BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 18 von 31 ErsteErste ... 814151617181920212228 ... LetzteLetzte
Ergebnis 171 bis 180 von 309

Belgrad: Massendemo gegen Schwule und Lesben

Erstellt von Märchenprinz, 09.10.2010, 20:41 Uhr · 308 Antworten · 20.912 Aufrufe

egal ob schwule oder lesben für mich geht das garnicht aber das sind doch auch nur menschen...

das ist doch lächerlich, wie einige hier probieren einen auf moral-apostel zu machen und behaupten, diese paraden wären schlecht für die kinder.
    ich finde zwar auch die parade ein bisschen fragwürdig aber dennoch; wir leben in einer welt, in der geschlechtsverkehr mit 13, rauchen & trinken mit 14, ausgehen & party machen mit 17 normal ist. wir leben in einer welt in der kriegsverbrecher verheerlicht und massenschlägereien zum alltäglichen leben gehören. und ihr macht euch sorgen um ein paar schmächtige jungs in frauen-klamotten, die auf der strasse rumtanzen? keine angst, ich glaube kaum, dass eure kinder dadurch verdorben werden.

Beogradjanin
    Zitat Zitat von Stam Beitrag anzeigen
    das ist doch lächerlich, wie einige hier probieren einen auf moral-apostel zu machen und behaupten, diese paraden wären schlecht für die kinder.
    ich finde zwar auch die parade ein bisschen fragwürdig aber dennoch; wir leben in einer welt, in der geschlechtsverkehr mit 13, rauchen & trinken mit 14, ausgehen & party machen mit 17 normal ist. wir leben in einer welt in der kriegsverbrecher verheerlicht und massenschlägereien zum alltäglichen leben gehören. und ihr macht euch sorgen um ein paar schmächtige jungs in frauen-klamotten, die auf der strasse rumtanzen? keine angst, ich glaube kaum, dass eure kinder dadurch verdorben werden.
    Das ist deine Welt nicht meine...

Zitat Zitat von Dinarski-Vuk Beitrag anzeigen
    Ja to ovako gledam.

Kao sto su vlastima pederi bili samo sredstvo da jos jedan put ponize narod i pokazu mu koliko ga ne postuju - tako je i mladima gej-parada dosla ko kec na 11 da pokazu: da nisu za pljacku i bezakonje, da nisu za nezaposlenost svojih roditelja, drogu, bijedu i korupciju, da nisu za beskonacno ponizavanje drzave i naroda.
    Nekazem da je u redu napadati policiju, paliti aute itd., nasilje nikada nije dobar put, ali nekada jednostavno nemas izlaza, razgovarao sam prije nekoliko sati sa rodjacima i sa bratom, koji zive u samom Beogradu, stanje je vise nego jasno u kojem se nalazi drustvo Srbije, ocekivalo se to vec duze vrijeme.

A narod ima pravo da pokaze svoje nezadovoljstvo kamenicama i bakljama - kada mu druga sredstva oduzmes, jednostavno. Koliko je zakonito i ustavno ukrasti narodu svako sredstvo iskazivanja stavova - jos je vise zakonito da narod uzme stvar u svoje ruke.

Nevolja je kada shvatimo da vise nemamo sta da izgubimo, tj. narod koji zivi tamo.
    A sto se onda bore protim pedera , protim policiju. Sto njih napadaju. Sto ne studiraju politiku, economiju, savrse bar skolu i kako ti kazes, sami uzmu stvari u svoje ruke. Mogu otvoriti svoju stranku ,ili ici glasat vise.Prije to se zvalo grupa studenta i sta ih je jos bilo, nesnam nija! Kako ima tolko ljudi koje oce promjenu a stalno isto govno ostaje presednik ,samo ima drugo ime. Staje njima uradijo pekar ili pekara, da je moraju rasvaliti, a mozda inesnaju ko zivi od tog bisnesa! Druge moj , nije put u randaliranju, nego u promjenti vladu... Dobro ti si reko da to nije u redu. Ali ja ti kazem nije nikako, svedno koje argumente dajes. Samo treba neko ko im pokaze put, a ne takve idiote kao sto su sada ili bile prije. Svako moze ziviti u miru samo moras mu dati kucu i poso, ili bar perspektivu !

