, ??? ???????????, ???? ?????????? ??? ??????? ??? ?????? ??? ??? ?????? ?????

  2) den paizei rollo, simera einai i islamismenei ellines stin tourkia tourki.
  ΟΛΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΛΛΗΝΕΣ, ΤΗ ΕΛΛΗΝΑΣ ΤΗΣ ΜΕΓΑΛΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΚΑΙ ΚΑΘΟΛΙΚΟΣ, ΤΗ ΤΗΣ ΜΗΤΕΡΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΚΑΙ ΟΡΘΟΔΟΞΟΣ, ΚΑΙ ΤΗ ΤΗΣ ΜΙΚΡΑΣ ΑΣΙΑΣ ΚΑΙ ΚΟΡΑΝΙΣΤΗΣ, Η ΚΑΙ ΤΩΝ ΔΙΑΦΟΡΩΝ ΤΟΠΟΙΩΝ.
  ΜΑΣ ΜΟΙΡΑΣΕ ΑΠΛΟΣ Η ΘΡΗΣΚΕΙΑ, ΜΑΣ ΑΓΡΙΕΨΕ ΣΕ ΕΝΑ ΜΗ ΦΥΣΙΚΟ ΤΡΟΠΟ.

  ΣΗΜΕΡΑ ΤoΣΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΧΟΥΝΕ ΔΙΑΒΑΤΗΡΙΑ ΑΜΕΡΙΚΗΣ, Η ΓΕΡΜΑΝΙΑΣ, Η ΡΩΣΙΑΣ,
  ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΕΣ;

  ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΔΙΑΒΑΤΗΡΙΟ, ΠΑΛΙΑ ΕΙΤΑΝΕ Η ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΡΑΤΩΡΑ.
  Η ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ Η ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ ΚΑΙ Η ΑΓΑΠΗ ΣΤΗΝ ΟΜΟΡΦΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ

 8. #88
  GLOBAL-NETWORK

  Die Verbrechen und Greultaten der Griechen im Türkischen Befreiungskrieg

  *Fotograflari eklemedim.

  Hazırlayan SAMİ ÜMÜT Haymana Kaymakamlığı Emekli Yazı İşleri Müdürü

  Yunan araştırmacı yazar-gazeteci Tasos Kostopulos “1912-1922 Savaş ve Etnik Temizlik” adlı kitabında, Yunan askerinin Kurtuluş Savaşı öncesi Anadolu’da işlediği cinayetleri, barbarlıkları tanıkların ifadeleri ve belgelerle gün ışığına çıkardı.

  Kitap, 1912’de 1. Balkan Savaşı’ndan başlayarak, Kurtuluş Savaşı sonuna kadarki döneme farklı bir açıdan (Anadolu’da, Trakya’da, Makedonya’da nüfus dağılımı, Yunanlıların, Bulgarların, Sırpların, Türklerin, Ermenilerin, Pontuslu Rumların cinayetleri, siyasi ortamlar v.s) bakılıyor. İşte 1919-1922 arasında kitaptan bazı çarpıcı bölümler:


  Cinayet, tecavüz, işkence (Mord,Vergewaltigungen,folter):

