BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 678 von 3097 ErsteErste ... 17857862866867467567667767867968068168268872877811781678 ... LetzteLetzte
Ergebnis 6.771 bis 6.780 von 30969

Nachrichten aus der Türkei

Erstellt von Amphion, 27.12.2013, 17:31 Uhr · 30.968 Antworten · 1.245.186 Aufrufe

 1. #6771
  Avatar von Tigerfish

  Registriert seit
  25.12.2013
  Beiträge
  13.420
  Zitat Zitat von TuAF Beitrag anzeigen
  gute arbeit von den anti-terroreinheiten..die zahl der elliminierten pkk terror-bastarde ist auf 448 gestiegen..
  Diese Zecken haben sich überall positioniert.

 2. #6772

  Registriert seit
  07.08.2015
  Beiträge
  2.300
  Zitat Zitat von Lubenica Beitrag anzeigen
  Ich kann über deine geistigen Ergüße nur schmunzeln. Dir ist es bewußt , dass der Krieg im Donbass auf dem Rücken der Zivilbevölkerung ausgetragen wird und das von Anfang an Zivilisten , Frauen und Kinder dort getötet worden sind, Ende nicht in Sicht. Und genauso ist es dir bewußt, dass ein Krieg gegen die Bevölkerung im Sü-Osten der Türkei geführt wird. Das was du und einige andere hier betreiben ist Hetze und Propaganda. Ihr könnt die User hier nicht hinters Licht führen, zuviel ist durchgedrungen. Das ihr euch auch noch einen drauf runterholt, das Menschen getötet werden bestätigt und zeigt euren Hass und euer fehlendes Mitgefühl und eure Engstirnigkeit. So what! Ich diskutiere nicht mit Faschisten!
  Sag mal stehst du unter Drogen du Spatzenhirn? Nicht mir sondern DIR sollte es bewusst sein.
  Du bist der Ausnahmslos Geistig Hängengebliebendste aller Nutzer hier.
  Wer bist du überhaupt? Ein Parteipolitischer Sprecher der Linken?

  Hast du auch eine eigene Meinung oder laberst du nur das nach was deine Parteiführung absondert?
  Was soll denn hier bitteschön "Durchgedrungen" sein? Deine Sputniknews oder die Lügenpropaganda einer Nationalistischen Jüdin die extra nach Negativschlagzeilen sucht mögen den ein oder anderen Beeindrucken. Für mich sind sie nicht einmal Lesenswert.

  Ich kann mich immer noch nicht entscheiden wer Intensiver Bekämpft gehört, die Faschisten oder Anarchisten. Im Endeffekt sind beide Demokratiefeindlich einzustufen weil Vertreter von Unmenschlichen Ideologien. Wenn man zurückblickt dann wird man sehen, dass ihr Rotkäpchen mehr Unschuldige Menschen auf dem Gewissen habt als Hitler und Dschingis Khan zusammen. Dann noch von Gewissen reden. Du bist nicht viel Besser und Gewissenhafter als ein Faschist es ist, von daher.

 3. #6773

  Registriert seit
  19.09.2013
  Beiträge
  10.420
  Du bist so lächerlich!

 4. #6774

  Registriert seit
  04.11.2015
  Beiträge
  898
  Zitat Zitat von Lubenica Beitrag anzeigen
  Du bist so lächerlich!
  Geh nach Nordkorea du Witzfigur.

 5. #6775
  Avatar von Balta

  Registriert seit
  14.07.2014
  Beiträge
  6.963

 6. #6776
  Avatar von Salvador

  Registriert seit
  13.05.2011
  Beiträge
  3.342
  Zitat Zitat von Salvador Beitrag anzeigen
  yasik, Derhal istifa etmesi lazim

  2013 unter denn 60 besten universitäten weltweit gewesen
  2015 íst ODTÜ nicht mal mehr in denn top 100 vertretten.
  ist das ein wunder wenn man Terroristen erzieht anstatt gebildetet menschen.


  ODTÜ'yü Kandil'e çevirdi İSTİFA ET REKTÖR!
  İstifa et Rektör!

  Namaz kılmak istedikleri için İslâm karşıtı çapulcuların saldırısına uğrayan ODTܒlü Müslüman öğrencileri “DAEŞ” ithamıyla hedef gösteren ve İslâmi yapılanma içerisinde olmamaları gerektiğini söyleyen Rektör Ahmet Acar, üniversitede yuvalanan PKK’lı teröristlere karşı üç maymunu oynuyor.

  Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Rektörü Ahmet Acar, Müslüman öğrencilerin namaz kılmasını DAEŞ’e katıldığı iddia edilen ODTÜ Fizik bölümü öğrencileriyle ilişkilendirerek yorumlaması üniversitede yuvalanmasına göz yumulan PKK’lıları akıllara getirdi. Rektör Acar’ın göreve geldiği 2008 yılı sonrasında ODTܒde marjinal sol ve PKK yanlısı yapılanmalarında patlama yaşanması dikkat çekiyor.
  Namaz kılmak isteyen Müslüman talebeleri DAEŞ’le aynı kefeye koyan Rektör Acar, Hatay’da güvenlik güçleriyle girdiği çatışmada öldürülen PKK’lı terörist Zeki Durdu’nun ODTÜ Bilgisayar Mühendisi öğrencisi olduğunun ortaya çıkması sonrasında sessiz kalmıştı. PKK’lıların palazlandığı ODTܒde 2010 yılındaki bahar şenliklerinde terör yandaşları adeta şov yapmış ve PKK flamaları açarak yürüyüş yapmıştı. 2013 yılında ise ODTܒde terör yandaşlarının neden olduğu olaylara tepki gösteren dönemin CHP Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum, PKK’nın ODTܒde kimlik kontrolü yaptığını gündeme taşımıştı.
  Rektör Acar’ın başında olduğu ODTÜ, PKK’nın siyasi organı HDP’nin eş genel başkanları tarafından da adeta ayak yoluna çevrilmiş durumda.
  ACAR’IN ODTܒSÜ PKK YUVASI
  Tarihin en kanlı terör örgütleri arasında yer alan Marksist/Leninist PKK yandaşlarının yuvalandığı ve her fırsatta Müslümanlara saldırdığı ODTܒde, en büyük kırılma 2008 yılında Ahmet Acar’ın rektörlüğe atanmasıyla oldu. Acar sonrasında zamanla bilimin değil, terör propagandasının üssüne dönen ODTܒde2010 yılında düzenlenen bahar şenliklerinde bazı mezun öğrenciler terör örgütünün kıyafetlerini giyerek PKK flamalarıyla yürüyüş düzenlemişti. ODTܒdeki Devrim Stadyumuna ise mumlarla “PKK” ve “APO” yazıldı ve bir öğrenci öldüresiye dövüldü. Rektör Acar, tüm bu yaşananları seyretti. Ankara Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından operasyon düzenlenen ODTܒde 5 PKK’lı gözaltına alındı ve 1’i tutuklandı. Acar Rektör’ün ODTܒsünde Bilgisayar Mühendisliği bölümünde okuyan Aziz Durdu, öğrenimini tamamlamadan terör örgütü PKK’ya katılmıştı. PKK’nın ODTܒlü teröristi Aziz Durdu, 2011 yılında Hatay’da güvenlik güçleriyle girdiği çatışmada ölü ele geçirilmişti. Rektör Ahmet Acar, ODTܒdeki zeminin PKK’ya kadar götürdüğü terörist Durdu hakkında da tek bir açıklama yapmadı.
  PKK KİMLİK KONTROLÜ YAPIYOR
  PKK yuvasına dönen ODTܒde yaşananlar bununla da sınırlı değil. Örgütün ODTܒdeki uzantılarının 2013 yılında üniversitede öğrenim görenlere yönelik saldırıları tepki toplamış, dönemin CHP Eskişehir Milletvekili Sühely Batumkatıldığı bir protesto yürütüşünde PKK’nın ODTܒde kimlik kontrolü yaptığınısöylemişti. Günümüzde Müslüman öğrencilere saldıranların “DAEŞ” iftirasını dillendiren Rektör Ahmet Acar, Batum’un gündeme taşıdığı kimlik kontrolü skandalına ilişkin de bir yaptırımda bulunmamıştı.
  DHKP-C YANLILARINA GENİŞ ÖZGÜRLÜK!
  PKK’nın idoloji kardeşi DHKP-C terörünün de salgın gibi yayıldığı üniversitede, İstanbul Fatih’teki İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne saldırıda bulunduğu esnada öldürülen Elif Sultan Kalsen hakkında da “özgürce” destek eylemleri yapılmıştı.Kızıl terörist Kalsen’e destek çıkan ODTܒlülüler, hiçbir müdaheleyle karşılaşmaksızın üniversitenin birçok noktasına “Feda Savaşçısı Elif Sultan Kalsen Ölümsüzdür – Kalp Atışların Kalbimize Emanet” yazılı afişler asılmıştı.
  ÜNİVERSİTEYİ HDP’NİN MİTİNG SAHASINA ÇEVİRDİLER
  Terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı olan HDP de ODTܒnün gözdeleri arasında. 7 Haziran Genel Seçimleri öncesinde ODTܒye davet edilen HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve HDP Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, üniversitede bölücü bir konuşma yapmıştı. Rektör Ahmet Acar tarafından adeta “ODTÜ mitingi” düzenletilen Selahattin Demirtaş’ın ardından 21 Ağustos’ta da HDP’nin diğer Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ üniversitede ağırlandı. Sık sık terörist cenazelerinde boy gösteren ve “Sırtımızı PYD’ye yasladık” diyen HDP’li Yüksekdağ, ODTܒde katıldığı programda Kürt ırkçılığıyla bezeli bir açıklama yaparak üniversitede PKK propagandası yapmıştı.
  ÜNİVERSİTE YÖNETİMİ TERÖRE GÖZ YUMUYOR
  ANKARA -
  Genç Memur-Sen üyesi bir grup, ODTÜ yerleşkesinde mescit tartışmaları üzerinden başlayan gerginliği protesto etti.
  Genç Memur-Sen üyesi bir grup çeşitli sloganlar atarak, ODTÜ kampüsünün A1 kapısı önünde toplandı. Grup adına açıklama yapan Genç Memur-Sen Genel Başkanı Eyüp Beyhan, ODTÜ kampüsünde mescide giden öğrencilere fiziki ve sözlü saldırı sonrasında üniversite rektörlüğü ve yönetiminin olaylara duyarsız kaldığını savundu.
  Üniversite yönetiminin kendisine emanet edilen öğrencilerin bir bölümü linç edilirken, saldırılara sessiz kaldığını ileri süren Beyhan, ODTÜ rektörü ve yönetimine yönelik, “İtibarda irtifa kaybettiniz artık istifa edin” ifadesini kullandı.
  Beyhan, “İbadet özgürlüğünü yok sayan kolektif bir saldırıya, ibadet eden öğrencileri linç etmeye dönük vandallığa, vahşiliğe karşı olduğumuzu göstermek için buradayız. Elinde kalem yerine, çivili sopa taşıyanlara, zihnini bilim yerine, ideolojik sapkınlıkla dolduranlara, teknoloji geliştirmek yerine, farklı düşünenleri tekmelemeyi öğrencilik sananlara göz yuman rektör ve üniversite yönetimi istifa etmelidir” değerlendirmesinde bulundu.

