BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 288 von 429 ErsteErste ... 188238278284285286287288289290291292298338388 ... LetzteLetzte
Ergebnis 2.871 bis 2.880 von 4284

Wirtschaft der Türkei - Türkiye Ekonomisi - Economy of Turkey

Erstellt von Popeye, 24.12.2007, 03:46 Uhr · 4.283 Antworten · 350.147 Aufrufe

 1. #2871
  Avatar von Zakkum

  Registriert seit
  11.01.2014
  Beiträge
  1.674

 2. #2872

  Registriert seit
  07.08.2015
  Beiträge
  2.300
  Zitat Zitat von TuAF Beitrag anzeigen
  hi-tech aus der turkei


  Türkisches Start-Up-Unternehmen baut echten Transfomer

  Transformer sind nicht nur bei Kindern beliebt: Auch unzählige Erwachsene lieben die Roboter, die es bisher nur im Kinderzimmer oder im Kino zu bestaunen gab - bis jetzt.

  Antalya: Türkisches Start-Up-Unternehmen baut echten Transfomer | SÜDKURIER Online


  Geniales 3er Coupe. Links und Rechts noch eine 30mm Kanone von ASELSAN installieren und schon kanns losgehen.
  Aber jetzt mal im ernst. Das eigentlich erstaunliche an der ganzen Eintwicklung ist ja das man damit sogar Fahren kann.

 3. #2873
  Avatar von TuAF

  Registriert seit
  10.02.2009
  Beiträge
  10.131
  Kauft Erdogan die Deutsche Bank? Mächtiger Türkei-Berater will Sensations-Deal

  "Die Deutsche Bank hat Probleme, Deutschland hat Probleme": Yigit Bulut, einer der wichtigsten Berater des türkischen Präsidenten Recep Tayyip Erdogan, möchte die Deutsche Bank mit Staatsgeldern übernehmen - und zu einer türkischen Bank machen.

  Die Krise der Deutschen Bank weckt Begehrlichkeiten auf unerwarteter Seite: Yigit Bulut, einer der wichtigsten Berater des türkischen Präsidenten Recep Tayyip Erdogan, möchte das größte deutsche Finanzinstitut für die Türkei kaufen. Auf Twitter machte er den Vorschlag, dass zu diesem Zweck ein neuer Staatsfonds genutzt werde. Alternativ sollten sich türkische Staatsbanken zusammentun und die Frankfurter gemeinsam schlucken.
  Bei Twitter schreibt Bulut weiter: „Ich habe monatelang im TV an das türkische Kapital appelliert. Einige sehr gute Firmen in der EU werden Probleme bekommen und wir müssen darauf vorbereitet sein und einen Teil ihrer Aktien kaufen, der uns die Kontrolle gibt. Würde es nicht auch Euch gefallen, die Deutsche Bank zu einer türkischen Bank zu machen?“
  Die Bilanzsumme der Deutschen Bank allein ist mehr als doppelt so groß wie alle türkischen Banken zusammen. An der Börse ist sie derzeit allerdings nur 15 Milliarden Euro wert. Ihr drohen Strafzahlungen in Milliardenhöhe in den USA. Zuletzt hielten sich sogar Gerüchte, dass die deutsche Regierung einen Notfallplan für die Rettung des Instituts vorbereitet habe. Doch auch die Finanzindustrie der Türkei kämpft seit einigen Jahren mit erheblichen Schwierigkeiten.


  Kauft Erdogan die Deutsche Bank? Mächtiger Türkei-Berater will Sensations-Deal - Video - FOCUS Online

 4. #2874
  Avatar von BlackJack

  Registriert seit
  11.10.2009
  Beiträge
  69.395
  Der Chefhausmeister der Deutschen Bank rät nur an Gülen zu verkaufen

 5. #2875
  Avatar von Tigerfish

  Registriert seit
  25.12.2013
  Beiträge
  13.441
  Zitat Zitat von BlackJack Beitrag anzeigen
  Der Chefhausmeister der Deutschen Bank rät nur an Gülen zu verkaufen

 6. #2876

  Registriert seit
  07.08.2015
  Beiträge
  2.300

  Beitrag

  Son dakika: Türkiye ile Rusya arasında Türk Akımı anlaşması imzalandı
  10 Ekim 2016 - 17:55Son Güncelleme : 10 Ekim 2016 - 22:15  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in görüşmesi saat 17.10'da başladı ve yaklaşık 1 saat 40 dakika sürdü. Görüşmenin ardından Türk Akımıanlaşması imzalandı. Anlaşmayla Rus gazı Türkiye'ye taşınacak. Erdoğan ve Putin önemli açıklamalarda bulundu.