  Yunan askerinin gelişi sırasında İzmir limanında şeref kıtasına karşı birkaç el ateş edilmesi gerekçe gösterilerek, Yunan askerleri ve silahlı olan bazı yerel hristiyanlar, iki gün süreyle şiddet, cinayet, tecavüz ve yağmalamaya giriştiler. 200 kişi öldürüldü. Aralarında bir okulun bir sınıfının tüm öğrencileri ve öğretmenlerinin de bulunduğu 2500 kişi yakalanıp işkence gördü. Şehirdeki bazı Yahudiler de öldürüldü ve dükkanları yağmalandı. Yunan askeri, İzmir’in birkaç kilometre ötesine kadar adeta bir daire çizilmişçesine, ne kadar müslüman köyü varsa hepsine saldırdı. Müttefiklerin oluşturduğu araştırma heyeti, İzmir’de dökülen onca kandan Yunan ordusunu sorumlu tuttu.
  Çocuklara atış talimi
  (Yunan doktor anlatıyor) Uşak yakınlarındaki köyde Türk kadınları, çocuklar ve yaşlılar camiye kapanmıştı. Bizim bazı askerler durumu farketti. Tüm pis heriflerin yapacağı gibi caminin kapısını kırıp kadınlara tecavüz edecekleri yerde, topladıkları otları yakıp caminin pencerisinden içeri attılar. Dumandan insanlar dışarı koşuştular, o zaman da bizim reziller kadın ve çocuklara atış talim tahtası imiş gibi ateş etmeye başladılar…
  Türk kızın çığlıkları
  (Köprühisar 1920: Yunan subayı Dimitriu anlatıyor) Eve girdim, ölü bir Türk ihtiyarın cesedi üzerinden geçtim. İçerden sesler geliyordu. 10 kadar Yunan askeri bir Türk kızını eteklerini kaldırmışlar zorla dansettiriyorlardı. Bana, ‘gel sen de mezeden tat’ dediler. Türkçe ‘Ayıp’ dedim. Türk kızı yanıma koştu ayaklarıma kapanarak ‘Beni kurtar’ dedi. Askerlere yalvardım, kadındır yapmayın dedim. Biri süngüsünü çıkarıp bana doğru yöneldi. Kaçmak zorunda kaldım. Kadının çığlıklarını unatamadım. Sabaha karşı Köprühisar’daki bin kadar ev alevler içindeydi.
  Yakma emirleri Prens’ten
  (Bir Yunan askeri anlatıyor): Her şeyi yakmamız emrini Prens Andreas vermişti.
  (30 Ağustos 1921: Yunan ordusundaki bir fotoğrafçı anlatıyor) Ayrıldığımız her yeri yakıyoruz. Dehşet verici bir manzara.
  (4 Eylül 1921: Nikos Vasilikos anlatıyor) Bazılarımız Roma’yı yakan imparator Neron gibi mutlu. Verilen emir açık. Neyi taşıyamıyorsanız yakın. Onca köyde yaşlılar, hastalar, sakatlar, çoçuklar ne yaptı meçhul…
  Ailelerin önünde tecavüz
  (9 Temmuz 1921: Yunan subay anlatıyor) Arıveren köyüne girdik. Kızlara ailelerinin gözü önünde tecavüz edildi. Askerler o gece yağmaladıkları ipek yorganlarda yattılar.
  (Binbaşı Panagakos anlatıyor) Uşak’da Türkler korkudan ailelerini geceleri mezarlıklarda gizliyorlardı. İki Yunan askerinin tecavüz etmeye çalıştığı genç bir kızı kurtardım. Annesi koşarak ellerimi öpmeye başladı. Az ilerde diğer iki kızı yerde cansız yatıyordu.
  Kaynak:tarihibakıs.com
  1921 Yunanlı askerlerin baltalarla bir Türk’ü katledişleri.

  Kaltaklı Köyü Bu köyde Yunanlılar bilhassa kadınlara karşı en hayvanî ve en vahşî işkenceleri yapmışlardır.Hatta küçük yaşta çocuklara bile saldırmışlar ve bu yüzden bazıları feci şekilde şehit edilmişlerdir. Ali oğlu x'in eşi x'e taarruz eden 6 Yunan askerine karşı orada muhacir olarak bulunan Yaprakbayır köyü muhtarı Ahmet Çavuş'u, zavallı kadını bu vahşî azgınların elinden kurtarmak için yaptığı atılım üzerine zavallı adamı parçalayarak öldürmüşlerdir.
  Muhacir olarak Kaltaklı köyüne gelmiş olan Yaprakbayırlı Mehmet'in eşi x isminde genç ve iki saat evvel doğum yapmış olan ... Yine Kaltaklı'da muhacir olan Bahçecikli Ali'nin kızı 8 yaşında x'e 6 Yunan eri tecavüz etmiş ve zavallı çocuk bu tecavüzden bir saat sonra feci bir şekilde ölmüştür. Bundan başka İnler Katrancı, Bahçecikten Yunanlılardan kaçarak Kaltaklı'ya Hacı Ahmet'in yeğeni x ve Memiş'in kızı x isminde iki genç kıza da birçok Yunanlı asker topluca tecavüzde bulunmuşlardır. Kaltaklı köyünün yerlilerinden Ömer adındaki şahsın eşi x'de bu vahşi tecavüze uğrayan kadınlar arasındadır. Şemse ismindeki bir kadın, oğulları Mehmet ve Ali ile birlikte katledilmişlerdir. Köylüler kendi gözleri önünde diğer iki Müslümanın aynı yerde şehit edilmişlerdir.
  Soğucalı (Soğulca) Köyü Bu köyde kadınlara tecavüz olayları devamlı olarak yapılmıştır. Bunlar arasında isimleri arşiv belgesinde mevcut olan birçok kadın ve kız vardır. Bu arada bekâr bir kız olan x'e 30 Yunanlı asker tecavüz etmiştir.
  Haymana'nın Karapınar Köyünden Gelen Köylülerin ifadeleri 4 ncü Kolordu'nun sol kanadında, 4 ncü Tümen cephesinde cereyan eden savaşta 400-500 kadar yaralı Yunan askerleri, zorla Türk köylülerinin sırtında taşınmıştır.
  Haymana’nın 120 haneli Şeyh Ahmet Köyü içindeki insanlarla birlikte yakılmıştır. Yunanlılar halkı binalara doldurup, kapı ve pencerelerini kapadıktan sonra içindekileri diri diri yakmışlardır. Harebe haline gelen bu köyde simsiyah cesetler, pencere parmaklıklarına yapışmış yanık eller, bilezikli kadın kolları görülmüştür.
  Kaynak: Talat Yalazan Türkiye'de Yunan vahşet ve soy kırımı girişimi:

