BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.

Nachrichten aus der Türkei

Erstellt von Amphion, 27.12.2013, 17:31 Uhr · 31.139 Antworten · 1.271.833 Aufrufe

 1. #10171
  Avatar von Balta

  Registriert seit
  14.07.2014
  Beiträge
  7.005
  Zitat Zitat von Paranga Beitrag anzeigen
  “Sorularım var ekşisözlük, baştan söyleyeyim darbeye karşıyım:

  1- Eğer darbe yapacaksan ve erdoğan karşıtıysan, bunu neden bir azınlıkla yapıyorsun? karşında erdoğan taraftarları, ordunun geri kalanı ve polis olacak, başarısız olman durumununda erdoğan’ın daha da güç kazanacağını hesap etmiyor musun? “ben az kişiyle başlatayım belki destek gelir.” tarzı bir düşünceyle darbe yapılır mı?

  2- Bütün bunlar olurken, bütün komutanlar televizyonlardan bu girişimi kınarken ve desteklemediklerini söylerken, yani elimizde üst düzey komutanlar ve tsk’nın azınlık dışında geri kalan kısmı varken neden olanlara darbe yapmayan tsk müdahale etmiyor?

  3- Erdoğan’ın nerede olduğunu bilmene rağmen, uçakta olduğunu bilmene rağmen ve hava hakimiyeti sendeyse neden o uçağa havada müdahale edip başka bir yere indiremiyorsun?

  4- Eğer gerçekten bir darbe yapıyorsan, ki bu ülke yapılan darbelerde askerin ne kadar ciddi olduğunu tarihte gördü, insanlar nasıl senin tankına tırmanıp üstünde sıçrayabiliyor?

  5- Hulusi akar nerede? hulusi akar’ın ne durumda olduğu sorulan diğer komutanlar neden konuya cevap vermeden bağlantıyı kesiyor?

  6- Tek kanallı dönemde yaşamıyoruz. madem darbe yapıyorsun trt’yi basmak ne? diğer bütün kanallar nasıl rahat rahat yayın yapabiliyor?

  7- Cuma akşam saatinde darbe yapılır mı? sabah 6’da ülke uyanmamışken yapılmaz mı? gözaltına almak istediğin kişileri uykularından alıp götürmez misin?

  8- Olaydan sonra bütün illerde camiler nasıl bu kadar çabuk organize olup sela okumaya başladılar?

  9- Darbe yaptığın zaman önce hükümet görevlilerini göz altına almaz mısın? yaptığın darbeye göre asıl hedefin olan insanlar nasıl elini kolunu sallaya sallaya dolaşabiliyor? burada daha önce tekrar ettiğim bir soruyu tekrarlıyorum: madem azınlıksın bu darbeyi yapabileceğin inancını nereden aldın?

  10- Orayı burayı basmaya gönderdiğin erlerin çoğunun ne olduğundan haberi yok. hepsi korkuyor, ne olup bittiğini bilmiyor. tekrar: darbene inancın nereden geliyor?

  11- İnternet çağında darbe yapıyorsun, niye internet kesilmiyor, niye saçma sapan oraya buraya bomba atıyorsun?(ki bir tanesi tbmm) neden 6 tane 20 yaşında gencecik çocuğu alakasız binalara gönderip halkla karşı karşıya getirecek bir darbe planı hazırlıyorsun?

  12- Erdoğan, gezi’de bile sinirden köpürürken, karşısında silahları, tankları, uçakları olan askeri personelin darbe girişimi karşısında nasıl bu kadar rahat görünebiliyor?

  13-hangi aklı başında yönetici silahsız sivilleri, silahlı askerlerin karşısına çıkmaya çağırır? polis, darbe yapmayan kesimden asker yok mu bu ülkede?

  14- Demokrasi için sokaklara çıkan insanların, emir alıp yerleştirilmiş genç erlerin boğazını kesmesi nasıl bir ikilem?

  Daha önce biri yazmış arkadaşlar. “ben olsam daha az kişiyle daha etkili darbe planı yapardım.” diye. Kafamda daha çok soru var ama buraya sığdıramam. yazabildiğim ana sorular bunlar.

  İki seçenek var:

  1- bu gerçekten inanılmaz bir tiyatrodur ve iktidar gücünü arttırmak için kan dökmeyi göze almıştır. ve başarılı da olmuştur planında.

