BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 185 von 231 ErsteErste ... 85135175181182183184185186187188189195 ... LetzteLetzte
Ergebnis 1.841 bis 1.850 von 2309

Massaker in Pariser Zeitungsredaktion: 12 Tote

Erstellt von Lorne Malvo, 07.01.2015, 12:43 Uhr · 2.308 Antworten · 97.133 Aufrufe

 1. #1841
  Avatar von Aligatori

  Registriert seit
  02.11.2014
  Beiträge
  1.963
  Zitat Zitat von Inat Beitrag anzeigen
  Ihr macht es den Muslimen auch schwer. Wie soll man sich vom Kern seiner Religion distanzieren ohne sich ganz von der Religion abzukehren. Im Islam geht es genau darum was die letzten Tage passiert ist. Andersgläubige bekämpfen, Terrorisieren, zwangskonvertieren. Wenn ein Muslim friedlich sein will, bleibt ihm nur die Option zu konvertieren. Oder er tut so als wäre er friedlich bis sich die Gelegenheit dazu bietet sein wares Gesicht zu zeigen.
  Es kann halt nicht jeder so friedlich sein wie ihr Serben, die der Welt immer wieder gezeigt haben, dass man mit den Andersgläubigen/Nachbarn friedlich zusammenleben soll.

 2. #1842
  Avatar von Sazan

  Registriert seit
  27.05.2009
  Beiträge
  13.046
  kommt leute, die 200 seiten knackt ihr heute noch

 3. #1843

  Registriert seit
  30.01.2014
  Beiträge
  2.383
  Schon Komisch vor dem Zugriff auf den Supermarkt hat der Muslim noch ein Gebet eingelegt d.h der zugriff erfolgt während des Gebetes , ein Islamist der Betet wie passt das zusammen?

 4. #1844
  Avatar von Albokings24

  Registriert seit
  08.05.2012
  Beiträge
  6.595
  Satire ... Wolf im Schafspelz oder Schaf im Wolfspelz ??

 5. #1845
  Avatar von ZX 7R

  Registriert seit
  31.01.2012
  Beiträge
  30.094
  Zitat Zitat von Monte-B Beitrag anzeigen
  Schon Komisch vor dem Zugriff auf den Supermarkt hat der Muslim noch ein Gebet eingelegt d.h der zugriff erfolgt während des Gebetes , ein Islamist der Betet wie passt das zusammen?
  Mestas inflanto los Gochones.

 6. #1846

  Registriert seit
  30.01.2014
  Beiträge
  2.383
  Zitat Zitat von ZX 7R Beitrag anzeigen
  Mestas inflanto los Gochones.
  Redest du mit mir?

 7. #1847

  Registriert seit
  13.08.2010
  Beiträge
  101
  Christen (und Juden) im Koran | Der Prophet des Islam

  gibt ganz interessante Hintergründe

  - - - Aktualisiert - - -

 8. #1848
  Avatar von Balta

  Registriert seit
  14.07.2014
  Beiträge
  6.963
  Operation mit Feuergefechten.


 9. #1849
  Avatar von BlackJack

  Registriert seit
  11.10.2009
  Beiträge
  69.364
  Zitat Zitat von jhei61 Beitrag anzeigen
  Christen (und Juden) im Koran | Der Prophet des Islam

  gibt ganz interessante Hintergründe
  Als wenn du das selbst gelesen hättest

 10. #1850
  Avatar von Aligatori

  Registriert seit
  02.11.2014
  Beiträge
  1.963
  Tėrnava: Vrasėsit nė Paris nuk kanė asgjė tė pėrbashkėt me parimet fisnike tė Islamit  Kryetari i Bashkėsisė Islame tė Kosovės, myftiu Naim Tėrnava e dėnoi sot ashpėr sulmin e sė mėrkurės nė Paris qė la pas vetes 12 tė vrarė.