  ODTÜ'yü Kandil'e çevirdi ?ST?FA ET REKTÖR!
  Zitat Zitat von Salvador Beitrag anzeigen
  ODTÜ aile şirketi mi oldu? Osman Gökçek açıkladı
  İnşaat bölüm mühendisliğinde Mustafa Tokyay isminde bir profesör olduğunu Beyaz TV'de yayınlanan ' Dinamit' isimli programda dile getiren Gökçek, Tokyay'ın eşi Nuray Tokyay'ın ve kızı Talia Ekin Tokyay'ın da aynı bölümde görev yaptığını ifade etti.

  Bunun yanında aynı bölümde yine aynı aileden 2 kişinin öğretim görevlisi olarak görev yaptığını belirten Osman Gökçek "Sinan Turhan Erdoğan isminde bir doçent doktor var. Babası Turhan Y. Erdoğan da orada profesör. Bu bilgileri ODTÜ'nün web sitesinden aldım" dedi.

  REKTÖRÜN AİLESİ DE ODTÜ'DE
  Rektör Ahmet Acar'ın hanımı oğlu ve gelininin de ODTÜ'de görev yaptığını sözlerine ekleyen Gökçek, öğretim üyeliği için sınav açıldığı zaman Anadolu'dan gelen insanların ODTÜ'ye nasıl girebileceğini sordu.


