BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 80 von 298 ErsteErste ... 307076777879808182838490130180 ... LetzteLetzte
Ergebnis 791 bis 800 von 2972

Wirtschaft der Türkei - Türkiye Ekonomisi - Economy of Turkey

Erstellt von Popeye, 24.12.2007, 03:46 Uhr · 2.971 Antworten · 251.692 Aufrufe

Zitat Zitat von Ottoman Beitrag anzeigen
    allah kabul etsin bizede dua et..

Amin!

Allah hepimizin Imanini güclendirsin ve bizleri seytanin vesvesesinden korusun diye dua ettim.Üstelik Müslüman oldugumuz icin Islami temsil eden ve onun kanunlarinlan devleti yöneten ve düsmanlarimizi helak eden bir lider diledim Allahtan.

Zitat Zitat von CAPO Beitrag anzeigen
    MHP eski MHP degil, cok degisti bence. Ama AKP yapiyor yapacagini ve MHP ye block cekmeye calisiyor. Propaganda ve Yalan lar cikariyor. MHP Milletvekillerini ve Adaylarini kendi yönüne cekmeye calisiyor. Medya AKP nin elinde ve MHP gözlerinde diken görünüyor onun icinde onlara gecit vermiyorlar.

Bu köstebegi nasi adam yerine koyabilirsinizki?
    Bir ay önce NATO ya karsi cikip Libya yi savunan bir hafta önce Libya ya ucak ve gemi yolladi...

haklisin capo ama eskisine göre politika da cok degisti yani uyanik olmak lazim akp mhp yi bitirmek icin koz ariyor ama bulamiyor ...bak chp de oyun oynayip gandi kemal i getirdi ve chp-akp arasinda vark kalmadi ikiside türkiye de cikar pesinde...MHP de hersey istedigimiz gibi olmasada tek secenek MHP

Yoschimitsu
    Ah Capo ah, senin o kadar Threadlerini ne kadar gururla okumuştum, verdiğin ve yazdıkların o yazılar, bu senin düşünceni 1:1 yansıtmıyor.

Zitat Zitat von Yoschimitsu Beitrag anzeigen
    Osmanlı yaptın yine yapacağını, tamam sen söyle:

Türkiye kimin sayesinde buralarda?

Haziranda millet kime oy versin?
    Türkiye önce Allahin sayesinden ve sonra ulu önder Atatürk´ün sayesinde buralarda..

Benim Secebilecegim bir Parti olmadigi icin sizlere öneride bulunamayacagim..

Ama su kesin Akp bu yil olacak secimlerde tek basina iktidar olursa Anayasadaki degismez yasalari degistirecek ve Türkiye Cumhuriyetinin teminati olan Lozan anlasmasini ortadan kaldiracaktir..

Sanmaki akp kendi iradesi ile Hükümet olmustur Basbakan Erdogan her secim öncesi Amerikadaki amcasinin yanina gitmistir ve destke istemisdir.

Bu sene´de Amerikaya gidecektir ve Amcasindan destek isteyecektir..

Türkiyenin Cari acigi 2001 sonu itirbariyle oldugunun kat kat üstündedir..
    Toplam Borc ic/dis 500 Milyar Dolari gecmistir..

Özellistirmeden elde edilen Paralar ile senin bahsettigin borclar ödenmistir..

Özellestirmeden 2006 yili sonu itibariyla elde edilen Para 250 Milyar Dolardir..

Bu 250 Milyar Dolar´dan ne ic Bor nede Dis Borc´dan bir miktar olsada geri ödenmemistir..

Sonuc olarak bu Hükümet 190 Milyarlarda Olan dis/ic Borcu 2,5 katina katlamistir ve özellestirmeden elde ettigi parayida harcamistir..

Ts61 Kardesimin ballandira balladira anlattigi yollar Tüneller bu paralardan yapilmis degildr Borclanma ile yapilmistir..

Bu Borclar Türkiye Cumhuriyeti Hükümetinin yani akp gelecek nesillere biraktigi bir yüktür.

Tekli Hükümet dönemleri Türkiye icin gelecegi icin hicbir zaman iyi olmamistir..

Adnan Menderes döneminden sonra Türkiye Hükümetleri birsürü borc ödemistir, Özal döneminden sonra yine birsürü borc ödemist ve kriz icinde sancili yillar atlatmistir 90 li yillari belkide hatirlarsin o dönemde olanlar bütün hepsi Özalin biraktigi mirastir..

Bu Hükümet sonrasida Türkiye büyük kriz icine girecektir.. Bu Hükümetler hep Tüketime agirlik vermistir üretime agirlik verilmemistir..

Amerikalilarin bize Bictigi kaftani giymek ve Türk Milletine bu kaftan ile rahat etmeleri icin akp hükümeti bizlere layik görülmüstür..

Bize bicilen kaftan ne dersen.. Türkiye üretim ve sanayi ülkesi olmasin Pazarlama agirlikli dis üretime bagimli bir ülke olsun..

Baktigin zaman Ortadogu ülkelerine pazarladigimiz ürünlerin % 90 i disarida üretilmistir biz sadece taseronlugunu yapiyoruz..

Akp Hükümeti döneminde birtane Fabrika Kurulmamistir birak fabrikayi Üretime dönük hicbir sanay Kurulusu meydana gelmemistir..

