BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 214 von 442 ErsteErste ... 114164204210211212213214215216217218224264314 ... LetzteLetzte
Ergebnis 2.131 bis 2.140 von 4420

News aus der Republik Nordzypern

Erstellt von TuAF, 01.10.2012, 12:44 Uhr · 4.419 Antworten · 179.916 Aufrufe

 1. #2131
  Avatar von Tigerfish

  Registriert seit
  25.12.2013
  Beiträge
  13.559
  Zitat Zitat von TurkishCypriot Beitrag anzeigen
  Erdoğan ist ein Diktator, durch Manipulation hat er die Wahlen scheindemokratisch gewonnen.
  .. und sich die Hilfe von Außerirdischen bemächtigt.

 2. #2132

  Registriert seit
  27.10.2013
  Beiträge
  5.303
  Zitat Zitat von kewell Beitrag anzeigen
  Ändere mal deine Signatur
  Osmanische Power

  kann ich nicht machen, da geht mein Wiedererkennungswert verloren.

  Ich bin hier einer der beliebtesten User(jetzt abgesehen von qasr , toruku die ich jedesmal verarsche und vor mir herprügle, bis sie sich wieder bei einem Mod ausheulen)

  - - - Aktualisiert - - -

  Zitat Zitat von TurkishCypriot Beitrag anzeigen
  Erdoğan ist ein Diktator, durch Manipulation hat er die Wahlen scheindemokratisch gewonnen.

  Das stimmt, der Mossad steckt dahinter. Du bist so klug..

  - - - Aktualisiert - - -

 3. #2133
  GLOBAL-NETWORK

  Ausrufezeichen

  Rum kuyularından 'Onasagora' boş çıktı  Rum Yönetimi’nin Doğu Akdeniz’de tek yanlı ilan ederek parsellediği “Münhasır Ekonomik Bölge” içerisindeki 'Onasagora'ın Eni-KoGas konsorsiyumu tarafından yapılan sondajın boş olduğu ortaya çıktı.

  Rum Yönetimi'nin Doğu Akdeniz'de tek yanlı ilan ederek parsellediği "Münhasır Ekonomik Bölge" içerisindeki 9 numaralı parseldeki "Onasagora" olarak adlandırılan yatakta Eni-KoGas konsorsiyumu tarafından yapılan sondajın boş olduğu ortaya çıktı.

  Rum gazeteleri, Onasagora yatağında ticari anlamda işlemeye değer miktarda doğalgaz bulunmadığı haberini manşetten aktarırken ENI-KoGas konsorsiyumunun aynı parselde bulunan Amathusa yatağında sondaja hazırlandığı bildirildi.

  Rum yönetiminin de 12'nci parseldeki Afrodit yatağında keşfedilen doğalgazı değerlendirmek için Mısır'la anlaşma yapmaya yönelmekte olduğu kaydedildi. Politis gazetesi manşet haberine "Onasagora Kuru, Şimdi Ümitler Amathusa'da" başlığını attı.

  Onasagora yatağının doğalgaz açısından "kuru" olduğu değerlendirmesini yapan gazete, Rum Enerji Bakanı Yorgos Lakkotripis'in bu durumu New York'ta tedavi görmekte olan Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis'e ve siyasi parti temsilcilerine de bildirdiğini yazdı.

  Gazete "İyi Ki Afrodit var. Onasagora Kör Kuyu. Sıra Amathusa'da. Başkan Pazartesi Günü Öğrendi. Bazı Siyasiler İnanmadı!" başlığıyla verdi.

  Haberde, "Gazetemizin edindiği bilgilere göre Enerji Bakanlığı sondajla ilgili hayal kırıcı haberi, 5 bin 500 metre derinlikte yüksek basınçla karşılaşılmasından kaynaklanan sorun nedeniyle kısa süreliğine duran sondaj çalışmalarının yeniden başlamasından 48 saat sonra yani geçen Pazartesi aldı. Doğalgaz bulunmadığı haberi derhal Başkan Nikos Anastasiadis'e bildirildi ve Enerji Bakanı'nın ENI-KoGas konsorsiyumu ile bir sonraki sondajı kesinleştirmesine, ardından da haberin basına sızmadan önce partilere ve halka resmi ağızdan verilmesi kararlaştırıldı" denildi.

