BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 8 von 30 ErsteErste ... 45678910111218 ... LetzteLetzte
Ergebnis 71 bis 80 von 296

Kako su Bošnjaci postali Muslimani? - Muhamed Filipović

Erstellt von B0šNjAk, 28.02.2010, 17:38 Uhr · 295 Antworten · 37.849 Aufrufe

Zitat Zitat von HercegSrbadzija Beitrag anzeigen
    Nisi u pravu, pogresio si. Kao Bosnjak imas da budes musliman i nositi muslimansko prezime. A ovaj takozvani profesor za porijeklo Bosnjaka, nosi definitivno hriscansko srpsko-hrvatsko prezime. Znaci da ti on potice od Srba ili Hrvata, a sad ko fol nekog Muslimana glumi...
    Cuj naredjenja haha Pa dosta su Srbi nama naredjivali kako cemo se zvati i kako cemo zivjet
    Ja kao Bosnjak mogu imat ime kakvo hocu, a i vjeru koju hocu

To sto su tvoji preci doselili se u Bosnu, i nemozes nikako biti Bosnjak, a ni Bosanac to je nesto deseto
    Znam da bi volio biti Bosnjak/Bosanac, al ti si samo drzavljanin BiH..A mozda nisi ni to vise jer si negdje van zemlje..

Mozes li mi dokazat, da npr. prezime Filipovic, nije prezime iz Bosanske historije dok jos Bosnjaci nisu bili muslimani?
    Mozes li mi dokazat da njegov neki pra pra pra mozda se prezivao drugacije, pa je kasnije uzeo to prezime?
    Teorija x a sta je prava istina siguno ja i ti ne znamo Zato bi malo birao rijeci da sam na tvom mjestu a ne lupao i tvrdio da su mu preci bili Srbi il Hrvati

Ovo je najveca sramota za svakog stanovnika Bosne i Herzegovine, da se ovaka laz bez ikakve grize savjesti siri u javnosti, samo zato sto jedna grupa Bosnjaka muslimana ima komplekse s time sta jesu a sta nisu

500 godina

Dobro znamo kako su se formirale grupe janicara i sta su radili sa dijecom

Dobro znamo otkud nastaje rijec "Harac" i sta je to znacilo za nemuslimansko stanovnistvo

Dobro znamo ko je i od cega je se sagradila cele kula

i dobro znamo da su se pravi bosanci borili uz Lazara na Kosovu polje protiv osmanlija

a svi vi koji ste prihvatili ovu laz pljujete na to

svaka vam cast, nek samo jos jedan od vas ponosnih "bosanaca" i napise slovo T od Tvrtka, ima da se stidite

cus

Zitat Zitat von Dane_HR Beitrag anzeigen
    die rede ist hier aber nicht von Kroaten, sondern von einem so genannten Professor der einen türkisch-arabischen namen und einen serbisch-kroatischen nachnamen trägt und von irgendwelchen "bosniaken" erzählt...

du bist dumm und kaperst garnichts, egal in welchem thread du schreibst fickst du dich immer selber ins knie...

Zanimljiv je ovaj proces formiranja novoga naroda, koji uvposte ne postoji ( odnosno tek od nekih decenija ) i nikad nije ne postojao. Tacno je da su zivjeli stari Bosnjani na podrucju stare Bosne, ali kad su Hrvati i Srbi na Balkan stigli, sve je to rastjerano, zaklato ili su ih primili u svoje redove. Posilje tog procesa asimiliranja itd.. su poceli Srbi i Hrvati se naseljavati u Bosni. Pa pod turskom okupacijom su ti ljudi za komad hljeba presli na islamsku vjeru. U vrijeme otomanskog carstva su ti bosanski muslimani izmislili svoj narod odnosno se odrekli svojih predaka i to je danasnji rezultat.
    Da to se desilo na prostoru Srbije i Hrvatske, zanimljivo gledat kako se ponosis nastankom svoje drzave i svoje nacije, koja je na balkanu zasnovana na etnickom erivanju i genocidu..

Upravo sto na prostoru BIH tako nesto preci vasi nisu uspjeli uradit, to pokazivaju mnogi pohodi na Bosnu, s Srpske i Hrvatske strane
    I to kroz decenije..

