BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Ergebnis 1 bis 3 von 3

American Bank of Albania eine Terroristen/Mafia Bank

Erstellt von lupo-de-mare, 22.12.2004, 17:48 Uhr · 2 Antworten · 1.215 Aufrufe

 1. #1
  Avatar von lupo-de-mare

  Registriert seit
  14.07.2004
  Beiträge
  11.988

  American Bank of Albania eine Terroristen/Mafia Bank

  Der Artikel basiert auf den Angaben des Albanischen Finanz Ministeriums mit Minister Arben Malaj.

  Al-Quida Terroristen besitzen/besassen in Albanien 36 Bank Accounts und 8 Firmen. Die beschlagnahmten Hochhäuser des Yassin Kadi in Tirana sind besonders bekannt. Hier war der Bin Laden Financier Eigentümer von 22 Appartments und 55% Eigentümer der Hochhäuser insgesamt über die Baufirma.

  Eine der wichtigsten Bank Verbindungen war die Mafia und Geldwäsche Bank von Bin Laden und der Kadi Familie die American Bank of Albania

  http://www.albambank.com/main/index.php

  oto der Mafia Bank, wo Bin Ladens Gelder gewaschen werden. Vor allem auch Gelder aus dem Drogen Handel

  http://balkanforum.at/modules.php?na...&cat=0&pos=172

  Es steht ja heute Alles sehr detalliert in den Albanischen Tages Zeitungen!

  Und das die Bank dem American Enterprise Fund gehört, der eng mit USAID zusammen hängt kann nicht verwundern. Die kriminellen Praktiken dieses Fund und von USAID inklusive geklaute Autos versteigern im Hotel Dajti sind unvergessen.

  Description

  Summary Of Project Information (SPI)
  Project NameAlbania - IFC Guarantee Facility to the American Bank of ALbania

  RegionEurope
  Sector
  Project No10033
  Projected Board DateMay 24, 2000
  Company NameThe American Bank of Albania
  Technical Partner and/or Major Shareholders

  The American Bank of Albania (ABA) is 100%-owned by the Albanian-American
  Enterprise Fund (AAEF), a non-political, US corporation established by USAID to
  promote private sector development in Albania.

  http://www.ifc.org/ifcext/eca.nsf/Co...2568CC00545CB0

  Lista e plotė e pronave tė Yasin Al-Qadi, tė sekuestruara nga Ministria e Financave, botohet nė Fletoren Zyrtare

  Al-Qadi, 36 llogari bankare e 8 kompani nė Tiranė

  Ministria e Financave sekuestroi 36 llogari bankare, 8 firma aktive, e 22 apartamente tė Al-Qadi