  BAZI SİYASİLER İNANAMADI

  Onasagora'da doğalgaz olmadığı haberini alan bazı milletvekilleri bu açıklamanın Türk tepkileri nedeniyle yanıltma taktiği olup olmadığını öğrenmeye çalıştığı bildirildi. Bakan Lakkotripis'in gazetecilere açıklama yaptığı sırada, bir gazetecinin halkın bir bölümünün İtalyan-Kore konsorsiyumunun tek başına veya Kıbrıs Cumhuriyeti işbirliğinde, Türk tepkileri alınmaması ve müzakerelerin yeniden başlaması için gazın 'saklanıldığını' düşüneceği gözlemini ilgiyle dinlediği belirtildi.

  Onasagora yatağında doğalgaz olmadığı haberinin doğru olduğunu ifade eden Lakkotripis, "'Kuru kuyu, hazırlandığımız üç senaryodan biriydi' dedi.

  Bu sonucun ardından Hükümetin, Afrodit yatağındaki doğalgazın British Gas'ın Mısır'daki doğalgaz sıvılaştırma terminaline yapılacak satışını hızlandırma ve Ocak ayının ilk haftasında 9. Parselde bulunan Amathusa yatağında yeni sondaja başlama yönünde hareket edeceği kaydedildi.

  Hükümet, Onasagora'da işlemeye değer miktarda doğalgaz olmadığı haberini verirken, Saipem 10000'in birkaç gün içerisinde Onasagora'nın biraz güneybatısında yeni sondaja başlayacağını da açıkladı. Halen, batıdaki Amathusa yatağından itibaren 500 metre yarıçapındaki deniz bölgesinde sondaj için bağlama emri çıkarılarak yürürlüğe konulduğu ifade edildi. Amathusa'da yapılacak sondaj için geri kazanılabilir miktarda doğalgaz olasılığı açısından Amathusa'nın Onasagora'dan çok daha çekici olduğu ancak başarılı bir sondaj ihtimalinin yüzde 25'in biraz üzerinde olduğu belirtildi. Amathusa'daki jeolojik yapının Onasagora'dakinden bağımsız ve Nil nehri ağzına Onasagoru'dan çok daha yakın olduğu vurgulanarak, önemli bir hidrokarbon keşfi açısından belirleyici olabilecek bir unsur olduğu ifade edildi. Saipem 10000'in, on gün içerisinde Amathusa'ya doğru hareket edeceği ve yeni yılda hem sondaj hem de sonuçlar için beklenmesi gereken 3 ay başlayacağı belirtildi.

  Bakan, ENI-KoGas'a 100 milyon Euro'ya mal olan sondajdan çıkan sonucun Kıbrıs'ın 2, 3 ve 9 numaralı parsellerdeki diğer hedeflerde önemli miktarda hidrokarbon bulunması ümitlerini kırmadığını da söyledi. Bakan, "İtalyan-Kore konsorsiyumu dün hiçbir resmi tepki vermedi. Şirketler, deniz yüzeyinde 5 bin 800 metre derinden topladıkları çok değerli verileri işlemeyi bekliyor ve üç parselle ilgili bundan sonraki önceliklerini açıklayabilirler. Kıbrıs ile yaptığı sözleşme uyarınca ENI en az 4 sondaj yapmak zorunda, aksi halde yatırdığı teminatı kaybeder" dedi. Barış suyu Rumları endişelendirdi Rumlar ilk krediyi mayısta alıyor


  Kaynak: sabah.com.tr  Anastasiadis masaya dönme şartlarını açıkladı


  Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis Türkiye’nin sözde “Kıbrıs Cumhuriyeti’nin egemenlik haklarını” fiilen tanımaması halinde diyaloğa gelmeyeceğini açıkladı. Yeni yıl dolayısıyla yaptığı açıklamada “kimsenin, dönüşmesi yerine yıkılmasını istediği bir devletin zenginliğine tercihli ortak olmasına müsaade edilmeyeceğini” iddia etti.


  Simerini Anastasiadis’in açıklamasını; “Tehdit Altında Müzakere Yok... Başkan Anastasiadis Diyaloğun Yeniden Başlamasına Net Şartlar Koştu... Müzakerelere Geri Dönmek İçin Gerekli Çerçeveyi Netleştirdi” başlığıyla manşete çekti.
  Anastasiadis’in müzakere masasına hangi çerçevede döneceğini açıkça ortaya koyduğu açıklamasında 12 Ocak’ta yapılacak Siyasi Parti Başkanları Konseyi’nin görüşme zeminini de belirlemiş olduğunu yazan gazete, aslında doğrudan Ankara’ya –dağıtımı da uluslararası topluma- mesaj gönderdiğini belirtti.

