BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 115 von 273 ErsteErste ... 1565105111112113114115116117118119125165215 ... LetzteLetzte
Ergebnis 1.141 bis 1.150 von 2723

Völkermord an den Armeniern

Erstellt von Idemo, 29.07.2009, 15:39 Uhr · 2.722 Antworten · 155.919 Aufrufe

 1. #1141
  JazzMaTazz
  Zitat Zitat von onrbey Beitrag anzeigen
  Davon mal abgesehen sagt er es sei der erste Völkermord im 20. Jahrhundert. Das hier war der erste Völkermord des 20. Jahrhunderts Die blutige Geschichte des Deutschen Kolonialismus Teil 2: Der Völkermord an den Herero und Nama (1904-1907) | Die Freiheitsliebe
  krass, der völkermord an den herero und nama (1904 - 1907) ging angeblich auf deutschen kolonialismus zurück ?

  warum spricht die kirche nicht darüber, wäre ja tatsächlich ein sehr frühes völkermord im 19 jhrd.

  die antwort ist einfach: politik.

 2. #1142
  onrbey
  Zitat Zitat von JazzMaTazz Beitrag anzeigen
  die antwort ist einfach: politik.
  Selbstverständlich. Schau dir das Timing an, nach 85 Jahren die erste Koran-Lesung in der Ayasofya und direkt danach die Äußerungen vom Papst. Der Vatikan fürchtet dass die AKP die Rückumwandlung der Ayasofya in eine Moschee durchführt, deshalb diese haltlosen Behauptungen von ihm. Diesen Prozess kann aber niemand aufhalten.

 3. #1143
  JazzMaTazz
  Zitat Zitat von onrbey Beitrag anzeigen
  Selbstverständlich. Schau dir das Timing an, nach 85 Jahren die erste Koran-Lesung in der Ayasofya und direkt danach die Äußerungen vom Papst. Der Vatikan fürchtet dass die AKP die Rückumwandlung der Ayasofya in eine Moschee durchführt, deshalb diese haltlosen Behauptungen von ihm. Diesen Prozess kann aber niemand aufhalten.

  dieses armenierding ist halt politischer druckmittel der situativ angewendet werden will.
  überleg mal die franzosen kamen als erstes damit an.
  und paar jahre vorher waren die franzosen in algerien hart beschäftigt, thematisieren das aber nie, die franzosen.
  und wenn das hier thematisiert wird, wirds schnell unterm teppich gekehrt. usw.
  politik.

 4. #1144
  Avatar von ZX 7R

  Registriert seit
  31.01.2012
  Beiträge
  31.683
  Franzosen.........hahahahahahahahahahahaha

 5. #1145

  Registriert seit
  30.08.2011
  Beiträge
  8.480
  Wenn es um die Geschichte der Türkei bzw. des osmanischen Reiches geht so war diese für viele Türken perfekt und es wurden seitens der türkischen und osmanischen Herrscher oder Machthaber nie Fehler oder Verbrechen begangen bzw. erwähnt man fast ausschließlich nur die positiven Dinge und vernachlässigt die negativen Dinge.

  Schuld und die Bösen sind immer die anderen die Feinde gewesen, Selbstkritik an der eigenen Geschichte bzw. ein kritisches Auseinandersetzen damit scheint da für viele eben ein Fremdwort zu sein, daher wundern mich die Reaktionen einiger türkischer User hier nicht, wenn es um dieses Thema geht.

 6. #1146

  Registriert seit
  24.08.2010
  Beiträge
  1.086
  Zitat Zitat von JazzMaTazz Beitrag anzeigen
  dieses armenierding ist halt politischer druckmittel der situativ angewendet werden will.
  überleg mal die franzosen kamen als erstes damit an.
  und paar jahre vorher waren die franzosen in algerien hart beschäftigt, thematisieren das aber nie, die franzosen.
  und wenn das hier thematisiert wird, wirds schnell unterm teppich gekehrt. usw.
  politik.
  Ja aber leugnen sie eigentlich dieses Algeriergeschichten? Also sagen, dass sie unwahr sind?

