BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 510 von 3099 ErsteErste ... 1041046050050650750850951051151251351452056061010101510 ... LetzteLetzte
Ergebnis 5.091 bis 5.100 von 30983

Nachrichten aus der Türkei

Erstellt von Amphion, 27.12.2013, 17:31 Uhr · 30.982 Antworten · 1.251.730 Aufrufe

 1. #5091
  Avatar von Dr. Gonzo

  Registriert seit
  29.04.2012
  Beiträge
  10.897  - - - Aktualisiert - - -  - - - Aktualisiert - - -  - - - Aktualisiert - - -  - - - Aktualisiert - - -  - - - Aktualisiert - - -  - - - Aktualisiert - - -

  Can verenlerin isim listesi
  Uğur Özkan, Ferdane Kılıç, Nartan Kılıç, İsmet Şeker, Cemil Yıldız, Nazlı Akyürek, Büşra Mete, Aydan Ezgi Şalcı, Süleyman Aksu, Alper Sapan, Okan Pirinç, Fikriye Ece Dinç, Emrullah Akhamur, Murat Yurtgül, Hatice Ezgi Sadet, Nazegül Boyraz, Koray Çapoğlu, Serhat Devrim, Mücahit (Evrim Deniz) Erol, Çağdaş Aydın, Cebrail Günebakan, Veysel Özdemir, Ali Can Vural, Osman çiçek, Kasım Deprem, Yunus Emre Şen, Erdal Bozkurt, Dilek Bozkurt, Mehmet ALİ VAROL, Med Ali Barutçu, Polen Ünlü.

  Nuray Koçan - Nazlı Akyürek (22)
  Kocaeli Üniversitesi’nin iki acı kaybı

  - Nazlı Akyürek: Sakaryalı olan Nazlı Atatürk Lisesi’nden mezun olduktan sonra Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni kazandı, burada ESP’nin çalışmalarına katıldı.
  - Nuray Koçan: Bursalı olan Nuray da Nazlı Akyürek’le yakın arkadaştı. O da Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde okuyordu.
  Mudanya Sami Evkuran Anadolu Lisesi’nden mezun olmuştu. İki arkadaş aynı zamanda KOÜ öğrencilerinin oluşturduğu Öteki Hukukçular Platformu’nun da üyesiydi. İnşaat işçisi baba Ali Koçan “Kızıma gitmemesi için çok ısrar ettim. ‘Baba, çocuklara oyuncak dağıtıp kütüphane yapmaya gidiyorum’” dedi.
  İSMET ŞEKER
  Oğlunun hayallerinin peşinde öldü

  Kobani’de geçen 27 Ocak’ta YPG saflarında IŞİD’e karşı savaşırken yaşamını yitiren Mustafa Can Şeker’in babasıydı. Aslen Sivas Zaralı olan Şeker, oğlunun uğruna hayatını kaybettiği toprakları görmek ve yardım etmek için yola çıkmıştı. İstanbul Gazi mahallesinde yaşıyordu. Dün cenazesini teslim alan kızı Dilek Şeker’in ağzından, “Sana gitme demiştim baba, niye dinlemedin bizi” kelimeleri dökülüyordu. Dilek Şeker, “Babam kardeşim Yusuf’un peşinden gitti. ‘İnşaatçıyım, orada çocuklar için okul yapacağım’ derdi, bunun hayali ile yaşardı. IŞİD, ocağımızı başımıza yıktı” diyerek ağladı. İsmet Şeker’in oğlunun ardından yakın bir zamanda eşini de kaybettiği öğrenildi.
  MURAT YURTGÜL
  İnsan Hakları Kulübü’nün başkanıydı