  2- bu gerçekten gördüğüm en kötü şekilde hazırlanmış darbe planıdır. halk ölmüş, polisler askerler ölmüş, tsk’nın teslim olma, yaka paça götürülme, linç edilme videolarını tüm dünya izlemiş; gerçekten azılı bir düşman devletimiz olsa “bu ne biçim ordu biz bu ülkeye gireriz.” diyebilecek duruma gelmiştir.(gerçekte öyle olmasa bile öyle görünmüştür) sonuç olarak türkiye büyük bir “darbe” almıştır.

  3 {ekstra} Ya da benim 2 gramlık aklımın almadığı çok başka derin savaşlar veriliyor…
  En önemli sorumu sona sakladım:

  15- Türk halkının, üstünde türk askeri üniforması olan insanları linç etme görüntülerinin bıraktığı lekeyi kim nasıl temizleyecek? (içime oturuyor sözlük)”

  Der Generalstabchef wurde entführt und gezwungen die Armee in Bewegung zu setzen. Auf der Militärbasis wo er festgehalten wurde hoben die ganzen Kampfjets auf und ab das war kein Theater.

 2. #10172
  Avatar von Hellenic-Pride

  Registriert seit
  08.05.2008
  Beiträge
  10.185
  Zitat Zitat von ZX 7R Beitrag anzeigen

  Sagte ich was davon, dass ich was hören wollt davon?


  Vielen Dank auch. ^^
  Ich helfe doch gerne, weißt du doch.

 3. #10173
  Avatar von Balta

  Registriert seit
  14.07.2014
  Beiträge
  7.005
  Zitat Zitat von Damien Beitrag anzeigen
  Können das die Türken bestätigen?

  Ankaras OB: Pilot, der die russische Su-24 abschoss, war unter den Putschisten

  Ankaras OB: Pilot, der die russische Su-24 abschoss, war unter den Putschisten
  Hatte schon mal geschrieben das der Jet Abschuss nur von der Fetullah Bewegung sein kann die von der USA kontrolliert wird und jetzt ist die Wahrheit ans Licht gekommen.

 4. #10174
  Avatar von lotus

  Registriert seit
  01.01.2015
  Beiträge
  9.065
  Zitat Zitat von Damien Beitrag anzeigen
  Können das die Türken bestätigen?

  Ankaras OB: Pilot, der die russische Su-24 abschoss, war unter den Putschisten

  Ankaras OB: Pilot, der die russische Su-24 abschoss, war unter den Putschisten
  Erdogans Frieden mit Putin hat ihm vielleicht nicht gepasst

 5. #10175
  Avatar von Francis

  Registriert seit
  16.07.2016
  Beiträge
  2.296
  Zitat Zitat von Hellenic-Pride Beitrag anzeigen
  Falsch.  Ja? Die Geschichte der Türkei, mit ihrem Nationalismus, beweist aber was anderes ... du widersprichst dir übrigens, denn einen Beitrag davor schriebst du das:  Du siehst hoffentlich, dass das (Nationalismus) mit Wissen und Vernunft rein gar nichts zu tun hat.
  Ohne den Nationalismus gebe es weder die türkische Republik noch ein türkisches Volk. Ohne den Nationalismus wäre die Türkei ein Staat vergleichbar mit Afghanistan, Iran & Saudi-Arabien.

  Diese Piloten sind ja auch keine vernünftigen Menschen; Kein Nationalist würde sein Volk bombadieren oder das türkische PARLAMENT in Ankara, dem Geburtsort der türkisch Widerstandsbewegung. Entweder sind sie verblendet oder sie flüchten wie Hunde. Wieso flüchtet ein Nationalist nach Griechenland? Entweder steht man zu dem was man tut oder man ist ein eierloser Hund.

 6. #10176
  Avatar von ZX 7R

  Registriert seit
  31.01.2012
  Beiträge
  30.218
  Zitat Zitat von -JD- Beitrag anzeigen
  Türkischer Polizei oder Militär- Hubschrauber soll in alexandroupolis gelandet sein , angeblich Flucht .


  Edit
  soll ne Blackhawk sein

  Die können alle von Glück reden, dass wir Griechen entspannte Typen sind, unsere Reflexe unter Kontrolle haben und nicht gleich jeden Vogel vom Himmel holen, der über unser Gebiet fliegt....  Alexandroupoli gehört ja zu unserem Hochzeitsgebiet, wa? Trotz 6 Meilen Scheisse vom Nachbarn....seh ich das richtig?