 7. #1147
  onrbey
  Zitat Zitat von Charlie Brown Beitrag anzeigen
  Schuld und die Bösen sind immer die anderen die Feinde gewesen, Selbstkritik an der eigenen Geschichte bzw. ein kritisches Auseinandersetzen damit scheint da für viele eben ein Fremdwort zu sein
  Absolut nicht, wenn eine Kommission aus türkischen und armenischen Historikern die damaligen Geschehnisse aufarbeiten würden, hätte man Gewissheit. Ohne jegliche Untersuchung und Aufarbeitung einen Völkermord akzeptieren ist aber nicht drin. Sonst kommen nächstes Jahr noch die Kurden, Griechen und Zyprer mit irgendwelchen Behauptungen und Reparationsforderungen.

 8. #1148
  Avatar von Dr. Gonzo

  Registriert seit
  29.04.2012
  Beiträge
  11.140
  Turkish Lawyers Apologize to Armenians for Genocide

  IZMIR, Turkey—A scheduled conference devoted to the denial of the Armenian Genocide has angered several Turkish lawyers from Izmir, who have responded by issuing an apology for Armenians over the Armenian Genocide. The local Izmir branch of the Association of Modern Lawyers has issued a statement apologizing to Armenians over the Armenian Genocide perpetrated by the Ottoman Turkish government during the First World War.
  The association says that an alliance of lawyers responsible for establishing justice in Turkey is sure that what happened in the Ottoman Empire from 1915 to 1923 was a crime of Genocide committed under the pretext of deportation.
  The authors of the statement noted that among the Armenians arrested and exiled to death in 1915 were also lawyers and advocates.
  “We, as lawyers from Izmir, will not allow that the crimes and the genocide committed against the Armenians be consigned to oblivion. We apologize to the Armenian people on behalf of the organization we are members of,” reads the statement.
  Turkish Lawyers Apologize to Armenians for Genocide | Asbarez Armenian News

  ÇHD, soykırımın yüzüncü yılında Ermeni halkından özür diledi

  Çağdaş Hukukçular Derneği İzmir Şubesi, devletin resmi inkâr söylemine ev sahipliği yapan İzmir Barosu’na tepki göstererek Ermeni halkından özür diledi