  İstanbul Arel Üniversitesi Psiklojoji bölümü son sınıf öğrencisi Murat Yurtgül’ü okutmak için ailesi borç para almış, bankadan kredi çekmiş. Henüz 25 yaşında olan Yurtgül Arel Üniveristesi’nde Demokrasi ve İnsan Hakları Kulübü’nün de başkanıydı. Psikoloji öğrencisi Murat Yurtgül, Kobanili çocuklara psikolojik destek verecekti.
  Yurtgül’ün ardından annesi Şemsa Yurtgül, “Çocuğum insanlık için Kobane’ye gidecekti ancak insanlık düşmanları katletti” dedi. Yurtgül’ün cenazesi memleketi Mardin Kızıltepe’de kaldrılacak.
  SÜLEYMAN AKSU (27)
  ‘Son dersini anladık hocam’

  Yüksekovalı. İngilizce öğretmeniydi. Üniversiteyi Çukurova’da okumuş ve yeniden memleketi Yüksekova’da öğretmenlik yapmaya başlamıştı. Süleyman Aksu’nun öğrencileri ve mesai arkadaşları, dün görev yaptığı Şemsettin Onay Anadolu Lisesi önünde düzenledikleri yürüyüşle saldırıyı kınadı. Açıklama sırasında öğrenciler, “Son dersini anladık hocam” yazılı pankart açtı. Ardından grup sessizce dağıldı.
  DUYGU TUNA
  Maltepe ilçe başkanıydı

  HDP Maltepe İlçe Eş Başkanı’ydı. Aynı patlamada hayatını kaybeden Günebakan ve Boyraz ile aynı mahallede oturuyorlardı. Kuzeni Barış Tuna, Facebook hesabından, “Kuzenini kaybetmiş birisi olarak şu soruların cevabını istiyorum: Eğer bu çocuklar daha Kadıköy’den çıktıklarından itibaren MİT tarafından takip edildi ise bu patlama esnasında onları yakından takip eden hiç mi kimse yaralanmadı? Bu çocukları takip edenler 500 metre öteden mi takip ediyorlardı” sözlerini paylaştı.
  Alper Sapan (20)
  ‘Ölüm değil yaşam’ demişti

  Giresunlu olan Alper Sapan Eskişehir’de felsefe bölümünde okuyordu. Vicdani retçi olduğunu dile getiren 20 yaşındaki Sapan, bir Facebook paylaşımında, “Ölüm değil yaşam için militarizmi reddediyorum” ifadelerini kullanmıştı. Eski kız arkadaşının, Sapan’ın ardından kaleme aldığı yazıda, “İntikamını almazsam yanına gömmesinler beni Alper. Yeminim olsun bunun peşini bırakmam” ifadelerini kullanması dikkat çekiyor. Sapan memleketi Giresun’da toprağa verilecek.

  YUNUS EMRE ŞEN (22)
  Hayali edebiyat öğretmenliğiydi

  Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi’nde Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde okuyordu. ESP üyesiydi. Arkadaşları arasındaki lakabı “Keke” idi. bugün memleketi Van’da toprağa verilecek.

  CEBRAİL GÜNEBAKAN (23)
  Eylemin sembolü oldu

  Elazığ Karakoçanlıydı. İstanbul Üniversitesi Adalet Yüksek Okulu öğrencisiydi. Türkiye, Günebakan’ı Adana’da yapılan Kobani’ye destek eyleminde polisin ağzını yırtarcasına muamelesi sırasındaki fotoğrafıyla tanıdı. Cebrail, 17 yaşındayken cezaevine girmiş ve 3 yıl yatmış. Adana’da HDP’nin mitingine yapılan bombalı saldırıdan kurtulan Cebrail, 2 yıl önce İstanbul Gülsuyu’nda, mahalle çeteleri ile çatışmada yaralanmış. Şoförlük yaparak ailesini geçindiren baba Hacı Günebakan, Oğlum çok duygusaldı, balkonda tavuk kızartmama bile izin vermiyordu. ‘Mahallede fakirler var, gecekondu semtidir, yapma’ derdi. Hayatımız boyunca yoksul yaşadık. İki oğlumu tedavi ettiremediğim için kaybettik. Cebrail okusun, ailemize katkı sunsun istedik, o da olmadı” diye konuştu.