  Son dakika... Cumhurbaşkanı Recep TayyipErdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in yaptığı görüşmenin ardından Türk Akımı Gaz Boru Hattı Projesi'ne ilişkin anlaşma imzalandı.

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Mabeyn Köşkü'nde gerçekleştirdiği görüşme sona erdi. Saat 17.10'da başlayan ve yaklaşık 1 saat 40 dakika süren görüşmenin ardından Erdoğan ve Putin ortak açıklama yaptı. Açıklama öncesi Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Rusya Federasyonu Hükümeti arasında, Türk Akımı Gaz Boru Hattı Projesi'ne ilişkin anlaşma imzalandı. Anlaşmayı Türkiye Cumhuriyeti Devleti adına Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak imzaladı.
  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in görüşmesi saat 17.10'da başladı ve yaklaşık 1 saat 40 dakika sürdü. Görüşmenin ardından Türk Akımıanlaşması imzalandı. Anlaşmayla Rus gazı Türkiye'ye taşınacak. Erdoğan ve Putin önemli açıklamalarda bulundu.


  Son dakika... Cumhurbaşkanı Recep TayyipErdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in yaptığı görüşmenin ardından Türk Akımı Gaz Boru Hattı Projesi'ne ilişkin anlaşma imzalandı.

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Mabeyn Köşkü'nde gerçekleştirdiği görüşme sona erdi. Saat 17.10'da başlayan ve yaklaşık 1 saat 40 dakika süren görüşmenin ardından Erdoğan ve Putin ortak açıklama yaptı. Açıklama öncesi Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Rusya Federasyonu Hükümeti arasında, Türk Akımı Gaz Boru Hattı Projesi'ne ilişkin anlaşma imzalandı. Anlaşmayı Türkiye Cumhuriyeti Devleti adına Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak imzaladı.  Anlaşmanın imzalanmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmeye ilişkin bilgi verdi. Erdoğan, Putin ile dolu dolu bir görüşme yaptıklarını belirterek, “23. Dünya Enerji Kongresi sebebiyle İstanbul'daki toplantımızı gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Toplantı 2 gün daha sürecek. Bu kongre çok daha farklı bir zenginliğe kavuşacaktır.Bugün devlet başkanları olarak açılış konuşmalarında bir arada bulunduk. Ardından ikili görüşmelerimizi gerçekleştirdik. Bakanlarımız ikili görüşmelerine devam ediyor. Bu aynı zamanda ülkeler arasındaki enerjiyle ilgili münasebetleri özellikle ilgilendiren konular. Türkiye Rusya arasındaki ilişkiler noktasında Sayın Başkanla dolu dolu bir gün geçirdik. Sonunda az önce imzalanan anlaşmalar imzalanacak noktaya geldi” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye -Rusya arasındaki normalleşme sürecinin hızla devam edeceğine inandığını belirterek, “Türkiye Rusya arasındaki normalleşme sürecinin hızla devam edeceğine inanıyorum. Bir çok alanda bu ilişkilerimizi bundan sonraki süreçte çok iyi şekilde geliştireceğiz” diye konuştu.  "KARŞILIKLI GÖREVLENDİRMELER YAPTIK"
  Görüşmede Suriye konusunun da ele alındığını belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Tabii çok daha hassas bir konu bölgedeki mevcut gelişmeler. Suriye konusunu etraflıca ele alma imkanımız oldu. Fırat Kalkanı operasyonunu kendileriyle görüştük. Bu konuda iş birliği yapabiliriz, bunların değerlendirmesini yaptık. Halep'teki gelişmelerde insani yardım konusunda ne gibi strateji uygulayalım ki insanlar rahata kavuşsunlar; bu konuda karşılıklı olarak görevlendirmemizi yaptık” ifadelerini kullandı. Erdoğan, “Türk Akımı'nın aramızda değerlendirmesini yaptık. Türk akımıyla ilgili sürecin hızlanması konusunda az önce atılan imzayla noktayı koyduk. Akkuyu Nükleer Enerji Santrali'yle ilgili olarak burada bundan sonraki sürecin hızla devamında mutabakatımız net. Zaman kaybının önümüzdeki süreçte telafi edileceği inancındayım” diye konuştu.

