BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 894 von 3082 ErsteErste ... 39479484488489089189289389489589689789890494499413941894 ... LetzteLetzte
Ergebnis 8.931 bis 8.940 von 30811

Nachrichten aus der Türkei

Erstellt von Amphion, 27.12.2013, 17:31 Uhr · 30.810 Antworten · 1.221.365 Aufrufe

 1. #8931
  Avatar von Dr. Gonzo

  Registriert seit
  29.04.2012
  Beiträge
  10.861
  Zitat Zitat von naturalflavor Beitrag anzeigen
  Das hätten wir (Europäische Großmächte) schon 1820 gekonnt, stattdessen wurden Militär und Wirtschaft durch unsere Hilfe aufgepäppelt.

  In Österreich gibt es eine Volksweisheit, der Schwache sucht immer die Schuld bei anderen.
  In Vietnam sagt man: Wenn der Fisch nicht schmeckt, ja dann nimm halt mehr leckere Fischsoße.

 2. #8932
  Avatar von Tigerfish

  Registriert seit
  25.12.2013
  Beiträge
  13.266
  Zitat Zitat von naturalflavor Beitrag anzeigen
  Das hätten wir (Europäische Großmächte) schon 1820 gekonnt, stattdessen wurden Militär und Wirtschaft durch unsere Hilfe aufgepäppelt.

  In Österreich gibt es eine Volksweisheit, der Schwache sucht immer die Schuld bei anderen.
  Sehr einleuchtend.

  Jahrelang haben die Griechen den Europär vorgeworfen verschwörerisch gegen das Land vorzugehen. Am Ende sollten sie recht behalten. http://www.balkanforum.info/f9/nachr...ml#post4521359  Bei den Türken kennt man es unter das sog. Sevres-Syndrom. Und welchen Namen hat das Syndrom in Griechenland?

  Schäuble-Syndrom?

 3. #8933
  Avatar von ZX 7R

  Registriert seit
  31.01.2012
  Beiträge
  29.943
  Im Griechenland sagt man "Lieber gsund und reich als arm und krank.

 4. #8934
  Avatar von daro

  Registriert seit
  15.07.2015
  Beiträge
  10.999
  Zitat Zitat von ZX 7R Beitrag anzeigen
  Im Griechenland sagt man "Lieber gsund und reich als arm und krank.
  Wenn man die Wahl hat

 5. #8935
  Avatar von ZX 7R

  Registriert seit
  31.01.2012
  Beiträge
  29.943
  Zitat Zitat von daro Beitrag anzeigen
  Wenn man die Wahl hat
  Es gibt auch Sprüche, wo man die Wahl nicht hat.....zB..."nur der Kluge kann sich dumm stellen, andersrum funktioniert das nicht."

 6. #8936
  Avatar von Indianer

  Registriert seit
  13.11.2010
  Beiträge
  26.143
  Zitat Zitat von Toruko-jin Beitrag anzeigen
  dein Name steht jetzt auf meiner läster liste

 7. #8937
  Avatar von Toruko-jin

  Registriert seit
  22.04.2012
  Beiträge
  22.953
  Zitat Zitat von Lilith Beitrag anzeigen
  Wtf?! Die Iren wollten gewinnen und an der Stelle Italiens hätte jede Mannschaft ihre Stammspieler geschont wie möglich. Ihr habt im letzten Spiel noch gut gespielt um eine Chance zu wahren, es hat nicht geklappt und bei drei Punkten darf sich darüber auch niemand beschweren. Das sind nun wirklich lächerliche und weinerliche Verschwörungstheorien. Manche Türken und Russen scheinen sich gut die Hand geben zu können in diesem "Die ganze Welt hat sich gegen uns verschworen und schuld sind immer nur die anderen".
  und nicht nur die Beiden. Kannst eigentlich den gesamten mittleren Osten nehmen + Russland + Griechenland.

 8. #8938
  Avatar von Tigerfish

  Registriert seit
  25.12.2013
  Beiträge
  13.266
  Zitat Zitat von Toruko-jin Beitrag anzeigen
  und nicht nur die Beiden. Kannst eigentlich den gesamten mittleren Osten nehmen + Russland + Griechenland.
  Mit Griechenland ist er fertig. Jetzt haben die Türken ihn am Hals

 9. #8939
  Avatar von Zakkum

  Registriert seit
  11.01.2014
  Beiträge
  1.607
  Dünyanın en büyük şehir parkı Esenler’e yapılıyor


  Dünyan?n en büyük ?ehir park? Esenler?e yap?l?yor - Ekonomi Haberleri

  Esenler’de 8.7 milyon metrekarelik Yeni Şehir projesi İstanbul Büyükşehir Meclisi’nden geçti. Proje kaspamında 2.5 milyon metrekarelik dünyanın en büyük şehir parkının yapılacağını söyleyen Başkan Göksu, “Dünyanın birçok yerinden insanlar projeyi görmek için Esenler’e gelecek” diye konuştu

  Türkiye'de kentsel dönüşüm harekâtının başladığı Esenler'de ikinci hamle yapıldı. 8 milyon 700 bin metrekarelik alan üzerine inşa edilecek Yeni Şehir Projesi için Esenler Belediyesi ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) arasında yapılan protokol İBB Meclisi'nde kabul edildi. Proje kapsamında 2.5 milyon metrekarelik alanı ile dünyanın büyük şehir parkı yapılacak. İddialı projeyi Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu ile konuştuk.