  İnşaat mühendisliği bölümünde görev yapan ve aynı ailelerden olan bireylerin üniversiteye başka bölümden giriş yaptığını da söyleyen Gökçek, sözlerini şöyle sürdürdü; "Talia Hanım ve Sinan Bey başka bölümü kazanıyorlar. Daha sonra 2 isim de dikey geçişle inşaat mühendisliğine geçiyorlar, yani babalarının olduğu bölümlere geçiyorlar."

  ODTÜ aile ?irketi mi oldu? Osman Gökçek aç?klad? - Güncel Haberler


  YÖK'ten 1128 akademisyene ultimatom

  Yükseköğretim Genel Kurulu (YÖK) tarafından, dün bir grup akademisyenin teröre destek veren bildirisi için açıklama yayınladı.  Yükseköğretim Genel Kurulu (YÖK) tarafından, dün bir grup akademisyenin teröre destek veren bildirisinin, akademik özgürlük ile bağdaştırılamayacağı vurgulanarak, "Bu bildiri ile ilgili olarak hukuk çerçevesinde gereği yapılacaktır. Rektörlerimiz ve Üniversitelerarası Kurul ile bu konuyu görüşmek üzere toplanacağız" açıklaması yapıldı.
  TERÖRLE MÜCADELEYE ZARAR VEREN BİR AÇIKLAMA

  YÖK yetkililerinden alınan bilgiye göre, Yükseköğretim Genel Kurulu bir grup akademisyenin dün yaptıkları bildiriyi görüşmek üzere acilen toplandı. Toplantının ardından şu açıklama yapıldı:
  "Bir grup akademisyen tarafından yayımlanan devletimizin, Güneydoğu'da sürmekte olan teröre karşı mücadelesini 'katliam ve kıyım' olarak niteleyen bildiri, tüm akademi camiasını zan altında bırakmaktadır.
  "TERÖRE DESTEKÇİLİK AFFEDİLEMEZ"

  Teröre destek veren kişinin mesleği ve statüsü hiçbir demokratik ülkede kişiye imtiyaz sağlamaz, teröre destekçiliği hiçbir şekilde hafife alınamaz. Teröre destek veren bu bildiri, akademik özgürlük ile bağdaştırılamaz. Vatandaşlarımızın güvenliğini sağlamak devletin en temel görevidir. Bu bildiri ile ilgili olarak hukuk çerçevesinde gereği yapılacaktır. Rektörlerimiz ve Üniversitelerarası Kurul ile bu konuyu görüşmek üzere toplanacağız."

  YÖK'ten 1128 akademisyene ultimatom - E??T?M Haberleri


  ODTÜ baslayin Lüften. Dirktörden, hanimina kadar hepsizi istifa etmesi lazim.
  Insallah oh günleri`de görürüz

 7. #6777
  Avatar von Paranga

  Registriert seit
  30.11.2014
  Beiträge
  517
  Die Türkischen Spezialeinheiten scheinen nun auch nicht vor ungeborenen Babys halt zu machen:

  "Wissen Sie, was im Südosten der Türkei passiert? Hier werden ungeborene Babys, Mütter und Menschen getötet. Sie als Künstler und Mensch sollten zu den Geschehnissen nicht still sein. Auf irgendeine Weise sollten Sie 'Stopp' sagen."
  Möge Gott diesen Hurensöhnen eines Tages die gerechte strafe bringen.

  https://www.tagesschau.de/ausland/tu...krieg-101.html

 8. #6778
  Avatar von BlackJack

  Registriert seit
  11.10.2009
  Beiträge
  69.340
  Zitat Zitat von Paranga Beitrag anzeigen
  Die Türkischen Spezialeinheiten scheinen nun auch nicht vor ungeborenen Babys halt zu machen:  Möge Gott diesen Hurensöhnen eines Tages die gerechte strafe bringen.

  https://www.tagesschau.de/ausland/tu...krieg-101.html
  Ob das alles stimmt was die Frau am Telefon gesagt hat können wir nicht wissen, aber wie man gleich den Moderator in die Mangel genommen und ein offenbar bedingungsloses Bekenntnis des Senders zur Regierung verlautbart hat lässt Zweifel an der Neutralität der permanenten Erfolgsnachrichten aufkommen.
  Der Sender erklärt, Ayse Celik hätte der Redaktion vor Beginn der Show nicht erzählt, wie sie sich am Telefon äußern will. Im Übrigen stehe der Sender seit der Gründung stets an der Seite der Regierung im Kampf gegen den Terrorismus.