  Herkesin yüreğine yaşam ateşi düşecek’
  - Kasım Deprem (28): Suruç’un Aşağı Oylum köyünden. Akçakale’de yaşıyordu. Harran Üniversitesi Ziraat Fakültesi son sınıfında okuyordu. HDP Gençlik Kolları üyesi olan Deprem, yaşamını yitirmeden 8 saat önce sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, “Huzur memleketine gidiyoruz” ifadelerini kullanmış.
  - Osman Çiçek: Kasım Deprem gibi o da Suruç’un Aşağı Oylum köyüne bağlı Dikmetaş mezrası nüfusuna kayıtlıydı.
  - Nazegül Boyraz (55): CHP Maltepe Meclis Üyesi Yasemin Boyraz’ın annesiydi. 4 çocuk annesi Boyraz, İstanbul Gülsuyu’nda oturuyordu. Kızı Yasemin’le birlikte Kobani’le gideceklerdi. Ancak kızı apandisit ameliyatı nedeniyle gidemedi. Oğlunun IŞİD’e karşı savaşmak için Suriye’ye gittiği iddia edilen Boyraz’ın hem Kobani halkıyla dayanışmak hem de oğlunu görebilmek umuduyla yola çıktığı öğrenildi. Saldırıda yaşamını yitiren Cebrail Günebakan ile aynı mahalledendi.
  - Çağdaş Aydın (27): HDP esenler İlçe Başkanı Fethi Aydın’ın oğlu. Tunceli doğumlu. Ötekilerin Postası’nda editörlük yaptı. Eskişehir’de Kamu Yönetimi bölümünde okuyordu. Yola çıktıkları gece Facebook hesabından Yılmaz Güney’in, “Herkesin yüreğine insanca yaşamanın ateşi düşecektir bir gün” sözlerini paylaşmıştı.
  - Cemil Yıldız (65): Aslen Sinoplu olan Yıldız, 7 Haziran seçimlerinde HDP’den Sinop milletvekili adayı olmuştu. İstanbul Gazi mahallesinde oturuyordu. Seçimlerden 2 gün önce HDP’nin Diyarbakır mitingine bombalı saldırının ardından sosyal medyada “Provokasyonlar onların sonlarını değiştirmeyecek” ifadelerini kullanmıştı.
  - Büşra Mete (23): İstanbullu Mete, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde öğrenciydi. HDP Beşiktaş Gençlik Kolları üyesiydi. Kobani’ye yardım götürmek için teşkilattan Ezgi Sadet ve Polen Ünlü ile birlikte yola çıkmışlardı.

  KORAY ÇAPOĞLU (32)
  Her eylemde ön saflardaydı

  Koray Çapoğlu: Trabzon Of’lu Çapoğlu, Devrimci Trabzonsporlular grubu üyesiydi. Patlamanın yaşandığı sırada da elinde Trabzonspor bayrağı taşıyordu. Çapoğlu, Gezi eyleminde, Dink anmalarında, Validebağ, Yırca, son olarak da, “Yeşil Yol’a dur de” eylemlerinde hep ön saflarda yer almıştı.


  Patlamanın simgesi olan kadın yaşıyor
  Suruç’taki saldırıda yaşamını yitiren Ezgi Sadet’in elini sıkıca tutarken çekilen fotoğrafı ile patlamanın simgesi olan ve öldüğü sanılan Gökçe Çetin’in yaralı olduğu ortaya çıktı. Şanlıurfa’da ilk tedavisi yapılan Çetin, ileri tedavi için İstanbul’a gönderildi. Yaşamını yitiren arkadaşının elini sıkıca tutması ile herkesin hafızasına kazanan ve patlamada vücudunun çeşitli yerlerinde kırıklar ve yaralanmalar oluşan Gökçe Çetin, öğleden sonra tedavi gördüğü Mehmet Akif İnan eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden ambulansla GAP Havaalanı’na götürüldü. Yaralı genç kızın, uçakla ileri tedavi için İstanbul’a sevk edildiği bildirildi. Ömer PINAR Şanlıurfa DHA
  HATİCE EZGİ SADET (20)
  Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde Sanat Tarihi bölümünde okuyordu. 2 yıl önce bu bölümü kazandığında, Facebook sayfasına, “İşsiz olacağım ama ben mutluyum” notunu düşmüştü. Kobani ziyaretini düzenleyen Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu’nun Eşbaşkanı Özgen Sadet’in kardeşiydi.