Izvinite ako ima gresaka, ali ne lezi mi nas jesik TAKO dobro
    Zivim predugo u schvabonji!

-----------------------

PS: Isto govno samo drugo pakovanje. Taj vic mi je maloprije pao napamet

Zitat Zitat von Beogradjanin Beitrag anzeigen

es ist nicht nur meine welt, es ist die welt aller intelligenten menschen die argumentieren können und dazu gehörst du leider nicht, mein lieber möchtergern-össi

Zitat Zitat von Beogradjanin Beitrag anzeigen
    Meine Welt ist es auch nicht ,dennoch begegne ich ihr tagtäglich und kann ihm eigentlich nur zustimmen. Ich geh auf ein staatliches Gymnaisum in München/Bayern und ja, es ist keine seltenheit !

Beogradjanin
    Zitat Zitat von Stam Beitrag anzeigen
    es ist nicht nur meine welt, es ist die welt aller intelligenten menschen die argumentieren können und dazu gehörst du leider nicht, mein lieber möchtergern-össi
    Ach ja, du versuchst gerade einen Hang zu erklimmen der eindeutig zu hoch ist.

Argumente kommen, wenn es mich reizt, in diesem Fall nicht

Zitat Zitat von Boschwa Beitrag anzeigen
    A sto se onda bore protim pedera , protim policiju. Sto njih napadaju. Sto ne studiraju politiku, economiju, savrse bar skolu i kako ti kazes, sami uzmu stvari u svoje ruke. Mogu otvoriti svoju stranku ,ili ici glasat vise.Prije to se zvalo grupa studenta i sta ih je jos bilo, nesnam nija! Kako ima tolko ljudi koje oce promjenu a stalno isto govno ostaje presednik ,samo ima drugo ime. Staje njima uradijo pekar ili pekara, da je moraju rasvaliti, a mozda inesnaju ko zivi od tog bisnesa! Druge moj , nije put u randaliranju, nego u promjenti vladu... Dobro ti si reko da to nije u redu. Ali ja ti kazem nije nikako, svedno koje argumente dajes. Samo treba neko ko im pokaze put, a ne takve idiote kao sto su sada ili bile prije. Svako moze ziviti u miru samo moras mu dati kucu i poso, ili bar perspektivu !

Izvinite ako ima gresaka, ali ne lezi mi nas jesik TAKO dobro
    Zivim predugo u schvabonji!

-----------------------

PS: Isto govno samo drugo pakovanje. Taj vic mi je maloprije pao napamet
    Slazem se sa svim napisanim, zaista je tekst cista desetka, svaka cast.
    Medjutim da bi razumio neke stvari koje sam malo prije napisao, trebao bi poznavati ondasnje prilike, tj. kakav je standard u Srbiji i kako se obicni narod s'time susrece.

Katastrofa jest cijela situacija, ali sta ocekivati od djece koja su zapustena?
    Gledaj samo ovaj primjer, novi zakon o obrazovanju dozvoljava djetetu da ima 30 neopravdanih casova i da mu se nista ne dogodi!
    Sta ocekivati, kada profesori koji su najvise sa tom jadnom djecom, ne smeju da ih kazne za nedolicno ponasanje, kad samo cute i posmatraju svakodnevni vandalizam po skolama, jer dijeca znaju "svoja prava" ali ne znaju svoje obaveze, kako u osnovnim, tako i u srednjim skolama, tako da me necudi i ovaj najnovi vandalizam po Beogradu.
    I o tome se uopste ne govori, obrazujmo i vaspitajmo tu djecu u skolama prvo, ako im roditelji vec rade od jutra do mraka, kada u skoli nauce da je nepristojno ponasanje kaznjivo i da mogu da lete iz skole kao nepozeljni, kada im na vrata zakuca socijalni radnik zbog 30 neopravdanih, e onda ce znati da je sa ovom zemljom sve u redu i pravno i eticki i kako god hocete.

Mi ne mozemo imati evropske standarde, kada prvo treba da postavimo osnovnu disciplinu i standarde, ne treba se onda i cuditi sta se ovo sve kod nas desava.