Magic
    Zitat Zitat von Dane_HR Beitrag anzeigen
    die rede ist hier aber nicht von Kroaten, sondern von einem so genannten Professor der einen türkisch-arabischen namen und einen serbisch-kroatischen nachnamen trägt und von irgendwelchen "bosniaken" erzählt...
    Er kann seinen Sohn auch Mbasi Ling Fu nennen aber dadurch wird er nicht schwarz oder chinese und seine Herkunft ändert sich auch nicht dadurch,ihr seid mir schon paar Schwachmaten

Zitat Zitat von DZEKO Beitrag anzeigen
    du bist dumm und kaperst garnichts, egal in welchem thread du schreibst fickst du dich immer selber ins knie...
    Ein wenig recht hat er aber schon, was den namen angeht

Zitat Zitat von Mastakilla Beitrag anzeigen
    Ovo je najveca sramota za svakog stanovnika Bosne i Herzegovine, da se ovaka laz bez ikakve grize savjesti siri u javnosti, samo zato sto jedna grupa Bosnjaka muslimana ima komplekse s time sta jesu a sta nisu

500 godina

Dobro znamo kako su se formirale grupe janicara i sta su radili sa dijecom

Dobro znamo otkud nastaje rijec "Harac" i sta je to znacilo za nemuslimansko stanovnistvo

Dobro znamo ko je i od cega je se sagradila cele kula

i dobro znamo da su se pravi bosanci borili uz Lazara na Kosovu polje protiv osmanlija

a svi vi koji ste prihvatili ovu laz pljujete na to

svaka vam cast, nek samo jos jedan od vas ponosnih "bosanaca" i napise slovo T od Tvrtka, ima da se stidite

cus
    U periodu od 500 godina, da je godisnje na islam prisilno prevedeno 10.000 ljudi, koliko bi Srba bilo pravoslavno?
    Jer ipak Turci su bili tako losi, il islam il smrt A nikako da skopcam Srba ima jos uvjek ( znaci nije bilo smrti ) a jos su i pravoslavni, nesto tu nestima?

Zitat Zitat von B0šNjAk Beitrag anzeigen
    Cuj naredjenja haha Pa dosta su Srbi nama naredjivali kako cemo se zvati i kako cemo zivjet
    Ja kao Bosnjak mogu imat ime kakvo hocu, a i vjeru koju hocu

To sto su tvoji preci doselili se u Bosnu, i nemozes nikako biti Bosnjak, a ni Bosanac to je nesto deseto
    Znam da bi volio biti Bosnjak/Bosanac, al ti si samo drzavljanin BiH..A mozda nisi ni to vise jer si negdje van zemlje..

Mozes li mi dokazat, da npr. prezime Filipovic, nije prezime iz Bosanske historije dok jos Bosnjaci nisu bili muslimani?
    Mozes li mi dokazat da njegov neki pra pra pra mozda se prezivao drugacije, pa je kasnije uzeo to prezime?
    Teorija x a sta je prava istina siguno ja i ti ne znamo Zato bi malo birao rijeci da sam na tvom mjestu a ne lupao i tvrdio da su mu preci bili Srbi il Hrvati
    Bosnjaci se definisu kroz vijere, znaci kao Bosnjak moras nositi muslimansko ime inace nisi Bosnjak. Dobro ti znas da se jedini ljudi u Bosni Bosnjacima se nazivaju, koji su muslimani.

Ne moras me ti sada vrijedati na nacisticki nacin, sto vas pogadjam u srpska/hrvatska srca vasa. Tvoje vrijedjanje spada na fasisticki nivou, da bih to mogao mozda javiti ali me u glavnom za to kurac boli. Samo mi je znak da sam pogodio.

Dobro njegovi preci mu ne moraju biti Srbi ili Hrvati, ali makar Hriscani...

Magic
    Zitat Zitat von DZEKO Beitrag anzeigen
    Ja macht er und er ist in guter Gesellschaft was bischen ablenkt und es auf alle Trottel verteilt aber leider ändert es nichts an seiner(ihrer) Doofheit:icon_smile:

Bosnjaci se definisu kroz vijere, znaci kao Bosnjak moras nositi muslimansko ime inace nisi Bosnjak. Dobro ti znas da se jedini ljudi u Bosni Bosnjacima se nazivaju, koji su muslimani.

Ne moras me ti sada vrijedati na nacisticki nacin, sto vas pogadjam u srpska/hrvatska srca vasa. Tvoje vrijedjanje spada na fasisticki nivou, da bih to mogao mozda javiti ali me u glavnom za to kurac boli. Samo mi je znak da sam pogodio.

Dobro njegovi preci mu ne moraju biti Srbi ili Hrvati, ali makar Hriscani...
    Bosnjaci su bili i prije islama, a Bosnjaci su ostali i kad je islam dosao
    To sto pokrsteni Bosnjaci sebe sad nazivaju Srbima il Hrvatima to je deseta prica

Ti jesi Srbin, jer su ti preci od tamo I to je gotova prica

Seite 8 von 30 ErsteErste ... 45678910111218 ... LetzteLetzte