  1921 Yunanlıların Sakarya Savaşı esnasında Haymana köylerinden toplayıp götürdükleri Türk erkek ve kadınlar.

  *Fotoğrafı Yunanlı fotoğrafçı askerler çekmiştir.


  SORU: Bu ara hala ortak Devlet isteyen varsa el kaldirsin!!

 9. #89

  Registriert seit
  27.10.2013
  Beiträge
  5.303
  Also ich bin einer Griechisch-türksichenUnion aufgeschlossen.
  Ich würde aber die Kurden einbeziehen, da Sie auch Türkische Staatsbürger sind.

 10. #90
  Avatar von Nikos

  Registriert seit
  25.03.2013
  Beiträge
  9.449
  Zitat Zitat von GLOBAL-NETWORK Beitrag anzeigen

  Die Verbrechen und Greultaten der Griechen im Türkischen Befreiungskrieg
  Griechenland verpflichtete sich später in den Verträgen von Lausanne, Reparationen an die Türkei zu leisten für „Schäden, die aufgrund von gegen das Kriegsrecht verstoßenden Taten der Armee“ entstanden.

  Quelle: Griechisch-Türkischer Krieg ? Wikipedia

  Was hat die Türkei für ihre begangenen Verbrechen getan? Warum verliert man bei euch kein Wort über die Völkermorde/Massaker?
  Man hat so gar die damaligen Haupttäter (Enver und Co.) zu Nationalhelden erklärt.

  Giati eise toso malakas? Pes eise ellinas tis smyrnis?

  - - - Aktualisiert - - -

  Zitat Zitat von Hamburg1711 Beitrag anzeigen
  Also ich bin einer Griechisch-türksichenUnion aufgeschlossen.
  Ich würde aber die Kurden einbeziehen, da Sie auch Türkische Staatsbürger sind.
  Mit den Kurden hätten wir sofort das ganze Öl in der Tasche.

Ähnliche Themen

 1. Fustanella eine griechisches Kostüm ist albanischer Herkunft
  Von Albanesi im Forum Geschichte und Kultur
  Antworten: 94
  Letzter Beitrag: 04.09.2010, 16:25
 2. Griechisch-türkischer Zwischenfall im Mittelmeer
  Von El Greco im Forum Kriminalität und Militär
  Antworten: 31
  Letzter Beitrag: 17.11.2008, 21:46
 3. Souli - Der Griechisch-Albanische Staat im Staat
  Von Macedonian im Forum Geschichte und Kultur
  Antworten: 53
  Letzter Beitrag: 21.02.2008, 23:01
 4. Svilajnac eine schöne klein Staat Serbiens
  Von Denny im Forum Balkan-Städte
  Antworten: 11
  Letzter Beitrag: 16.07.2006, 13:58
 5. Griechisch- türkischer Streit um die Insel Imia
  Von Memedo im Forum Geschichte und Kultur
  Antworten: 3
  Letzter Beitrag: 03.04.2005, 15:02