BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 140 von 167 ErsteErste ... 4090130136137138139140141142143144150 ... LetzteLetzte
Ergebnis 1.391 bis 1.400 von 1670

Mustafa Kemal Atatürk

Erstellt von Popeye, 02.01.2007, 23:32 Uhr · 1.669 Antworten · 121.285 Aufrufe

übersetzung? lol

Zitat Zitat von Mermaid Beitrag anzeigen
    übersetzung? lol
    Eines Tages werden wir denjenigen in den Kopf schießen die nicht für den Gründer der Türkischen Republik aufstehen.

was. richtige psychos türken.

mit euch will ich mich nicht anlegen

Zitat Zitat von Balta Beitrag anzeigen
    Vay bee kadina bak
    Zitat Zitat von Balta Beitrag anzeigen

Insallah.

Zitat Zitat von Mermaid Beitrag anzeigen
    was. richtige psychos türken.

mit euch will ich mich nicht anlegen
    Das hat schon seine Gründe Erdowahn hat versucht den Nationalfeiertag zu verbieten was er aber nicht geschafft und in der Außenpolitik ist er auch gescheitert und hat sich jetzt in seine Hundehütte in Ankara zurückgezogen und kann nicht mehr das Maul aufreißen.

gestern kamen ueber 3000 turken nach selanik/thessaloniki zum geburtsort des staatsgruenders

More than 3,000 Turks in Thessaloniki to Commemorate Kemal Ataturk

Mustafa Kemal – who was granted the title “Ataturk,” father of the Turks – founder of modern Turkey, was commemorated today by Turks across the world. The Turkish leader of the early 20th century passed away at the age of 57 on November 10, 1938, of liver cirrhosis and today, more than 3,000 of his compatriots traveled to Thessaloniki, Greece, to visit his birthplace and the house in which he was born in 1881

More than 3,000 Turks in Thessaloniki to Commemorate Kemal Ataturk | GreekReporter.com

Waren auch Albaner in Thessaloniki, kleiner Ultrarechter TuAF?

Der Vater des Mustafa Kamel Pasa namens Ali Riza war bekanntlich Albaner aus dem heutigen FYROM.

Damit wird aus dem Sohn selbstredend auch ein Albaner, ein ARNAUT.

Zitat Zitat von Amphion Beitrag anzeigen
    Waren auch Albaner in Thessaloniki, kleiner Ultrarechter TuAF?

Der Vater des Mustafa Kamel Pasa namens Ali Riza war bekanntlich Albaner aus dem heutigen FYROM.

Damit wird aus dem Sohn selbstredend auch ein Albaner, ein ARNAUT.
    jeder ist willkommen ,der einen so grossen turkischen feldheer die ehre erweist..ja sogar auch du...

auch wenn er albaner war spielt es keine rolle..er war mit herz und seele turke..

ne kleine info neben bei ,die familie ataturks sprach als muttersprache turkisch.

Zitat Zitat von TuAF Beitrag anzeigen
    .

GAZİ PAŞAM!

Gazi Çiftliği'nde dolaşıp hava alırken oldukça yaşlı bir kadına rastladık. Atatürk attan inerek bu ihtiyar kadının yanına sokuldu:
    - Merhaba nine!
    Kadın Atatürk'ün yüzüne bakarak hafif bir sesle:
    - Merhaba, dedi.
    - Nereden gelip nereye gidiyorsun?
    Kadın şöyle bir duralayıp
    - Neden sordun ki, dedi. Buraların sabısı mısın? Yoksa bekçisi mi?
    - Ne sahibiyim ne de bekçisiyim nine. Bu topraklar Türk milletinin malıdır. Buranın bekçisi de Türk milletinin kendisidir. Şimdi nereden gelip nereye gittiğini söyleyecek misin?
    Kadın başını salladı:
    - Tabii söyleyeceğim, ben Sincan'ın köylerindenim bey, otun güç bittiği, atın geç yetişdiği kavruk köylerinden birindeyim. Bizim mıhtar bana bilet aldı trene bindirdi, kodum Angara'ya geldim.
    - Muhtar niçin Ankara'ya gönderdi seni?
    - Gazi Paşamızı görmem için. Başını pek ağrıttım daaaa... Benim iki oğlum gavur harbinde şehit düştü. Memleketi gavurdan kurtaran kişiyi bir kez görmeden ölmeyeyim diye hep dua ettim durdum. Rüyalarıma girdi Gazi Paşa. Ben de gün demeyip mıhtara anlatınca, o da bana bilet alıverip saldı Angaraya, giceleyin geldimdi. Yolu neyi de bilemediğimden işte ağşamdan beri böyle kendimi ordan oraya vurup duruyom bey.
    - Senin Gazi Paşa'dan başka bir isteğin var mı? Kadının birden yüzü sertleşti:
    - Tövbe de bey, tövbe de! Daha ne isteyebilirim ki... O bizim vatanımızı gurtardı. Bizi düşmanın elinden kurtardı. Şehitlerimizin mezarlarını onlara çiğnetmedi daha ne isteyebilirim ondan? Onun sayesinde şimdi istediğimiz gibi yaşıyoruz. Şunun bunun gavur dölünün köpeği olmaktan onun sayesinde kurtulmadık mı? Buralara bir defa yüzünü görmek, ona "Sağ ol paşam!" demek için geldim. Onu görmeden ölürsem gözlerim açık gidecek. Sen efendi bir adama benziyon, bana bir yardım ediver de Gazi Paşa'yı bulacağım yeri deyiver. Atatürk'ün gözleri dolu dolu olmuştu, çok duygulandığı her halinden belliydi. Bana dönerek:
    - Görüyorsun ya Gökçen, işte bu bizim insanımızdır... Benim köylüm, benim vefalı Türk anamdır bu.

Attan indim. Yaşlı kadının elini tuttum, anacığım, dedim, sen gökte aradığını yerde buldun, rüyalarını süsleyen, seni buralara kadar koşturan Gazi Paşa yani Atatürk işte karşında duruyor.

Köylü kadın bu sözleri duyunca şaşkına döndü. Elindeki değneği yere fırlatıp, Atatürk'ün ellerine sarıldı. Görülecek bir manzaraydı bu. İkisi de ağlıyordu. İki Türk insanı biri kurtarıcı, biri kurtarılan, ana oğul gibi sarmaş dolaş ağlıyorlardı. Yaşlı kadın belki on defa öpmek istedi Atatürk'ün ellerini; Atatürk onun ellerini öptü. Sonra heybesinden küçük bir paket çıkarttı. Daha doğrusu beze sarılmış bir köy peyniri. Bunu Atatürk'e uzattı:
    - Tek ineğimin sütünden kendi ellerimle yaptım Gazi Paşa, bunu sana hediye getirdim. Seversen gene yapıp getiririm.

Paşa hemen orada bezi açıp peyniri yedi. Çok beğendiğini söyledi.

Sonra birlikte köşke kadar gittik. Oradakilere şu emri verdi:
    "Bu anamızı alın burada iki gün konuk edin. Sonra köyüne götürün. Giderken de kendisine üç inek verin benim armağanım olsun."

ImageUploadedByTapatalk1415700146.940195.jpg