BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 28 von 29 ErsteErste ... 18242526272829 LetzteLetzte
Ergebnis 271 bis 280 von 282

Peja/Pec/Pejë The nr.2 of Kosovo

Erstellt von Balkanese, 25.05.2009, 21:06 Uhr · 281 Antworten · 77.367 Aufrufe

 1. #271
  Avatar von Komandant Mark

  Registriert seit
  30.05.2010
  Beiträge
  7.624

 2. #272

  Registriert seit
  19.04.2013
  Beiträge
  885
  Zitat Zitat von Komandant Mark Beitrag anzeigen
  U

  - - - Aktualisiert - - -

  Nuk arrij te kuptoj se si nuk shtrohet shtrati i Lumit Lumbardh ne Peje, esht Qyteti i vetem ne Kosove i cilli pershkrohet nga dy Lumenj te till mahnites sic eshte Lumbardhi (Bistrica) dhe Drini, Qeveria komunale apo Qendrore nuk e shohin te arsyeshme te investojn ne Dukagjin. Nuk e di pse bejn dallime ne mes te Dukagjinit dhe pjeses tjeter te Kosoves, Shteti esht i te gjitheve.

  Nje tjeter sen esht Qarshia e Gjat, e cilla ka aq shum Histori dhe dikur ishte pik referuese e Qytetit, tani fatkeqsisht i ngjan nje nder Slumet ne Bangladesh.

 3. #273

 4. #274

 5. #275

 6. #276

  Registriert seit
  19.04.2013
  Beiträge
  885
  1965015_652861721428053_161408706_n.jpg

  - - - Aktualisiert - - -

  - Qarshia e gjat do te shtrohet me Kocka shum shpejt dhe do te rrugullohet sic duhet
  - Palestra Karagaci do te renovohet.

 7. #277

  Registriert seit
  19.04.2013
  Beiträge
  885

 8. #278

  Registriert seit
  19.04.2013
  Beiträge
  885


  - - - Aktualisiert - - -
 9. #279

  Registriert seit
  19.04.2013
  Beiträge
  885
  Kann jmd die Threads zusammenführen? Wer ist dafür zuständig?

 10. #280

  Registriert seit
  19.04.2013
  Beiträge
  885

Ähnliche Themen

 1. Gryka e Rugoves/Rugova-Schlucht (Peje/Kosovo)
  Von ooops im Forum Landschaft, Tier- und Pflanzenwelt
  Antworten: 58
  Letzter Beitrag: 14.08.2014, 22:30
 2. Peje, Kosove
  Von Peyo im Forum Balkan-Städte
  Antworten: 97
  Letzter Beitrag: 17.03.2014, 00:54
 3. Antworten: 0
  Letzter Beitrag: 05.08.2012, 04:28
 4. Peja 1943
  Von Ciciripi im Forum Kosovo
  Antworten: 14
  Letzter Beitrag: 01.04.2012, 00:03