BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 138 von 178 ErsteErste ... 3888128134135136137138139140141142148 ... LetzteLetzte
Ergebnis 1.371 bis 1.380 von 1772

Istanbul: Räumung von Parkanlage eskaliert

Erstellt von Tatar, 31.05.2013, 22:09 Uhr · 1.771 Antworten · 68.710 Aufrufe

Zitat Zitat von TM1987 Beitrag anzeigen
    Helden.
    Ist scheiß egal was sie sind, sie sollen nur so schnell wie möglich freigelassen werden.

Chaoten.

D.Hans
    Wenn man persönlich betroffen ist, sieht "Heldentum" gleich ganz anders aus.

Zitat Zitat von D.Hans Beitrag anzeigen
    Wenn man persönlich betroffen ist, sieht "Heldentum" gleich ganz anders aus.
    Mit der Justiz in der Türkei ist nicht zu spaßen.......

D.Hans
    Zitat Zitat von Gökhan Aydınoğlu Beitrag anzeigen
    Mit der Justiz in der Türkei ist nicht zu spaßen.......
    War ja auch nicht gegen Dich, oder TM1987 gerichtet, sondern ganz allgemein!

Umso höher ist der Mut der jungen Leute auf der Straße ein zu stufen!

Kıvanç
    @ kewell, talkischeap

Freunde, euer Informationskrieg langweilt langsam.

Zitat Zitat von Bambi Beitrag anzeigen
    ist zwar super, aber es sind deren Fanclubs und nicht die Vereine selbst. Würde mich auch sehr wundern, wenn Vereinspräsidenten so öffentlich Farbe bekennen würden.
    Bei den Fussball Fans war Erdogan immer unbeliebt . Wurde ausgepfiffen von Gala Fans während Stadioneröffnung.

Erdoğan bringt den Islam ins Spiel: „Angriffe gegen Kopftuch und Moscheen“

Den Angaben des Vorbeters der Dolmabahçe-Moschee zufolge habe es einen derartigen Vorfall nicht gegeben, berichtet die Hürriyet. Verletzte Demonstranten sollen lediglich Zuflucht in der Moschee gesucht haben. Sie seien vom Vorbeter aufgenommen und verarztet worden. Niemand habe die Moschee mit den Schuhen betreten und niemand habe Alhohol zu sich genommen.

24sata.info - FOTO / Erdogan: Napali su moje pokrivene k

FOTO / Erdogan: Napali su moje pokrivene kćerke, ušli sa cipelama i pivama u džamiju

Autor B. A. 09. 06. 2013. • 19:06Veličina slova:

U obraćanju velikom broju simpatizera i članova AK partije u Ankari, turski premijer Recep Tayyip Erdogan kazao da se demokratija, sloboda i prava ne mogu ostvariti nasiljem nego u okviru zakona
    Foto: AA

U obraćanju velikom broju simpatizera i članova Stranke pravde i razvoja (AK) u Ankari, turski premijer Recep Tayyip Erdogan je kazao će polagati račune narodu, a ne marginalnim grupama, javio je novinar agencije Anadolija.

"A, narod nas može smijeniti na izborima. Oni su nas doveli i oni će nas smijeniti. Niko drugi osim naroda nije toliko jak da nas smijeni. Umjesto što idete u park Gezi ili Kugulu, sačekajte sedam mjeseci. Za sedam mjeseci su izbori. Ako želite demokratiju, slobodu i prava, ne možete ih dobiti nasiljem, nego u okviru zakona", poručio je turski premijer govoreći o protestima širom Turske zbog planiranja izgradnje tržnog centra na mjestu historijskog parka Gezi, na jednom od glavnih trgova u Istanbulu.

On je kazao da demonstranti ruše i lome sve pred sobom.

"Napadaju zgrade javnih institucija, pale ih, ruše. Isto to rade i sa vozilima građana. Napali su moje pokrivene kćerke, moje pokrivene sestre. I nije ni to bilo dosta, pa su ušli sa cipelama i flašama piva u džamiju. Moje pokrivene kćerke i druge moje sestre, godinama su se drugačije tretirale. Nisu mogle na fakultet. Ali nisu se nikad ovako ponašale. Bile su strpljive jer su vjerovale da će ih strpljenje spasiti", rekao je Erdogan.

Turski premijer je poručio da je za Tursku završeno vrijeme mafije i kriminalnih grupa.

"Zauvijek je završeno vrijeme hunte. Mi se ne bojimo slobode mišljenja. Sa svojom vladom, sa svojom strankom i, najvažnije, sa narodom, imali smo najjaču odbranu demokratije, sloboda i zakona. Suverenitet Turske je u rukama naroda. Moram još napomenuti da je kamatni lobi godinama iskorištavao moj narod i njegov trud. Više neće moći tako. Platit će svi oni koji su započeli takvu borbu protiv nas. Oni koji pokušavaju uništiti berzu, moraju znati da nema tu mog novca. Ako berza propadne, propast ćeš i ti. Više nećete iskorištavati trud mog naroda, to je prošlost i sada je situacija puno drugačija", poručio je Erdogan.

Turski premijer je napomenuo i da je dužnost vlade da štiti prava policajaca, dodavši da je tokom protesta povrijeđeno više od 600 policajaca.

"Niko ne može napasti našu policiju. Oni su u službi turskog naroda. Moguće je da su napravili greške, ali nema potrebe da ih neko vrijeđa", izjavio je on.

Recep Tayyip Erdogan je istakao da je Turska prošla kroz mnoge faze u svojoj historiji te dodao da će prevazići i ovu, poručivši da niko ne treba da bude tužan ili zabrinut. (AA)

- See more at: 24sata.info - FOTO / Erdogan: Napali su moje pokrivene k