BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 12 von 16 ErsteErste ... 28910111213141516 LetzteLetzte
Ergebnis 111 bis 120 von 153

Bosniaken schämen sich für Kulin Ban

Erstellt von Dirigent, 26.09.2012, 12:43 Uhr · 152 Antworten · 6.015 Aufrufe

Kampfposter

Das stimmt, von Kroaten hat man in BiH das erste mal 1993 gehört, da siehst du mal woher die ganzen "Dummer Bosanac" Witze herkommen, ist ja nicht von ungefähr.
    Stimmt hast recht ich kenne nur katholische Kroaten aus Bosnien die Bosnjak mit Nachnamen heissen.
    Vor 1993 kannte ich die noch nicht.

Zitat Zitat von mujaga Beitrag anzeigen
    Sve do kraja 19-tog stoljeća Bosanski katolici i pravoslavci nisu se nazivali nit tzv. "Hrvatima" nit tzv. "Srbima", nego Bošnjacima, a tzv. "srpsko-hrvatski" politički faktor nije imao nikakvog značajnog utjecaja na zbivanja u Bosni u njenoj cijeloj dotadašnjoj historiji.
    O Bošnjacima, kao jednom narodu tri različite vjere, govori,1844 i otac srpskog radikalizma Ilija Garašanin, govoreći o "potrebi bratstva između Bošnjaka i Srba i ostalih Slavena".
    Garasanin tu nema nikave veze. Jedino sto broji je kako su se nazivali bosanci medjusobom. A sto su nazivali muslimane turcima?

ich finde auch seine meinung interessant..

Sve do kraja 19-tog stoljeća Bosanski katolici i pravoslavci nisu se nazivali nit tzv. "Hrvatima" nit tzv. "Srbima", nego Bošnjacima, a tzv. "srpsko-hrvatski" politički faktor nije imao nikakvog značajnog utjecaja na zbivanja u Bosni u njenoj cijeloj dotadašnjoj historiji.
    O Bošnjacima, kao jednom narodu tri različite vjere, govori,1844 i otac srpskog radikalizma Ilija Garašanin, govoreći o "potrebi bratstva između Bošnjaka i Srba i ostalih Slavena".
    Das ist absolut richtig, genauso wie die Albaner alle Ülülürer sind ...

Sind ja die Bosnier eigentlich auch aber Bosnjaci passt besser, fescher Name der dann bei Gebrauch wiederbelebt wurde, passt besser zur Region in der man lebt, nich?^^

Zitat Zitat von Ratko Beitrag anzeigen
    Garasanin tu nema nikave veze. Jedino sto broji je kako su se nazivali bosanci medjusobom. A sto su nazivali muslimane turcima?
    slabo citas jarane.. potrudi se.. ugasi tu vatru u sebi ili je na stranu skloni pa pokusaj da razmisljas duboko..

slabo citas jarane.. potrudi se.. ugasi tu vatru u sebi ili je na stranu skloni pa pokusaj da razmisljas duboko..
    A bojis se odgovora. Eto zato sto su muslimani sami sebe opredijelili turcima. Niko nikoga u bosni nije nazivao bosnjakom. To su samo upotrebljavali ljudi sa strane.
    Gdje je tu bijo jedan identitet?

A bojis se odgovora. Eto zato sto su muslimani sami sebe opredijelili turcima. Niko nikoga u bosni nije nazivao bosnjakom. To su samo upotrebljavali ljudi sa strane.
    Gdje je tu bijo jedan identitet?
    ispadas smijesan.. bolje se malo informisi..

- - - Aktualisiert - - -

volim svoj narod Bosnjake i Hercegovce ma odakle bili....ponosim se sa vama...

ispadas smijesan.. bolje se malo informisi..
    Ama nemoj. O bosni nikad nije bio jedan identitet. Muslimani su bili turci a ovi drugi raja.
    I to je bilo toliko duboko da ni ispod austro ugarske vladavine muslimani nisu htjeli da prihvate nacijonalnost Bosnjak.
    A hrvatima i srbima hoces da pricas sta su? I meni velis da sam smijesan? :

Pravoslavci su se opredijelili bez pritiska, sasvim dobrovoljno srbima. I tako katholici hrvatima.
    A muslimani nisu znali kuda ce. Nadali su se da ce se Osmanlije vratiti, i to do prvog svjetskog rata.

Ama nemoj. O bosni nikad nije bio jedan identitet. Muslimani su bili turci a ovi drugi raja.
    I to je bilo toliko duboko da ni ispod austro ugarske vladavine muslimani nisu htjeli da prihvate nationalnost Bosnjak.
    A hrvatima i srbima hoces da pricas sta su? I meni velis da sam smijesan? :

Pravoslavci su se opredijelili bez pritiska, sasvim dobrovoljno srbima. I tako katholici hrvatima.
    sad spominje austrougarsku vladavinu pod kontrolom crkve koja se borila protiv islama.. eto kako si ogranicen u svom projektu koji zelis meni da turis pod nos..
    a tvoji hrvata i srba nije bilo sve do krajem 19 stoljeca.. svi su bili bosanci..

- - - Aktualisiert - - -

evo cak i zmaj od bosne jos ranije spominje ove rijeci: Ima Bosne, beglerbeže i Bošnjaka u njoj! Bili su prije vas i ako Bog da, biti će i poslije vas!

bilo je u mojoj signaturi

sad spominje austrougarsku vladavinu pod kontrolom crkve koja se borila protiv islama.. eto kako si ogranicen u svom projektu koji zelis meni da turis pod nos..
    a tvoji hrvata i srba nije bilo sve do krajem 19 stoljeca.. svi su bili bosanci..

- - - Aktualisiert - - -

evo cak i zmaj od bosne jos ranije spominje ove rijeci: Ima Bosne, beglerbeže i Bošnjaka u njoj! Bili su prije vas i ako Bog da, biti će i poslije vas!

bilo je u mojoj signaturi
    masallah, care