 7. #10177
  Avatar von Paranga

  Registriert seit
  30.11.2014
  Beiträge
  517
  Zitat Zitat von Balta Beitrag anzeigen
  Der Generalstabchef wurde entführt und gezwungen die Armee in Bewegung zu setzen. Auf der Militärbasis wo er festgehalten wurde hoben die ganzen Kampfjets auf und ab das war kein Theater.
  Siz hiç darbeye doğrudan muhatap oldunuz mu?
  Ben oldum. Hem de tam tamına iki kere!
  27 Mayıs 1960 darbesinde, sabahın köründe evimizi subaylar bastı. Demokrat Parti Milletvekili olan rahmetli babamı alıp götürdüler. Babamızın arkasından bakakalmıştık. Alpaslan Türkeş’in sesi ile darbe yapıldığı açıklanmıştı.
  12 Eylül 1980 darbesinde Bergama Belediye Başkanı idim. Bu kez alıp götürülme sırası bana gelmişti! Ailem arkamdan bakakalmıştı!
  Kenan Evren darbe yaptığını kendisi açıklamıştı.
  Dün bir darbe girişimi daha yaşadık!
  Tutuklanan 1 tane siyasetçi yoktu. Ordunun yönetime el koyduğunu TRT’den bir kadın spiker açıkladı! Darbeye kalkışanlar ortalıkta yoktu! Emir alan zavallı askerler sadece Boğaz köprülerini tutmuşlardı, o da bir yönünü!
  Erdoğan, cep telefonundan Türk Milletini meydanlara çağırdı.
  “Gelin, evinizden çıkın meydanlara gelin. Demokrasimizi koruyun” diye çağrı yaptı! Eşzamanlı olarak, ülkedeki camilerin çoğundan meydanlara çıkın çağrısı yapıldı! Çoğu sakallı-fesli-şalvarlı tipler, dillerinde “Allahuekber” ve “İdam isteriz” diye, emir almış zavallı askerlerin üzerine saldırdılar ve acımadan birinin kafasını kestiler…
  Ne darbeydi ama! Sanki bir tiyatro oynanıyordu!
  Hatırlar mısınız? Dönemin Dışişleri Bakanı Davutoğlu, Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu, Genelkurmay 2. Başkanı ve MİT Müsteşarı, Dışişleri binasında yaptıkları toplantıda Hakan Fidan şöyle diyordu;
  “Bu işi bana bırakın, adamlarıma söyleyeyim, üç-beş füze salladık mı, hooop Suriye’deyiz” demişti. Bu kafadaki adamlardan çakma darbe beklenemez mi?
  Devleti yönetenler, Anayasa’dan-Yasalardan saparlarsa TC Devleti bir hukuk devleti olmaktan çıkar ve bir çadır devletine dönüşür.
  Şimdi olduğu gibi…
  Gerçekler:

  • Eğer Erdoğan ve AKP demokratsa, ben de astronotum. Anayasayı tanımayan, hukuk devletini yok eden, yargı ile sürekli oynayarak Bağımsız Yargıyı yok eden adam, demokrat olamaz.
   Bu yüzden, “Biz Erdoğan’ı değil, demokrasiyi savunuyoruz” masalını kimse kullanmasın. 17/25 Hırsızlık-Yolsuzluk-Rüşvet olaylarını da kimse Cemaatin üzerine atmasın. Evdeki paraları oraya saklayan Cemaat mi idi?
  • Eğer Erdoğan’ın dediği gibi bu darbe girişimi “Paralel” denilen Cemaatin işi ise, en az onlar kadar Cemaati devletin kozmik odasına ve en hassas birimlerine sokan Erdoğan da sorumludur.
  • Eğer darbeci subaylar, söylendiği gibi Cemaatçi iseler, şimdiki ve bir önceki Genelkurmay Başkanları, bu örgütlenmeye göz yumdukları için kesin olarak suçludurlar.
  • Altını tutamayan, kendi emrindeki askerler tarafından esir alınan bir adamdan değil Genelkurmay Başkanı, kır bekçisi bile olmaz.
  • Türk Milleti evlâtlarını, “Vatani Görevlerini” yapsınlar diye askere gönderiyor, kafaları yobazlar tarafından kesilsin diye değil.
   Bu çirkin olay sebebiyle ölen, yaralanan tüm vatandaşlarımızdan ve devlet görevlilerinden Cumhurbaşkanı-Başbakan-Genelkurmay Başkanı-İçişleri Bakanı ve Emniyet Genel Müdürü müteselsil olarak sorumludurlar.
  • TC Devletini ve Türk Milletini yönetenler, hem siyasiler hem de resmi-sivil bürokratlar sizlere soruyorum; Sizin istihbaratınız yok mu? Eğer böyle bir olayı dahi önceden haber alamıyor ve olayı başlamadan bastıramıyorsanız, sizin o koltuklarda ne işiniz var?