  Milli Savunma Bakanlığı'ndan tahsis edilen araziyle ilgili İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile yaptığınız protokol geçtiğimiz günlerde İBB Meclisi'nden geçti. Proje hakkında biraz bilgi alabilir miyiz?
  İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisimiz, Esenler için tarihi bir karara imza attı. Arazi 8.7 milyon metrekare büyüklükte. Bu proje ile Esenler'in talihi değişecek. Bu alanın belediyemize tahsisiyle Esenler'in mülkiyet ve imar konularındaki her türlü problemine kalıcı çözümler getireceğiz. Türkiye'nin ilk planlı şehrine imza atacağız. 2.5 milyon metrekare büyüklüğünde, kentsel dönüşüm kapsamındaki dünyanın en büyük şehir parkı Esenler'de kurulacak. Tüm İstanbullular'a hitap edecek. Hatta iddia ediyorum, İstanbul'u gezmeye gelen turistler bile bu parkı görmeye gelecek. Yani parkımız, İstanbul'un gezilip görülecek yerleri listesine eklenecek.

  Alanın ne kadarı imara açılacak?
  Bölgede, "İnsan Yüzlü Şehir ve Şehir Parkı" projesini uygulayacağız. Alanın yaklaşık yüzde 50'si imara açılacak. Bu alanın da maksimum yüzde 40'ında yapılaşma olacak. Yani 8.7 milyon metrekarelik alanın 1.7 milyonunda yapılaşma olacak. Geri kalanı ise yeşil ve sosyal donatı alanları olarak kalacak.

  50 BİN KONUT TAŞINACAK

  Mevcut mahallelerden bu yeni alana konut transferi yapılacak mı?
  Esenler'de yapı ömrünü tamamlayan ve imar kısıtlılığı sebebiyle yenilenemeyen toplam 40 bin konut var. Bu konutlar yenilenemediği gibi çivi bile çakılamıyor. Bu 40 bin konut yeni bölgeye transfer edilecek. Yerlerine kesinlikle konut yapılmayacak. Boşaltılan yerler, donatının ruhuna uygun olarak kullanılacak. Bunun dışında İstanbul'un çeşitli ilçelerinde birbirleriyle bağlantılı bulvarlar açılacak. Bulvarların açılması için yıkılacak konutlar da bu yeni alana taşınacak. Yaklaşık 10 bin konutu kapsayacağını tahmin ediyoruz. Bu konutların dışında ilçemizde ekonomik ömrünü tamamlayan 50 bin konut daha var. Bir plan ve program çerçevesinde, bu 50 bin konutun yenilenmesine de katkı sunulacak. Esenler içerisinden taşınacak konutların yerine kesinlikle yenileri yapılmayacak. Park ve şehir meydanı olarak düzenlenecek.

  MODERN KIŞLA YAPACAK

  Şu anda proje hangiaşamada?
  Arazide bulunanBaştabya, Topkule veMetris kışlaları olarak bilinenaskeri binaları yıkarakbunların yenisini 1.Ordu Komutanlığı'nın istediğiyerlerde inşa edeceğiz.Şu anda bu işlemleri yapıyoruz.Gerekli imar planlarıve resmi prosedürler tamamlandıktansonra askeriyemizeülkemizin en modern kışlasınıyapacağız. Bölgede,herhangi bir konut yapılmasısöz konusu değil. Çünküarazi, hem 100 binlik hemde 5 bin ve binlik planlarda'askeri alan' olarak işlenmişdurumda.

  MÜZEYİ YILDA10 MİLYONTURİST GEZECEK

  Şehir parkının içindeneler olacak?
  Proje alanında 2.5 milyonmetrekarelik şehir parkı yapacağız.Yaklaşık 3.5 milyonnüfusun yürüme mesafesindeulaşabileceği park, kentseldönüşüm alanında üretilenleriçinde dünyanın en büyüğüolacak. Bisiklet ve yürüyüşalanları, hayvanat bahçesi,seyir terası ve daha pek çokdonatı park içerisinde tasarlandı.Ayrıca dünyanın enbüyük sanat eserleri müzesiniyapacağız. Bu projeyi hükümetimizindesteğiyle hayatageçireceğiz. Müze, hükümetimizineylem planına dagirdi. Müzemizi her yıl yaklaşık10 milyon turistin ziyaretetmesini bekliyoruz. Şu andaEsenler'in 335 bin metrekareolan park ve yeşil alanı 6.8milyon metrekareyeçıkacak. Yani20 kat artacak.