  57fb8abb18c77318f0ab7eee.jpg

  Rusya Devlet Başkanı Putin'in açıklamalarından satırbaşları şöyle:

  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Türkiye’den ihraç edilmesi yasaklanan bazı tarım ürünlerindeki kısıtlamaları kaldırdıklarını belirterek, “Türk Akımı doğalgaz boru hattı projesi çevresinde Türkiye'ye doğalgaz indirimi yapılması konusunda mutabık kaldık” dedi.
  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Mabeyn Köşkü'nde gerçekleştirdiği görüşmenin ardından açıklama yapan Putin, “Kongre için gönderilen davetten dolayı şükranlarımı sunuyorum. Bu çok büyük bir organizasyonun başarılı şekilde gerçekleştirilmesinden dolayı Türk dostlarımız tebrik ederim. Bizim iki ülke için çok fazla konu üzerinde görüş alışverişi yaptık. İkili ilişkilerin normalleşmesi sonucunda çaba gösterme konusunda mutabık kalmıştık” dedi.

  “BAZI TARIM ÜRÜNLERİNDEKİ KISITLAMALARI KALDIRDIK”
  Narenciye ve yaş sebzeye yönelik yasağın kaldırılması kararını aldıklarını anlatan Putin, “Özellikle şu konuya dikkatinize çekmek isterim. Rusya, Türkiye’den ihraç edilmesi yasaklanan bazı kalemlerin yeniden ihracını açmış bulunuyoruz. Narenciye gibi bazı tarım ürünlerindeki kısıtlamaları kaldırdık. Bu karşılıklı yarar sağlayan bir karar sonuçta. Rusya’daki tarım sektörü bu tür tarım ürünleri üretmiyor. Türkiye’den bu kalemleri Rusya’ya ithal edince Rusya’daki fiyatlar düşecektir. Türk ortaklarımız için Rusya piyasasının açılışı anlamına gelecektir. Bahsettiğim kalemlerin 2015 yılındaki ihracatının hacmi 500 milyon dolar hacmindeydi. Dolayısıyla önemli kararlar alındı ve ikili ilişkilerimizin tamamen normalleşmesi konusunda mutabık kalmıştık. Önümüzdeki günlerde bizim karma ilişkiler konseyimiz bu konuda çalışacaktır.  “TÜRKİYE'YE DOĞALGAZ İNDİRİMİ YAPILMASI KONUSUNDA MUTABIK KALDIK”
  Putin, Türk Akımı projesi çevresinde Türkiye'ye doğalgaz indirimi yapılması konusunda anlaştıklarını da belirtti.

  “HALEP'E İNSANİ YARDIMLARIN GÖTÜRÜLMESİ, İÇİN GÖRÜŞÜMÜZ AYNI”
  Putin, görüşmede farklı alanlarda iş birliğinin de ele alındığını belirterek, “Uzay gibi diğer alanlarda iş birliğimizin geliştirmesini ele aldık bugünkü görüşmede. İnsani alanda işbirliğinin geliştirilmesinden bahsettik. Türk tarafı bize karşılık olarak Rus Turizm Günleri yapmayı önerdiler. Biz bu öneriyi destekliyoruz. Suriye'de akan kanın durdurulmasından yanayız. Düşünüyoruz ki Suriye'deki barışı isteyen herkes bunu desteklemeli. Halep'e insani yardımların götürülmesi, için görüşümüz aynı. Tek konu var insani yardımın ulaşımında güvenliğin sağlanmasıdır”.

  “HALEP'E İNSANİ YARDIMI ABD ENGELLİYOR”

  Putin konuşmasını şöyle sürdürdü:
  “İnsani konulara ateş açılmasın diye önerimiz oldu Amerika tarafına. Amerika tarafı fiilen bunu yapmak istemiyor yada yapamıyor. Özellikle özel servisler ve askeri kurumlarımızın arasındaki temasların hızlandırılması için mutabık kalmıştık. Biz savunma sanayi alanındaki işbirliğini sürdürmeye hazırız. Bunu somut projelere dönüştürülmesini umut ediyoruz. Her iki taraftan bu noktada olan öneriler araştırılmaktadır. Bunları gerçekleştirmek için imkanlarımız var."


  GÖRÜŞME 1 SAAT 40 DAKİKA SÜRDÜ
  Cumhurbaşkanı Erdoğan, 23. Dünya Enerji Kongresi'nin ardından Beşiktaş'taki Yıldız Sarayı Mabeyn Köşkü'ne geçti. Kongrenin ardından Rusya Devlet Baskanı Vladimir Putin de köşke geldi. Öte yandan Putin'in etrafındaki Rus korumalar dikkat çekti.
  Mabeyn Köşkü'nde saat 17.10'da başlayan Erdoğan-Putin görüşmesi, basına kapalı gerçekleşti. Yaklaşık 1 saat 40 dakika süren görüşme 18.50'de tamamlandı.  GÖRÜŞME ÖNCESİ AKAR DA KÖŞKE GELDİ