  Kobani’ye oyun parkı yapacaktı
  Şanlıurfa’nın Suruç ilçesindeki terör saldırısında hayatını kaybeden Erdal Bozkurt, Ağrı’da toprağa verildi. Sosyalist Gençlik Derneği Federasyonu (SGDF) üyesi Bozkurt’un cenazesi, Gaziantep Adli Tıp Kurumundaki otopsinin ardından ailesine teslim edilerek, memleketi Tutak ilçesine bağlı Sorguçlu köyüne getirildi. Bozkurt için köy camisinde düzenlenen cenaze törenine, ailesi ve yakınlarıyla HDP Ağrı milletvekilleri Berdan Öztürk ve Mehmet Emin İlhan, Tutak Belediye Başkanı Fırat Öztürk, HDP il ve ilçe temsilcileriyle vatandaşlar katıldı.
  Bozkurt’un cenazesi, kılınan namazın ardından köy kabristanlığında toprağa verildi. İstanbul’da inşaat işiyle uğraşan evli ve üç çocuk babası 27 yaşındaki Bozkurt’un, Kobani’de oyun parkı yapmak için Suruç’a geldiği öğrenildi.


  Uğur Özkan (26)
  ‘Bu sefer Kobani’ye çalışacağım’

  Cizreli Uğur inşaat işçisiydi. 1993’te İstanbul’a göç etmişlerdi. Kobani’nin inşasında yer almak istiyordu. “Bu güne kadar sermayeye çalıştım. Bir hafta da Kobani’ye çalışacağım” diyerek Suruç’a gitmişti. Sosyal medya hesabından geçen yıl yaptığı bir paylaşımda, “Ölmek de güzel anne, ölmek özgürlük için” ifadelerini kullanmıştı.

  Alican Vural (18)
  Gezmiş parkasına parası yetmedi
  Samsunlu. ESP üyesiydi. Geçen yıl 19 Mayıs Üniversitesi siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’ne girmişti. Vural’ın Facebook hesabından yaptığı bir paylaşım, okuyanları göz yaşlarına boğdu. 68 kuşağının devrimci lideri Deniz Gezmiş’in efsaneleşen yeşil parkasının bir benzerini gördüğü mağazada parka ile fotoğraf çektirip hesabından paylaşan Vural, altına da, “İşte devrimci ruh budur. Hayalini kurduğun parkaya paran yetmeyince hatıra olsun diye mağazada foto çektirmek” notunu düştü.

  Okan Pirinç (18)
  Liseden aktivist

  Liseyi bu yıl bitirdi. Üniversite tercihini yaptı, hangi okulu kazanacağını merakla bekliyordu. Hatay Samandağlı ve Arap Alevi kökenli. Devrimci mücadeleyle lise yıllarında tanışmış. Kobani’de YPG saflarında IŞİD’e karşı savaşırken yaşamını yitiren Emre Aslan’ın da arkadaşıydı. Okan Pirinç’in cenazesi dün Defne İlçesi Hancağız’da yüzlerce kişinin katıldığı törenle toprağa verildi.

  FERDANE ECE DİNÇ (22)
  Kadıköy Anadolu mezunu

  Düzceli Ece Kadıköy Anadolu Lisesi’nden mezun olunca İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne girmişti. Ece Dinç, aynı zamanda İstanbul Kadıköy’de ESP ilçe örgütünün çalışmalarına katılıyordu.