  “TÜRKİYE EGEMENLİĞİMİZİ FİİLEN TANIMAZSA MASAYA DÖNMEYECEĞİM”
  Habere göre şahsının da hükümetinin de Kıbrıs sorunundaki durağanlığa ve fiili duruma karşı olduğunu savunan Anastasiadis, Türkiye’nin, sözde “Kıbrıs Cumhuriyeti”nin egemenlik haklarını fiilen tanımaması halinde diyaloğa gelmeyeceğini açıkladı.
  Anastasiadis açıklamasında, “Kıbrıslı Türk vatandaşlarıma, Türkiye’ye ve uluslararası topluma sesleniyorum: Kıbrıs Cumhuriyeti’nin egemenlik haklarına itiraz edecek veya doğrudan veya dolaylı yoldan güçlünün ifadesini dayatma tehdidi olan faaliyetlere son verilmesi halinde Kıbrıslı Rumlar diyaloğa dönmeye hazırdır” ifadesini kullandı.
  Rum lider, “Doğal zenginlik Kıbrıs Cumhuriyeti’nin egemenlik hakları aleyhine yeni oldu bittiler yaratılmasına bahane değil, en kısa zamanda devletin, halkın ve ekonominin birliğini sağlayacak barışçıl bir çözüme teşvik olmalıdır” iddiasında bulundu.

  “KİMSENİN, DÖNÜŞMESİ YERİNE YIKILMASINI İSTEDİĞİ BİR DEVLETİN ZENGİNLİĞİNE TERCİHLİ ORTAK OLMASINA MÜSAADE EDİLMEZ”
  Anastasiadis Kıbrıslı Türklerin Ada’nın doğal kaynaklarındaki eşit hak taleplerine de değinirken (Barbaros Hayreddin Paşa sismik araştırma gemisinin Doğu Akdeniz’de faaliyete başladığı 20 Ekim itibarıyla hem kamuoyuna hem de uluslararası toplumun yetkililerine ifade ettiklerini tekrarladı) şunları söyledi:
  “Doğal zenginlik devlete ve ortaya çıkacak menfaatten yararlanma ayrıcalığına sahip yasal vatandaşların tümüne aittir. Ve anlaşılacağı gibi doğal zenginliğinin yönetimi de istifadesi de bugünkü anayasada veya zaman zaman uzlaşılanlar temelinde Kıbrıs Cumhuriyeti’nin dönüşümünden ortaya çıkacak anayasada öngörülen oluşumdaki meşru hükümete aittir. Kimse doğal zenginliğin yönetim ve kullanımının tamamen devlete ait olmasını arzulamıyor ancak kimsenin, dönüşmesi yerine iki devlet kurmayı hedefleyen önerilerle yıkmayı istediği bir devletin zenginliğine tercihli ortak olmasına müsaade edilmez.”

  İÇE YÖN DEĞİŞİKLİĞİ, BİRLİK VE GENİŞ TABANLI HÜKÜMET ÇAĞRISI
  Anastasiadis Rum siyasi liderliğine yön değişikliği, birlik ve geniş tabanlı hükümet çağrısını yeni yıl mesajında da yineledi. “Kıbrıs’ın karşı karşıya bulunduğu birçok sorun ve meydan okumanın ağırlığını bir omuz çekemez” dedi. Siyasi partilerin görüş ve önerilerini dinlemeye hazır olduğunu kaydeden Anastasiadis şöyle devam etti:
  “Ben kendi payıma, yeni bir başlangıç yaparak ülkenin siyasi güçleriyle ortak bir yürüyüşe, geniş tabanlı hükümet kurmaya istekliyim. Kıbrıs kısa zamanda Avrupai, çağdaş, müreffeh ve güvenli bir ülke ve Doğu Akdeniz bölgesindeki barış ve istikrar unsuru olabilir.”

