Me pikturėn "Do tė jem pasqyra jote" piktori Lorik Sylejmani, pėrfaqėson Kosovėn nė Nju Jork"Do tė jem pasqyra jote" titullohet piktura me tė cilin piktori Lorik Sylejmani do tė pėrfaqėsojė Kosovėn nė Nju Jork (New York). Piktura, nga trilogjia me tė njėjtin titull, ėshtė e shtypur nė pėlhurė. Kjo pikturė ėshtė pėrzgjedhur nga drejtori i galerisė "HUN", z. Ji Hun Lee.

Nė ekspozitė marrin pjesė 39 artistė, tė pėrzgjedhur nga njė numėr tepėr i madh konkurruesish, si nga SHBA-tė , Koreja, Kanadaja, Norvegjia, Bullgaria, Britania, Australia, Norvegjia etj. Tė gjithė kanė paraqitur pikturat e tyre nė video, instalim dhe fotografi.

Lorik Sylejmani ka pėrfaqėsuar denjėsisht Kosovėn edhe nė shumė ekspozita tė tjera ndėrkombėtare si nė Itali, Argjentinė, Francė, SHBA dhe Rusi.

Ekspozita do tė hapet mė datėn 17 nėntor, 2006 nė
Galerinė "HUN", nė Nju Jork

lajmi eshte derguar nga Flora Durmishi
www.blueskylive.com