  Ferdane Kılıç, Nartan Kılıç
  Çerkez ailede büyük acı

  HDP Bursa milletvekili adayı olan Metin Kılıç’ın eşi Ferdane Kılıç ve oğlu Nartan Kılıç, patlamada yaşamını yitiren iki isim. Çerkez olan Kılıç ailesinin kızları Sinem Kılıç ise yaralı kurtuldu. Kılıçların sosyal medya hesaplarında Çerkez soykırımına karşı paylaştığı notlar ve fotoğraflar var. HDP Parti Meclisi üyesi olan Ferdane Kılıç ve oğlu Nartan Bursa’da son yolculuğuna uğurlanacak.

  ‘Bizler güneşin çocuklarıyız’
  - Aydan Ezgi Şalcı: Twitter’daki ismi ile “Yağmur kadın”dan geriye, sosyal medyada paylaştığı, “Bizler güneşin çocuklarıyız. Ölüme gülümseyerek gidenleriz. Ne döndürebilir ki bizi, ne korkutabilir ki? Gelin yarını ilmek ilmek biz örelim” mesajı kaldı. Samsunlu olan Ezgi, Facebook sayfasında son olarak, “Devrimin ışığı sönmeyecek” notunu bırakmış. 1 Mayıs 2013’te Taksim’de gözaltına alınıp bırakılan isimler arasındaydı.
  - Emrullah Akhamur: Mardin Kızıltepeli Akhamur, Mersin Üniversitesi’nde Tarih bölümünde okuyordu. Aynı gün ölen Murat Akgül ile de çocukluk arkadaşıydı.
  - Med Ali Barutçu: Marmara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi’nde okuyordu. Aslen Muşlu. Geçen yıl katıldığı eylemlerden dolayı okuldan 1 yıl uzaklaştırma aldı. Erkek ve kız kardeşi Kobani’de IŞİD’e karşı savaştı. Ağabeyi, 7 yıl önce Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği’nde okurken tutuklandı. Babası 2009’da KCK’dan tutuklanıp serbest bırakıldı.

  MÜCAHİT EROL (19)
  Adını Evrim Deniz olarak değiştirdi

  Muş Korkutluydu. Harran Üniversitesi Müzik Bölümü 1. Sınıf öğrencisiydi. Adını Evrim Deniz olarak değiştirmişti. Ağabeyi Mesut Erol, babasının yıllar önce Hizbullah’a sempati duyduğunu, bu nedenle kendisi ve kardeşlerini bu örgüte sempati duyması konusunda baskı altına aldığını, hatta bir kardeşine bu nedenle eziyet ettiğini anlatıyor. Erol, “Babam Mücahit’e de baskı yapıyordu. Mücahit felsefeye yöneldi, araştırmalar yaptı. Parti çalışmalarına yöneldi, daha sonra anarşist oldu. Suruç’a anarşist kimliği ile gitti. Hiçbir baskı ve zulüm, otorite hiyerarşiyi kabul etmezdi. Özgecan eylemlerinde de, LGBT eylemlerinde de ön saflarda yer almıştı Bana, ‘Kobani’deki insanlara yardım için gideceğiz. Tarihte insanlık adına Kobani’ye bir tuğla koymakla anılacağız’ diyordu” dedi.

  http://www.milliyet.com.tr/bombanin-yok-ettigi-32-hayat-gundem-2090845/

 2. #5092
  Avatar von SLO_CH86

  Registriert seit
  28.07.2014
  Beiträge
  5.895
  Schade, dass die Türkei von einem ISIS-Hund (Erdogan) regiert wird.

 3. #5093
  JazzMaTazz
  Suruç-Massaker: Attentäter war Kurde aus der Türkei | DEUTSCH TÜRKISCHE NACHRICHTEN

  Suruç-Massaker: Attentäter war Kurde aus der Türkei

  Brisant ist vor allem, dass der Attentäter Alagöz eine direkte Verbindung zum Attentäter des IS-Attentäters von Diyarbakır, Orhan Gönder, gehabt haben soll, berichtet die Zeitung Sözcü. Gönder selbst war ebenfalls Kurde und Alevite.