  Hrant Kasparyan / Demokrat Haber
  İzmir Barosu’nun bugün (9 Nisan) düzenleyeceği, “Ermeni Soykırım İddialarına Karşı Yüzyıllık Yalana Son” başlıklı toplantısı, İzmirli hukukçuların tepkisine neden oldu.
  1915 Ermeni Soykırımı’na yönelik devletin resmi inkâr söylemlerinin İzmirli avukat ve hukukçular önünde bir kez daha dile getirileceği bir panel düzenleyecek olan İzmir Barosu, devletin kadrolu akademisyenlerini ve bazı parlamenterlerini konuşmacı olarak panele davet etti.
  Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) İzmir Şubesi ise, 1915 Ermeni Soykırımı’nın yüzüncü yıldönümünde, ülkede adaleti sağlamakla yükümlü olan hukukçulardan oluşan bir kurumun, “tehcir” adı altında tarihi gerçeklerin çarpıtıldığı ve devletin resmi inkâr söyleminin tekrarlanacağı bir başlıkla panel düzenlenmesine tepki gösterdi.
  Konuya ilişkin olarak yazılı açıklamada bulunan ÇHD İzmir Şubesi, “Yüz yıl önce Osmanlı yönetimindeki Ermenilere karşı ‘tehcir’ adı altında planlanan ve uygulanan faaliyet soykırımdır” dedi.
  Açıklamasını, 24 Nisan 1915’te tutuklanarak ölüme gönderilen Ermeni aydınlar arasında bulunan hukukçu ve avukatlar nezdinde tüm Ermeni halkına yönelten ÇHD İzmir Şubesi, “Bizler İzmirli avukatlar olarak geçmişte sizlere ve mensubu olduğunuz Ermeni halkına karşı işlenen suçların aklanmasına ve soykırımın unutulmasına izin vermeyeceğiz. Üyesi olduğumuz baro adına Ermeni halkından özür diliyoruz” dedi.
  ÇHD İzmir Şubesi, 24 Nisan 1915’teki tutuklamalarla başlayan Ermeni Soykırımı sürecinde öne çıkan hukukçular Krikor Zohrab, Kaspar Çarez ve Harutyun Şahrigyan’ın isimlerinin anıldığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
  “Bu metin Sosyalist Osmanlı mebusu, yazar ve avukat meslektaşımız Krikor Zohrab şahsında Ermeni tehcirinde hayatını kaybeden tüm Ermenilere adanmıştır.
  İzmir Barosu, 9 Nisan 2015 tarihinde ‘Ermeni Soykırım İddialarına Karşı Yüzyıllık Yalana Son’ başlığı ile katılımcıları arasında eski parlamenter ve akademisyenlerin yer aldığı bir panel organize etmektedir.
  Bir hukuk örgütü olarak İzmir Barosu, ceza hukukunun çok az tartışılan ‘Soykırım ve soykırım suçu’ konusunda panel yapmış olsa idi bu durum tabi ki yadırganmazdı. Ancak bir hukuk örgütü soykırım gibi insanlığa karşı suç kategorisinde yer alan bir suç konusunda resmi ideolojinin payandalığını ve ulusalcı zehrini afişe etmeye kalkınca, bu konuda bir açıklama yapmak zorunlu hale geldi.
  Bu panel ve panelle verilmek istenen mesaja ilişkin son söyleyeceğimiz sözü ilk başta söyleyerek başlayalım;
  Bundan yüzyıl önce Osmanlı Devleti yönetimindeki Ermenilere karşı Ermeni Tehciri adı altında planlanan ve uygulanan faaliyetin adı soykırımdır.
  Bilmeyenlere anlamı babında belirtelim; soykırım, toplu cinayettir.
  Panel yaparak soykırıma “yalan” demek, soykırım suçunu ve suç delillerini gizleme çabasıdır. En hafif ifade ile suçu ve suçluyu övmektir. İzmir Barosu bu panelle ırkçı düşüncelerle geçmişte işlenen ağır suçların aklanması çabası içinde olduğunu göstermiştir.
  Başa dönecek olursak;
  En iyimser ifade sahibi olan Türk Tarih Kurumu Başkanı ve şimdilerde MHP milletvekilliği yapan Yusuf Halaçoğlu’nun ifadesi ile tehcir planı çerçevesinde 24 Nisan 1915’te başlayan süreçte 56.610 Ermeni halkından insan öldürüldü. Yabancı kaynaklara göre ise bu sayının 600.000 ile 1.800.000 kişi arasında olduğu tahmin edilmektedir. Tahmin edilmektedir diyoruz çünkü bu toplu cinayetlerin bizzat faili devlet olduğundan cinayetin kanıtlarını gizlemekte hiçbir sorun yaşamamıştır.
  Halaçoğlu bir an için doğru söylüyor diyelim, 56.610 insanın öldürüldüğü bir süreç hakkında “yalan” demek için panel yapmak insanlığın ve Ermeni halkının vicdanını bir daha kanatmaktır.
  Yüzüncü yılında soykırımın inkârı ve gizlemeye yönelik pespaye ve ulusalcı bir panel yapmak yerine 1908 yılında kurulan İzmir Barosu’nun kaç üyesinin Ermeni ‘tehciri’ sırasında hayatını kaybettiğini araştırıp bulmaya çabalamak tarihsel gerçeklere daha uygun olacaktır.
  Bilinmelidir ki İzmirli avukatlar, Baro yönetiminden ibaret değildir.
  Son söz yerine geçmek üzere;
  Değerli Ermeni meslektaşlarımız Krikor Zohrab, Kaspar Çarez, Harutyun Şahrigyan;
  Bizler İzmirli avukatlar olarak geçmişte sizlere ve mensubu olduğunuz Ermeni halkına karşı işlenen suçların aklanmasına ve soykırımın unutulmasına izin vermeyeceğiz. Üyesi olduğumuz Baro’muz adına Ermeni halkından özür diliyoruz.
  Çağdaş Hukukçular Derneği İzmir Şubesi”
  ÇHD, soyk?r?m?n yüzüncü y?l?nda Ermeni halk?ndan özür diledi