 9. #6779

  Registriert seit
  07.08.2015
  Beiträge
  2.300

  Beitrag Kickboxer schwimmt 7 Stunden von Kuşadası nach Griechenland (Sisam/Samos)

  Kuşadası'ndan Yunanistan'a 7 saat yüzerek geçti
  Kuşadası'ndan, bir ay önce yüzerek 7 saatte Sisam Adası’na geçen Suriyeli milli yüzücü Ameer Mehtr, Yunan adalarına geçenin sadece kendisi olmadığını başka Suriyeli gençlerin de bu yolu seçtiğini belirtip, "Bot veya teknede yakalanma şansınız çok yüksek
  Kuşadası'ndan, bir ay önce yüzerek 7 saatte yasa dışı yollardan Yunanistan’ın Sisam (Samos) Adası’na geçen Suriyeli milli yüzücü ve kick boks sporcusu 28 yaşındaki Ameer Mehtr, yaşadıklarını İngiliz gazetecilere anlattı.

  Yunanistan’dan İsveç’e geçen Mehtr’in dramı İngiliz, İtalyan ve Yunan gazetelerinde haber olarak yer aldı.

  Yunan internet sitesi ’www.protothema.gr’, Suriyeli sporcu Ameer Mehtr’in umuda yolculuğunda yaşadıkları İngiliz gazetelerini kaynak göstererek okuyucularına duyurdu. Haberde, İsveç’in Ursvik kentindeki mülteci kampına yerleşen Mehtr yaşadıklarını İngiliz gazetecilerine şöyle anlattığına yer verildi:

  "1.5 yıl önce Şam’dan ayrılarak Lübnan’a geçtim. Yaklaşık bir yıl uzun mesafe yüzme antrenmanı yaptıktan sonra iki ay önce Türkiye’ye geldim. Kuşadası Güzelçamlı Mevkisi’nden. saat 03.00 sıralarında denize girip, 8 mil yüzerek Samos Adası’na 7 saatte geçtim. Şam’da beş yıl süren iç savaşta ailem tüm varlığını ben de işimi kaybetmiştim. Ya savaşacaktım ya da kaçacaktım. İnsanları öldürmeyi aklımın ucundan bile geçirmedim. Bu nedenle Türkiye’ye geldim, uzun süre boyunca yaptığım planı uygulamaya koydum. Gece karanlığında denize atladım yanımda yüzen bir şişme yastığın üzerinde kıyafetlerim ve gemilere karşı ezilme tehlikesine karşılık kuvvetli bir fenerim vardı. Yaklaşık 4 saat geçtikten sonra üşümeye başlamıştım. Vücuduma sürdüğüm yağların etkisi geçmişti. Korkmuştum, birçok kez aklıma ölüm geldi ama Şam’da kalsam zaten ölecektim. Gün ağardığında botlarla uzaktan adaya geçenleri gördüm, gücümün olduğuna inanıyordum. Sonunda adaya ulaşmayı başardım. Buradan da İsveç’e geldim. İsveç’te yüzme ve kick boks eğitmenliği yapmak istiyorum" dedi.

  BENDEN BAŞKALARI DA VAR
  Mehtr, yüzerek Yunan adalarına geçenin sadece kendisi olmadığını başka Suriyeli gençlerin de bu yolu seçtiğini belirtip, "Bot veya teknede yakalanma şansınız çok yüksek. Yüzerken gece sizi kimse fark etmiyor. Gündüz, zaten Yunan karasularına geçmiş oluyorsunuz" diye konuştu.

  Suriye’de yaşarken ülkesinin yüzme milli takımında yer aldığını belirten Mehtr, üç kez de kick bock şampiyonu olduğunu söyledi.
  Deniz Haber Ajansı 10. #6780

Ähnliche Themen

 1. BF-Nachrichten
  Von Laleh im Forum Rakija
  Antworten: 111
  Letzter Beitrag: 11.01.2014, 03:15
 2. Türkei: Aktuelle Nachrichten
  Von kewell im Forum Politik
  Antworten: 51
  Letzter Beitrag: 12.10.2013, 19:25
 3. Nachrichten?
  Von Chavo im Forum Rakija
  Antworten: 13
  Letzter Beitrag: 30.12.2010, 01:36
 4. Nachrichten aus dem Grab
  Von ShiRaZ im Forum PC, Internet, Games
  Antworten: 2
  Letzter Beitrag: 23.03.2010, 18:16