  KONUTLAR6-7 KATIGEÇMEYECEK

  Yeni şehrin özelliklerinden bahsedermisiniz? Nasıl bir şehir hayal ediyorsunuz?
  Bu proje üzerinde çok kafa yoruyor, çokfazla ekip çalıştırıyoruz. Bir kere bu şehir,geleneksel ile modern mimari birleştirilerekoluşturulacak ve konutlar 6-7 katı geçmeyecek.İnsanlar modernleşmeyle birlikte yalnızlaştı.Kalabalık yığınlar arasında kendini yalnızhisseden birçok insan var. Biz daha gelenekselşehir anlayışıyla tasarım yapıyoruz. Olmazsaolmazlarımızdan biri de bu. Dikkat edeceğimizbir diğer unsur ise; buranın toprağa yakınbir şehir olması. İnsanlar fıtratı gereği toprağayakın olmak ister. Topraktan gelen ve yinetoprağa dönecek olan insanı, toprak kendisineçeker. Bu insanın elinde olan bir şey değildir.Dolaysıyla bu şehir toprağa yakın bir şehirolacak. Bu şehirde bilgi teknolojilerinin tümimkânlarından insanlar azami ölçüde yararlanabilecek.Yani bu şehir aynı zamanda akıllışehir olacak. Bir diğer olmazsa olmazımızise, şehrin içinde yaşayanlara bir maliyetüretmeyecek şekilde dizayn edilmesi.

  YENİ ESENLER'İ2023 HEDEFLERİNEHAZIRLIYORUZ

  Bu özelliklerde bir şehri ortayaçıkarmak için hangi kuruluşlarlaçalışıyorsunuz?
  Proje Çevre ve ŞehircilikBakanlığımız, İstanbul BüyükşehirBelediye Başkanlığı ve EsenlerBelediyesi'nin işbirliğinde yürüyor.Bu kentsel tasarım, kendi medeniyetdeğerlerimizi yansıtan bir şehrinortaya çıkmasını sağlayacak. Enidealine ulaşmak için 'Bu şehirleilgili benim de bir fikrim var' diyenher kuruluş ve kişinin görüşlerini,düşüncelerini almaya hazırız. Bütünbu çalışmalarımızın amacı, yeniEsenler'i her şeyiyle 2023 hedeflerineuygun bir şehir yapmaktır.

 10. #8940
  Avatar von Cebrail

  Registriert seit
  25.09.2011
  Beiträge
  3.575
  Zitat Zitat von Zakkum Beitrag anzeigen
  Wenn die Türkei weiter kommen würde, dann wäre ich 100% überzeugt gewesen, dass sie ins Viertelfinale ziehen. Sogar das Halbfinale wäre realistisch. Die hatten auch zuvor immer Startschwierigkeiten gehabt. Italien hat absichtlich verloren oder man hat dies "heimlich" vereinbart.

  Also wie üblich werden Deutschland und Frankreich (Gastgeber) ins Halbfinale ziehen. Wenns bei den deutschen nicht rund läuft, dann wird der schriri nachhelfen. Dafür wird Beckenbauer schon sorgen und er war ja auch im 2008 gegen die Türkei "aktiv" .
  Totaler Unsinn! Es ist nicht Aufgabe anderer Mannschaften die Türken im Turnier zu halten. Das muss man schon gefälligst selber machen. Oder man fährt nach Hause. Simple as that!

  - - - Aktualisiert - - -

  Zitat Zitat von naturalflavor Beitrag anzeigen
  Das hätten wir (Europäische Großmächte) schon 1820 gekonnt, stattdessen wurden Militär und Wirtschaft durch unsere Hilfe aufgepäppelt.

  In Österreich gibt es eine Volksweisheit, der Schwache sucht immer die Schuld bei anderen.
  Nein, hättet ihr nicht gekonnt. Es gab ja entsprechende Pläne. Nur könnten diese nicht umgesetzt werden.

Ähnliche Themen

 1. BF-Nachrichten
  Von Laleh im Forum Rakija
  Antworten: 111
  Letzter Beitrag: 11.01.2014, 03:15
 2. Türkei: Aktuelle Nachrichten
  Von kewell im Forum Politik
  Antworten: 51
  Letzter Beitrag: 12.10.2013, 19:25
 3. Nachrichten?
  Von Chavo im Forum Rakija
  Antworten: 13
  Letzter Beitrag: 30.12.2010, 01:36
 4. Nachrichten aus dem Grab
  Von ShiRaZ im Forum PC, Internet, Games
  Antworten: 2
  Letzter Beitrag: 23.03.2010, 18:16