  ANASTASİADİS, RUTİN SAĞLIK KONTROLÜ YAPTIRDI
  Gazete Anastasiadis’in dün Rum tarafında faaliyet gösteren Amerikan Kardiyoloji Enstitüsü’ne giderek ameliyat sonrası rutin kontrolünü yaptırdığını, kontrollerde sağlık durumunun, beklenin ötesinde iyi çıktığını yazdı.
  Fileleftheros açıklamayı “Diyalog, İtiraz Hareketlerine ve Uygulamalarına Son Verilirse... Başkan Açıklamasıyla Türkiye’ye Mesaj Gönderdi” başlığı altında özetledi.

  Alithia da Rum Başkanlık Köşkü’nden yayımlanan yeni yıl mesajının, daha çok ekonomik yönünü öne çıkardığı haberini ön sayfadan “Kıbrıs Yeni Bir Sayfa Açıyor... Yeni Yılla İlgili Başkanlık Açıklaması” başlığıyla verdi.
  Gazeteye göre açıklamasında Güney Kıbrıs’ın 2015’te yeni bir sayfa açacağına inanç belirten Anastasiadis “Kıbrıs ekonomisinin yeniden doğuşu, devletin modernizasyonu, rüşvet, yolsuzluk ve karışıklığın bastırılması dönemine giriyoruz” dedi. 4. #2134
  Avatar von Tigerfish

  Registriert seit
  25.12.2013
  Beiträge
  13.559
  Zitat Zitat von GLOBAL-NETWORK Beitrag anzeigen
  Rum kuyularından 'Onasagora' boş çıktı  Rum Yönetimi’nin Doğu Akdeniz’de tek yanlı ilan ederek parsellediği “Münhasır Ekonomik Bölge” içerisindeki 'Onasagora'ın Eni-KoGas konsorsiyumu tarafından yapılan sondajın boş olduğu ortaya çıktı.

  Rum Yönetimi'nin Doğu Akdeniz'de tek yanlı ilan ederek parsellediği "Münhasır Ekonomik Bölge" içerisindeki 9 numaralı parseldeki "Onasagora" olarak adlandırılan yatakta Eni-KoGas konsorsiyumu tarafından yapılan sondajın boş olduğu ortaya çıktı.

  Rum gazeteleri, Onasagora yatağında ticari anlamda işlemeye değer miktarda doğalgaz bulunmadığı haberini manşetten aktarırken ENI-KoGas konsorsiyumunun aynı parselde bulunan Amathusa yatağında sondaja hazırlandığı bildirildi.

  Rum yönetiminin de 12'nci parseldeki Afrodit yatağında keşfedilen doğalgazı değerlendirmek için Mısır'la anlaşma yapmaya yönelmekte olduğu kaydedildi. Politis gazetesi manşet haberine "Onasagora Kuru, Şimdi Ümitler Amathusa'da" başlığını attı.

  Onasagora yatağının doğalgaz açısından "kuru" olduğu değerlendirmesini yapan gazete, Rum Enerji Bakanı Yorgos Lakkotripis'in bu durumu New York'ta tedavi görmekte olan Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis'e ve siyasi parti temsilcilerine de bildirdiğini yazdı.

  Gazete "İyi Ki Afrodit var. Onasagora Kör Kuyu. Sıra Amathusa'da. Başkan Pazartesi Günü Öğrendi. Bazı Siyasiler İnanmadı!" başlığıyla verdi.

  Haberde, "Gazetemizin edindiği bilgilere göre Enerji Bakanlığı sondajla ilgili hayal kırıcı haberi, 5 bin 500 metre derinlikte yüksek basınçla karşılaşılmasından kaynaklanan sorun nedeniyle kısa süreliğine duran sondaj çalışmalarının yeniden başlamasından 48 saat sonra yani geçen Pazartesi aldı. Doğalgaz bulunmadığı haberi derhal Başkan Nikos Anastasiadis'e bildirildi ve Enerji Bakanı'nın ENI-KoGas konsorsiyumu ile bir sonraki sondajı kesinleştirmesine, ardından da haberin basına sızmadan önce partilere ve halka resmi ağızdan verilmesi kararlaştırıldı" denildi.