  Öte yandan Erdoğan, Lütfi Kırdar'daki kongre sonrası saat 16.30 sıralarındaki Beşiktaş’taki Yıldız Sarayı Mabeyn Köşkü’ne geçti.
  Erdoğan’ın girişinden kısa bir süre önce de Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar köşke girdi.  SON
  İKİ AYDA ÜÇÜNCÜ GÖRÜŞME

  Türkiye-Rusya ilişkilerinin normalleşmesiyle birlikte temas trafiğine hız veren Putin ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, son 60 günde iki kez yüz yüze, dört defa da telefonda görüştü. Liderler görüşmelerinde, Türkiye-Rusya ilişkilerini tüm boyutlarıyla detaylı bir şekilde ele alırken, Suriye başta olmak üzere bölgesel konuları değerlendirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugün Putin'le yaptığı görüşme, iki ülke ilişkilerinde olduğu kadar, bölge açısından da büyük önem taşıyor. Zira Erdoğan ve Putin, yoğun temas trafiğinde Suriye ve bölgesel konularda görüş alışverişinde bulundu. Suriye ve bölgesel konularda iki lider arasındaki doğrudan diyaloğun İstanbul'da da devam etmesi bekleniyor.
  Görüşmede öne çıkması beklenen konular arasında, iki ülke arasındaki ticari ve ekonomik ilişkiler, Rusya'nın tek taraflı uyguladığı vize ve kısıtlamalar, Türk Akımı doğalgaz boru hattı gibi konular yer alıyor.

  UÇAK KRİZİNDEN SONRA İLK KEZ TÜRKİYE'YE GELDİ
  Ayrıca Türkiye-Rusya ilişkilerinde başlatılan normalleşme sürecine ivme kazandırması ve işbirliğinin daha da geliştirilmesine katkı sağlaması beklenen bu ziyaret, Putin'in uçak krizinden sonra Türkiye'ye ilk kez gelmesi nedeniyle ayrı bir öneme sahip. 7. #2877
  Avatar von Cebrail

  Registriert seit
  25.09.2011
  Beiträge
  3.575
  “GÜNSEL”, The First Domestic Car of TRNC introduced

  Also available in: Türkçe

  Added On: 10 October 2016, Monday, 15:25
  Last Edited On: 10 October 2016, Monday, 15:25

