BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 45 von 48 ErsteErste ... 354142434445464748 LetzteLetzte
Ergebnis 441 bis 450 von 480

Kratka Istorija Bosanskih Srba

Erstellt von B0šNjAk, 26.12.2009, 01:26 Uhr · 479 Antworten · 35.982 Aufrufe

Poste mal deine Quellen.

Zitat Zitat von Idemo Beitrag anzeigen
    Poste mal deine Quellen.

Imam u raznim knjigama moje izvore..Al posto mi se neda prepisivat ( nisam toliko lud ) koristim se s google, znaci upisem ono sto znam i izbaci mi ako to ima na netu

P.S. To za Budala i Bena ne treba ti izvor..
    Obadvije rijeci su Turcizmi, al su Hrvati htjeli da izbace Tursku rijec Budala, pa stavili Bena samo su se zeznuli, nisu bili svjesni da je Bena isto Turcizam

Isto tako koristite rijec Balkan..A nas optuzujete kako letimo za Turcizmima..
    Rijec Balkan je Turcizam
    Tako da i ovaj forum ima Turcizam u svom imenu..

Zitat Zitat von Sultan Mehmed Fatih Beitrag anzeigen
    Prijavljen, dobio je verwarnung..
    Samo sam naveo kako se ljudi ponasaju, kad im nestane materijala za dokazivanje..
    Mnogi da, al ja i ti ne vecinom diskutujemo smireni i vrlo cesto dodjemo do istog zakljucka
    Kad je nesto tako onda je tako... pa ga sad mozemo okrecat koliko hocemo.

Samo se ne slazem stime da smo ilircima blizi nego slavenima... I boli me kad vidim da se svi trude da se razdvajamo umijesto da se sastavljamo.

Hrvati uvode neki novi rijecnik, bosnjaci uvde da su blizi ilircima nego slavenima i nedaju rec da su im predaci bili slaveni i pripadnici srpske pravoslavne crkve ili katolickoj... Barem velika vecina...

Ja ne kazem da nigde nisu postajali bogumilci, ali ne vijerujem da danasnja velika vecina ima njihovo potomstvo.
    Jebiga, da nisu bili slaveni srbi odakle im onda ono ic i vic...?

Na kraju koliko se sve jebavalo preko tog balkana, germanci razlictih plemena, slaveni, turci, pa posle madjari sa austrijancima... I svaki i svi su pokusali svoj pecat da ostave...

Zato nama izgleda nema zajednickog. Jedino sto mozemo da pokusamo da se postujemo, da zivimo mirno jednog pored drugog. Ali zajedno, nije moguce bez da jedni ili drugi popuse u toj igri...

Zato pricam o etnickoj federlnoj bosni. A ne dabi se razpala... nego da bi ostala, barem na taj nacin...

Zitat Zitat von BiH_Forumsflüchtling Beitrag anzeigen
    Kad je nesto tako onda je tako... pa ga sad mozemo okrecat koliko hocemo.

Samo se ne slazem stime da smo ilircima blizi nego slavenima... I boli me kad vidim da se svi trude da se razdvajamo umijesto da se sastavljamo.

Hrvati uvode neki novi rijecnik, bosnjaci uvde da su blizi ilircima nego slavenima i nedaju rec da su im predaci bili slaveni i pripadnici srpske pravoslavne crkve ili katolickoj... Barem velika vecina...

Ja ne kazem da nigde nisu postajali bogumilci, ali ne vijerujem da danasnja velika vecina ima njihovo potomstvo.
    Jebiga, da nisu bili slaveni srbi odakle im onda ono ic i vic...?

Na kraju koliko se sve jebavalo preko tog balkana, germanci razlictih plemena, slaveni, turci, pa posle madjari sa austrijancima... I svaki i svi su pokusali svoj pecat da ostave...

Zato nama izgleda nema zajednickog. Jedino sto mozemo da pokusamo da se postujemo, da zivimo mirno jednog pored drugog. Ali zajedno, nije moguce bez da jedni ili drugi popuse u toj igri...

Zato pricam o etnickoj federlnoj bosni. A ne dabi se razpala... nego da bi ostala, barem na taj nacin...

Nemoj zaboravit Crkvu Bosansku, koja nije bila ni katolicka ni pravoslavna..A vecina Bosnjana je pripadala toj crkvi...

Jbg vi furate Slavenstvo a imate samo 30% Slavenskih gena..
    Mi Ilirstvo a imamo 40%..
    Al jbg glupost mi je o tome ponovo pisat..
    Valjda svaki narod ima pravo da proucava svoju historiju zar ne?

Eto vidis..I naravno da kao Bosnjanin trebas biti ponosan na to zar ne?

