BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 529 von 695 ErsteErste ... 29429479519525526527528529530531532533539579629 ... LetzteLetzte
Ergebnis 5.281 bis 5.290 von 6944

Türkisch-Griechisches Kultur Thread

Erstellt von blacksea, 04.01.2014, 19:26 Uhr · 6.943 Antworten · 276.076 Aufrufe

 1. #5281
  Avatar von ZX 7R

  Registriert seit
  31.01.2012
  Beiträge
  30.067
  Zitat Zitat von onrbey Beitrag anzeigen
  Die gibt es nicht.
  :-(

 2. #5282
  Avatar von der skythe

  Registriert seit
  23.03.2013
  Beiträge
  3.935
  Zitat Zitat von ZX 7R Beitrag anzeigen
  :-(
  Megale ich brauch deine Hilfe.
  Motorrad Thread...

 3. #5283
  Avatar von Allih der Große

  Registriert seit
  24.02.2014
  Beiträge
  4.728
  Zitat Zitat von onrbey Beitrag anzeigen
  Weiß nicht ob du da Recht hast. In der Türkei setzt sich gerade ein Finanzsystem durch dass sich doch erheblich von dem des klassischen Kapitalismus' unterscheidet. Ist zwar noch nicht spruchreif aber man merkt wie stark sich die Regierung darum bemüht. Wird nicht lange dauern bis das islamische Bankwesen die wirtschaftliche Struktur der Türkei beeinflusst und. Das könnte unsere Rettung vor dem "Club" sein.

 4. #5284
  GLOBAL-NETWORK
  Wird nicht lange dauern bis das islamische Bankwesen die wirtschaftliche Struktur der Türkei beeinflusst und. Das könnte unsere Rettung vor dem "Club" sein.
  Na,das wage ich doch zu bezweifeln,dass ein "Islamisches Bankwesen" uns in irgendeiner form helfen würde.

 5. #5285
  GLOBAL-NETWORK

  Beitrag Kim Romalı kim Bizanslı? B.Iskender ve Konstantin Yunan değildi!

  "KİM ROMALI, KİM BİZANSLI ?"

  Kurze Info: Das Wort "Rum" ist NICHT gleichzusetzen mit Grieche oder Hellene.Davon abgesehen wird das Thema um Alexander den Makedonen behandelt,sowie erklärt warum es kein Griechisches "Alexanderreich" in Anatolien gab,wie denn auch,wenn Alexander Makedone war.

  Erklärung und Stellungnahme siehe weiter Unten


  2013-04-15 13:32:00


  Biz genelde Romalı, Rum, Yunan, Helen ve Bizans kelimelerini birbirine karıştırıyoruz. Anadolu'da yaşayan Hıristiyan Rumları, Yunan kabul ediyoruz. Bizanslı denince de, aklımıza hemen Rumlar ve dolayısıyla Yunanistan geliyor.

  Oysa Rum, Helen (Grek ) ya da Yunan değildir.

  Rum: Romalı, Roma İmparatorluğu halkı demektir. Selçuklular devrinde, Anadolu, Rumlar’ın yani Romalılar’ın yaşadığı yer anlamında Rumeli idi.

  Anadolu’daki Ortodoks Hristiyanlara, Arapça’dan gelen bir uygulamayla Romalı yerine Rum deniyordu. Bunların Helenler’le hiçbir ilgisi yoktur.

  Ancak, deniz ticaretinin ön plânda olduğu bazı önemli kıyı yerleşimlerinin Helen kolonistlerce kurulduğu bilindiğinden, buralarda yaşayan Ortodoks Rumlar, yerli halkla kaynaşmış Helen kökenliler kabul edilebilir.

  Helen yazar Dr. Georgios Nakracas’ın kaleme aldığı, “ Anadolu ve Rum Göçmenlerin Kökeni" isimli kitapta, örneğin Yalova bölgesinde, Helen kolonistlerin kurduğu bir yerleşimin olmadığı açıkça belirtilmektedir.

  Esasen Rum kelimesinin Yunan ile yakından uzaktan bir ilgisi yoktur.

  Bizim Yunanistan dediğimiz ülkenin resmi adı Helen Cumhuriyeti’dir.

