BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 41 von 145 ErsteErste ... 313738394041424344455191141 ... LetzteLetzte
Ergebnis 401 bis 410 von 1448

Скопје | Skopje | Shkup

Erstellt von _Hajduk_, 31.01.2011, 11:34 Uhr · 1.447 Antworten · 173.958 Aufrufe

 1. #401
  Avatar von Černozemski

  Registriert seit
  05.09.2009
  Beiträge
  10.296 2. #402
  Avatar von Černozemski

  Registriert seit
  05.09.2009
  Beiträge
  10.296 3. #403
  Avatar von Černozemski

  Registriert seit
  05.09.2009
  Beiträge
  10.296 4. #404
  Avatar von Černozemski

  Registriert seit
  05.09.2009
  Beiträge
  10.296
  Ein paar Bilder vom 20sten Unabhängigkeitstag von Makedonien.


 5. #405
  Avatar von Černozemski

  Registriert seit
  05.09.2009
  Beiträge
  10.296

 6. #406
  Avatar von Zoran

  Registriert seit
  10.08.2011
  Beiträge
  27.867
  Ich kann leider kein spanisch

  ¿Dónde está Skopje? | Ventanilla o Pasillo | Blogs | Ocholeguas | elmundo.es


  Шпански новинар воодушевен од Македонија


  Во периодот од 14 до 19 Октомври 2011година, во организација на Агенцијата за промоција на туризмот и економскиот промотор во Шпанија, за првпат Македонија ја посети шпанскиот новинар Хавиер Мазура, кој пишува за престижниот весник ЕЛ МУНДО со тираж од 420 000 примероци.

  Како што и самиот напомена Македонија за него е позитивно откритие кое преку своите написи континуирано ќе ги запознава читателите за неоткриените туристички потенцијали на Македонија за шпанскиот пазар.

  Шпанскиот новинар за време на неговиот престој во Македонија преку посета на голем број туристички места во нашата земја, имаше одлична можност,одблиску да се запознае со природните убавини на Македонија, со туристички потенцијал, со гостопримството на Македонците, со богатата историја, со културното наследство, со извонредниот фолкор, со прекрасните народни носии, со уникатниот мелос.

  Шпанскиот новинар, ја напушти Македонија презадоволен од она што го виде и доживеа во Македонија, од она што го подготви како материјал од Македонија, а првиот напис за впечатоците од Македонија, веќе е објавен во Шпанија и можете да го видите овде.
  http://www.taratur.com/node/27210

 7. #407
  Avatar von Černozemski

  Registriert seit
  05.09.2009
  Beiträge
  10.296

 8. #408
  Avatar von Černozemski

  Registriert seit
  05.09.2009
  Beiträge
  10.296

 9. #409
  Avatar von Černozemski

  Registriert seit
  05.09.2009
  Beiträge
  10.296

 10. #410
  Avatar von Černozemski

  Registriert seit
  05.09.2009
  Beiträge
  10.296Ähnliche Themen

 1. Antworten: 40
  Letzter Beitrag: 24.04.2017, 12:08
 2. Antworten: 56
  Letzter Beitrag: 16.06.2014, 10:33
 3. Antworten: 25
  Letzter Beitrag: 09.07.2013, 12:48
 4. Antworten: 19
  Letzter Beitrag: 31.10.2011, 18:49
 5. Antworten: 0
  Letzter Beitrag: 15.09.2010, 01:43