  - - - Aktualisiert - - -

  Turkish Lawyers Apologize to Armenians for Genocide

  IZMIR, Turkey—A scheduled conference devoted to the denial of the Armenian Genocide has angered several Turkish lawyers from Izmir, who have responded by issuing an apology for Armenians over the Armenian Genocide. The local Izmir branch of the Association of Modern Lawyers has issued a statement apologizing to Armenians over the Armenian Genocide perpetrated by the Ottoman Turkish government during the First World War.
  The association says that an alliance of lawyers responsible for establishing justice in Turkey is sure that what happened in the Ottoman Empire from 1915 to 1923 was a crime of Genocide committed under the pretext of deportation.
  The authors of the statement noted that among the Armenians arrested and exiled to death in 1915 were also lawyers and advocates.
  “We, as lawyers from Izmir, will not allow that the crimes and the genocide committed against the Armenians be consigned to oblivion. We apologize to the Armenian people on behalf of the organization we are members of,” reads the statement.
  http://asbarez.com/133887/turkish-lawyers-apologize-to-armenians-for-genocide/

  ÇHD, soykırımın yüzüncü yılında Ermeni halkından özür diledi

  Çağdaş Hukukçular Derneği İzmir Şubesi, devletin resmi inkâr söylemine ev sahipliği yapan İzmir Barosu’na tepki göstererek Ermeni halkından özür diledi