  Ened Janina

  TIRANĖ- Yasin Al-Qadi, i dyshuari si anėtar i organizatės terroriste “Al-Qaeda” ka mundur tė ngrejė njė “mbretėri” tė vetėn, gjatė aktivitetit tė tij nė Shqipėri.Edhe pse emri i tij ndodhet nė listėn e personave mė tė kėrkuar nga SHBA, Al-Qadi ka mundur tė hapė llogari bankare edhe nė Bankėn Amerikane tė Shqipėrisė, gjatė ushtrimit tė aktivitetit tė tij nė vendin tonė. Ministria e Financave zbardh listėn e plotė tė objekteve qė terroristi arab Yasin Al-Qadi, i njohur ndryshe Yasin Kadi, ka pasur nė vendin tonė, objekte kėto qė tashmė janė tė sekuestruara. Me urdhėr tė ministrit Arben Malaj, janė sekuestruar 36 llogari bankare qė i pėrkisnin shtetasit arab, tre prej tė cilave janė sekuestruar nė Bankėn Amerikane, ku ai kishte depozituar, i “maskuar” me emrin Saleh, Jasin Kadi, H.A.Rajan. Gjithashtu janė sekuestruar tetė firma aktive; njė truall nė qendėr tė Tiranės; 22 apartamente tek kullat binjake si dhe njė numėr i konsiderueshėm aktivitetesh tė tjera. Kėto sekuestrime janė botuar vetėm pak ditė mė parė nė Fletoren Zyrtare. Janė dashur plot tre vjet, qė Ministria e Financave dhe institucionet e tjera shtetėrore tė zbulojnė tė gjitha pronat e arabit 58- vjeēar, i cili dyshohet si njė nga pjesėmarrėsit aktivė tė sulmit qė ėshtė bėrė nga Al Qaeda mė 11 shtator tė vitit 2001 nė Amerikė. Sipas ligjeve ndėrkombėtare nė fuqi, tė gjitha kėto pasuri i mbesin shtetit ku bllokohen, ndėrkohė qė burimet zyrtare nga Ministria e Financave i konsiderojnė tashmė pasuritė e Yasin Al-Qadi si pronė e Shqipėrisė.
  Pasuritė e Al-Qadi
  Shtetasi arab i dyshuar si anėtar i organizatės terroriste Al Qaeda kishte pėrdorur emra tė ndryshėm pėr tė depozituar paratė e tij nė Shqipėri. Nga verifikimet e kryera prej Ministrisė sė Financave rezulton se shtetasi Yasin Al-Qadi njihej ndryshe edhe si Shaykh Yassin Abdullah Kadi, Yasin Kahdi, Yassin Kadi, Kadi Jassin dhe Yassin Abdullah Kadi. Me kėto emra tė rremė ai kishte depozituar para nė 36 llogari bankare nė bankat e Shqipėrisė si dhe kishte ngritur njė sėrė biznesesh tė tjera. “Shekulli” boton sot listėn e plotė tė pasurive tė tij, qė janė sekuestruar nga Ministria e Financave. Me njė urdhėr tė Ministrit tė Financave, Arben Malaj, tė lėshuar mė datė 3 dhjetor, tė gjitha kėto pasuri janė sekuestruar pasi pronari i tyre ėshtė nė listėn e personave tė njohur si financues tė terrorizmit. Ndėrkohė, urdhri i ministrit Malaj parashikon edhe sekuestrimin e tė gjitha llogarive bankare qė nuk janė regjistruar nė emėr tė shtetasit arab, por tė firmave dhe kompanive tė tjera, pronar i tė cilave ėshtė vetė ai.
  Identifikimi
  “Pėr shkak se mund tė jenė kryer lėvizje tė llogarive, tė investimeve dhe pasurive tė ngrira ose sekuestruara tė subjektit dhe pėr arsye se mund tė mos jenė identifikuar qė tė gjitha llogaritė, investimet, shoqėritė tregtare ose personat juridikė dhe pasuritė e tjera, sipas ligjit, kėrkohet nga tė gjitha institucionet nė Shqipėri qė tė kontrollojnė regjistrat e tyre dhe tė identifikojnė, sekuestrojnė, bllokojnė dhe raportojnė pasuritė nė emėr tė subjektit”, -thuhet nė urdhrin e ministrit Arben Malaj. Sipas tij, tė gjitha institucionet, shtetėrore ose jo, janė tė detyruara qė tė njoftojnė menjėherė autoritetin pėrgjegjės pėr parandalimin e pastrimit tė parave nė Ministrinė e Financave. Gjithashtu nė urdhrin e tij, Ministri i Financave kėrkon qė tė plotėsohet Raporti i aktivitetit tė dyshimtė (RAD) pėr transaksionet e Al-Qadi. Nė urdhrin nė fjalė ndalohet edhe dhėnia e shėrbimeve financiare, mjeteve financiare ose pasurive tė tjera ndonjė personi tjetėr qė mbėshtet Al-Qadi. Nė rast se institucionet shqiptare vėrejnė njė gjė tė tillė, sipas Malajt, duhet ta raportojnė menjėherė tek zyra pėr Parandalimin e pastrimit tė parave nė Ministrinė e Financave.