  BAZI SİYASİLER İNANAMADI

  Onasagora'da doğalgaz olmadığı haberini alan bazı milletvekilleri bu açıklamanın Türk tepkileri nedeniyle yanıltma taktiği olup olmadığını öğrenmeye çalıştığı bildirildi. Bakan Lakkotripis'in gazetecilere açıklama yaptığı sırada, bir gazetecinin halkın bir bölümünün İtalyan-Kore konsorsiyumunun tek başına veya Kıbrıs Cumhuriyeti işbirliğinde, Türk tepkileri alınmaması ve müzakerelerin yeniden başlaması için gazın 'saklanıldığını' düşüneceği gözlemini ilgiyle dinlediği belirtildi.

  Onasagora yatağında doğalgaz olmadığı haberinin doğru olduğunu ifade eden Lakkotripis, "'Kuru kuyu, hazırlandığımız üç senaryodan biriydi' dedi.

  Bu sonucun ardından Hükümetin, Afrodit yatağındaki doğalgazın British Gas'ın Mısır'daki doğalgaz sıvılaştırma terminaline yapılacak satışını hızlandırma ve Ocak ayının ilk haftasında 9. Parselde bulunan Amathusa yatağında yeni sondaja başlama yönünde hareket edeceği kaydedildi.

  Hükümet, Onasagora'da işlemeye değer miktarda doğalgaz olmadığı haberini verirken, Saipem 10000'in birkaç gün içerisinde Onasagora'nın biraz güneybatısında yeni sondaja başlayacağını da açıkladı. Halen, batıdaki Amathusa yatağından itibaren 500 metre yarıçapındaki deniz bölgesinde sondaj için bağlama emri çıkarılarak yürürlüğe konulduğu ifade edildi. Amathusa'da yapılacak sondaj için geri kazanılabilir miktarda doğalgaz olasılığı açısından Amathusa'nın Onasagora'dan çok daha çekici olduğu ancak başarılı bir sondaj ihtimalinin yüzde 25'in biraz üzerinde olduğu belirtildi. Amathusa'daki jeolojik yapının Onasagora'dakinden bağımsız ve Nil nehri ağzına Onasagoru'dan çok daha yakın olduğu vurgulanarak, önemli bir hidrokarbon keşfi açısından belirleyici olabilecek bir unsur olduğu ifade edildi. Saipem 10000'in, on gün içerisinde Amathusa'ya doğru hareket edeceği ve yeni yılda hem sondaj hem de sonuçlar için beklenmesi gereken 3 ay başlayacağı belirtildi.

  Bakan, ENI-KoGas'a 100 milyon Euro'ya mal olan sondajdan çıkan sonucun Kıbrıs'ın 2, 3 ve 9 numaralı parsellerdeki diğer hedeflerde önemli miktarda hidrokarbon bulunması ümitlerini kırmadığını da söyledi. Bakan, "İtalyan-Kore konsorsiyumu dün hiçbir resmi tepki vermedi. Şirketler, deniz yüzeyinde 5 bin 800 metre derinden topladıkları çok değerli verileri işlemeyi bekliyor ve üç parselle ilgili bundan sonraki önceliklerini açıklayabilirler. Kıbrıs ile yaptığı sözleşme uyarınca ENI en az 4 sondaj yapmak zorunda, aksi halde yatırdığı teminatı kaybeder" dedi. Barış suyu Rumları endişelendirdi Rumlar ilk krediyi mayısta alıyor


  Kaynak: sabah.com.tr  Anastasiadis masaya dönme şartlarını açıkladı


  Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis Türkiye’nin sözde “Kıbrıs Cumhuriyeti’nin egemenlik haklarını” fiilen tanımaması halinde diyaloğa gelmeyeceğini açıkladı. Yeni yıl dolayısıyla yaptığı açıklamada “kimsenin, dönüşmesi yerine yıkılmasını istediği bir devletin zenginliğine tercihli ortak olmasına müsaade edilmeyeceğini” iddia etti.


  Simerini Anastasiadis’in açıklamasını; “Tehdit Altında Müzakere Yok... Başkan Anastasiadis Diyaloğun Yeniden Başlamasına Net Şartlar Koştu... Müzakerelere Geri Dönmek İçin Gerekli Çerçeveyi Netleştirdi” başlığıyla manşete çekti.
  Anastasiadis’in müzakere masasına hangi çerçevede döneceğini açıkça ortaya koyduğu açıklamasında 12 Ocak’ta yapılacak Siyasi Parti Başkanları Konseyi’nin görüşme zeminini de belirlemiş olduğunu yazan gazete, aslında doğrudan Ankara’ya –dağıtımı da uluslararası topluma- mesaj gönderdiğini belirtti.

