[h2]Mat: Protesta ndaj akuzave te Del Pontes [/h2]
Qindra matjanė kanė vendosur tė mblidhen e tė protestojnė publikisht ndaj akuzave tė hedhura prej ish kryeprokurores sė Hagės, Carla Del Ponte e qė janė pėrsėritur kohėt e fundit nga media zyrtare serbe, se nė njė shtėpi tė fshatit Rripė, nė Komunėn e Gurės, janė mbajtur robėr serbė gjatė kohės sė konfliktit tė Kosovės, e mbi ta janė kryer tortura deri dhe transplante organesh.Mbi 300 banorė nga zona tė ndryshme tė Matit janė mbledhur tė shtunėn pėrpara shtėpisė se Abdulla Katucit, pikėrisht shtėpia e pėrfolur nė librin e kujtimeve tė Del Pontes. Nė protestė ka marrė pjesė deputeti i zonės, Qemal Minxhozi ndėrkohė qė janė hedhur parulla kundėr Del Pontes e Millosheviqit, duke kėrkuar drejtėsi pėr shpifjet.

Nė hetimet e zhvilluara deri tani nė lidhje me akuzat e Del Pontes, asnjėherė nuk ėshtė konfirmuar ndonjė nga dyshimet qė ngriti teza e ish-kryeprokurores. /news24/++
Quelle:Mat: Protesta ndaj akuzave te Del Pontes Kosov - Telegrafi


So, endlich kommt es.Del Ponte kann sich jetzt nicht mehr Blicken lassen, die alte K.................