BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Ergebnis 1 bis 7 von 7

Banoret e shpelles ne kohen e komunizmit ne shqiperi

Erstellt von Sazan, 05.12.2012, 17:24 Uhr · 6 Antworten · 581 Aufrufe

 1. #1
  Avatar von Sazan

  Registriert seit
  27.05.2009
  Beiträge
  13.046

  Banoret e shpelles ne kohen e komunizmit ne shqiperi

  Tregimi prekės pėr babain dhe tre djemtė e tij, tė cilėt, duke mos u pajtuar me sistemin famėkeq komunist nė Shqipėri, pėr 30 vjet me rradhė u strehuan nė shpellė, me qėllimin e vetėm; pėr tė ruajtur fenė e tyre, duke bėrė kėshtu tė pėrsėritet historia e 'Banorėve tė shpellės' e treguar nė Kur'an.


 2. #2
  Avatar von FloKrass

  Registriert seit
  02.12.2011
  Beiträge
  10.141
  Per ta ruajtur fene apo edhe demokracine?

 3. #3
  Avatar von Freakylol

  Registriert seit
  10.02.2012
  Beiträge
  1.257
  Zitat Zitat von FloKrass Beitrag anzeigen
  Per ta ruajtur fene apo edhe demokracine?
  A munesh dishka me rujt kur se kije?

 4. #4
  Avatar von FloKrass

  Registriert seit
  02.12.2011
  Beiträge
  10.141
  Zitat Zitat von Freakylol Beitrag anzeigen
  A munesh dishka me rujt kur se kije?
  A po mendon se ne shqiperi nuk ka pas demokraci apo fe? Si njera si tjetra jane pjese e unit te brendshem dhe si te tilla ato jetojn ne/me njeriun, ne qoft se i beson. Si fene si demokracin ne i besojm si koncepte, po eshte tjeterqka se sa i praktikojm ose i realizojm. Keta kan pas te dyat po besoj, perndryshe nese nuk e kishin pranu edhe demokracine atehere do te gjindeshin ende ne shpelle.

 5. #5
  Avatar von Johnny Cash

  Registriert seit
  22.02.2010
  Beiträge
  10.770
  ...

 6. #6
  Avatar von Freakylol

  Registriert seit
  10.02.2012
  Beiträge
  1.257
  Zitat Zitat von FloKrass Beitrag anzeigen
  A po mendon se ne shqiperi nuk ka pas demokraci apo fe? Si njera si tjetra jane pjese e unit te brendshem dhe si te tilla ato jetojn ne/me njeriun, ne qoft se i beson. Si fene si demokracin ne i besojm si koncepte, po eshte tjeterqka se sa i praktikojm ose i realizojm. Keta kan pas te dyat po besoj, perndryshe nese nuk e kishin pranu edhe demokracine atehere do te gjindeshin ende ne shpelle.
  E dimi se ka pat fe amo demokraci?

  Epo epo mir a ki mundsi me ma spjegu ti si cfar koncepti e she fejen (Islame se shumica jemi musliman)?

 7. #7
  Avatar von Sazan

  Registriert seit
  27.05.2009
  Beiträge
  13.046
  Zitat Zitat von Freakylol Beitrag anzeigen
  E dimi se ka pat fe amo demokraci?
  t“lumt na per ket demokraci qe e kemi sot

Ähnliche Themen

 1. Anarkia ne Shqiperi
  Von Robert im Forum Kosovo
  Antworten: 3
  Letzter Beitrag: 15.11.2011, 02:48
 2. Kufiri Shqiperi - Shqiperi ( Dardania)
  Von ALB-EAGLE im Forum Kosovo
  Antworten: 10
  Letzter Beitrag: 30.04.2011, 19:33
 3. Lufta ne Shqiperi
  Von Robert im Forum Kosovo
  Antworten: 94
  Letzter Beitrag: 28.12.2009, 13:53
 4. Nje Shqiperi ?? Pse ??
  Von illyrian_eagle im Forum Kosovo
  Antworten: 364
  Letzter Beitrag: 01.08.2009, 11:34
 5. Albania 1991 - Fall of Communism / Renia e Komunizmit
  Von Dardania im Forum Geschichte und Kultur
  Antworten: 13
  Letzter Beitrag: 31.07.2009, 11:41