BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Ergebnis 1 bis 2 von 2

New Chelsea Point in Kosovo

Erstellt von Vergessener_Wolf, 18.01.2007, 02:31 Uhr · 1 Antwort · 2.470 Aufrufe

New Chelsea Point in Kosovo

Englischer Baustil im Kosovo

http://web.ukonline.co.uk/shqip/chelsea_point.html

Shik, volitshėm dhe i pamvarur

Ky objekt elegant i apartmaneve mundėson rast tė rrallė dhe tė vacant pėr tė blerė nė qytetin e Fushė Kosovės I cili ėshtė nė njė trend tė zhvillimit tė hovshėm. I ndėrtuar me specifikacione tė larta Evropiane dhe me leje tė plotė tė ndėrtimit, Chelsea Point ofron siguri, comfort dhe kvalitet kudo. Cdo apartment 1,2,3 apo 4 dhomesh janė tė shtruar me dysheme tė drurit-parket elegant tė bungut si dhe dyer nga druri I bungut, kuzhinat janė opcionale, dritare moderne me xhama termopan tė mėdha pėr ndriēim adekuat, si dhe balkone tė mbuluara me pėrmasa tė mėdha.

Chelsea Point ka njė pozitė karakteristike dhe pėrparėsitė qė begatojnė me distance tė vogėl me rrugėn kryesore Prishtinė – Fushė Kosovė e nė tė njėjtėn kohė ofron njė jetė private nė qetėsi. Po ashtu ka njė pėrparėsi prioritare sepse ėshtė nė distance tė afėrt me shėrbime publike siē janė: ēerdhja e fėmijėve, shkolla fillore dhe e mesme, ambulance, postė – telekomi, shitoret e tė gjitha llojeve, shopingje, transportin rrugorė e ai hekurudhorė dhe mbi tė gjitha aeroporti internacional nė largėsi vetėm 10 km. Kurse qyteti Prishtina ėshtė vetėm 5 minuta me automobile nga objekti.

Trendi I zhvillimit tė qytetit tė Fushė Kosovės e sidomos modernizimi dhe zgjerimi I Aeroportit internacional dp tė ndikon nė kėrkesė tė shtuar pėr apartmente me kualitet dhe cilėsi tė lartė. Tani ėshtė momenti pėr tė investuar nė apartmente komforte me pozitė primare tė cilat mund tė shtohen nė vlerė.

Kosove Sales Office

Lidhja e Prizrenit Nr 8, Fushe Kosove, Tel/Fax: 038 535 792 Mobiles: +44 325 223 +44 209 722

London Sales Office

91 Ballards Lane, Finchley, London, N3 1XY Tel: 0208 346 1132 Fax: 0208 371 6977

PDF-Bröschure:
    http://chelseapoint.net/kosova%20brochure-alb.pdf

Page:
    http://web.ukonline.co.uk/shqip/shit..._banesash.html

------------

Schöne Wohnungen, im Kosovo sind bereits amerikanische Vorstadtviertel in Bau/Planung.

Multethnisches/Multikulturelles Kosovo :P

Re: New Chelsea Point in Kosovo

Montenegro ist schon am Start :P