  22/12/2004
  KATEGORIA: Kronikė nga Tirana

  http://www.shekulli.com.al/index.php...s&newsID=64708

  und dieser Thread, über Al-Quida und die Zusammenarbeit mit den Albaner über den Bin Laden Financier: Yassin Kadi

  http://balkanforum.at/modules.php?na...ewtopic&t=1025

  Foto der Mafia Bank, wo Bin Ladens Gelder gewaschen werden. Vor allem auch Gelder aus dem Drogen Handel

  http://balkanforum.at/modules.php?na...&cat=0&pos=172

 2. #2
  Avatar von lupo-de-mare

  Registriert seit
  14.07.2004
  Beiträge
  11.988
  Die Gazetta Sqiptare bringt heute eine weitere Story, welche von mir kopiert ist und bezieht sich auf den "Weekly Standard"

  Der Artikel bezieht sich auf die Nachrichten Agentur ATSH

  Titel: Albanien und sein Anschluss an den Terrorismus

  Der Artikel bezieht sich auf die Familie Yassin Kadi und deren Amerikanische Firma Global Diamant etc..

  Top Thread in English! over Bin Laden Connection in Tirana - Albania

  CIA closed friend with the finanzsystem of Al-Quida!


  http://globalresearch.ca.myforums.ne...topic.php?t=15

  Fotos: Of the Bin Laden - Yassin Kadi construction in Tirana-Albania

  http://onliner.pointclark.net/public.../albanien4.htm  Faqja 6 - EKONOMI

  Janar 5, 105

  SHQIPERIA GODITJE TERRORIZMIT

  "The Weekly Standard"