  Detailed information about the trademark, brand and technical features of the first domestic car that, was created by the R&G teams, Innovation and Information Technologies Centre and Department of Automotive Engineering of Near East University and aimed to be produced in TRNC, was provided and an identical model of the car to be produced was shared with the TRNC ministers, press members and gurests.
  According to the press info released by the Directorate of Press and Public Relations Office of the Near East University, the press meeting for the introduction o the first ever domestic car of TRNC was realized at the Exhibition Hall of Hospital of Near East University with a broad participation including Kutlu Evren, Minister of Interior Affairs, Kemal Dürüst, Minister of Transportation and Public Works, Özdemir Berova, Minister of National Education and Culture, Sunat Atun, Minister of Economy and Energy, Faiz Sucuoğlu, Minister of Health, Fikri Ataoğlu, Minister of Tourism and Environment, members of TRNC Parliament, Suat İ. Günsel, Founding Rector of Near East University, Assoc. Prof. Dr. İrfan S. Günsel, Chairman of Board of Trustees of Near East University, Cemre Günsel Haskasap, Founding Rector of University of Kyrenia, Prof. Dr. Ümit Hassan, Rector of Near East University, Vice Rectors, deans, academicians and over 50 foreign and local press members.
  The press meeting started with the opening speeches delivered by Assoc. Prof. Dr. İrfan S. Günsel, Chairman of Board of Trustees of NEU, Kemal Dürüst, Minister of Transportation and Public Affairs, Özdemir Berova, Minister of National Education and Cultur, and Sunat Atun, Minister of Economy and Energy.
  Assoc. Prof. Dr. Günsel: “The dream now turned into reality, we now aim to start mass production very soon…”
  Assoc. Prof. Dr. İrfan Günsel, taking the first speech at the press meeting said the guests would now witness a dream turning into reality and the moment which the scientists first see the prototype of their efforts lasted many years.
  Günsel, stating that a dream lasting 50 years now has turned into reality, said that the number of 9 is the lucky and especial number of Günsel Family, and he was born on 9 October 35 years ago, and now was born the first domestic car on the same date.
  The journey started with a dream…
  Günsel pointed out that the journey of producing the domestic car started with the childhood dreams of Dr. Suat Günsel, Founding Rector of Near East University, and when he was a child, he was making car models from clay soil and dreaming that he would establish a car factory, and watch the pairs traveling especially on the red roadster cars, their hairs waving in the air. Assoc. Prof. Dr. Günsel emphasized that the dream started more than 50 years ago has now been materialized.
  Importance of producing a domestic car
  Günsel emphasized the importance of producing a domestic car in his speech and said that the countries owning the car production technology have solid powers in global terms, and continued “We all know how difficult is producing cars for countries. Creating a worldly-renowned car will bring in prestige, power and privilege to our country. We, as the Near East Family, have made all our investments to gain prestige and privilege for our country. We did all these to develop our country. Now our aim is establishing the car production factory within a short while and start mass production. Our aim is making our country take part not only amongst the countries using automotive technologies, but taking part amongst the countries producing, developing and exporting automotive technologies”.
  Günsel; “The figure of shield symbolizes the mother, who saves, protects and holds the family together…”
  Günsel mentioned about the logo designed for Günsel and said “The logo visualizing “GÜNSEL” as a surname is in the shape of a shield which is decorated with the letter “g” (at the same time, evoking the numeric figure of “9”) and 3 electric circuits. The figure of shield symbolizes the mother, who saves, protects and holds the family together; the letter “g” symbolizes the father who gives his surname to the family; the figure which is perceived as “9” symbolizes the lucky number of the family, and the electric circuits symbolize the three siblings of the family.”
  Elegant, efficient, innovative…
  Following the video show of Günsel, Assoc. Prof. Dr. İrfan Günsel spoke about the technical and physical details of the car and said “We were impressed from Mouflon, one of the symbols of our island. Günsel has been freely designed in line with physical features of Mouflon which has elegant and strong lines. We are using the slogan of “Elegant, Efficient and Innovative” for Günsel. Günsel is using the electric power which is the power soure of future automotive technologies. The Stone Age ended not because of the stones consumed or finished all around the world, this era ended because of the developments in human life. And now, we decided to produce an electric car not because the oil reserves ended in the world, but because of the technological developments and the need to protect the ecological balance.
  Technical specifications
  Assoc. Prof. Dr. explaining the technical specifications in detail, said “Günsel will be able to cover a distance of 350 km with a fully charged battery. Considering the current electric prices, this journey will cost about 17.4 Turkish Lira, and a 100 km journey will cost approximately 4,90 Turkish Lira. As Günsel compared with the other cars in its class operating with fuel, Günsel is 80% more cost efficient and incomparably environmental friendly than other cars. Günsel has an electric motor that has 75 KW power equivalent to 102 horse power. Günsel can reach 100 km speed within 8 seconds and comprises a generative brake system. It has an aluminum chassis and a composite body. As it has an electric motor, the care and use of this car is extremely easy. It can be recharged within 7 hours by using the regular electric plugs, within 2 hours by using the standard charge units and within only 30 minutes at Günsel recharge centers that will be established at various locations. Günsel is a new generation, silent, elegant, innovative and very much cost effective car.
  GÜNSEL will soon show up on the roads of the country she was born in, will proudly serve to both our people and to the other people of the world, and, as an eigenvalue of our country, she will surely take her place in the history of technology. As GÜNSEL keeps going on her way, we, the Near East Family, however, will not halt!!!…We will continue to be impressed and inspired from the exclusive strength that we inherited from our roots and history, and keep on advancing confidently towards the horizons…We will build and write our history together, we will build our future together.
  Following the presentation of Assoc. Prof. Dr. İrfan S. Günsel, Kemal Dürüst, Minister of Transportation and Public Works, Özdemir Berova, Minister of National Education and Culture, and Sunat Atun, Minister of Economy and Energy, delivered speeches and praised the advancements made by the R&D teams of the Near East University, expressed their delight for witnessing such an advancement in technology, and promised to contribute the advertising and marketing process of the car.
  Following the speeches, Assoc. Prof. Dr. İrfan Günsel introduced and expressed his gratitude to the R&D team members; Ahmet Çağman, Coordinator; Serdar Alıcı, Production and Design Specialist; Aydın Alıcı, Electric and Software Specialist; Ertunç Ürgün, Production and Design Specialist; Halil Yakar, R&G person in charge; Yalçın Akkün, communication person in charge; Kuma Güven, Internal Affairs person in charge; Serter Tahta, External Affairs person in charge; Hasan Altıntaş, Mechanical Specialist; Assoc. Prof. Dr. Ertan Atmaca, Chief Supervisor; Assist. Prof. Dr. Erdoğan Ergün, Art Director and Graphic Design Specialist.
  The press meeting ended with Dr. Suat Günsel’s pulling the cover of GÜNSEL and bringing it into the view of the guests.

