BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 418 von 512 ErsteErste ... 318368408414415416417418419420421422428468 ... LetzteLetzte
Ergebnis 4.171 bis 4.180 von 5114

Erdogan Support-Thread !!!

Erstellt von Sonny, 07.06.2013, 00:59 Uhr · 5.113 Antworten · 258.647 Aufrufe

 1. #4171

  Registriert seit
  24.08.2010
  Beiträge
  1.085
  Und sowas? Kritik an Erdogan endet sogar für Schüler vor Gericht - KURIER.at

  Dann aber auch für Haftstrafandrohungen bei Beleidigung von Merkel

 2. #4172
  Avatar von blacksea

  Registriert seit
  04.01.2014
  Beiträge
  7.837
  Ein Brief von Kurdischen Jugendlichen an Recep Tayyip Erdogan.  Kürt gençler, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bir mektup yazdılar.


  Kürt kökenli gençler, bir internet sitesi üzerinden "Edi Bese (Artık Yeter)" adıyla başlattıkları imza kampanyasının ardından, bu kez Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a seslerini duyurmak için mektup yazdı.
  Kurduğu "www.edibese.org" adlı internet sitesi üzerinden imza kampanyasını başlatan Emrah İnanç, AA muhabirine kaleme aldıkları mektup hakkında bilgi verdi.

  BİZLER BARIŞTAN YANAYIZ

  Mektubun, "Sayın Cumhurbaşkanımız, bizler, barıştan, kardeşlikten, huzur ve birliktelikten yana tavır almış Kürt gençleriyiz" sözleriyle başladığını belirten İnanç, mektubun şöyle devam ettiğini belirtti:
  "Bizler, bu vatanı öz yurdu, ay yıldızlı şanlı bayrağı şerefi ve namusu olarak kabullenmiş, ülkenin bütünlüğüne kastetmiş teröristlerin ihanetine tanıklık eden, 'halkımız adına' halkımıza zulmeden terör örgütünün zulmüne maruz kalmış gençleriz. Kürt gençleri olarak, çocukluğu barut kokusu sinmemiş, rengarenk çiçekler ile bezenmiş dağ eteklerinde, yeşil bahçelerde, parklarda oyun oynayarak geçen, gençliğini, geleceğini, kariyerini, eğitimini bilgi ile dolduran mutlu insanlar yeni nesiller olsun istiyoruz.

  EDİ BESE - ASRTIK YETER DİYORUZ
  Sizin ve bu milletin hayali olan Yeni Türkiye'nin bir parçası olarak bu ülkede huzurla yaşamak isteyen Kürt gençleri olarak, Kürt gençliğine terör ve ölümden başka bir şey vadetmeyenlere 'edi bese-artık yeter' diyoruz."
  İnanç, mektupta çeyrek asırdan daha fazla bir süredir Türk ve Kürt halklarına karşı hain saldırılar düzenleyen terör örgütlerinin ve diğer yapılanmaların da en büyük mağdurunun Kürt gençleri olduğunun vurgulandığını söyledi.

  CANIMIZI FEDA ETMEYE HAZIRIZ

  İnanç, mektupta yer alan ifadeleri şöyle aktardı:
  "Dün olduğu gibi bugün de talihsiz yüzyılımızın acı feryadı ülkemizi ve ümmet-i İslam'ı sarmış bulunuyor. Türkiye Cumhuriyeti kurulduğu günden beridir, hainlerle süren savaşımızda, bu vatan uğruna canlarını feda eden şehitlerimiz gibi vatan ve millet sevdalısı asil bir Kürt gençliğinin de bu uğurda canlarını feda etmeye hazır olduğunu bilmenizi isteriz. Bir hilal uğruna gözünü kırpmadan canını feda eden yiğitler gibi binlerce hatta yüz binlerce Kürt genci kardeşlik, birlik ve beraberlik için, şanlı bayrağımızın korkusuzca dalgalanması için üzerine düşen tüm sorumlulukları yerine getirmeye hazırdır."