  UASHINGTON

  Ndėrkohė qė viti i Ri fillon, kapitulli i fundit i rrėfenjės per njė shtetas tė pasur saudit Yasin al-Kadi 47 vjeē, na ofron shumė mėsime lidhur me terrorizmin, reagimet ndaj tij dhe rolin e pėrgjegjėsitė e Arabisė Saudite nė luftėn kundėr tij. Yasin al-Kadi ėshtė njė drejtues nė fondacionin "Muėafaq" ose ndryshe "Blessed Relief Fondation", organizatė kjo qė ėshtė shpallur, zyrtarisht, nga Departamenti amerikan i Shtetit si financuese globale e rrjetit "al-Kaida".Nė vitin 2001 administrata amerikane e drejtuar nga George Ė. Bush urdhėroi ngrirjen e aseteve tė sauditit al-Kadi. Ky i fundit ishte pėrfshirė gjithashtu nga Bashkimi Evropian nė njė listė terroristėsh. Al-Kadi ėshtė njė investitor me njė shtrirje tė gjerė. Nė fund tė vitit 2002 njė nga sipėrmarrjet e tij, kompania e prodhimit tė programeve kompjuterike Ptech, Inc. u kontrollua nga autoritetet federale amerikane. Kompania Ptech ka marrė miliona dollarė nga klientė zyrtarė tė SHBA-sė ku pėrfshihen Shtėpia e Bardhė, FBI, Shėrbimi i Brendshėm i tė Ardhurave dhe Forcat Ajrore. Nė fund tė vitit 2001, al-Kadi ishte lidhur me njė kompani pėr tregtinė e gurėve tė ēmuar "Global Diamond" me bazė nė Kaliforninė Jugore. Vetėm muajin e kaluar, al-Kadi u shpall (jo pėr herė tė parė) nė Ēikago, nė njė padi gjyqėsore civile nga Mattheė Levitt, njė hetues i mirėnjohur i terrorizmit pranė Institutit tė Uashingtonit pėr Politikat nė Lindjen e Afėrt, si mbėshtetės i akteve terroriste tė grupit "Hamas" nė Izrael. Kėto masa rezultuan nė njė vendim kundėr Institutit tė Edukimit Kuranik (QLI), Ilinois, pėr pėrgjegjėsi nė vrasjen e 17-vjeēarit izraelito-amerikan David Boim nė vitin 1986. Megjithatė,al-Kadi vazhdon tė punojė i pangacmuar nė territorin saudit, edhe ndėrkohė qė mbretėria saudite ėshtė shndėrruar nė njė skenė tė njė fushate tė re tė barbarizmit tė rrjetit "al-Kaida". Zyrtarė sauditė, tė cilėt pretendojnė se janė miqtė dhe aleatėt mė tė afėrt tė administratės sė presidentit Bush nė kėtė luftė, janė paralizuar kur vjen puna pėr tė vepruar kundėr njėrit prej shtetasve tė tyre. Megjithatė, jo ēdo institucion qeveritar ka kaq shumė mungesė vullneti. Ndėrkohė qė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės dhe Bashkimi Evropian garantojnė njė proces tė duhur ndaj sauditit al-Kadi dhe ndėrkohė qė mbretėria saudite kthen kokėn nga ana tjetėr, vendi i vogėl e i varfėr Shqipėria, njė vend me predominancė myslimane, nė tė cilėn al-Kadi ka pasur shumė asete ekonomike tė shtrira, ėshtė duke ndėrmarrė njė fushatė tė qėndrueshme dhe efektive kundėr shtetasit saudit. Nė njė prej masave mė tė fundit, autoritetet shqiptare ndėrprenė nė muajin dhjetor punimet nė njė projekt ndėrtimor nė pronėsi tė sauditit al-Kadi, ku pėrfshiheshin 22 apartamente nė kryeqytetin shqiptar, Tiranė. Al-Kadi ka ngritur nė tė kaluarėn tetė kompani nė Shqipėri, kompani kėto me pesė emra tė ndryshėm, si dhe ka pasur atje 36 llogari bankare. Njė prej aseteve tė tij nė Shqipėri, njė kompleks masiv I njohur si "Kullat Binjake" shqiptare u sekuestrua, ndėrkohė qė ndėrtimi po pėrfundonte tamam pėrballė zyrave qeveritare. Ndėrkohė, pėrfaqėsues tė qeverisė shqiptare shprehen se po vazhdojnė kėrkimet pėr asete dhe pronėsi tė tjera tė biznesmenit saudit nė vendin e tyre. Dhe nė njė vend tjetėr tė vogėl ballkanik me pak burime, por me shumė vullnet pėr tė marrė masa kundėr terroristėve, zyrtarėt e Bosnjes njoftuan nė shtator tė vitit tė kaluar pėrfshirjen e sauditit al-Kadi nė dy banka lokale, "Depozitna Banka" dhe "Vakufska Banka". Ata njoftuan gjithashtu bllokimin e kėtyre aseteve. Mėsimi? Arabia Saudite e madhe dhe e pasur, me gjakun nė rrugėt e saj, shpreh pamundėsinė e veprimit ndaj terroristėve. Shqipėria, ky vend i varfėr, vepron me saktėsi dhe dedikim pėr tė mbyllur aktivitetet e tė njėjtėve terroristė. Rrjedhimisht, kėshtu mėsojmė se cilėt janė miqtė tanė tė vėrtetė nė vendet myslimane. Gjithashtu, Shqipėria e cila ka njė ushtri tė vogėl, ka dislokuar gjithashtu 71 trupa nė Irak. Nganjėherė xhestet e vogla flasim mė shumė se retorika e ekzagjeruar, veēanėrisht kur kjo e fundit vjen nga Riadi, kryeqyteti i mbretėrisė saudite. ATSH

  siehe

  http://balkanforum.at/modules.php?na...ht=yassin+kadi

  Justice Out of Balance
  How differently Saudi Arabia and Albania treat the same terrorist financier.
  by Stephen Schwartz
  01/04/2005 12:00:00 AM


  AS THE NEW YEAR BEGINS, the latest chapter in the remarkable tale of a rich, 47-year old Saudi subject named Yasin al-Kadi offers many lessons, regarding terrorism, responses to it, and the role and responsibilities of Saudi Arabia in fighting it.