  Das soll der sein.


 4. #5094
  Avatar von Dr. Gonzo

  Registriert seit
  29.04.2012
  Beiträge
  10.897
  Zitat Zitat von JazzMaTazz Beitrag anzeigen
  Suruç-Massaker: Attentäter war Kurde aus der Türkei | DEUTSCH TÜRKISCHE NACHRICHTEN

  Suruç-Massaker: Attentäter war Kurde aus der Türkei

  Brisant ist vor allem, dass der Attentäter Alagöz eine direkte Verbindung zum Attentäter des IS-Attentäters von Diyarbakır, Orhan Gönder, gehabt haben soll, berichtet die Zeitung Sözcü. Gönder selbst war ebenfalls Kurde und Alevite.


  Das soll der sein.


  Wieso sollen wir unsere eigenen Leute umbringen? Du erzählst mal wieder nur Scheisse.

 5. #5095
  Avatar von TuAF

  Registriert seit
  10.02.2009
  Beiträge
  10.134
  Zitat Zitat von JazzMaTazz Beitrag anzeigen
  Suruç-Massaker: Attentäter war Kurde aus der Türkei | DEUTSCH TÜRKISCHE NACHRICHTEN

  Suruç-Massaker: Attentäter war Kurde aus der Türkei

  Brisant ist vor allem, dass der Attentäter Alagöz eine direkte Verbindung zum Attentäter des IS-Attentäters von Diyarbakır, Orhan Gönder, gehabt haben soll, berichtet die Zeitung Sözcü. Gönder selbst war ebenfalls Kurde und Alevite.


  Das soll der sein.


  hochstwahrscheinlich war es die kurdische hizbullah...zwischen kurdischer hizbullah und der pkk/hdp terroristen kracht es in letzter zeit oefters..

  vielleicht war das eine rache aktion fuer das hier...

  Im Südosten der Türkei organisieren sich die religiös motivierte Kurden, um gegen die Terror-Organisation PKK vorzugehen. Eine führende Rolle bei der Mobilisierung spielt die kurdisch-islamistische Partei Hüdapar. Sie gilt als der politische Arm der kurdisch-islamistischen Miliz Hüdapar. In der vergangenen Woche soll die PKK einen kurdisch-islamischen Politiker ermordet haben. Doch der Nahe Osten braucht nicht noch einen Bürgerkrieg.
  Kampf um ?Kurdistan?: Religiöse Kurden mobilisieren gegen PKK | DEUTSCH TÜRKISCHE NACHRICHTEN

 6. #5096
  Avatar von Dr. Gonzo

  Registriert seit
  29.04.2012
  Beiträge
  10.897
  Zitat Zitat von TuAF Beitrag anzeigen
  hochstwahrscheinlich war es die kurdische hizbullah...zwischen kurdischer hizbullah und der pkk/hdp terroristen kracht es in letzter zeit oefters..

  vielleicht war das eine rache aktion fuer das hier...
  Dann erkläre mir, wieso sie dann ein paar Unschuldige angreifen, die eine zerstörte Stadt aufbauen wollen. Waren das PKK Mitglieder. Oder eher die Art von PKK Mitgliedschaft, das man besonders in einigen türkischen Kreisen als Killerargument benutzt?

  Aberjetzt wo du es sagts, Tuaf, eine News, die dich interessieren dürfte.
  Bozkurt işareti yapınca...

