BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 414 von 441 ErsteErste ... 314364404410411412413414415416417418424 ... LetzteLetzte
Ergebnis 4.131 bis 4.140 von 4409

News aus der Republik Nordzypern

Erstellt von TuAF, 01.10.2012, 12:44 Uhr · 4.408 Antworten · 177.359 Aufrufe

 1. #4131

  Registriert seit
  07.08.2015
  Beiträge
  2.300

  Beitrag

  Rumlar silahlanıyor: Rum Savunma Bakanlığı iki açık deniz gemisi için daha ihaleye çıkacak


  Rum Savunma Bakanlığı’nın, İsrail’den bir adet açık deniz karakol gemisi satın alma siparişini tamamlamasının akabinde, önümüzdeki günlerde de iki adet daha açık deniz gemisi almak için açık ihaleye çıkmasının beklendiği haber verildi.
  Politis gazetesi “edindiği bilgilere” dayandırdığı haberinde, yanlış anlamalar ortaya çıkmaması için, konuya ilgi gösteren herhangi bir Avrupa ülkesiyle doğrudan devletlerarası müzakere yapılmasının tercih edilmeyeceğini yazdı.

  Yine elindeki bilgilere dayanarak, konuya Almanya, İtalya, Fransa ve İspanya’nın ilgi gösterdiğini yazan gazete, alınması söz konusu olan iki geminin 50 metre olacağını ve sözde “Münhasır Ekonomik Bölgenin” tamamını koruma olanağına sahip olacağını belirtti.
  Gemilerin, asimetrik tehditlerle baş edilmesi için, yeterli takviye kuvvete ve elektronik sisteme sahip olacaklarını kaydeden gazete, gemilerin doğal gaz tesislerine de güvenlik sağlayacaklarını belirtti.

  Gazete, “yetkili bir kaynağa” da dayanarak, bu gemilerin Kıbrıs sorununun çözümünün akabinde Kıbrıs’ın çevresindeki deniz bölgesinin güvenliği amacıyla federasyonun dinamiğine dahil edileceğini ve “akıllarında deniz savaşı yapmak için donanma meydana getirilmesinin bulunmadığını” aktardı.

  İNSANSIZ HAVA UÇAĞI (UAV) FİLOSU İÇİN DE İHALEYE ÇIKACAKLAR
  Öte yandan gazete, Rum Savunma Bakanlığı’nın Rum sözde “Münhasır Ekonomik Bölgesi”nin denetiminin havadan da yapılabilmesi için, toplam 4 uçaktan oluşacak olan bir insansız hava aracı filosu satın alınması amacıyla kısa bir zaman içerisinde ihaleye çıkacağını da bildirdi.

  Gazete bu uçakların, başka araçlar tarafından kontrol edilmesi zor bölgelerden, an ve an Savunma Bakanlığı ile Rum Milli Muhafız Ordusu’na (RMMO) görüntü sağlayacak modern elektronik sistemlere sahip olacaklarını belirtti.

  ASKERİ HASTANE İNŞA ÇALIŞMALARI YENİDEN BAŞLADI
  Öte yandan Fileleftheros gazetesinde yer alan haberde, Lefkoşa Rum kesimindeki yeni askeri hastanenin inşa çalışmalarının yeniden başlandığını yazdı.

  Gazete, projenin bir yıla kadar tamamlanmasının beklendiğini ekledi.

  Tak


 2. #4132

  Registriert seit
  07.08.2015
  Beiträge
  2.300

  Beitrag

  'Kıbrıs Türk tarafı üzerine düşeni yapıyor'

  KKTC Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, müzakere sürecinin en kısa sürede neticelenmesi için Kıbrıs Türk tarafının üzerine düşeni yaptığı bildirildi.
  30 Ocak 2016 Cumartesi 13:45  KKTC Dışişleri Bakanlığı, müzakere sürecinin daha fazla zaman kaybedilmeden en kısa sürede neticelenmesi için Kıbrıs Türk tarafının üzerine düşeni yaptığını bildirdi.

  Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, BM Güvenlik Konseyi’nin aldığı kararla Ada'daki BM Barış Gücü'nün görev süresini 31 Temmuz 2016'ya kadar uzatılmasına ilişkin kararının oy birliğiyle onaylanarak kabul edildiği belirtildi.

  Kıbrıs Türk tarafının, BM Genel Sekreteri’nin İyi Niyet Misyonu çerçevesinde, yerleşmiş BM parametreleri, 11 Şubat 2014 tarihli Ortak Açıklama temelindeki müzakerelerin iki tarafın da üzerinde mutabık kalacağı bir anlaşmayla sonuçlandırılmasına ilişkin güçlü kararlılığını muhafaza ettiği vurgulandı.

  Söz konusu kararda, Kıbrıs’ta kapsamlı bir anlaşma sağlanması amacıyla yürütülen müzakere sürecinde bugüne kadar kaydedilen ilerlemenin, mevcut olumlu ivmenin ve liderlerin sergilediği kararlılığın memnuniyetle karşılandığının ifade edildiği anımsatıldı.

  Güvenlik Konseyi’nin tarafların çözüm isteğini canlı tutma yönünde atmakta olduğu adımların müzakerelerin müspet bir şekilde neticelendirilmesine katkı koyacağına işaret edilen açıklamada, “Ancak Kıbrıs sorununa ilgi duyan uluslararası çevrelerin de ortaya koyduğu gibi mevcut olumlu ivmenin sonsuza kadar devam etmeyeceği de aşikardır. Bu çerçevede uluslararası toplumun vereceği gerek siyasi gerekse mali desteğe kararda atıfta bulunulması memnuniyetle karşılanmaktadır" denildi.

  “Kıbrıs Türk tarafı, BM Genel Sekreteri’nin İyi Niyet Misyonu çerçevesinde, yerleşmiş BM parametreleri, 11 Şubat 2014 tarihli Ortak Açıklama temelinde müzakerelerin iki tarafın da üzerinde mutabık kalacağı bir anlaşmayla sonuçlandırılmasına ilişkin güçlü kararlılığını muhafaza ediyor” vurgusunun yapıldığı açıklamada, müzakere sürecinin daha fazla zaman kaybedilmeden en kısa sürede neticelenmesi için Kıbrıs Türk tarafının üzerine düşeni yaptığı kaydedildi.

  BM Güvenlik Konseyi kararında, bir önceki kararda olduğu gibi Güven Artırıcı Önlemlerin hayata geçirilmesi çağrısı yapıldığına işaret edilen açıklama, şu ifadelere yer verildi:

  “Bu vesileyle, iki taraf arasında mutabık kalınan ve henüz hayata geçirilmemiş Güven Artırıcı Önlemlerin bir an önce uygulamaya konulabilmesi için gerek yapıcı önerilerimiz gerekse uzlaşıcı yaklaşımımıza Kıbrıs Rum tarafının da benzer tutum sergilemesi gerektiğini vurgulamakta yarar vardır. Kuşkusuz ki, Güven Artırıcı Önlemlerin Ada’da nihai bir anlaşma sağlanmasına ve varılacak anlaşmanın uygulanmasına önemli katkısı olacaktır.

  Kararda her yıl mutat olduğu üzere BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs’taki Birleşmiş Milletler Barış Gücü ile ilgili son raporunu memnuniyetle karşılandığı ifade edilmektedir. Bu kapsamda, Kıbrıs Türk halkı üzerindeki izolasyondan yalnızca Kıbrıslı Türklerin bir endişesi olarak bahsedilmesine ilişkin hususlar BM nezdinde kayda geçirilmiştir.”

