BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 66 von 167 ErsteErste ... 165662636465666768697076116166 ... LetzteLetzte
Ergebnis 651 bis 660 von 1670

Mustafa Kemal Atatürk

Erstellt von Popeye, 02.01.2007, 23:32 Uhr · 1.669 Antworten · 121.163 Aufrufe

Zitat Zitat von Barbaros Beitrag anzeigen
    Was genau ist denn Falsch daran?
    Mustafa Kemal insanların dinine sagılıydı evet ama videoda lanse edilmeye çalışıldığı gibi 'dini bütün bir müslüman' değildi. Bunu konuşmasından açıkca anlayabilirsin. Ne diyor mecliste? 'gökten indiği sanılan'. Şimdi imanın şartlarına bir bakalım.

1 - Allah’a İman: Allah vardır ve kemal sıfatlara sahiptir. Yarattıklarının hiçbirine benzemez. Hiçbir şey O’nun dengi ve benzeri değildir. Alemlerde, yerde ve gökte yalnız O yasama (kanun koyma) hakkına sahiptir. Bütün ibadetler yalnızca O’na yapılır.

2 - Meleklere İman: Meleklere Allah’ın (c.c) Kur’an’da, Rasulullah’ın (s.a.s) sahih hadislerinde onları vasfettiği şekilde iman etmek lazımdır ve bu iman şöyle olmalıdır: Melekler Allah’ın kullarıdır. Onlarda dişilik ve erkeklik yoktur. Nurdan yaratılmışlardır. Bir an bile Allah’a karşı isyan etmez, günah işlemezler. Devamlı Allah’a ibadet ederler. Kur’an-ı Kerim’de ve sahih hadislerde isimleri zikredilenlere isimleriyle; (Cebrail, Mikail, İsrafil, Malik, Rıdvan gibi) isimleri zikredilmeyenlerin de hepsine birden iman edilmesi gerekir.

3 - Kitaplara İman: Allah katından gelen kitaplara Kur’an-ı Kerim’de ve sahih hadislerde ismi zikredilenlere ismiyle; (Kur’an, Tevrat, İncil, Zebur) zikredilmeyenlere ise genel olarak iman etmek gerekir. Kur’an’ın dışındaki diğer kitaplar tahrif edilmiş olduğu için onlara Allah (c.c) katından geldiği şekliyle iman edilmesi gerekir. Kur’an ise Allah tarafından korunmak suretiyle kıyamete kadar baki kalacak ve yalnızca O’na bağlananlar kıyamet gününde kurtuluşa ereceklerdir.

4 - Nebi ve Rasullere İman: Kur’an-ı Kerim ve sahih hadislerde ismi zikredilenlere ismiyle, ismi zikredilmeyenlerin ise hepsine birden iman edilmesi gerekir.
    5 - Ahiret gününe İman: Ölüm, berzah (ölümden kıyamete kadar olan olaylar), hesap, mizan, cennet, cehennem, kabirde azab veya mükafat göreceklerin acı ve lezzeti beden ve ruhlarıyla duyacaklarına ve en önemlisi öldükten sonra dirilmeye iman edilmesi gerekir.

6 - Kaderin Hayır ve Şerrin Allah’tan olduğuna İman:
    Kadere imanın geçerli olabilmesi için şu dört şeye mutlaka inanılması gerekir:
    Birincisi: Allah’ın ezeli ve kadim ilmine iman etmek. Allah (c.c) ezeli ve kadim olan ilmiyle ne olacağını bildi ve bu ezeli ilmiyle bildiği şeyleri yazdı.
    Yani Kuranın gökten indiği sanılan dediği anda dinden düşüyor. Bu onun din düşmanı olduğunu kanıtlar mı? Hayır, sadece inanmadığını kanıtlar.

Senin gönderdiğin o kaynaklar Türklerin 5000 seneden beri Anadolu'da olduğunu idda eden kaynaklardır.