  - - - Aktualisiert - - -

  https://neu.edu.tr/gunsel-the-first-domestic-car-of-trnc-introduced/

 8. #2878
  Avatar von Tigerfish

  Registriert seit
  25.12.2013
  Beiträge
  13.441
  Zitat Zitat von GLOBAL-NETWORK Beitrag anzeigen
  Son dakika: Türkiye ile Rusya arasında Türk Akımı anlaşması imzalandı
  10 Ekim 2016 - 17:55Son Güncelleme : 10 Ekim 2016 - 22:15  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in görüşmesi saat 17.10'da başladı ve yaklaşık 1 saat 40 dakika sürdü. Görüşmenin ardından Türk Akımıanlaşması imzalandı. Anlaşmayla Rus gazı Türkiye'ye taşınacak. Erdoğan ve Putin önemli açıklamalarda bulundu.


  Son dakika... Cumhurbaşkanı Recep TayyipErdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in
  yaptığı görüşmenin ardından Türk Akımı Gaz Boru Hattı Projesi'ne ilişkin anlaşma imzalandı.

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Mabeyn Köşkü'nde gerçekleştirdiği görüşme sona erdi. Saat 17.10'da başlayan ve yaklaşık 1 saat 40 dakika süren görüşmenin ardından Erdoğan ve Putin ortak açıklama yaptı. Açıklama öncesi Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Rusya Federasyonu Hükümeti arasında, Türk Akımı Gaz Boru Hattı Projesi'ne ilişkin anlaşma imzalandı. Anlaşmayı Türkiye Cumhuriyeti Devleti adına Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak imzaladı.
  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in görüşmesi saat 17.10'da başladı ve yaklaşık 1 saat 40 dakika sürdü. Görüşmenin ardından Türk Akımıanlaşması imzalandı. Anlaşmayla Rus gazı Türkiye'ye taşınacak. Erdoğan ve Putin önemli açıklamalarda bulundu.


  Son dakika... Cumhurbaşkanı Recep TayyipErdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in yaptığı görüşmenin ardından Türk Akımı Gaz Boru Hattı Projesi'ne ilişkin anlaşma imzalandı.

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Mabeyn Köşkü'nde gerçekleştirdiği görüşme sona erdi. Saat 17.10'da başlayan ve yaklaşık 1 saat 40 dakika süren görüşmenin ardından Erdoğan ve Putin ortak açıklama yaptı. Açıklama öncesi Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Rusya Federasyonu Hükümeti arasında, Türk Akımı Gaz Boru Hattı Projesi'ne ilişkin anlaşma imzalandı. Anlaşmayı Türkiye Cumhuriyeti Devleti adına Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak imzaladı.  Anlaşmanın imzalanmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmeye ilişkin bilgi verdi. Erdoğan, Putin ile dolu dolu bir görüşme yaptıklarını belirterek, “23. Dünya Enerji Kongresi sebebiyle İstanbul'daki toplantımızı gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Toplantı 2 gün daha sürecek. Bu kongre çok daha farklı bir zenginliğe kavuşacaktır.Bugün devlet başkanları olarak açılış konuşmalarında bir arada bulunduk. Ardından ikili görüşmelerimizi gerçekleştirdik. Bakanlarımız ikili görüşmelerine devam ediyor. Bu aynı zamanda ülkeler arasındaki enerjiyle ilgili münasebetleri özellikle ilgilendiren konular. Türkiye Rusya arasındaki ilişkiler noktasında Sayın Başkanla dolu dolu bir gün geçirdik. Sonunda az önce imzalanan anlaşmalar imzalanacak noktaya geldi” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye -Rusya arasındaki normalleşme sürecinin hızla devam edeceğine inandığını belirterek, “Türkiye Rusya arasındaki normalleşme sürecinin hızla devam edeceğine inanıyorum. Bir çok alanda bu ilişkilerimizi bundan sonraki süreçte çok iyi şekilde geliştireceğiz” diye konuştu.  "KARŞILIKLI GÖREVLENDİRMELER YAPTIK"
  Görüşmede Suriye konusunun da ele alındığını belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Tabii çok daha hassas bir konu bölgedeki mevcut gelişmeler. Suriye konusunu etraflıca ele alma imkanımız oldu. Fırat Kalkanı operasyonunu kendileriyle görüştük. Bu konuda iş birliği yapabiliriz, bunların değerlendirmesini yaptık. Halep'teki gelişmelerde insani yardım konusunda ne gibi strateji uygulayalım ki insanlar rahata kavuşsunlar; bu konuda karşılıklı olarak görevlendirmemizi yaptık” ifadelerini kullandı. Erdoğan, “Türk Akımı'nın aramızda değerlendirmesini yaptık. Türk akımıyla ilgili sürecin hızlanması konusunda az önce atılan imzayla noktayı koyduk. Akkuyu Nükleer Enerji Santrali'yle ilgili olarak burada bundan sonraki sürecin hızla devamında mutabakatımız net. Zaman kaybının önümüzdeki süreçte telafi edileceği inancındayım” diye konuştu.