Dikkat et heryerde Tüketime yönelik Kurulmus büyük alisveris magazalari insaa edilmistir bu maagazalarin yüzde yüzü bu Hükümet döneminde yapilmistir..(yabanci uyruklu)

Yoschimitsu
    Zitat Zitat von CAPO Beitrag anzeigen
    Erstell doch Thread oder lass in diesem Thread eine Umfrage hinzufügen.
    Du bist der Profi hier im Forum, ich kenn mich da nicht so gut aus.

AyYıldız
    Zitat Zitat von Ottoman Beitrag anzeigen
    Türkiye önce Allahin sayesinden ve sonra ulu önder Atatürk´ün sayesinde buralarda..

Benim Secebilecegim bir Parti olmadigi icin sizlere öneride bulunamayacagim..

Ama su kesin Akp bu yil olacak secimlerde tek basina iktidar olursa Anayasadaki degismez yasalari degistirecek ve Türkiye Cumhuriyetinin teminati olan Lozan anlasmasini ortadan kaldiracaktir..

Sanmaki akp kendi iradesi ile Hükümet olmustur Basbakan Erdogan her secim öncesi Amerikadaki amcasinin yanina gitmistir ve destke istemisdir.

Bu sene´de Amerikaya gidecektir ve Amcasindan destek isteyecektir..

Türkiyenin Cari acigi 2001 sonu itirbariyle oldugunun kat kat üstündedir..
    Toplam Borc ic/dis 500 Milyar Dolari gecmistir..

Özellistirmeden elde edilen Paralar ile senin bahsettigin borclar ödenmistir..

Özellestirmeden 2006 yili sonu itibariyla elde edilen Para 250 Milyar Dolardir..

Bu 250 Milyar Dolar´dan ne ic Bor nede Dis Borc´dan bir miktar olsada geri ödenmemistir..

Sonuc olarak bu Hükümet 190 Milyarlarda Olan dis/ic Borcu 2,5 katina katlamistir ve özellestirmeden elde ettigi parayida harcamistir..

Ts61 Kardesimin ballandira balladira anlattigi yollar Tüneller bu paralardan yapilmis degildr Borclanma ile yapilmistir..

Bu Borclar Türkiye Cumhuriyeti Hükümetinin yani akp gelecek nesillere biraktigi bir yüktür.

Tekli Hükümet dönemleri Türkiye icin gelecegi icin hicbir zaman iyi olmamistir..

Adnan Menderes döneminden sonra Türkiye Hükümetleri birsürü borc ödemistir, Özal döneminden sonra yine birsürü borc ödemist ve kriz icinde sancili yillar atlatmistir 90 li yillari belkide hatirlarsin o dönemde olanlar bütün hepsi Özalin biraktigi mirastir..

Bu Hükümet sonrasida Türkiye büyük kriz icine girecektir.. Bu Hükümetler hep Tüketime agirlik vermistir üretime agirlik verilmemistir..

Amerikalilarin bize Bictigi kaftani giymek ve Türk Milletine bu kaftan ile rahat etmeleri icin akp hükümeti bizlere layik görülmüstür..

Bize bicilen kaftan ne dersen.. Türkiye üretim ve sanayi ülkesi olmasin Pazarlama agirlikli dis üretime bagimli bir ülke olsun..

Baktigin zaman Ortadogu ülkelerine pazarladigimiz ürünlerin % 90 i disarida üretilmistir biz sadece taseronlugunu yapiyoruz..

Akp Hükümeti döneminde birtane Fabrika Kurulmamistir birak fabrikayi Üretime dönük hicbir sanay Kurulusu meydana gelmemistir..

Dikkat et heryerde Tüketime yönelik Kurulmus büyük alisveris magazalari insaa edilmistir bu maagazalarin yüzde yüzü bu Hükümet döneminde yapilmistir..(yabanci uyruklu)
    vallah hersey yazmissin

amin koy....amerikan zencileri barlarda discolarda kazanirken...saclarim beyazliyordu....niye onlar kazansin..Türkiye kazansin Asya kazansin....bu amerkan piclerine ve yandasci almanlara pazari sakin birakmayin...pazarlari tek tek elerinden alin.

Kelebek
    Zitat Zitat von Yoschimitsu Beitrag anzeigen
    Ah Capo ah, senin o kadar Threadlerini ne kadar gururla okumuştum, verdiğin ve yazdıkların o yazılar, bu senin düşünceni 1:1 yansıtmıyor.
    Ben tek kötü sey görmüyorum AKP de. Tabiki iyi reformlar yapti ve devleti kalkindirdi. Ama kritik yönden de bakmak lazim, hersey dis ülkelere satildi ve bu iyi bir sey degil. Milletin 50% bunlari seciyor, biz burda yasiyoruz, Türkiye deki insanlar daha iyi bilir. 50% sectigine göre bunlar da birsey var demektir ve Türkler AKP yi seciyorsa, buna saygi göstermek lazim. Anlayacagin : AKP ye kritik yönden bakiyorum ama lanet lemiyorum ve Erdogan in yerine bir Ahmet Davutoglu gelse cok iyi olur diyorum. Dediklerimin arkasindayim.

Wildfox
    Weiterdiskutieren bringt sich nichts.
    Entweder es stellt sich ein Mann wie M.Kemal ansonsten, weiß ich auch nicht wie die Zukunft sein wird.

AyYıldız
    Zitat Zitat von Turca Beitrag anzeigen
    Weiterdiskutieren bringt sich nichts.
    Entweder es stellt sich ein Mann wie M.Kemal ansonsten, weiß ich auch nicht wie die Zukunft sein wird.
    wieso hast du dein benutzerbild geändert