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Biz çözüm için her yola başvururuz", "Baldıran zehrini içmekse, biz o baldıran zehrini içeriz, yeter ki bu ülkeye huzur gelsin" sözlerinin hatırlatıldığını belirten İnanç, mektupta şu ifadelere de yer verildiğini aktardı:
  "Bu ülkede kardeşlik hukukunu siz başlattınız. İnsan haklarına saygı, demokrasi, özgürlükler için her türlü engellemelere rağmen siz mücadele verdiniz. Anadilde 24 saat yayın yapan devlet televizyonu, Kürtçe seçmeli ders olmasını, yerleşim yerlerine Kürtçe adların geri iadesini, en büyük teşviklerin bölgeye verilmesini siz sağladınız. Biz bu coğrafyanın gençleri olarak, sizin Kürt kardeşleriniz için yapmış olduğunuz fedakarlıkların şahidiyiz ve üzerimize gelen tüm baskılara, tehditlere rağmen yüksek sesle haykırıyoruz: Kürtler ve Türkler kardeştir. Hiçbir oyunun bizim kardeşliğimize halel getirmesine izin vermeyeceğiz. Bizler Kürt gençleri olarak, yüzyıl önce oynanan oyunların tekrar sahneye koyulduğunun farkındayız ve açık yüreklilikle söylüyoruz: Sizi Abdülhamit Han'ın yalnızlığına bırakmayacağız."
  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın terör sorununa karşı tüm engellemelere rağmen en somut ve samimi adımları attığının vurgulandığı mektupta, şunlar belirtildi:

  "Sizin cesur ve kararlı çabalarınıza rağmen her fırsatta Çözüm Süreci'ni baltalamaya çalışanlar, bizlerin hayatlarını hiçe sayanlar bugün yine aynı riyakarlık ve ihanetle ülkeyi ateşe atma derdindeler. İnanıyoruz ki ateşin İbrahim'i yakmadığı gibi, bıçağın İsmail'i kesmediği, balığın Yunus'u yutmadığı gibi tüm hain emeller ve planlar boşa çıkacak ve terörün fitne ateşi bu milleti yakmaya muvaffak olamayacaktır. Biz Kürt gençlerinin hayatlarını hiçe sayarak, çocuk yaştakilerin eline silah ve molotofkokteyli verip, Batı'nın finansal ve fitnesel gücünü arkasına alarak ülkemizde ve yaşadığımız bölgelerde fitne duvarları örmeye kalkışan; dinimiz, mezhebimiz ve meşrebimiz ile uyuşmayan bu ihanet sarmalına vatan sevdalısı Müslüman Kürtler olarak müsaade etmeyeceğiz."
  Bugüne dek Kürt gençleri için bir tek olumlu adım atmayıp, onları hep ön saflarda ölüme ve eyleme yollayan yapılanmaların Kürt halklarının haklarını temsil etmediklerinin vurgulandığı mektupta, şunlar kaydedildi:

  BEDENLERİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYMAYA HAZIRIZ

  "Düğünlerde havai fişek patlatıldığında bile yüreği ağzına gelen annelerimizin gözyaşı dinsin diye, oğlu askerde olan ve her çalan telefonda yüreği ağzına gelen vakarlı anne-babalarımız için 'edi bese-artık yeter' diyoruz. Baldıran zehri içerek hiçbir tehdide boyun eğmeden çıktığınız bu yolda bizler de ülkenin huzur ve birlikteliği için sadece elimizi değil bedenlerimizi de taşın altına koyarak, 'edi bese-artık yeter' diyoruz.
  Türk, Kürt, Laz, Çerkez kim olursa olsun, birlikte yaşadığımız tüm kardeş halkların teröre karşı 'edi bese-artık yeter' demesini istiyoruz. Hayatının baharında yitip giden tüm canlar için, yetim kalan çocuklar gözü yaşlı aileler için 'edi bese-artık yeter' diyoruz."

  Kürt gençlerden Erdo?an?a mektup - Güncel Haberler

  Eine echt tolle Initiative von den Jugendlichen.

  Hier die Internetseite auf Türkisch und Kurdisch: Anasayfa - Edibese

  “Dilê me bi we re ye û em yek dil in”
  Di rojên dawî de mixabin bûyerên nebaş derdikevin holê. Em dixwazin bê zanîn ku di tu mijarê de têkilîya cîwanên kurd bi wan bûyeran re tune ye.

  Di gel Kurdên li Komara Tirkîyeyê dijîn, li hemû cîhanê her Kurdek ji Tirkîyeyê hez dike û herkes dildarê Tirkîyeyê ye. Bi Tirkiyeyê re digirîn û bi Tirkiyeyê re dikenin.