  AA

 3. #4133
  Avatar von Cypriot

  Registriert seit
  20.12.2014
  Beiträge
  3.822
  Griechische Zyprer geben Millionen im türkischen Ausland aus ? Zypern Times

  Griechische Zyprer geben Millionen im türkischen Ausland aus

  17. Januar 2016 von Redaktion Caretta Kommentar verfassen
  In den inselgriechischen Medien wurde berichtet, dass die Südzyprer etwa eine Million Euro innerhalb eines Monats in der Türkei und der Türkischen Republik Nordzypern ausgegeben haben. Die südzyprische Zeitung Simerini schrieb berufend auf das Unternehmen JCC, die Inselgriechen hätten im Monat Dezember vergangenen Jahres allein für Flugtickets ungefähr 178.000 Euro mit Kreditkarten bezahlt. Im gleichen Zeitraum sollen die Touristen aus dem Inselsüden laut den Kreditkartenabrechnungen ca. 300.000 Euro für Hotelübernachtungen und 179.000 Euro für Unterhaltung ausgegeben haben. Insgesamt belaufe sich laut Simerini die Summe der Ausgaben der Zypern-Griechen im Inselnorden und in der Türkei mithilfe von Kreditkarten allein für den letzten Monat des Jahres 2015 auf eine Million Euro. [tak]

 4. #4134
  Avatar von TuAF

  Registriert seit
  10.02.2009
  Beiträge
  10.113
  Google Maps adds Turkish Republic of Northern Cyprus 5. #4135
  Avatar von Nikos

  Registriert seit
  25.03.2013
  Beiträge
  9.449
  Zitat Zitat von TuAF Beitrag anzeigen
  Google Maps adds Turkish Republic of Northern Cyprus
  Hab grad nachgesehen. Klappt nicht.

 6. #4136
  Avatar von ZX 7R

  Registriert seit
  31.01.2012
  Beiträge
  30.068
  Zitat Zitat von Nikos Beitrag anzeigen
  Hab grad nachgesehen. Klappt nicht.

  Geh mal direkt auf google maps und schau es Dir an....merkst was?


 7. #4137

  Registriert seit
  07.08.2015
  Beiträge
  2.300

  Beitrag Yine Rumlar yine Küstahlık

  'Rumlar tuzak kurma peşinde'

  Taçoy, Rum yönetimini Türkiye ve Kıbrıs Türk tarafına tuzak kurmakla suçladı ve "Rum liderinin muhatabı Türkiye değil, KKTC Cumhurbaşkanıdır" dedi


  MİLLİYET LEFKOŞA
  Demokrat Parti Ulusal Güçler (DP UG) Genel Sekreteri Hasan Taçoy, Kıbrıslı Rumların kalıcı ve yaşayabilir bir anlaşmadan yana olmadıklarını söyleyerek, “Niyetleri Kıbrıs Türkü’nü ve Türkiye’yi tuzağa düşürmek” dedi. Taçoy, Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’in federal çözümü ve çözüm için kabul edeceklerini “acı bir taviz” olarak gördüğünü ifade etti. Hasan Taçoy, DP UG Basın Bürosu aracılığıyla yazılı bir açıklama yaparak, Anastasiadis’in bir anma törenindeki konuşmasını değerlendirdi. DP UG Genel Sekreteri Hasan Taçoy, Nikos Anastasiadis’in “EOKA kahramanı” olarak anılan Gregori Afxentiou için düzenlenen törende bir konuşma yaptığını söyleyerek, buradaki konuşmayı “çizmeyi aşmak” olarak nitelendirildi. Taçoy, Rum liderin açıklamalarının seçimlerden kaynaklanmadığını kaydederek, “Bu açıklamalar hoş görülemez, sineye çekilemez” ifadesine yer verdi.

  UZLAŞMAZ OLAN KENDİLERİDİR: Hasan Taçoy, “Kıbrıs konusu 1963’ten bu yana bir çözüme bağlanmamışsa bu Rum-Yunan ikilisinin Enosis hayalinden dolayıdır” şeklinde konuştu. Rum liderin Türkiye’yi garantiler konusunda sıkıştırmaya çalıştığını söyleyen ve “Bu suçlama çabaları da boşunadır” diyen Hasan Taçoy, şöyle devam etti: “Türkiye’nin etkin ve fiili garantisinin sulandırılmadan devam etmesi gerektiği, yani Türkiye’nin Kıbrıs’taki Türk varlığı ve sosyo-ekonomik durumu tehlikeye düşerse askeri operasyon yapma hakkının devam etmesi Kıbrıs Türkü’nün en az yüzde 90 oranında desteklediği bir gerçektir ve bunu dikkate almamak, anlaşma istememekle eşdeğerdir.”


