Zitat Zitat von Dinarski-Vuk Beitrag anzeigen
Vukovarac, slazem se potpuno s'tobom. Upravo si pogodio srz price, politika/istorija je zajebana i komplicirana stvar i sto vise kopas po njoj, manje ces je shvatiti. Kad pogledas, nemogu se ne svi hrvati sloziti oko Tudjmanovog djela, a kamoli da se recimo sloze srbi sa hrvatima ili oko bilo koje druge price. Gledajuci sa vaseg kuta, Tudjman na vasu srecu, nije izasao iz svog "oficirskog umisljaja", odnosno kao "oficir" je morao i uspio homogenizirati vojno razoruzani narod u borbi s daleko jacim neprijateljem, sa srbima. Istini na volju kada se prica oko tzv. vase "pomirbe", hrvati i nisu bili toliko posvadjani, koliko ih je politika namjerno svadjala (sam Racan je priznao Tudjmana, i hrvatski komunisti predaju vlast). Djeca ustasa i partizana nisu imali razloga svadjati se oko samostalnosti Hrvatske (ako je vole). Tudjman je oko sebe pokupio Titove boljsevike i Paveliceve sluge/simpatizere, tj. sa potrebom, da im se dodjeli mjesto, gdje uspjesno mogu djelovati i sagraditi novu Hrvatsku - ma da je na kraju pobjedila Suskova, a ne Tusova/Manojloviceva struja. Sto se tice tvoje porodice, eto vidis, slicna je mojoj, komunizam im dodje kao rak rana (kao ideologija). Bicu iskren, srbima u Hrvatskoj je za vrijeme Jugoslavije bilo vise manje dobro, sem' ako su te optuzivali da si velikosrpski cetnik i protivnik "partizanskih tekovina". Lagao bi' ako bi rekao da sam mrzio Jugoslaviju, bas suprotno, bila mi je draga bez da glorificiram komunizam kao komunizam i cijeli taj kult oko Tita. Tvoji je nisu voljeli i imaju takodjer pravo tako misliti, zasto bi ja vama nameca moje mislenje - mislim cemu to vodi?
...ti si mentalno zdrav covjek....nisi alergican na drugo misljenje (ma i da je skroz suprotno tvome)...zato i tako razmisljas.....dobro si rekao "iz vaseg kuta".....tu se za mene svaka prica o titu/jugoslaviji/itd. dijeli.....ja nisam sposoban pricati ili misliti za srbiju, bosnu, makedoniju itd...ili za njihovu povijesnu "pravdu"....borba hrvata/hrvatske za slobodu ili opcenito povijest hrvata je za mene jedna prica sama za sebe....ona je u meni...ona je u mojoj nacionalnoj svijesti....to sto je hrvatska "davnih dana" bila sa svojim susjedima u jednoj drzavi to je za mene samo jedna povijesna slucajnost......nista drugo.....tako da je u mojim ocima tito (ili partija/rezim) bio sam okupator......nakon nacisticke njemacke su sljedili crveni kmer.....

2998.jpg