Cuj trude
    Niko ne ubaciva..Vise se trudimo da ubacimo Germanizme i sve ostale..
    Prouci malo bolje tu teoriju...

Ja ti nisam bosnjanin nego bosanac... tako se prestavljam kad me neko pita. A sto se tice etnije ja sam ti srbin, pripadnik srpske pravoslavne crkve.

Za mene je to sve srpski jezik sa razlicitm variantima. Jer ipak su turci vladali i ugrozavali srpski identitet 500 godina. Pa kako onda srbija da uknjizevi srpski rijecnik?
    Ali eto posle uspijesnog oterivanje turaka je izpisan rijecnik. Pa se oslonio na najcistiju gramatiku koja se tada i sad pricala to jest na podrucju u bosni i okolini cacka.

Tu se dijelimo ti i ja... I kako izgleda uvijek cemo i bit podijeljeni.

Ja ti nisam bosnjanin nego bosanac... tako se prestavljam kad me neko pita. A sto se tice etnije ja sam ti srbin, pripadnik srpske pravoslavne crkve.

Za mene je to sve srpski jezik sa razlicitm variantima. Jer ipak su turci vladali i ugrozavali srpski identitet 500 godina. Pa kako onda srbija da uknjizevi srpski rijecnik?
    Ali eto posle uspijesnog oterivanje turaka je izpisan rijecnik. Pa se oslonio na najcistiju gramatiku koja se tada i sad pricala to jest na podrucju u bosni i okolini cacka.

Tu se dijelimo ti i ja... I kako izgleda uvijek cemo i bit podijeljeni.

Pronadjen u Bosni?
    Jer ste vi Srbi preuzeli vise od Bosnjana Turskih rijeci, a najcisci ostao u Bosni
    Lepo od tebe da priznas

Nemoj zaboravit Crkvu Bosansku, koja nije bila ni katolicka ni pravoslavna..A vecina Bosnjana je pripadala toj crkvi...

Jbg vi furate Slavenstvo a imate samo 30% Slavenskih gena..
    Mi Ilirstvo a imamo 40%..
    Al jbg glupost mi je o tome ponovo pisat..
    Valjda svaki narod ima pravo da proucava svoju historiju zar ne?

Ne negiram da je postajala ova bogumilska vijera. Ali danasnji bosnjaci sigurno nemaju vecinom njihovo porijeklo, to mislim. Jer cisto sumljam da su oni nosili imena koji se zavrsavaju na "ic" ili "vic"

Pa mi smo po historiji slaveni, a to sto su nas turci jebavali 500 godina, i ubacivali njihove gene sta mozemo mi sad za to..?
    Sad ja trebam da se osijcem blize turcinu zato sto je mozda neki turcin silovo neku moju prababu??

Znaci ako ja odem i silujem turkinju, njeno dijete onda mora sebe da gleda kao srbina?
    Mnogi se nisu htjeli poturcit, pa nisu imali privilegije posto su bili raja 2. ili 3. klase narod. Njima su se otimali dijeca, pored toga cuo si sigurno i za "primae noctis"
    Pa nije ni cudo, da danas slaveni na balkanu manje slavenske krvi imaju nego napr. rusi ili slovaci...

Ne negiram da je postajala ova bogumilska vijera. Ali danasnji bosnjaci sigurno nemaju vecinom njihovo porijeklo, to mislim. Jer cisto sumljam da su oni nosili imena koji se zavrsavaju na "ic" ili "vic"

Pa mi smo po historiji slaveni, a to sto su nas turci jebavali 500 godina, i ubacivali njihove gene sta mozemo mi sad za to..?
    Sad ja trebam da se osijcem blize turcinu zato sto je mozda neki turcin silovo neku moju prababu??

Znaci ako ja odem i silujem turkinju, njeno dijete onda mora sebe da gleda kao srbina?
    Mnogi se nisu htjeli poturcit, pa nisu imali privilegije posto su bili raja 2. ili 3. klase narod. Njima su se otimali dijeca, pored toga cuo si sigurno i za "primae noctis"
    Pa nije ni cudo, da danas slaveni na balkanu manje slavenske krvi imaju nego napr. rusi ili slovaci...

Ma da Srbija bila pod Turcima, i ostalo tamo najvise pravoslavaca, a u Bosni svi presli na islam
    Imas dokumente razne, i u svim dokumentima je dokazano da je Crkva Bosanska bila vecinska..
    Pravoslavne crkve u Bosni nikako nije bilo do dolaska Turaka..
    U Hercegovini da

P.S. Nemoj mi o silovanju..Posjecas me na 92-95..

Pronadjen u Bosni?
    Jer ste vi Srbi preuzeli vise od Bosnjana Turskih rijeci, a najcisci ostao u Bosni
    Lepo od tebe da priznas
    Cacak nije bosna.. kolko ja znam...?