  Îro wezîfeyeke mezin dikeve ser milê me. Gelo laşê me yê lawaz dê bikaribe vê barê giran rake, bi rastî em nizanin. Lê em dîsa amadene vê barê giran rakin ser milê xwe. Em hemû mîna her carî, ji ku alîyê dibe bila bibe bûyerên xirab şermezar dikin. Em welatiyê vê dewletê ne. Em hemû bi hev re Tirkîye ne û haja me ji vê yekê heye.

  Em tu tevgerên sîyasî yên ku di platformên cûr bi cûr de dibêjin ku nûnerên Kurdan in, qebûl nakin. Em tu bûyerên nebaş pêşnîyar nakin û em her tim li dijî wanin.

  Bi hezar salane em wek bira li ser vê ernîgariya qedîm bi hev re dijîn. Li ser vê axê em bûne yek netew. Mîna berê ev biratiya me heta roja qiyametê dê berdewam bike.

  Paşeroj borîye êdî nayê, ya girîng pêşeroj e. Emê siberoja xwe wek Kurd, Tirk û Ûmmeta Îslamê bi hev re ava bikin. Li Dîyarbekirê Kurd çibe, li Kerkûkê jî Tirk ew e. Li Trabzonê Tirk çîbe, li Qamişlo jî Kurd ew e. Di navbera wan de tu cudatî tune ye. Her wiha dilê me bi hev re ye, heta dawî jî dê wisa bibe. Yek daxwaza me ji we heye. Hûn me wek birayê xwe bibinin û wisa ji me hez bikin. Em dixwazin we mîna Azerbaycanîyek û mîna Bakurê Qibrîsîyek hîs bikin.

  Em bi hev re tirkîye ne û emê bi hev re bibin welateke hêzdar.

 3. #4173
  Avatar von Tatar

  Registriert seit
  04.04.2013
  Beiträge
  1.570 4. #4174
  Avatar von TuAF

  Registriert seit
  10.02.2009
  Beiträge
  10.225
  erdogan bestraft demirtas


 5. #4175
  Avatar von kewell

  Registriert seit
  06.06.2011
  Beiträge
  8.366
  Türkei: Regierung veranlasst Razzia gegen kritischen Medienkonzern - SPIEGEL ONLINE
  Das Unternehmen gibt unter anderem die regierungskritische Zeitung "Bugün" heraus, ist aber auch in anderen Branchen wie dem Energiemarkt tätig. Die Holding steht der Bewegung um PredigerFethullah Gülen nahe. Konkret wird dem Konzern nach Angaben von Anadolu vorgeworfen, die "Terrororganisation" der Gülen-Anhänger finanziert und unterstützt zu haben.

 6. #4176
  Avatar von kewell

  Registriert seit
  06.06.2011
  Beiträge
  8.366
  jetzt plötzlich Titan
  Wie der türkische Titan Europa zum Pudel macht


  Europa schwankt unter dem Ansturm der Verzweifelten und die Union ist heillos zerstritten. Jetzt muss der deutsche Außenminister Steinmeier beim bisherigen Buhmann vom Bosporus um Hilfe betteln.http://www.n24.de/n24/Nachrichten/Po...del-macht.html


 7. #4177
  Avatar von kewell

  Registriert seit
  06.06.2011
  Beiträge
  8.366


 8. #4178
  Avatar von Cypriot

  Registriert seit
  20.12.2014
  Beiträge
  3.822
  Zitat Zitat von kewell Beitrag anzeigen

  Diktatörün AKP seçim mitingleri başladı yine.

 9. #4179

  Registriert seit
  07.08.2015
  Beiträge
  2.301

 10. #4180
  Avatar von Cypriot

  Registriert seit
  20.12.2014
  Beiträge
  3.822
  Zitat Zitat von GLOBAL-NETWORK Beitrag anzeigen
  Sana noldu lan ? Yanlış taraftan mı uyandın bugün ?

Ähnliche Themen

 1. Antworten: 63
  Letzter Beitrag: 20.07.2013, 15:38
 2. China,Philippinen support
  Von Robert im Forum Kosovo
  Antworten: 33
  Letzter Beitrag: 16.08.2010, 09:24
 3. I support Serbia And Iam a Muslim
  Von Paja Patak im Forum Kosovo
  Antworten: 18
  Letzter Beitrag: 04.04.2008, 18:34