  57fb8abb18c77318f0ab7eee.jpg

  Rusya Devlet Başkanı Putin'in açıklamalarından satırbaşları şöyle:

  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Türkiye’den ihraç edilmesi yasaklanan bazı tarım ürünlerindeki kısıtlamaları kaldırdıklarını belirterek, “Türk Akımı doğalgaz boru hattı projesi çevresinde Türkiye'ye doğalgaz indirimi yapılması konusunda mutabık kaldık” dedi.
  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Mabeyn Köşkü'nde gerçekleştirdiği görüşmenin ardından açıklama yapan Putin, “Kongre için gönderilen davetten dolayı şükranlarımı sunuyorum. Bu çok büyük bir organizasyonun başarılı şekilde gerçekleştirilmesinden dolayı Türk dostlarımız tebrik ederim. Bizim iki ülke için çok fazla konu üzerinde görüş alışverişi yaptık. İkili ilişkilerin normalleşmesi sonucunda çaba gösterme konusunda mutabık kalmıştık” dedi.

  “BAZI TARIM ÜRÜNLERİNDEKİ KISITLAMALARI KALDIRDIK”
  Narenciye ve yaş sebzeye yönelik yasağın kaldırılması kararını aldıklarını anlatan Putin, “Özellikle şu konuya dikkatinize çekmek isterim. Rusya, Türkiye’den ihraç edilmesi yasaklanan bazı kalemlerin yeniden ihracını açmış bulunuyoruz. Narenciye gibi bazı tarım ürünlerindeki kısıtlamaları kaldırdık. Bu karşılıklı yarar sağlayan bir karar sonuçta. Rusya’daki tarım sektörü bu tür tarım ürünleri üretmiyor. Türkiye’den bu kalemleri Rusya’ya ithal edince Rusya’daki fiyatlar düşecektir. Türk ortaklarımız için Rusya piyasasının açılışı anlamına gelecektir. Bahsettiğim kalemlerin 2015 yılındaki ihracatının hacmi 500 milyon dolar hacmindeydi. Dolayısıyla önemli kararlar alındı ve ikili ilişkilerimizin tamamen normalleşmesi konusunda mutabık kalmıştık. Önümüzdeki günlerde bizim karma ilişkiler konseyimiz bu konuda çalışacaktır.  “TÜRKİYE'YE DOĞALGAZ İNDİRİMİ YAPILMASI KONUSUNDA MUTABIK KALDIK”
  Putin, Türk Akımı projesi çevresinde Türkiye'ye doğalgaz indirimi yapılması konusunda anlaştıklarını da belirtti.

  “HALEP'E İNSANİ YARDIMLARIN GÖTÜRÜLMESİ, İÇİN GÖRÜŞÜMÜZ AYNI”
  Putin, görüşmede farklı alanlarda iş birliğinin de ele alındığını belirterek, “Uzay gibi diğer alanlarda iş birliğimizin geliştirmesini ele aldık bugünkü görüşmede. İnsani alanda işbirliğinin geliştirilmesinden bahsettik. Türk tarafı bize karşılık olarak Rus Turizm Günleri yapmayı önerdiler. Biz bu öneriyi destekliyoruz. Suriye'de akan kanın durdurulmasından yanayız. Düşünüyoruz ki Suriye'deki barışı isteyen herkes bunu desteklemeli. Halep'e insani yardımların götürülmesi, için görüşümüz aynı. Tek konu var insani yardımın ulaşımında güvenliğin sağlanmasıdır”.

  “HALEP'E İNSANİ YARDIMI ABD ENGELLİYOR”

  Putin konuşmasını şöyle sürdürdü:
  “İnsani konulara ateş açılmasın diye önerimiz oldu Amerika tarafına. Amerika tarafı fiilen bunu yapmak istemiyor yada yapamıyor. Özellikle özel servisler ve askeri kurumlarımızın arasındaki temasların hızlandırılması için mutabık kalmıştık. Biz savunma sanayi alanındaki işbirliğini sürdürmeye hazırız. Bunu somut projelere dönüştürülmesini umut ediyoruz. Her iki taraftan bu noktada olan öneriler araştırılmaktadır. Bunları gerçekleştirmek için imkanlarımız var."


