BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 90 von 144 ErsteErste ... 4080868788899091929394100140 ... LetzteLetzte
Ergebnis 891 bis 900 von 1436

TIRANA Hauptstadt der Republik Albanien

Erstellt von Albanesi, 14.11.2004, 11:26 Uhr · 1.435 Antworten · 179.159 Aufrufe

 1. #891
  Avatar von FloKrass

  Registriert seit
  02.12.2011
  Beiträge
  10.141
  Zitat Zitat von Harput Beitrag anzeigen
  In Albanien wachsen Palmen?!
  Ja, sogar sehr viele!

 2. #892

  Registriert seit
  17.04.2012
  Beiträge
  173
  Albanien ist Das schönste Land

 3. #893

  Registriert seit
  01.06.2012
  Beiträge
  44
  Albanien ist ein Dorf

 4. #894

 5. #895
  Avatar von Arbanasi

  Registriert seit
  14.10.2009
  Beiträge
  6.534

 6. #896
  Avatar von Ilir O

  Registriert seit
  11.07.2011
  Beiträge
  3.626
  Nisin punimet e Tirana Bussines Park

  Publikuar: Korrik 25,2012 - 07:32

  Tiranë - Inaugurohet fillimi i punimeve i një tjetër qendre biznesi, "Tirana Business Park", një investim tërësisht gjerman. I pranishëm në ceremoninë e inaugurimit është edhe kryeministri Berisha, i cili mban një fjalim përshëndetës.

  Projekti prëj 100 milionë eurosh parashikon ngritjen e një parku biznesi dhe qendre ekonomike. Projekti është i vendosur në komunën e Prezës, pranë aeroportit "Nënë Tereza", që do t'i japë zonës një fuqi të re zhvillimi ekonomik dhe shoqeror. Ajo do të ndërtohet në një sipërfaqe prej 210 mijë metra katrorë.

  Ceremonia e fillimit të punimeve starton fazën e parë të ndërtimit të projektit, duke ndërthurur dy koncepte në të cilat bazohet: ambjente moderne për biznes dhe ambient miqësor si parqe, ambiente pushimi, shëndetësie, etj., për ta bërë biznesin sa më produktiv.

  http://www.topalb.net/2012/07/nisin-...ines-park.html

  July-25-15-5-45foto4.JPG

  July-25-15-7-4foto2.JPG

  July-25-15-3-42foto1.JPG

  TIRANA BIZNES PARK KRONIKE ABC NEWS 25 KORRIK - YouTube

  Nis investimi gjerman 100 milionë euro për ngritjen e parkut industrial - YouTube  Hier die offizielle Homepage dieses Projektes HOME - Tirana Business Park

 7. #897
  Avatar von Bloody_Alboz

  Registriert seit
  12.02.2012
  Beiträge
  1.681 8. #898

  Registriert seit
  22.06.2012
  Beiträge
  2.068
  send nuk kish ne at tirane, kur ta paramendojsh se qe 100vjet shtet jon, edhe ni tranvaj nuk jan kon te zot me ndreq ne kryeqytet..

 9. #899

  Registriert seit
  15.06.2012
  Beiträge
  120
  Zitat Zitat von Kiqa Beitrag anzeigen
  send nuk kish ne at tirane, kur ta paramendojsh se qe 100vjet shtet jon, edhe ni tranvaj nuk jan kon te zot me ndreq ne kryeqytet..
  vetem durim o bur, se kysmet edhe 10 vjet do te vjen treni prishtin tirana

  dhe tani tranvaj i vogel...

 10. #900

  Registriert seit
  22.06.2012
  Beiträge
  2.068
  Zitat Zitat von Rrzhana Beitrag anzeigen
  vetem durim o bur, se kysmet edhe 10 vjet do te vjen treni prishtin tirana

  dhe tani tranvaj i vogel...
  pole bre bur, se marre , shum tlodht jan kta te shqiperis..

Ähnliche Themen

 1. Antworten: 26
  Letzter Beitrag: 13.07.2011, 13:15
 2. Tag der Republik Albanien in Kumanove(Mazedonien)
  Von Gentos im Forum Geschichte und Kultur
  Antworten: 21
  Letzter Beitrag: 26.08.2009, 17:58
 3. Neue Modelle für Tirana , der Hauptstadt Albaniens!!
  Von Albanesi im Forum Balkan-Städte
  Antworten: 81
  Letzter Beitrag: 18.07.2008, 08:09
 4. Antworten: 7
  Letzter Beitrag: 26.09.2005, 20:35
 5. Serbische Köche in Tirana , Albanien
  Von Albanesi2 im Forum Essen und Trinken
  Antworten: 4
  Letzter Beitrag: 21.09.2005, 20:50