  Hrant Kasparyan / Demokrat Haber
  İzmir Barosu’nun bugün (9 Nisan) düzenleyeceği, “Ermeni Soykırım İddialarına Karşı Yüzyıllık Yalana Son” başlıklı toplantısı, İzmirli hukukçuların tepkisine neden oldu.
  1915 Ermeni Soykırımı’na yönelik devletin resmi inkâr söylemlerinin İzmirli avukat ve hukukçular önünde bir kez daha dile getirileceği bir panel düzenleyecek olan İzmir Barosu, devletin kadrolu akademisyenlerini ve bazı parlamenterlerini konuşmacı olarak panele davet etti.
  Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) İzmir Şubesi ise, 1915 Ermeni Soykırımı’nın yüzüncü yıldönümünde, ülkede adaleti sağlamakla yükümlü olan hukukçulardan oluşan bir kurumun, “tehcir” adı altında tarihi gerçeklerin çarpıtıldığı ve devletin resmi inkâr söyleminin tekrarlanacağı bir başlıkla panel düzenlenmesine tepki gösterdi.
  Konuya ilişkin olarak yazılı açıklamada bulunan ÇHD İzmir Şubesi, “Yüz yıl önce Osmanlı yönetimindeki Ermenilere karşı ‘tehcir’ adı altında planlanan ve uygulanan faaliyet soykırımdır” dedi.
  Açıklamasını, 24 Nisan 1915’te tutuklanarak ölüme gönderilen Ermeni aydınlar arasında bulunan hukukçu ve avukatlar nezdinde tüm Ermeni halkına yönelten ÇHD İzmir Şubesi, “Bizler İzmirli avukatlar olarak geçmişte sizlere ve mensubu olduğunuz Ermeni halkına karşı işlenen suçların aklanmasına ve soykırımın unutulmasına izin vermeyeceğiz. Üyesi olduğumuz baro adına Ermeni halkından özür diliyoruz” dedi.
  ÇHD İzmir Şubesi, 24 Nisan 1915’teki tutuklamalarla başlayan Ermeni Soykırımı sürecinde öne çıkan hukukçular Krikor Zohrab, Kaspar Çarez ve Harutyun Şahrigyan’ın isimlerinin anıldığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
  “Bu metin Sosyalist Osmanlı mebusu, yazar ve avukat meslektaşımız Krikor Zohrab şahsında Ermeni tehcirinde hayatını kaybeden tüm Ermenilere adanmıştır.
  İzmir Barosu, 9 Nisan 2015 tarihinde ‘Ermeni Soykırım İddialarına Karşı Yüzyıllık Yalana Son’ başlığı ile katılımcıları arasında eski parlamenter ve akademisyenlerin yer aldığı bir panel organize etmektedir.
  Bir hukuk örgütü olarak İzmir Barosu, ceza hukukunun çok az tartışılan ‘Soykırım ve soykırım suçu’ konusunda panel yapmış olsa idi bu durum tabi ki yadırganmazdı. Ancak bir hukuk örgütü soykırım gibi insanlığa karşı suç kategorisinde yer alan bir suç konusunda resmi ideolojinin payandalığını ve ulusalcı zehrini afişe etmeye kalkınca, bu konuda bir açıklama yapmak zorunlu hale geldi.
  Bu panel ve panelle verilmek istenen mesaja ilişkin son söyleyeceğimiz sözü ilk başta söyleyerek başlayalım;
  Bundan yüzyıl önce Osmanlı Devleti yönetimindeki Ermenilere karşı Ermeni Tehciri adı altında planlanan ve uygulanan faaliyetin adı soykırımdır.
  Bilmeyenlere anlamı babında belirtelim; soykırım, toplu cinayettir.
  Panel yaparak soykırıma “yalan” demek, soykırım suçunu ve suç delillerini gizleme çabasıdır. En hafif ifade ile suçu ve suçluyu övmektir. İzmir Barosu bu panelle ırkçı düşüncelerle geçmişte işlenen ağır suçların aklanması çabası içinde olduğunu göstermiştir.
  Başa dönecek olursak;
  En iyimser ifade sahibi olan Türk Tarih Kurumu Başkanı ve şimdilerde MHP milletvekilliği yapan Yusuf Halaçoğlu’nun ifadesi ile tehcir planı çerçevesinde 24 Nisan 1915’te başlayan süreçte 56.610 Ermeni halkından insan öldürüldü. Yabancı kaynaklara göre ise bu sayının 600.000 ile 1.800.000 kişi arasında olduğu tahmin edilmektedir. Tahmin edilmektedir diyoruz çünkü bu toplu cinayetlerin bizzat faili devlet olduğundan cinayetin kanıtlarını gizlemekte hiçbir sorun yaşamamıştır.
  Halaçoğlu bir an için doğru söylüyor diyelim, 56.610 insanın öldürüldüğü bir süreç hakkında “yalan” demek için panel yapmak insanlığın ve Ermeni halkının vicdanını bir daha kanatmaktır.
  Yüzüncü yılında soykırımın inkârı ve gizlemeye yönelik pespaye ve ulusalcı bir panel yapmak yerine 1908 yılında kurulan İzmir Barosu’nun kaç üyesinin Ermeni ‘tehciri’ sırasında hayatını kaybettiğini araştırıp bulmaya çabalamak tarihsel gerçeklere daha uygun olacaktır.
  Bilinmelidir ki İzmirli avukatlar, Baro yönetiminden ibaret değildir.
  Son söz yerine geçmek üzere;
  Değerli Ermeni meslektaşlarımız Krikor Zohrab, Kaspar Çarez, Harutyun Şahrigyan;
  Bizler İzmirli avukatlar olarak geçmişte sizlere ve mensubu olduğunuz Ermeni halkına karşı işlenen suçların aklanmasına ve soykırımın unutulmasına izin vermeyeceğiz. Üyesi olduğumuz Baro’muz adına Ermeni halkından özür diliyoruz.
  Çağdaş Hukukçular Derneği İzmir Şubesi”
  http://www.demokrathaber.net/m/siyaset/chd-soykirimin-yuzuncu-yilinda-ermeni-halkindan-ozur-diledi-h47370.html

 9. #1149

  Registriert seit
  06.02.2013
  Beiträge
  13.949


  Politik und Religion beruhen auf Überzeugung und Glaube. Die Geschichtsforschung sollte eher auf Fakten beruhen. - See more at: http://deutsch-tuerkische-zeitung.de....mTwH7t1e.dpuf

 10. #1150

Ähnliche Themen

 1. Antworten: 593
  Letzter Beitrag: 07.11.2015, 14:09
 2. Völkermord an den Armeniern?
  Von Dragan Mance im Forum Rakija
  Antworten: 38
  Letzter Beitrag: 30.11.2012, 22:26