  GÖRÜŞME 1 SAAT 40 DAKİKA SÜRDÜ
  Cumhurbaşkanı Erdoğan, 23. Dünya Enerji Kongresi'nin ardından Beşiktaş'taki Yıldız Sarayı Mabeyn Köşkü'ne geçti. Kongrenin ardından Rusya Devlet Baskanı Vladimir Putin de köşke geldi. Öte yandan Putin'in etrafındaki Rus korumalar dikkat çekti.
  Mabeyn Köşkü'nde saat 17.10'da başlayan Erdoğan-Putin görüşmesi, basına kapalı gerçekleşti. Yaklaşık 1 saat 40 dakika süren görüşme 18.50'de tamamlandı.  GÖRÜŞME ÖNCESİ AKAR DA KÖŞKE GELDİ

  Öte yandan Erdoğan, Lütfi Kırdar'daki kongre sonrası saat 16.30 sıralarındaki Beşiktaş’taki Yıldız Sarayı Mabeyn Köşkü’ne geçti.
  Erdoğan’ın girişinden kısa bir süre önce de Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar köşke girdi.  SON
  İKİ AYDA ÜÇÜNCÜ GÖRÜŞME

  Türkiye-Rusya ilişkilerinin normalleşmesiyle birlikte temas trafiğine hız veren Putin ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, son 60 günde iki kez yüz yüze, dört defa da telefonda görüştü. Liderler görüşmelerinde, Türkiye-Rusya ilişkilerini tüm boyutlarıyla detaylı bir şekilde ele alırken, Suriye başta olmak üzere bölgesel konuları değerlendirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugün Putin'le yaptığı görüşme, iki ülke ilişkilerinde olduğu kadar, bölge açısından da büyük önem taşıyor. Zira Erdoğan ve Putin, yoğun temas trafiğinde Suriye ve bölgesel konularda görüş alışverişinde bulundu. Suriye ve bölgesel konularda iki lider arasındaki doğrudan diyaloğun İstanbul'da da devam etmesi bekleniyor.
  Görüşmede öne çıkması beklenen konular arasında, iki ülke arasındaki ticari ve ekonomik ilişkiler, Rusya'nın tek taraflı uyguladığı vize ve kısıtlamalar, Türk Akımı doğalgaz boru hattı gibi konular yer alıyor.

  UÇAK KRİZİNDEN SONRA İLK KEZ TÜRKİYE'YE GELDİ
  Ayrıca Türkiye-Rusya ilişkilerinde başlatılan normalleşme sürecine ivme kazandırması ve işbirliğinin daha da geliştirilmesine katkı sağlaması beklenen bu ziyaret, Putin'in uçak krizinden sonra Türkiye'ye ilk kez gelmesi nedeniyle ayrı bir öneme sahip.


  Ich kann dieses Abkommen nur herzlich begrüßen.


  An die Anti-Türkei- Fraktion:

  Ihr müsst ganz stark sein, weil auf diese Länder rosige koexistenzielle Tage warten.

 9. #2879

  Registriert seit
  06.03.2015
  Beiträge
  697
  Türkiyenin durumu parlak görünüyor,yakinda cikarlar ortaya kiskanc köpekler(Größenwahnsinnig,Erdowahn und der Sultan vom Bosporus diyenler)
  Türkiye dogru yolda ,Köpekler havlamaya basladi...

 10. #2880
  Avatar von Tigerfish

  Registriert seit
  25.12.2013
  Beiträge
  13.441
  Zitat Zitat von emire Beitrag anzeigen
  Türkiyenin durumu parlak görünüyor,yakinda cikarlar ortaya kiskanc köpekler(Größenwahnsinnig,Erdowahn und der Sultan vom Bosporus diyenler)
  Türkiye dogru yolda ,Köpekler havlamaya basladi...
  Bu daha baslangic.

  Geceler boyunca ürecekler, köpekler.

Ähnliche Themen

 1. Antworten: 6567
  Letzter Beitrag: 25.05.2018, 13:42
 2. Antworten: 316
  Letzter Beitrag: 25.05.2018, 08:40
 3. Antworten: 1129
  Letzter Beitrag: 12.06.2017, 20:07
 4. Antworten: 208
  Letzter Beitrag: 26.04.2017, 12:55
 5. Wirtschaft der Türkei - Türkiye Ekonomisi - Economy of Turkey
  Von Kelebek im Forum Die Wirtschaftskrise
  Antworten: 680
  Letzter Beitrag: 29.05.2011, 15:16