  Kendi dillerinde Ellas ya da Elleniki Dimokratia’dır.

  Bizim söylediğimiz Türkçe Yunanistan adı, İonya’nın bozulmuş biçiminden gelir.

  Batı dillerinde kullanılan Greece adının kökeni ise, bir Boitia kabilesine verilen, ancak daha sonra bütün Helenleri kapsayacak bir anlam kazanan Lâtince Graeci’ye dayanır.

  Yabancı dille yazılmış bir coğrafya atlasında, Yunanistan isimli bir ülkeyle karşılaşamazsınız.

  İÖ. 336 – 323 yılları arasında, günümüzdeki Makedonya’dan Hindistan’a kadar uzanan topraklarda büyük bir imparatorluk kurmuş olan Büyük İskender, Makedon’du.

  Anadolu da, Büyük İskender’in topraklarına dahildi.

  Tekrar ediyorum, Büyük İskender Makedondu ve tahta geçtiği zaman yaptığı ilk iş Tesalya’ya yani Yunanistan’a saldırmak olmuştu. (Makedonlar, Büyük İskender'i Yunan, değil Makedon olarak kabul ederler. Yunanlar ise Büyük İskender'in Makedon olduğunu tartışmak dahi istemezler. Onlar için sadece Yunandır.)

  Biz son derece yanlış bir şekilde, Büyük İskender dönemini Anadolu’da Yunan hakimiyeti dönemi olarak kabul ediyoruz.


  Yani, bir bakıma Yunan propagandasına alet oluyoruz.

  Böyle bir şey olabilir mi ?

  Roma İmparatoru Constantinus I, İstanbul’u ele geçirince kente Constantinopolis (Konstantin’ in Şehri), diyerek kendi adını vermişti.

  İmparator Constantinus I'da, Helen değildi.

  Yani bizim bugün Yunan dediğimiz ülkeden değildi.

  Babası Constantius I, İllirya’ya Orta Avrupa’dan göç etmiş bir aileden geliyordu, Makedon’du ; annesi Helena ise Anadolu doğumluydu.

  Bizans ismini, o imparatorluğun insanları hiçbir zaman kullanmadılar. Onlar kendilerine "ROMAİO", yani Romalı diyorlardı. Örneğin, İmparator Alexios I Komnenos'un kızı Anna Comnena'nın yazdığı "Alexiad" isimli kitapta, Bizans adı hiç geçmez, onun yerine bol bol "Romans", "Roman Army", Roman Empire", Roman Territory" isimlerine rastlanır.

  İstanbul, uzun süre Constantinopolis, Neo Roma (Yeni Roma) isimlerle anıldı. Araplar da buraya, Kostantiniyye diyorlardı.

  395 yılında Roma İmparatorluğu parçalandı. Ancak, Neo Roma ( yani günümüzde İstanbul) imparatorluğun merkezi olarak kaldı.

  Tarihçiler, daha sonraları, Doğu ve Batı Roma’yı birbirinden ayırmak, devlet ve toplum yapısının geleneksel yapılardan belirgin bir biçimde farklılaşmasını vurgulamak amacıyla, Doğu'daki Roma İmparatorluğu merkezine Bizans İmparatorluğu demeye başladılar.

  Bizans adını ilk defa, 16 ncı yüzyılda, Alman tarihçi Hieronymus Wolf, Fatih Sultan Mehmet'in Konstantinopolis'i 1453 yılındaki fethinden 104 yıl sonra, 1557 yılında kullanmıştır; uydurma bir isimdir.

  Hieronymus Wolf'un kaleme aldığı "Corpus Historiae Byzantinae" (Bizans Tarihi Bütüncesi) adlı kitabında parçalanan Roma İmparatorluğu'nun İtalya'da kalan bölümü ile esasen asıl Roma İmparatorluğu'nun merkezi Konstantinopolis arasındaki farkı netleştirmek için, doğuda kalan imparatorluğun asıl merkezine "Bizans İmparatorluğu" adını yaratmıştır.

  Wolf'un bu düşüncesi, 1721 yılına kadar kabul görmemiştir.

  Kabul edilebilir bir iddiaya göre de Wolf, Yunanlardan aldığı maddi destekle, Yunanların Konstantinopolis üzerinde bir hak iddia etmeleri için böyle bir imparatorluk yaratmıştır.

