BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 73 von 145 ErsteErste ... 236369707172737475767783123 ... LetzteLetzte
Ergebnis 721 bis 730 von 1448

Скопје | Skopje | Shkup

Erstellt von _Hajduk_, 31.01.2011, 11:34 Uhr · 1.447 Antworten · 173.979 Aufrufe

 1. #721
  Avatar von Zoran

  Registriert seit
  10.08.2011
  Beiträge
  27.867
  Инвестиција од 100 милиони денари за Маџир Маало

  06.03.2013 0 Коментари

  Кандидатот за градоначалник на општина Центар, Владимир Тодоровиќ истакна дека откако го изготви урбанистичкиот план за Маџир Маало, има обврска да ја изгради инфраструктурата со вкупна инвестиција од 100 милиони денари.

  - Низ Маџир маало постојат дест улички за кои испланиравме одредени средства, кои предвидуваат изградба на коловоз, на атмосферска и фекална канализација, улично осветлување и урбана опрема. Инвестицијата се движи од 5 до 10 милиони денари за секоја од овие улички.
  Ќе се почне со улицата „Ѓуро Ѓоновиќ“, а следна ќе биде улицата „Вардарска“, а како ќе се отвора фронт и градежна сезона се повеќе ќе се навлегува низ другите улички.

  -Ќе подготвиме целосна инфраструктура за новите градби веднаш да можат да се приклучат на електрична енергија, водовод, канализација. Вкупната инвестиција што ја предвидуваме е околку 100 милиони денари, истакна Тодоровиќ.
  Општина Центар ќе ангажира посебно лице, архитект или правник, кое ќе им помага на жителите на Маџир маало, Дебар маало и Крњево во изготвувањето на документацијата која е нужна за добивање одобрение за градба.

 2. #722
  Avatar von mk1krv1

  Registriert seit
  24.04.2012
  Beiträge
  3.307

 3. #723
  Avatar von Zoran

  Registriert seit
  10.08.2011
  Beiträge
  27.867

 4. #724

  Registriert seit
  15.04.2012
  Beiträge
  5.696
  Shkup /Skopje gestern


 5. #725

  Registriert seit
  29.01.2011
  Beiträge
  9.640
  eine mauer muss langsam her.

 6. #726
  Avatar von Zoran

  Registriert seit
  10.08.2011
  Beiträge
  27.867
  Zitat Zitat von dardanos Beitrag anzeigen
  Shkup /Skopje gestern


  Illegale Aktion, man müsste auch den Sinn verstehen, immerhin sind nur Lokalwahlen

 7. #727
  Avatar von Zoran

  Registriert seit
  10.08.2011
  Beiträge
  27.867
  Skopje, 1994 8. #728
  Avatar von mk1krv1

  Registriert seit
  24.04.2012
  Beiträge
  3.307
  Die Fontänen am Platz "Karposhovo Vostanie"

 9. #729

 10. #730
  Avatar von Zoran

  Registriert seit
  10.08.2011
  Beiträge
  27.867
  Skopje heute so um 18 Uhr

  483717_444292262315258_1340361811_n.jpg


Ähnliche Themen

 1. Antworten: 40
  Letzter Beitrag: 24.04.2017, 12:08
 2. Antworten: 56
  Letzter Beitrag: 16.06.2014, 10:33
 3. Antworten: 25
  Letzter Beitrag: 09.07.2013, 12:48
 4. Antworten: 19
  Letzter Beitrag: 31.10.2011, 18:49
 5. Antworten: 0
  Letzter Beitrag: 15.09.2010, 01:43