Ovakva parada je samo izazivanje nesrece, jer su SVI znali kako ce se zavrsiti.

PS: Nema problema, razumjemo se mi i ovako, nista ti nebrini

Zitat Zitat von Dinarski-Vuk Beitrag anzeigen
    Slazem se sa svim napisanim, zaista je tekst cista desetka, svaka cast.
    Medjutim da bi razumio neke stvari koje sam malo prije napisao, trebao bi poznavati ondasnje prilike, tj. kakav je standard u Srbiji i kako se obicni narod s'time susrece.

Katastrofa jest cijela situacija, ali sta ocekivati od djece koja su zapustena?
    Gledaj samo ovaj primjer, novi zakon o obrazovanju dozvoljava djetetu da ima 30 neopravdanih casova i da mu se nista ne dogodi!
    Sta ocekivati, kada profesori koji su najvise sa tom jadnom djecom, ne smeju da ih kazne za nedolicno ponasanje, kad samo cute i posmatraju svakodnevni vandalizam po skolama, jer dijeca znaju "svoja prava" ali ne znaju svoje obaveze, kako u osnovnim, tako i u srednjim skolama, tako da me necudi i ovaj najnovi vandalizam po Beogradu.
    I o tome se uopste ne govori, obrazujmo i vaspitajmo tu djecu u skolama prvo, ako im roditelji vec rade od jutra do mraka, kada u skoli nauce da je nepristojno ponasanje kaznjivo i da mogu da lete iz skole kao nepozeljni, kada im na vrata zakuca socijalni radnik zbog 30 neopravdanih, e onda ce znati da je sa ovom zemljom sve u redu i pravno i eticki i kako god hocete.

Mi ne mozemo imati evropske standarde, kada prvo treba da postavimo osnovnu disciplinu i standarde, ne treba se onda i cuditi sta se ovo sve kod nas desava.

Ovakva parada je samo izazivanje nesrece, jer su SVI znali kako ce se zavrsiti.

PS: Nema problema, razumjemo se mi i ovako, nista ti nebrini
    Prvo se zahvaljuem sa tu desetku, nemozes samislit kolko mi je vazno

I ja se slazem satebom, ali kako da promjenimo to misljene kojo se vec ubetoniro u glavama djeca. Mislim da necemo uspijeti ovu odrastlu generaciju da naucimo. Mozda jednog ili drugog, ali sve ,nema sanse!
    Snaci , moramo pocet kod nove ,mlade generacije koja se mozda rodila oko 2000-dite , kojima jos mozes pokasati sta je u redu i sta nije. Ali tu opet se treba ukljucit politika i tu je nam opet problem ,da nam fale one politicare koje nam trebaju, koje hoce da cijela srbija se poboljsa , znas. Sve nekako treba drugo ,nemoze politika biti dobra bes dobrog mladosta, ali nemoze dobrog mladosta bez politike ! Jedina sansa koju ja vidim je da neki stranac, mozda Srbin, Bosanac(Mislim na ove koje su popjegli prije ili od rata i njihove djeca koje su studirali i naucili ,neznam sta snaci weitergebildet ^^) , bilo ko , koji se stvarno brine otim problemama i ko hoce da pomogne, nekako da uspije tu nesto da dostigne! I ne ko ovaj Dodik koji samo trpa pare u svoj jep, da pobjegne na kraju i ostavi ljude u siromastvu. Ali, ja ti sad ovde kazem ,ja se sam jos mogu svati mladic. Ti mozda imas vise zivotno iskustvo. Ali to je moje mislijene. Nesna niko sta se stvarno desava u srbiji isa zavjesa !

Edit auf deutsch : Ich geh jetzt schafen ,gute nacht

Magic
    Die Bevölkerung sollte so gegen Nationalistische Fachisten,Mörder und Vergewaltiger vorgehen anstatt die zu feiern und schützen während man friedliebende Menschen angreifft und beschimpft,dann könnte man stolz sein und hoffnung haben,so ist es nur ein weiterer beweis unserer Balkanischen gehirngefickten zurückgebliebenheit