  Daha sonraları tam bir Türk düşmanı olan Fransız yazar Montesquie, Bizans İmparatorluğu tanımını kullanarak bunu Fransız tarihçilere benimsetmeyi başarmıştır.

  Günümüzde ise, Yunan propagandası etkisini göstermiş, esasen Yunanlarla hiçbir bağı olmayan ve Anadolu kültürüyle bütünleşen Roma İmparatorluğu, tam da Yunanların istediği biçimde, okullarımızda bile "Bizans İmparatorluğu" adıyla anılır olmuştur.

  Prof. Dr. İlber Ortaylı, bu durumu şöyle açıklar :

  “ Tarihte hiçbir zaman Bizans devleti diye bir devlet olmamıştır. Bizans denilen imparatorluk, gerçekte Roma İmparatorluğu’dur. Bizans ismini, o imparatorluğun insanları hiçbir zaman kullanmadılar. Bizans adı, 16 ncı yüzyılda Alman âlimlerinden Hieronymus Wolf’un uydurduğu bir isimdir. “

  Bizim bu gün, Yunanistan adını verdiğimiz ülkede yaşayanların, kendilerinin propagandasını yaptığı ve iddia ettiği gibi, Roma İmparatorluğu ya da Bizans’la hiçbir ilgileri, aralarında kan bağları yoktur.

  İşin ilginç tarafı, 1453 yılında, İstanbul’un fethinin gündemde olduğu sıralar, İstanbul’da yaşayanlar, Atina civarında yaşayanlar tarafından hiçbir şekilde benimsenmemişti.

  O kadar ki, Fatih Sultan Mehmet, Roma İmparatorluğu’nun meşru imparatoru denilecek kadar yakın ilgiyle kabul edilmişti.

  Biz, her fırsatta “ İstanbul’u 1453’te Yunanlar’dan aldık” dedik.

  Biz böyle dedikçe, (uyanan ) Yunanlar da, (hiç ilgileri olmamasına rağmen) İstanbul’un kendilerine ait olduğunu söylemeye başladılar.

  Tekrar ediyorum, tarihi bir realite olarak, Rum'un Yunanistan'la yakından uzaktan bir ilgisi yoktur. Doğal olarak İstanbul’un da Yunanistan’la bir ilgisi yoktur.


  Was entnehmen wir diesem Text?

  Die Rum und Yunans sind zwei verschiedene dinge,ausserdem lernen wir das Alexander der Große KEIN Grieche war,damit war Alexanders einstige Reich in der Region um Anatolien KEIN Griechisches/Hellenisches Reich,dies versucht man den Türken und dem rest der Welt jahrelang vorzugaukeln und lässt Millionen Menschen mit dieser Illusion leben obwohl man keine ernstzunehmenden Historischen Beweise hat die zur klärung der Sachlage beitragen könnten.Nun wissen wir das B.Iskender KEIN Grieche war,das tuen wir entgegen der Wunschvorstellung einiger Nationalisten und Hollywood Filmproduzenten uä.

  Führende Professoren und Unabhängige Nichtgriechische Historiker sind sich diesbezüglich einig:

  Das Reich Alexander des Großen war KEIN Griechisches Reich,genauso wenig war Alexander ein Grieche.

  Im Gegenteil,das erste was Alexander tat als er an die Macht kam war Griechenland (Tesalya) anzugreifen und zu Bekämpfen! Auch war entgegen mancher Behauptungen hier Kaiser Constantin KEIN Hellene!

  Beachtet die Markierten berreiche und übersetzt diese euren Griechischen Freunden bei Bedarf damit sie verstehen,warum Alexander kein Grieche war und warum Kaiser Constantin kein Hellene sein kann!
  Zudem sollte manch ein Grieche begreifen das der Begriff "Rum" nicht gleichzusetzen ist mit Grieche oder Hellene,es sind zwei verschiedene dinge ohne ernsthaften bezug zueinander.

