BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 61 von 145 ErsteErste ... 115157585960616263646571111 ... LetzteLetzte
Ergebnis 601 bis 610 von 1448

Скопје | Skopje | Shkup

Erstellt von _Hajduk_, 31.01.2011, 11:34 Uhr · 1.447 Antworten · 173.804 Aufrufe

 1. #601
  Avatar von Гуштер

  Registriert seit
  07.06.2010
  Beiträge
  16.441
  Да ви го ебам и градот да ви го ебам..


 2. #602
  Avatar von Zoran

  Registriert seit
  10.08.2011
  Beiträge
  27.867
  Zitat Zitat von Gushtafar Beitrag anzeigen
  Да ви го ебам и градот да ви го ебам..


  Ама не сум Скопјанец

  Ние сме си комшии там вов истокот

 3. #603
  Avatar von Гуштер

  Registriert seit
  07.06.2010
  Beiträge
  16.441
  Zitat Zitat von Zoran Beitrag anzeigen
  Ама не сум Скопјанец

  Ние сме си комшии там вов истокот
  Аха, да бе да.
  Сите бегате низ Скопје и кур нема веќе во источна Македонија

 4. #604
  Avatar von Zoran

  Registriert seit
  10.08.2011
  Beiträge
  27.867
  Zitat Zitat von Gushtafar Beitrag anzeigen
  Аха, да бе да.
  Сите бегате низ Скопје и кур нема веќе во источна Македонија

  Рече исeлeникот

 5. #605
  Avatar von Černozemski

  Registriert seit
  05.09.2009
  Beiträge
  10.296
  Сите избегаа за Скопје, само Гуштер остана сељак.

 6. #606
  Avatar von Zoran

  Registriert seit
  10.08.2011
  Beiträge
  27.867
  Zitat Zitat von Makedonier Beitrag anzeigen
  Сите избегаа за Скопје, само Гуштер остана сељак.

 7. #607
  Avatar von Гуштер

  Registriert seit
  07.06.2010
  Beiträge
  16.441
  Сите сте исти вие Скопјанци, многу сте ароганти

  Ќе доо ден, ќе виите как истоко ќе ви земе дури спомениците

 8. #608
  Avatar von Zoran

  Registriert seit
  10.08.2011
  Beiträge
  27.867
  Zitat Zitat von Gushtafar Beitrag anzeigen
  Сите сте исти вие Скопјанци, многу сте ароганти

  Ќе доо ден, ќе виите как истоко ќе ви земе дури спомениците

  Од како сите се исeливте од Струмица, неможе човек струмичка трева да најде во Скопје

 9. #609
  Avatar von Гуштер

  Registriert seit
  07.06.2010
  Beiträge
  16.441
  Zitat Zitat von Zoran Beitrag anzeigen
  Од како сите се исeливте од Струмица, неможе човек струмичка трева да најде во Скопје
  Ама как да има луѓе кај нас, кога вии сите пари ги крадете и само праате чуда вСкопје а на нас ни Кок'л не давате. Скопјанци, време е за струмицкио крај да изјаве независност от вас. неможе веќе така, не се трпе ка гледаш шо праат скопјанците а ние оште на коцкишти патаа се д'рнкаме

 10. #610
  Avatar von Černozemski

  Registriert seit
  05.09.2009
  Beiträge
  10.296
  Zitat Zitat von Gushtafar Beitrag anzeigen
  Да ви го ебам и градот да ви го ебам..


  Јас сум Егејец и Мијак, скопјанец сум оти дедо ми го однесоа тогаш кога имаше земјотрес да помогне малце. Иначе, појше ми чука срцето за Азот отколку за Скопје.

  Вие од Струмица исто станавте као Вевчаните, сакат да се одделат. Треба и ние да се одделиме од вас. Да живее Република Азотија!


Ähnliche Themen

 1. Antworten: 40
  Letzter Beitrag: 24.04.2017, 12:08
 2. Antworten: 56
  Letzter Beitrag: 16.06.2014, 10:33
 3. Antworten: 25
  Letzter Beitrag: 09.07.2013, 12:48
 4. Antworten: 19
  Letzter Beitrag: 31.10.2011, 18:49
 5. Antworten: 0
  Letzter Beitrag: 15.09.2010, 01:43