  Yasin al-Kadi is a principal in the Muwafaq--or "Blessed Relief Foundation"--which has been officially designated by the U.S. Treasury Department as a global financier of al Qaeda. In 2001, the Bush administration ordered al-Kadi's assets frozen. He was also listed by the European Union as a terrorist.

  Al-Kadi is a property investor with a wide reach. At the end of 2002, one of his enterprises, the Massachusetts software firm Ptech, Inc., was raided by the federal authorities. Ptech was said to have been paid millions of dollars by official U.S. clients including the White House, the FBI, the Internal Revenue Service, and the Air Force. Late in 2001, al-Kadi was linked to a gem-trading company, Global Diamond, in Southern California.

  Just last month, al-Kadi was named (not for the first time) in a Chicago civil suit as a backer of Hamas terrorism in Israel by Matthew Levitt, a leading terrorism investigator at the Washington Institute for Near East Policy. That proceeding resulted in a verdict against the Quranic Literacy Institute (QLI), an Illinois entity, for responsibility in the 1986 Hamas murder of an American Jewish youth, 17-year old David Boim.

  Levitt, according to the Chicago Tribune, testified that "the paper trail doesn't lie," and that one of the QLI functionaries found responsible
  for Boim's death, Muhammad Salah, was paid as a Hamas recruiter on American soil, through checks written by Yasin al-Kadi.

  And yet Yasin al-Kadi continues to operate unmolested on Saudi territory, even as the kingdom has become the theatre for a new campaign of al Qaeda atrocities. Saudi officials, who claim to be the closest friends and allies of the Bush administration in this fight, are paralyzed when it comes to dealing with one of their own residents.

  However, not every governmental institution is so lacking in will. While the United States and European Union guarantee al-Kadi due process--and the Saudi kingdom looks the other way--the small and impoverished Balkan nation of Albania, a Muslim-majority country in which al-Kadi has held extensive assets, is pursuing a consistent and effective campaign against him.

  In the latest development, Albanian authorities shut down a construction project owned by al-Kadi, comprising 22 apartments in the capital city of Tirana in December. Al-Kadi had established eight separate companies in Albania, under five different names, as well as 36 bank accounts. Another of his assets, a massive complex known as the "Albanian Twin Towers," was seized while being completed--directly across from the main Albanian government offices.

  Meanwhile, Albanian government representatives say they are continuing the search for other hidden al-Kadi properties in their country.

  And in another small, Balkan Muslim country with few resources but plenty of incentive to crack down on terrorists, Bosnian officials in September 2004 announced that al-Kadi's involvement in two Bosnian banks, Depozitna Banka and Vakufska Banka, remained blocked.

  The lesson? Mighty and rich Saudi Arabia, with blood on the streets of its cities, pleads helplessness in dealing with the terrorists it has spawned. Poor, obscure Albania acts with precision and dedication to shut down activity by the same terrorists. Thus, we learn who our real friends are, among Muslim countries.

  Oh, and Albania, which has a small military establishment, has also committed 71 troops as peacekeepers in Iraq. Sometimes the smallest gestures speak more loudly than the most exaggerated rhetoric--especially when the latter originates in Riyadh, capital of the Saudi kingdom.

  Stephen Schwartz is the author of The Two Faces of Islam.


  http://www.theweeklystandard.com/Con...5/093ivwfz.asp

 3. #3
  Avatar von lupo-de-mare

  Registriert seit
  14.07.2004
  Beiträge
  11.988
  Unten sind die wesentlichen Firmen in Albanien und auf dem BAlkan aufgezählt, welche Yassin Kadi besass

  I akuzuari pėr terrorizėn, Yasin Al-Qadi, i njohur pėr aktivitetin nė Shqipėri, ka pasur biznese edhe nė SHBA

  Shtėpia e Bardhė, “kliente” e terroristit Al-Qadi

  Instituti i Uashingtonit publikon pronat e Al-Qadi nė SHBA. Klientė edhe FBI, Forcat Ajrore dhe IRS