  Şanlıurfa Suruç’ta patlamada ölen Ferdane Kılıç ile oğlu Nartan için Bursa’da hüzünlü tören...
  OTOMOBİLDEN BOZKURT İŞARETİ

  Daha sonra anne ve oğlun tabutları cenaze aracına konularak, partililerin oluşturduğu konvoyla birlikte evlerinin bulunduğu merkez Nilüfer İlçesi, Ataevler Mahallesi’ndeki evlerine götürüldü. Acemler mevkiinde cenaze konvoyunun geçişi sırasında seyir halinde olan bir otomobil sürücüsünün bozkurt işareti yapması, kısa süreli gerginlik yaşanmasına neden olurken, polis herhangi bir olayın yaşanmaması için önlem aldı.
  Bozkurt i?areti yap?nca... - Milliyet.com.tr

 7. #5097
  JazzMaTazz
  Zitat Zitat von TuAF Beitrag anzeigen
  hochstwahrscheinlich war es die kurdische hizbullah...zwischen kurdischer hizbullah und der pkk/hdp terroristen kracht es in letzter zeit oefters..

  vielleicht war das eine rache aktion fuer das hier...

  Die Deutschen Medien via Spiegel schreiben bisher nix darüber. Einmal kurz erwähnt es wäre ein Türke aus der Türkei gewesen (bezogen sich warscheinlich auf sein Pass um die Sache zu umgehen) und die Sache hatte sich erledigt.

  Die Reaktionen der Leute ist auch Interessant. Sobald man das dem Konzept böser Türke zuschieben kann, wird getrommelt, ist es ein Kurde wird erzählt das es Egal sei und man den Opfern gedenken solle.

 8. #5098
  Avatar von Dr. Gonzo

  Registriert seit
  29.04.2012
  Beiträge
  10.897
  Anschlag in SuruçTürkei sperrt Twitter und verhängt Nachrichtensperre


  Die türkische Regierung hat Twitter gesperrt. Nach dem Anschlag in Suruç will sie verhindern, dass sich eine Protestbewegung formiert. Auch Medien sind eingeschränkt.
  Mit der Sperre will die Regierung verhindern, dass sich Bilder vom Bombenanschlag in der südöstlichen Stadt Suruç verbreiten, bei dem am Montag 32 Menschen starben. Auch sollen damit Aufrufe zu Protesten im Zusammenhang mit dem Anschlag verhindert werden. Laut der Zeitung Hürriyet wurde Twitter zudem aufgefordert, bereits veröffentlichtes Bildmaterial von dem Anschlag zu löschen.
  Laut einem richterlichen Beschluss ist es Medien zudem verboten, über den Anschlag mit Bildern und Videos zu berichten. Eine entsprechende Sperre sei erlassen, berichtete auch Hürriyet.
  http://www.zeit.de/politik/ausland/2...art=9#comments

  Jetzt stellt euch mal vor, es gäbe kein Internet und die Regierung könnte sich ihre eigene Geschichte zusammenspinnen, wie so oft geschehen in der Vergangenheit.

 9. #5099
  JazzMaTazz
  Zitat Zitat von Dr. Gonzo Beitrag anzeigen
  Wieso sollen wir unsere eigenen Leute umbringen? Du erzählst mal wieder nur Scheisse.

  Frag das doch deinen Leuten, seh ich aus wie PKK oder wie.

 10. #5100
  Avatar von Dr. Gonzo

  Registriert seit
  29.04.2012
  Beiträge
  10.897
  Zitat Zitat von JazzMaTazz Beitrag anzeigen
  Frag das doch deinen Leuten, seh ich aus wie PKK oder wie.
  Du siehst aus wie ein Depp, der Lügen verbreitet und das Thema verwässert.

Ähnliche Themen

 1. BF-Nachrichten
  Von Laleh im Forum Rakija
  Antworten: 111
  Letzter Beitrag: 11.01.2014, 03:15
 2. Türkei: Aktuelle Nachrichten
  Von kewell im Forum Politik
  Antworten: 51
  Letzter Beitrag: 12.10.2013, 19:25
 3. Nachrichten?
  Von Chavo im Forum Rakija
  Antworten: 13
  Letzter Beitrag: 30.12.2010, 01:36
 4. Nachrichten aus dem Grab
  Von ShiRaZ im Forum PC, Internet, Games
  Antworten: 2
  Letzter Beitrag: 23.03.2010, 18:16