  Wollen wir uns eine Unabhängige Meinung einholen oder diese unter beachtung von Forschungsergebnissen und Tatsachen selbst bilden,so dürfen wir unsere Informationen nicht aus Nationalistischen Quellen oder aus Fiktiven Hollywoodfilmen (Alexander the Great,300 usw) einholen,denn genannte "Quellen" bzw Personenkreis sieht sich nicht in der Pflicht Historische Wahrheiten widerzugeben.Oder würdet ihr jemanden Glauben schenken der von sich aus Behauptet er sei die Reinkarnation von Alexander dem Großen?

  Kling lustig und zugleich Verrückt,ist eigentlich genau das selbe wie zu behaupten,man wäre Hellene oder Alexander wäre Grieche.

  Das nimmt sich nicht viel,die Wissenschaft entscheidet nach Faktenlage,doch Verrückte und Nationalisten geben nichts auf Fakten,sie ziehen es vor in ihrer Traumwelt zu leben.

  Entscheidet euch,wo IHR leben wollt!


  GLOBAL-NETWORK

 6. #5286
  Avatar von Paokaras

  Registriert seit
  02.09.2010
  Beiträge
  9.235
  Aha schnell jemand sollte Oxford Bescheid sagen und anderen Top Unis die Lehren das Alex Grieche war.

  Jetzt wo die Griechen kein Geld mehr haben um die Top Unis zu kaufen und vorallem Wiki,kommt die Wahrheit ans Licht .

  Niemand war Grieche es gab nie Griechen die wurden erfunden vom Westen und vom mossad !!!!!

 7. #5287
  Avatar von Poliorketes

  Registriert seit
  30.12.2012
  Beiträge
  6.953
  Zitat Zitat von Paokaras Beitrag anzeigen
  Aha schnell jemand sollte Oxford Bescheid sagen und anderen Top Unis die Lehren das Alex Grieche war.

  Jetzt wo die Griechen kein Geld mehr haben um die Top Unis zu kaufen und vorallem Wiki,kommt die Wahrheit ans Licht .

  Niemand war Grieche es gab nie Griechen die wurden erfunden vom Westen und vom mossad !!!!!
  Lass dich von so einem nicht provozieren der hat schon türkische links gepostet die sagen das die sumerer türken waren und das die antiken griechen auch türken waren.. Das einzige traurige an der sache ist das er selbst wahrscheinlich als muslimischer roma aus griechenland bzw. west-thrakien so seine komplexe mit seiner eigenen herkunft kompensiert.

 8. #5288

  Registriert seit
  06.02.2013
  Beiträge
  13.949
  Zitat Zitat von Paokaras Beitrag anzeigen
  Aha schnell jemand sollte Oxford Bescheid sagen und anderen Top Unis die Lehren das Alex Grieche war.

  Jetzt wo die Griechen kein Geld mehr haben um die Top Unis zu kaufen und vorallem Wiki,kommt die Wahrheit ans Licht .

  Niemand war Grieche es gab nie Griechen die wurden erfunden vom Westen und vom mossad !!!!!


 9. #5289
  Avatar von Poliorketes

  Registriert seit
  30.12.2012
  Beiträge
  6.953
  http://www.sat1.de/film/my-big-fat-g...el-constantine

  "Es gibt zwei Arten von Menschen: Griechen und solche, die gerne Griechen wären": Gus Portokalos (Michael Constantine) ...


 10. #5290

  Registriert seit
  06.02.2013
  Beiträge
  13.949

Ähnliche Themen

 1. Griechisches im deutschen TV
  Von Macedonian im Forum Balkan im TV
  Antworten: 59
  Letzter Beitrag: 15.12.2012, 00:25
 2. Ein griechisches Trauerspiel
  Von IZMIR ÜBÜL im Forum Sport
  Antworten: 5
  Letzter Beitrag: 29.08.2011, 16:30
 3. Griechisches Ritual
  Von Ainu im Forum Geschichte und Kultur
  Antworten: 31
  Letzter Beitrag: 14.05.2011, 13:13
 4. Griechisches Korca?
  Von Gentos im Forum Politik
  Antworten: 28
  Letzter Beitrag: 17.02.2011, 19:37
 5. Griechisches Alphabet
  Von Mazedonier/Makedonier im Forum Geschichte und Kultur
  Antworten: 27
  Letzter Beitrag: 31.12.2008, 03:54