BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 17 von 17 ErsteErste ... 71314151617
Ergebnis 161 bis 163 von 163

Vlachen/Aromunen

Erstellt von Albanesi, 23.07.2004, 20:54 Uhr · 162 Antworten · 25.085 Aufrufe

 1. #161
  Hamëz Jashari
  Dieses Dorf habe ich gemeint
 2. #162
  Hamëz Jashari
  Aromunen gründen Partei in Albanien

  Arumunët krijojnë partinë e tyre  Publikuar: 25.02.2012 - 22:02Tiranë, 25 shkurt - Komuniteti arumun-vlleh në Shqipëri ka shpallur sot themelimin e Partisë Aleanca për Barazi dhe Drejtësi Europiane.

  Gjatë një konferencë për shtyp, kryetari i partisë më të re në Shqipëri, Valentin Mustaka nënvizoi se kjo forcë politike do të përfaqësojë më së miri interesat e komuniteti arumun-vlleh në Shqipëri, transmeton TCH.

  Komuniteti arumun ka shpërndarje në disa zona të Shqipërisë ku më kryesorët janë Tirana, Durrësi, Lushnja, Fieri. Sipas iniciatorëve, Alenanca për Barazi dhe Drejtësi Europiane është parti e qendrës.

  Arumunët krijojnë partinë e tyre - Lajme - Koha Net

 3. #163
  Avatar von Vasile

  Registriert seit
  14.07.2005
  Beiträge
  4.031
  Sehr gut! Die Aromunen in Albanien brauchen eine solche Organisation.

Seite 17 von 17 ErsteErste ... 71314151617

Ähnliche Themen

 1. Die Verschmelzung von Serben und Vlachen
  Von Fitnesstrainer NRW im Forum Geschichte und Kultur
  Antworten: 81
  Letzter Beitrag: 01.03.2013, 18:54
 2. 23. Mai Nationalfeiertag der Aromunen
  Von PokerFace im Forum Geschichte und Kultur
  Antworten: 9
  Letzter Beitrag: 23.05.2011, 19:38
 3. Aromunen in Albanien
  Von Gentos im Forum Geschichte und Kultur
  Antworten: 63
  Letzter Beitrag: 28.04.2010, 11:46
 4. Vlachen
  Von puppi im Forum Geschichte und Kultur
  Antworten: 12
  Letzter Beitrag: 27.10.2008, 17:04