  Nė njė bisedė pėr Zėrin e Amerikės ai tha se aktet e tilla qė po bėhen nė emėr tė islamit, nuk kanė tė bėjnė asgjė me porositė qė dalin nga mėsimet e Kuranit.
  “Them dhe e ngris zėrin lartė duke dėnuar atė akt barbar, qyqar, naiv dhe tė pamoralshėm, i cili ndodhi nė Paris nga njerėz kriminel tė cilėt asgjė nuk kanė tė bėjnė me parimet fisnike islame, por janė kundėr tėrė asaj qė urdhėron i madhi Zot nė Kuran dhe vet shėmbėlltyra e ndritur e Muhamedit a.s. Pejgamberit tonė tė fundit”.
  Ai tha se njerėzit pėr motive tė ulta, pėr interesa tė grupeve e klaneve, po e keqpėrdorin besimin duke bėrė pėrpjekje tė arsyetojnė krimet. Feja, tha ai, urdhėron nė paqe, tolerancė e harmoni nė mes tė gjithė njerėzve, pa dallim vendi, gjuhe e ngjyre.
  “Ndaj unė si myfti, shfrytėzoj kėtė rast qė tė shprehė keqardhjen time dhe ngushėllimet e mia pėr tėrė atė qė ka ndodhė nė Paris. Dhe kėtė dhimbje i pėrcjell edhe kombit francez, por edhe familjarėve tė cilėt humbėn mė tė dashurit tė tyre, qeverisė franceze, qė ditėn tė qėndrojnė krah pėr krah me Kosovėn nė kohėn kur Kosova kishte nevojėn mė tė madhe tė ndihmės nga aleatėt tanė evropian dhe ata amerikan, por edhe nga bota mbarė”.
  Myftiu Tėrnava thotė se institucionet islame kudo qofshin, duhet tė jenė mė tė zėshėm dhe mė tė guximshėm pėr tė thėnė atė qė duhet.
  “Kurani nuk i jep tė drejtė askujt tė vrasė nė emėr tė tij. Tė bėj krim e tė dhunojė nė emėr tė tij. Mirėpo, duhet pasur shumė kujdes tė gjithė ne nė respektimin e vlerave, tė qytetėrimeve fetare, tė kulturave fetare tė popujve tė ndryshėm. Duhet qė kėto kultura, kėto qytetėrime tė mos kenė pėrplasje, por tė kenė harmoni mes vete dhe tė bashkėjetojnė njėra me tjetrėn”.
  Luftėrat nė Lindjen e Mesme kanė shtuar shqetėsimet edhe pėr pėrfshirjen e qytetarėve tė rajonit nė zhvillimet e atjeshme. Askush nuk e di numrin e saktė, por shėrbimet e zbulimit pohojnė se mund tė ketė disa qindra shqiptarė nga Kosova, Maqedonia e Shqipėria qė mund tė jenė duke luftuar nė radhėt e militantėve nė lindjen e Mesme. Deri tash besohet se mbi 20 qytetarė tė Kosovės kanė humbur jetėn nė ato luftėra.
  Myftiu Trėnava shprehu bindjen se thirrjet e Bashkėsisė Islame kanė ndikuar nė zvogėlimin e pėrfshirjes sė qytetarėve nga Kosova. Ai tha sot sėrish sė askush nuk duhet tė niset nė atė rrugė duke u arsyetuar nė emėr tė besimit.
  “Sepse ajo rrugė pėr nė Irak dhe pėr nė Siri sot, nuk ka asgjė tė bėjė me fenė dhe me konditat, parimet, fondamentet e fesė sonė tė shenjtė islame. Ndaj edhe nuk duhet marrė atė rrugė dhe se ajo rrugė nėse merret, duhet tė dijė ēdonjėri qė shkon nė atė rrugė se po punon kundėr asaj qė urdhėron Zoti, urdhėron Pejgamberi, ngase tė marrėsh pjesė nė njė vend ku bėhen krime edhe nėse vet nuk bėn krim, je i dyshuar qė vėrtetė