  Kaynak: MİLLİYET  Not: Was soll man nun darauf Antworten?

  besparmak_daglari_(kktc_ve_turkiye_bayragi).jpg

  banner.jpg


 8. #4138
  Avatar von Cypriot

  Registriert seit
  20.12.2014
  Beiträge
  3.822
  ?Die Türkei ist nicht schuld an der Teilung Zyperns? ? Zypern News

  „Die Türkei ist nicht schuld an der Teilung Zyperns“

  6. März 2016 von Redaktion Caretta Kommentar verfassen
  Der Generalsekretär der Demokratischen Partei (DP) hat Äußerungen der südzyprischen Führung in Bezug auf die Zypernfrage scharf kritisiert. Nach Berichten des staatlichen Rundfunks BRT sagte der Parteichef Hasan Taçoy, dass es nicht die Zyperntürken oder Ankara seien, die die Teilung Zyperns zu verantworten haben. Vielmehr sei der unbedingte inselgriechische politische Wille zum Anschluss der Insel an Griechenland die Grundlage für die Teilung gewesen. Bereits TRNZ-Gründer und ehemaliger Staatschef Rauf Denktaş hatte immer wieder betont, die Überwindung der Teilung scheitere an der falschen Diagnose des Konflikts. „Wer den Konflikt mit einer ‘Invasion’ türkischer Truppen beginnen lässt und alles ausblendet, was dazu geführt hatte, dass türkische Truppen auf der Insel landeten, wer so tut, als gäbe es Friedenstruppen erst seit 1974 und nicht schon seit 1964, wer behauptet, die Türkei habe die Teilung herbeigeführt, der wird den Weg zu einer Einigung mit Steinen vollpflastern“, erklärte in diesem Zusammenhang auch TRNZ-Repräsentant Uli Piller. DP-Generalsekretär Taçoy bat den nordzyprischen Staatspräsident Akıncı und seinen Unterhändler Nami nicht ruhig zu bleiben, wenn sie von den südzyprischen Verhandlungspartnern in derartiger Weise angegangen würden. Sie sollten merken, so der DP-Politiker, dass solche verstörenden Aussagen die türkischzyprische Bevölkerung beunruhigten. Die Verhandlungsführung im Süden hatte unter anderem erneut betont, dass Ankara den Schlüssel zur Lösung in der Hand halte. [trnc munich, brt]

 9. #4139
  Avatar von Lazarat

  Registriert seit
  18.12.2011
  Beiträge
  6.732
  Diese türkischen bauern dort sind eine schande für die griechische insel zypern, vorallem leben sie in richtig armen verhältnissen, aber die hauptsache ist man besiedelt die insel mit solchen armen bauern der rest ist egal

 10. #4140
  Avatar von Cypriot

  Registriert seit
  20.12.2014
  Beiträge
  3.822
  Ukraine hat angekündigt die Türkische Republik Nordzypern offiziell anzuerkennen. Ich hoffe ein paar andere Staaten werden sich das als Beispiel nehmen.

Ähnliche Themen

 1. Nordzypern wählt Nationalisten
  Von Caesarion im Forum Politik
  Antworten: 81
  Letzter Beitrag: 15.02.2015, 22:31
 2. 26 Jahre Türkische Republik Nordzypern
  Von Kelebek im Forum Aussenpolitik
  Antworten: 13
  Letzter Beitrag: 16.11.2009, 08:07
 3. Die türkische Republik Nordzypern
  Von Popeye im Forum Landschaft, Tier- und Pflanzenwelt
  Antworten: 40
  Letzter Beitrag: 21.03.2009, 23:10
 4. Die türkische Republik Nordzypern
  Von Popeye im Forum Rakija
  Antworten: 1
  Letzter Beitrag: 10.11.2008, 15:46
 5. Antworten: 99
  Letzter Beitrag: 01.08.2008, 16:04