  Ened Janina

  Yasin Al-Qadi, terroristi i njohur nga Mbretėria e Bashkuar Arabe ka pasur njė sėrė aktivitetesh edhe nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės. Madje, i shumėkėrkuari pėr lidhje tė ngushta me terrorizmin ka pasur si klientė tė tij Shtėpinė e Bardhė, FBI-nė, Zyrėn e taksave amerikane, IRS si dhe Forcat Ajrore amerikane. Ky fakt ėshtė pohuar nė mediat amerikane, nga njėri prej zyrtarėve tė Institutit tė Uashingtonit pėr Lindjen e Mesme, Methju Levit, i cili merret me luftėn kundėr terrorizmit. Ai dhe autoritetet amerikane vlerėsojnė punėn e mirė tė bėrė nga shteti shqiptar nė bllokimin e aseteve dhe llogarive bankare tė shtetasit arab, tė akuzuar si financues i Al- Qaedas, Yasin Al-Qadi. Gjatė publikimit tė pronave qė shtetasi nga Mbretėria e Bashkuar Arabe ka pasur nė SHBA, autoritetet amerikane kanė pėrgėzuar punėn e Shqipėrisė nė luftėn kundėr terrorizmit botėror.
  Pronat nė SHBA
  Yasin Al-Qadi njihet si njė ndėr njerėzit mė tė pasur tė botės. Ai ėshtė drejtuesi i fondacionit “Muwafaq” ose i njohur ndryshe nė SHBA si: “Fondacioni i ndihmės sė bekuar”, i cili ėshtė cilėsuar nga Departamenti Amerikan i Thesarit si njė nga financuesit mė tė mėdhenj tė Al-Qaedas. Nė tetor tė vitit 2001, presidenti amerikan Bush si dhe Bashkimi Europian e konsideruan Yasin Al-Qadi si terrorist dhe urdhėruan bllokimin e pasurive tė tij. Nė fund tė vitit 2002, njė nga firmat e tij mė tė mėdha nė SHBA u bllokuan. Bėhet fjalė pėr “Massachusetts software firm Ptech Inc”, e cila merrej me shitje dhe instalim rrjetesh kompjuterike. Nga verifikimet e mėtejshme rezultoi se tek kjo firmė kishte paguar miliona dollarė, vetė shteti amerikan. Madje ndėr klientėt e tij ishin Shtėpia e Bardhė, FBI-ja, Zyra amerikane e taksave, IRS si dhe forcat ajrore amerikane. Nė SHBA ėshtė zbuluar se ai kishte edhe njė tjetėr firmė shumė tė madhe me qendėr nė Kaliforni. Firma quhej “Global Diamond” me qendėr nė jug tė shtetit tė Kalifornisė dhe merrej me tregtimin e diamanteve dhe gurėve tė tjerė tė ēmuar.
  Lidhja me Hamasin
  Vetėm njė muaj mė parė, emri i Yasin Al-Qadi ėshtė pėrmendur nė njė seminar nė Ēikago si njė financues edhe i terroristėve tė Hamasit nė Izrael. Methju Levit, njėri prej zyrtarėve tė Institutit tė Uashingtonit pėr Lindjen e Mesme e ka akuzuar Yasin Al-Qadi si urdhėruesin e vrasjes sė njė amerikani. Duke u bazuar edhe nė tė dhėnat e instituteve tė tjera, ai ka pohuar se Yasin Al-Qadi ėshtė pėrgjegjės pėr vrasjen e 17- vjeēarit hebre, David Boim. Pas arrestimit tė vrasėsit tė 17- vjeēarit, arabit Muhamed Salah, doli nė skenė se ai ishte rekrutuar nga Hamasi dhe ishte paguar me ēeqe qė mbanin firmėn e Yasin Al-Qadi. Sipas tė dhėnave tė autoriteteve amerikane, Yasin Al-Qadi vazhdon qė tė punojė nė Mbretėrinė e Bashkuar Arabe i pashqetėsuar nga askush. Ata pohojnė se zyrtarėt sauditė, tė cilėt e konsiderojnė veten si aleatė nė luftėn kundėr terrorizmit, nuk bėjnė asgjė pėr tė ndaluar njeriun e tyre.
  Sekuestrimet nė Shqipėri
  “Ndryshe nga Mbretėria e Bashkuar Arabe, njė aleate e fortė nė luftėn kundėr terrorizmit, njė vend i varfėr i Ballkanit ku shumica e njerėzve janė muslimanė dhe Yasin Al-Qadi kishte prona tė shumta, ka filluar njė fushatė tė suksesshme lufte kundėr terroristit”, -kanė pohuar autoritetet amerikane pėr sekuestrimin e pronave tė Al-Qadi nė Shqipėri. Sipas tyre, vetėm pak kohė mė parė, autoritetet shqiptare kanė bllokuar njė sėrė pronash, asetesh dhe llogarish bankare tė Yasin Al-Qadi. Madje autoritetet shqiptare kanė pohuar se po vazhdojnė qė tė kėrkojnė prona tė tjera tė fshehura qė mund tė kenė si pronar Yasin Al-Qadi. Edhe njė tjetėr vend i vogėl i Ballkanit, Bosnja, ka bllokuar asete tė Yasin Al-Qadi. Autoritetet e kėtij vendi kanė pohuar se nė shtator tė vitit qė sapo kaloi, kanė bllokuar dy llogari bankare tė Yasin Al-Qadi nė bankat “Depozita Banka” dhe “Vakufska Banka”. Duke u bazuar nė kėto fakte, autoritetet amerikane vlerėsojnė punėn konkrete tė bėrė nga njė vend i vogėl i Ballkanit si Shqipėria. “Madje, Shqipėria, e cila ka njė ushtri shumė tė vogėl, ka dėrguar 71 trupa paqeruajtėsish nė Irak. Ndonjėherė disa gjeste tė vogla flasin mė shumė sesa premtimet e mėdha qė bėhen nga kryeqyteti i Mbretėrisė sė Bashkuar Arabe, Riadi”,- thuhet nė raportin e Institutit tė Uashingtonit. Marrė nga “Front Page Magazine”