  “TÜRKİYE EGEMENLİĞİMİZİ FİİLEN TANIMAZSA MASAYA DÖNMEYECEĞİM”
  Habere göre şahsının da hükümetinin de Kıbrıs sorunundaki durağanlığa ve fiili duruma karşı olduğunu savunan Anastasiadis, Türkiye’nin, sözde “Kıbrıs Cumhuriyeti”nin egemenlik haklarını fiilen tanımaması halinde diyaloğa gelmeyeceğini açıkladı.
  Anastasiadis açıklamasında, “Kıbrıslı Türk vatandaşlarıma, Türkiye’ye ve uluslararası topluma sesleniyorum: Kıbrıs Cumhuriyeti’nin egemenlik haklarına itiraz edecek veya doğrudan veya dolaylı yoldan güçlünün ifadesini dayatma tehdidi olan faaliyetlere son verilmesi halinde Kıbrıslı Rumlar diyaloğa dönmeye hazırdır” ifadesini kullandı.
  Rum lider, “Doğal zenginlik Kıbrıs Cumhuriyeti’nin egemenlik hakları aleyhine yeni oldu bittiler yaratılmasına bahane değil, en kısa zamanda devletin, halkın ve ekonominin birliğini sağlayacak barışçıl bir çözüme teşvik olmalıdır” iddiasında bulundu.  Ay ne olur masaya dönün. Epey den beri uykularim kacti

 5. #2135
  GLOBAL-NETWORK

 6. #2136
  Avatar von Cypriot

  Registriert seit
  20.12.2014
  Beiträge
  3.822
  Boah ich hab immer gedacht die Türkei ist sturr, jetzt fangen auch noch die im Süden an.. Christofias bitte komm zurück

 7. #2137
  Avatar von Cypriot

  Registriert seit
  20.12.2014
  Beiträge
  3.822
  Nordzyperns Terrorliste mit zehn verbotenen Organisationen ? Zypern Times

  In der amtlichen Zeitung der Türkischen Republik Nordzypern wurden die Namen der vom Ministerrat bekanntgegebenen zehn terroristischen Organisationen abgedruckt. Unter den zehn illegalen Terrororganisationen, deren Existenz und jegliche Aktivitäten im Inselnorden untersagt sind, befinden sich fünf griechischsprachige, drei islamistische und zwei kommunistische Organisationen. Der nordzyprische Ministerrat hat in den letzten Jahren über Terrorlisten abgestimmt. Auffällig ist, dass sich die Zahl, die Reihenfolge und die Namen der terroristischen Vereinigungen nicht geändert haben. Auf aktuelle Formierungen weiterer Terrororganisationen wird scheinbar nicht reagiert. So kommentierte der oppositionelle Journalist Kartal Harman die aktuelle Terrorliste auf seiner Facebook-Seite wie folgt:
  Was ist denn mit dem ISIS passiert, lieber Ministerrat? Habt ihr ihn vergessen? Pardon, pardon! Ich entschuldige mich. Ich habe vergessen, dass die Türkei ja den ISIS nicht als Terrororganisation anerkennt. [kktc resmi gazete]
  Liste der in Nordzypern verbotenen Terrororganisationen

   1. PKK/KONGRA-GEL
   2. HİZBULLAH
   3. DHKP-C
   4. İBDA-C
   5. AL-QAIDA
   6. EFEN (National Voice of Greek-Souled Youth)
   7. CHRYSI AVGI (Popular Association – Golden Dawn)
   8. ELAM (National Popular Front)
   9. KEA (Movement of Greek Resistance)
   10. Organization of the Black Brigade

 8. #2138
  Avatar von Tigerfish

  Registriert seit
  25.12.2013
  Beiträge
  13.559
  Zitat Zitat von TurkishCypriot Beitrag anzeigen
  Nordzyperns Terrorliste mit zehn verbotenen Organisationen ? Zypern Times