Müslüman olmak suç değildir, Yahudi olmanın suç olmadığı gibi ama olmamak da suç değildir

Zitat Zitat von liberitas Beitrag anzeigen
    Zum Glück kenne ich dich nicht!
    Hahahaha strrrrike

Zitat Zitat von AlbaJews Beitrag anzeigen
    Dann müssen alle Zitate in denen Atatürk den Islam kritisiert erfunden sein, allein schon das er es Verbot Jungen Frauen mit Kopftuch zu studieren, zeigt was er vom Islam hielt, seine Taten haben ganz klar gezeigt wie er zum Islam stand.

Kam nicht das Kopftuchverbot in den Unis später? So dachte ich.

Zitat Zitat von Toruko-jin Beitrag anzeigen
    Mustafa Kemal insanların dinine sagılıydı evet ama videoda lanse edilmeye çalışıldığı gibi 'dini bütün bir müslüman' değildi. Bunu konuşmasından açıkca anlayabilirsin. Ne diyor mecliste? 'gökten indiği sanılan'. Şimdi imanın şartlarına bir bakalım.
    Ben hicbir zaman Atatürkün dini bütün bir müslüman oldugunu yazmadim,sadece dine,müslümanlara ve peygambere saygili oldugunu ve dine ve peygambere hakaret etmedigini savundum.

Zitat Zitat von liberitas Beitrag anzeigen
    Zum Glück kenne ich dich nicht!
    Aber wen es so wichtig für dich ist
    von mir auch ein Danke
    ha ha ha
    gute Nacht

burda sacma sapan bir konu hakkinda tartistiginizin farkinda misiniz? kendisi müslümandi ve bunun bircok ispatida var. ama diyelim ki inancli biri degildi ne fark eder? beni neye inanip neye inanmadigi ilgilendirmiyor. önemli olan atamizin bu ülke ve millet icin neler yaptigidir ve bu yüzden onu seviyor ve sayiyoruz. inanci ve özel hayati beni ilgilendirmiyor. kimseyi de ilgilendirmemesi lazim bence.

Zitat Zitat von Barbaros Beitrag anzeigen
    Ben hicbir zaman Atatürkün dini bütün bir müslüman oldugunu yazmadim,sadece dine,müslümanlara ve peygambere saygili oldugunu ve dine ve peygambere hakaret etmedigini savundum.
    Ben sadece senin gönderdiğin Video'dan yola çıkarak yazdım yazımı. Yoksa düşüncelerine katılıyorum önceki yazılarımdan anlaşılabileceği gibi

Blinzeln

Isin esprisi.Bir Fransiz Bozuntusu bir Ingiliz Pici ve bir Avuc Arap piyasaya cikip Atatürkü kötüleme propagandasi yapiyor,bizim beyinsiz Türklerde (Cahil Kesim ve Önyargili kimseler) bunlara Inanip ekmeklerine yag sürüyor.Ben soruyorum? Hanginiz "Dini Bütün Müslümansiniz".Ben degilim!Salak salak fikirleri savunup hani sanki adam Devlet Adami degilmis Mehdiymis ve bundan dolayi kusursuz olmaliymis gibi bir Düsünce Sistemi sözkonusu.Allah Akil fikir versin diyorum sadece!!

Zitat Zitat von Almila Beitrag anzeigen
    burda sacma sapan bir konu hakkinda tartistiginizin farkinda misiniz? kendisi müslümandi ve bunun bircok ispatida var. ama diyelim ki inancli biri degildi ne fark eder? beni neye inanip neye inanmadigi ilgilendirmiyor. önemli olan atamizin bu ülke ve millet icin neler yaptigidir ve bu yüzden onu seviyor ve sayiyoruz. inanci ve özel hayati beni ilgilendirmiyor. kimseyi de ilgilendirmemesi lazim bence.
    Katılıyorum ama bazen de eğriyi doğrultmak gerekir. Seviyeli Tartışmalar her zaman bilgi kazandırır.

Zitat Zitat von Almila Beitrag anzeigen
    Evet haklisin