ke marrė pjesė o pasive o aktive nė krimet qė i kanė bėrė ndoshta tė tjerėt, nėse dikush edhe i shpėton vet aktit tė krimit duke qenė atje. Atje po vrasin, po dhunojnė, po kriminalizojnė, po maltretojnė njerėz tė pafajshėm, qė i Madhi Zot xh.sh. para 14 shekujve na ka thėnė se ‘tė vrasėsh njė njeri ėshtė sikur tė vrasėsh tėrė njerėzimin dhe tė bėhesh shkaktar tė shpėtosh njė njeri ėshtė sikur ta shpėtosh mbarė njerėzimin”.
  Sė shpejti parlamenti i Kosovės pritet tė hedhė pėr miratim njė ligj pėr parandalimin e pjesėmarrjes sė qytetarėve tė Kosovės nė luftėrat jashtė vendit. Myftiu Tėrnava thotė se kjo do tė jetė njė ndihmesė e madhe nė pėrpjekje pėr tė parandaluar shkuarjen e qytetarėve tė Kosovės nė Siri dhe Irak.
  “Besoj qė kjo ėshtė njė punė e mirė nė raport me ruajtjen e shėndetit tė tė riut tonė, flas pėr shėndetin e gjithėmbarshėm dhe mirėqenien e gjithėmbarshme tė tė rinjve tanė, kėtu nė kėtė nėnqiell ku i Madhi Zot xh.sh. na ka krijuar dhe na ka bėrė neve qė tė qėndrojmė, tė rrimė, ta ruajmė dhe ta pėrparojmė kėtė vend, sepse pėr neve, ky ėshtė vendit ku duhet tė jetojmė dhe tė vdesim”.
  Myftu Tėrnava tha se kombi shqiptar ėshtė i vetėdijshėm nė atė masė sa tė mos i lejojė askujt destabilizimin e tij nė emėr tė fesė.
  “E ndjej veten jashtėzakonisht mirė se ende nė Kosovėn tonė nuk ka ndodhur edhe ekscesi mė i vogėl ndėrfetar. Pra, ėshtė njė respekt ndėrfetar i madh, ėshtė njė harmoni dhe ėshtė njė besim i ndėrsjellė me tė gjitha besimet qė frymojnė dhe jetojnė nė Kosovė. Ndaj, Kosova, Shqipėria, vendet tona ku jetojnė shqiptarėt, kombi shqiptar, ėshtė model qė duhet ndjekur pėr bashkėjetesė fetare edhe shtetet tjera nė zhvillim”.
  Ai thotė se institucionet dhe bashkėsitė fetare duhet tė bashkėrendojnė veprimet pėr tė penguar dhe parandaluar ēdo pėrpjekje pėr tė nxitur veprime tė skajshme nė kėto hapėsira dhe pėr ruajtur e kultivuar tolerancėn si njė nga vlerat mė tė mėdha tė kombit shqiptar.
  Tėrnava: Vrasėsit nė Paris nuk kanė asgjė tė pėrbashkėt me parimet fisnike tė Islamit ? KOHA

Ähnliche Themen

 1. Massaker in Serbien! Mann tötet 12 Personen und ein Baby
  Von Cobra im Forum Kriminalität und Militär
  Antworten: 65
  Letzter Beitrag: 12.04.2013, 12:09
 2. Busunglück in Albanien - Bisher 12 tote Schülerinnen
  Von Mulinho im Forum Religion und Soziales
  Antworten: 24
  Letzter Beitrag: 22.05.2012, 13:08
 3. Das Massaker von Kragujevac 1941 (7000 tote)
  Von jugo-jebe-dugo im Forum Politik
  Antworten: 3
  Letzter Beitrag: 19.03.2005, 23:55
 4. Massaker in Kolumbien
  Von jugo-jebe-dugo im Forum Aussenpolitik
  Antworten: 3
  Letzter Beitrag: 26.02.2005, 18:06
 5. US-Kongress in Sachen "Haradinaj" (12.01.2005)
  Von Partibrejker im Forum Politik
  Antworten: 24
  Letzter Beitrag: 13.01.2005, 22:35