  In der amtlichen Zeitung der Türkischen Republik Nordzypern wurden die Namen der vom Ministerrat bekanntgegebenen zehn terroristischen Organisationen abgedruckt. Unter den zehn illegalen Terrororganisationen, deren Existenz und jegliche Aktivitäten im Inselnorden untersagt sind, befinden sich fünf griechischsprachige, drei islamistische und zwei kommunistische Organisationen. Der nordzyprische Ministerrat hat in den letzten Jahren über Terrorlisten abgestimmt. Auffällig ist, dass sich die Zahl, die Reihenfolge und die Namen der terroristischen Vereinigungen nicht geändert haben. Auf aktuelle Formierungen weiterer Terrororganisationen wird scheinbar nicht reagiert. So kommentierte der oppositionelle Journalist Kartal Harman die aktuelle Terrorliste auf seiner Facebook-Seite wie folgt:
  Was ist denn mit dem ISIS passiert, lieber Ministerrat? Habt ihr ihn vergessen? Pardon, pardon! Ich entschuldige mich. Ich habe vergessen, dass die Türkei ja den ISIS nicht als Terrororganisation anerkennt. [kktc resmi gazete]
  Liste der in Nordzypern verbotenen Terrororganisationen   1. PKK/KONGRA-GEL
   2. HİZBULLAH
   3. DHKP-C
   4. İBDA-C
   5. AL-QAIDA
   6. EFEN (National Voice of Greek-Souled Youth)
   7. CHRYSI AVGI (Popular Association – Golden Dawn)
   8. ELAM (National Popular Front)
   9. KEA (Movement of Greek Resistance)
   10. Organization of the Black Brigade

  El Nusra´yi unutma.

 9. #2139
  Avatar von Cypriot

  Registriert seit
  20.12.2014
  Beiträge
  3.822
  ist interessanterweise auch nicht auf der Liste..

 10. #2140
  Avatar von Balta

  Registriert seit
  14.07.2014
  Beiträge
  7.007
  Zitat Zitat von TurkishCypriot Beitrag anzeigen
  Nordzyperns Terrorliste mit zehn verbotenen Organisationen ? Zypern Times

  In der amtlichen Zeitung der Türkischen Republik Nordzypern wurden die Namen der vom Ministerrat bekanntgegebenen zehn terroristischen Organisationen abgedruckt. Unter den zehn illegalen Terrororganisationen, deren Existenz und jegliche Aktivitäten im Inselnorden untersagt sind, befinden sich fünf griechischsprachige, drei islamistische und zwei kommunistische Organisationen. Der nordzyprische Ministerrat hat in den letzten Jahren über Terrorlisten abgestimmt. Auffällig ist, dass sich die Zahl, die Reihenfolge und die Namen der terroristischen Vereinigungen nicht geändert haben. Auf aktuelle Formierungen weiterer Terrororganisationen wird scheinbar nicht reagiert. So kommentierte der oppositionelle Journalist Kartal Harman die aktuelle Terrorliste auf seiner Facebook-Seite wie folgt:
  Was ist denn mit dem ISIS passiert, lieber Ministerrat? Habt ihr ihn vergessen? Pardon, pardon! Ich entschuldige mich. Ich habe vergessen, dass die Türkei ja den ISIS nicht als Terrororganisation anerkennt. [kktc resmi gazete]
  Liste der in Nordzypern verbotenen Terrororganisationen   1. PKK/KONGRA-GEL
   2. HİZBULLAH
   3. DHKP-C
   4. İBDA-C
   5. AL-QAIDA
   6. EFEN (National Voice of Greek-Souled Youth)
   7. CHRYSI AVGI (Popular Association – Golden Dawn)
   8. ELAM (National Popular Front)
   9. KEA (Movement of Greek Resistance)
   10. Organization of the Black Brigade
  Die AKP fehlt auch..

Ähnliche Themen

 1. Nordzypern wählt Nationalisten
  Von Caesarion im Forum Politik
  Antworten: 81
  Letzter Beitrag: 15.02.2015, 22:31
 2. 26 Jahre Türkische Republik Nordzypern
  Von Kelebek im Forum Aussenpolitik
  Antworten: 13
  Letzter Beitrag: 16.11.2009, 08:07
 3. Die türkische Republik Nordzypern
  Von Popeye im Forum Landschaft, Tier- und Pflanzenwelt
  Antworten: 40
  Letzter Beitrag: 21.03.2009, 23:10
 4. Die türkische Republik Nordzypern
  Von Popeye im Forum Rakija
  Antworten: 1
  Letzter Beitrag: 10.11.2008, 15:46
 5. Antworten: 99
  Letzter Beitrag: 01.08.2008, 16:04