  Sekuestrime nė SHBA

  “Massachusetts softėare firm Ptech inc”
  “Global Diamond” nė Kaliforni
  Sekuestrime nė Bosnje
  Llogari bankare nė “Depozita Banka”
  Llogari bankare nė “Vakufska Banka”
  Sekuestrime nė Shqipėri
  36 llogari bankare
  22 apartamente tek kullat binjake
  “Karavan” sh.p.k
  “Alintid Beton” sh.p.k
  “Emane” sh.p.k
  “Camel” sh.p.k
  “Albanian Snack”
  “Medicare” sh.p.k
  “Loxhall” sh.p.k
  “Albanian Investiment & Development

  05/01/2005
  KATEGORIA: Kronikė nga Tirana

  http://www.shekulli.com.al/index.php...s&newsID=65691

Ähnliche Themen

 1. Targo Bank ?
  Von Grasdackel im Forum Wirtschaft
  Antworten: 5
  Letzter Beitrag: 22.02.2010, 13:33
 2. Ein Spiel der Bank mit Regeln
  Von Südslawe im Forum Esoterik und Spiritualität
  Antworten: 5
  Letzter Beitrag: 20.04.2007, 23:17
 3. Serbische Bank
  Von Revolut im Forum Wirtschaft
  Antworten: 12
  Letzter Beitrag: 20.03.2006, 01:50
 4. Die scheiss Bank
  Von Albanesi2 im Forum Humor - Vicevi
  Antworten: 4
  Letzter Beitrag: 24.05.2005, 08:19
 5. Erste Bank legt Offert für serbische Novosadska Bank
  Von Krajisnik im Forum Wirtschaft
  Antworten: 0
  Letzter Beitrag: 16.05.2005, 23:40