  Değerli Okurlar:
  Türkiye şu an demokratik bir ülke değil! Sağlıklı ve doğru haber alabilmek de mümkün değil.
  Deneyimlerimize ve yaşadıklarımıza dayanarak bunları yazıyoruz.
  Olay daha netleştikçe, yazmaya devam ederiz. Ama daha önce yazdığım ve hala inandığım bir gerçeği sizlerle paylaşmak isterim;

  • Bundan böyle kimse Türkiye’de hür-eşit-dürüst-şeffaf bir seçim beklemesin.
  • TC Devleti dış destekli iç hainler tarafından adım-adım “Federe İslam Devletine” götürülüyor…

 8. #10178
  Avatar von ZX 7R

  Registriert seit
  31.01.2012
  Beiträge
  30.218
  Zitat Zitat von Hellenic-Pride Beitrag anzeigen
  Ich helfe doch gerne, weißt du doch.

  Wenn man Dich als Landsmann hat, braucht man keine Feinde. Rotzbub, frecher.

  - - - Aktualisiert - - -

  Zitat Zitat von Balta Beitrag anzeigen
  Hatte schon mal geschrieben das der Jet Abschuss nur von der Fetullah Bewegung sein kann die von der USA kontrolliert wird und jetzt ist die Wahrheit ans Licht gekommen.

  Du vertraust nun auch Sputniknews?

 9. #10179
  Avatar von Dikefalos

  Registriert seit
  10.10.2010
  Beiträge
  12.692
  Zitat Zitat von ZX 7R Beitrag anzeigen
  Die können alle von Glück reden, dass wir Griechen entspannte Typen sind, unsere Reflexe unter Kontrolle haben und nicht gleich jeden Vogel vom Himmel holen, der über unser Gebiet fliegt....  Alexandroupoli gehört ja zu unserem Hochzeitsgebiet, wa? Trotz 6 Meilen Scheisse vom Nachbarn....seh ich das richtig?
  Der Hubschrauber wurde von zwei Griechischen f 16 begleitet und zur Landung gezwungen.

 10. #10180
  Avatar von Balta

  Registriert seit
  14.07.2014
  Beiträge
  7.005
  Zitat Zitat von Paranga Beitrag anzeigen
  Siz hiç darbeye doğrudan muhatap oldunuz mu?
  Ben oldum. Hem de tam tamına iki kere!
  27 Mayıs 1960 darbesinde, sabahın köründe evimizi subaylar bastı. Demokrat Parti Milletvekili olan rahmetli babamı alıp götürdüler. Babamızın arkasından bakakalmıştık. Alpaslan Türkeş’in sesi ile darbe yapıldığı açıklanmıştı.
  12 Eylül 1980 darbesinde Bergama Belediye Başkanı idim. Bu kez alıp götürülme sırası bana gelmişti! Ailem arkamdan bakakalmıştı!
  Kenan Evren darbe yaptığını kendisi açıklamıştı.
  Dün bir darbe girişimi daha yaşadık!
  Tutuklanan 1 tane siyasetçi yoktu. Ordunun yönetime el koyduğunu TRT’den bir kadın spiker açıkladı! Darbeye kalkışanlar ortalıkta yoktu! Emir alan zavallı askerler sadece Boğaz köprülerini tutmuşlardı, o da bir yönünü!
  Erdoğan, cep telefonundan Türk Milletini meydanlara çağırdı.
  “Gelin, evinizden çıkın meydanlara gelin. Demokrasimizi koruyun” diye çağrı yaptı! Eşzamanlı olarak, ülkedeki camilerin çoğundan meydanlara çıkın çağrısı yapıldı! Çoğu sakallı-fesli-şalvarlı tipler, dillerinde “Allahuekber” ve “İdam isteriz” diye, emir almış zavallı askerlerin üzerine saldırdılar ve acımadan birinin kafasını kestiler…
  Ne darbeydi ama! Sanki bir tiyatro oynanıyordu!
  Hatırlar mısınız? Dönemin Dışişleri Bakanı Davutoğlu, Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu, Genelkurmay 2. Başkanı ve MİT Müsteşarı, Dışişleri binasında yaptıkları toplantıda Hakan Fidan şöyle diyordu;
  “Bu işi bana bırakın, adamlarıma söyleyeyim, üç-beş füze salladık mı, hooop Suriye’deyiz” demişti. Bu kafadaki adamlardan çakma darbe beklenemez mi?
  Devleti yönetenler, Anayasa’dan-Yasalardan saparlarsa TC Devleti bir hukuk devleti olmaktan çıkar ve bir çadır devletine dönüşür.
  Şimdi olduğu gibi…
  Gerçekler:

  • Eğer Erdoğan ve AKP demokratsa, ben de astronotum. Anayasayı tanımayan, hukuk devletini yok eden, yargı ile sürekli oynayarak Bağımsız Yargıyı yok eden adam, demokrat olamaz.
   Bu yüzden, “Biz Erdoğan’ı değil, demokrasiyi savunuyoruz” masalını kimse kullanmasın. 17/25 Hırsızlık-Yolsuzluk-Rüşvet olaylarını da kimse Cemaatin üzerine atmasın. Evdeki paraları oraya saklayan Cemaat mi idi?
  • Eğer Erdoğan’ın dediği gibi bu darbe girişimi “Paralel” denilen Cemaatin işi ise, en az onlar kadar Cemaati devletin kozmik odasına ve en hassas birimlerine sokan Erdoğan da sorumludur.
  • Eğer darbeci subaylar, söylendiği gibi Cemaatçi iseler, şimdiki ve bir önceki Genelkurmay Başkanları, bu örgütlenmeye göz yumdukları için kesin olarak suçludurlar.
  • Altını tutamayan, kendi emrindeki askerler tarafından esir alınan bir adamdan değil Genelkurmay Başkanı, kır bekçisi bile olmaz.
  • Türk Milleti evlâtlarını, “Vatani Görevlerini” yapsınlar diye askere gönderiyor, kafaları yobazlar tarafından kesilsin diye değil.
   Bu çirkin olay sebebiyle ölen, yaralanan tüm vatandaşlarımızdan ve devlet görevlilerinden Cumhurbaşkanı-Başbakan-Genelkurmay Başkanı-İçişleri Bakanı ve Emniyet Genel Müdürü müteselsil olarak sorumludurlar.
  • TC Devletini ve Türk Milletini yönetenler, hem siyasiler hem de resmi-sivil bürokratlar sizlere soruyorum; Sizin istihbaratınız yok mu? Eğer böyle bir olayı dahi önceden haber alamıyor ve olayı başlamadan bastıramıyorsanız, sizin o koltuklarda ne işiniz var?

  Değerli Okurlar:
  Türkiye şu an demokratik bir ülke değil! Sağlıklı ve doğru haber alabilmek de mümkün değil.
  Deneyimlerimize ve yaşadıklarımıza dayanarak bunları yazıyoruz.
  Olay daha netleştikçe, yazmaya devam ederiz. Ama daha önce yazdığım ve hala inandığım bir gerçeği sizlerle paylaşmak isterim;

  • Bundan böyle kimse Türkiye’de hür-eşit-dürüst-şeffaf bir seçim beklemesin.
  • TC Devleti dış destekli iç hainler tarafından adım-adım “Federe İslam Devletine” götürülüyor…
  Oh mann woher holst du den scheiß.

Ähnliche Themen

 1. BF-Nachrichten
  Von Laleh im Forum Rakija
  Antworten: 111
  Letzter Beitrag: 11.01.2014, 03:15
 2. Türkei: Aktuelle Nachrichten
  Von kewell im Forum Politik
  Antworten: 51
  Letzter Beitrag: 12.10.2013, 19:25
 3. Nachrichten?
  Von Chavo im Forum Rakija
  Antworten: 13
  Letzter Beitrag: 30.12.2010, 01:36
 4. Nachrichten aus dem Grab
  Von ShiRaZ im Forum PC, Internet, Games
  Antworten: 2
  Letzter Beitrag: 23.03.2010, 18:16