BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 17 von 17 ErsteErste ... 71314151617
Ergebnis 161 bis 170 von 170

Slavenski jezici

Erstellt von B0šNjAk, 17.11.2009, 00:28 Uhr · 169 Antworten · 14.157 Aufrufe

Zitat Zitat von Lopov Beitrag anzeigen
    Okrece se kolo srece. Podje napred pa se vrati ...
    Znaci vracas se meni ?

Magic
    Okrece se kolo srece. Podje napred pa se vrati ...

Lopov
    Zitat Zitat von Sultan Mehmed Fatih Beitrag anzeigen
    Znaci vracas se meni ?
    Dje sam bijo??:

To znaci da se vi okrecete u krugu. I da Kemal dobro pjeva

Dje sam bijo??:

To znaci da se vi okrecete u krugu. I da Kemal dobro pjeva
    Vozao sam se u Keminoj mecki, al slabo pjeva znas kako udara hip-hop u autu mu haha

I ajde stavi gore danke, jer sam ti odogovorio

Lopov
    Zitat Zitat von Sultan Mehmed Fatih Beitrag anzeigen
    Vozao sam se u Keminoj mecki, al slabo pjeva znas kako udara hip-hop u autu mu haha

I ajde stavi gore danke, jer sam ti odogovorio
    Za svaki odgovor ja se moram zahvaljivat? Malo morgen: Jebo vas Danke Ja odlazim, moram na faks ...

Sretan put, sretan put. Samo idi nisam ljut, nisam ljut ...

Za svaki odgovor ja se moram zahvaljivat? Malo morgen: Jebo vas Danke Ja odlazim, moram na faks ...

Sretan put, sretan put. Samo idi nisam ljut, nisam ljut ...

Ima da ti posaljem cd od Keme s autogramom

"Ko god tvrdi da su u pitanju četiri razna jezika, ili je gluh, ili ćaknut, ili – što je gore nego biti gluh i ćaknut – ekstremni nacionalista", kaže poznati bh. lingvista u razgovoru sa novinarkom Deutsche Wellea Ljiljanom Pirolić.

"Srbi, Hrvati, Crnogorci i Bošnjaci imaju jedan jezik. Riječ je o četiri južnoslavenska standardna jezika, potpuno ravnopravna kao sociolingvističke činjenice", slaže se i profesor Filozofskog fakulteta u Sarajevu, lingvista Senahid Halilović. "Dakle, mi u BiH govorimo jednim jezikom, pa, ipak, zastupnici u Parlamentu BiH traže da im se dokumenti za sjednice prevode sa srpskog na bosanski, bosanskog na hrvatski i tako dalje i tako gluplje."

"Naš jezik, kojim govorimo u BiH je nešto kao proizvod 3 u 1. Samo što nas niko ne kupuje."

„Ne vodite psa veterinaru da mu nadije ime, pa nećete ni lingvisti dovesti jezik da mu nadije ime. Ime jezika nema veze sa suštinom. On je jedan, mnogo više jedan nego britanski i američki engleski. Često sam bio svjedok nesporazuma između Britanaca i Amerikanaca. Takvih jezičkih nesporazuma nema nikada kod nas. Ime ne bira lingvista, jer ja nemam na to pravo. Meni bi bilo logično, pošto se govori na teritoriji Bosne, da se zove 'bosanski'. Naziv 'Hercegovina' dodali su nam okupatori, prvo Turska, a zatim i Austrija. Iako sam Hercegovac, ja taj dio naziva zemlje – odbacujem. Ovo je zemlja Bosna u kojoj žive Bosanci koji govore bosanski jezik“, kaže Riđanović i dodaje da se u jezičkoj nauci smatra, da ljudi koji se bez teškoća sporazumijevaju, govore jedan jezik.

Es gibt westliche (polnisch, tschechisch), südliche (serbokroatisch) und östliche (russisch) slawische Sprachen. So werden sie kategoriert bzw. unterschieden. Sie alle gehören zur derselben slawischen Sprachfamilie -- diese wiederrum der Indo-Europäischen.

Was ihr für Probleme habt ist mir schleierhaft.

Ado

Zitat Zitat von Zmaj Beitrag anzeigen
    "Ko god tvrdi da su u pitanju četiri razna jezika, ili je gluh, ili ćaknut, ili – što je gore nego biti gluh i ćaknut – ekstremni nacionalista", kaže poznati bh. lingvista u razgovoru sa novinarkom Deutsche Wellea Ljiljanom Pirolić.

"Srbi, Hrvati, Crnogorci i Bošnjaci imaju jedan jezik. Riječ je o četiri južnoslavenska standardna jezika, potpuno ravnopravna kao sociolingvističke činjenice", slaže se i profesor Filozofskog fakulteta u Sarajevu, lingvista Senahid Halilović. "Dakle, mi u BiH govorimo jednim jezikom, pa, ipak, zastupnici u Parlamentu BiH traže da im se dokumenti za sjednice prevode sa srpskog na bosanski, bosanskog na hrvatski i tako dalje i tako gluplje."

"Naš jezik, kojim govorimo u BiH je nešto kao proizvod 3 u 1. Samo što nas niko ne kupuje."
    Der erste und der zweite Spruch rocken einfach

Seite 17 von 17 ErsteErste ... 71314151617