BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.

Umfrageergebnis anzeigen: Welcher Richtung gehört ihr an?

Teilnehmer
28. Du darfst bei dieser Umfrage nicht abstimmen
  • Theismus

16 57,14%
  • Pantheismus

1 3,57%
  • Panentheismus

4 14,29%
  • Deismus

7 25,00%
Seite 5 von 6 ErsteErste 123456 LetzteLetzte
Ergebnis 41 bis 50 von 57

Gott-Gläubige ! Welcher dieser Richtungen ordnet ihr euch zu ?

Erstellt von Fitnesstrainer NRW, 19.03.2011, 16:45 Uhr · 56 Antworten · 2.966 Aufrufe

Babsi
    Otvoreno pismo papi Benediktu XVI.

Objavljeno: June 13th, 2011 | Kategorije: Hrvatska | 348 komentara| Vedrana Rudan
    Dragi Papa!
    Ne bih Vas gnjavila da nisam dobila otkaz. Bilo je ovako. U petak u 21.30 zazvonio mi je mobitel. Urednik Nacionala. ?! Smrzla sam se. Znala sam što me čeka ali zašto ovaj put? Nije bio precizan, rekao je da mi se zahvaljuje na suradnji, da je većinski vlasnik Nacionala gospodin Harald von Seefried “konzervativan”, nešto o “vrijeđanju vjerskih osjećaja” ili tome slično, njemu je žao, pa me lijepo pozdravio.

Danas je ponedjeljak. Tri dana i tri noći ne spavam, ne jedem, vrtim u glavi svoje tekstove, a onda skužim, gospodin Harald von Seefried je gospodar moga života vrlo kratko…Jes! Zadnji tekst. Tu leži problem. Vi ne čitate Nacional zato moram citirati samu sebe. “Papa je samo čelnik zločinačke organizacije koja dvije tisuće godina ubija, krade, siluje i budalama koje sve to plaćaju obećaje carstvo nebesko.” I još sam dodala da bi Vas trebalo strpati u Haag.
    Doduše, za Index sam bila preciznija, rekla sam da biste tamo trebali odsjesti u lošijoj ćeliji od one u kojoj je Mladić jer su i Vaši zločini veći. Mislila sam na zapovjednu odgovornost, nisam čula da ste nekoga osobno ubili, opljačkali hrvatski budžet ili silovali dječačića u Bostonu. To su činili i čine Vaši dečki.
    Di sam pogrišila? Da li Katolička crkva krade, vara, laže, manipulira, obmanjuje… Imate milijune koje ne namjeravate udijeliti sirotinji kojoj obećajete plaću, socijalno i zdravstveno tek kad krepa od gladi. Sveti Oče, na nogama nosite crvene prada cipele kakve sam i ja namjeravala sebi kupiti ako poživim i ostanem raditi u Nacionalu.
    A vidite me danas! I mene cipele na nebu čekaju. Sveti Oče, što je moj grijeh moj preveliki grijeh? Sjetite se koliko su Vaši velečasni diljem svijeta potucali nevine dječice, koliko je ljudi pobijeno u križarskim ratovima, koliko su neke pape imale dječurlije… A naši popovi, to možda ne znate, u ovoj sirotoj zemlji u kojoj stotine tisuća ljudi ostaje bez posla, grade dvere od oniksa, na Trsatu ne izdaju račun kad prodaju gipsanu Majku Božju…
    Da tako nešto učini ženica koja radi u trafici držala bi glavu u kontejneru čitav dan a ne samo kad odradi smjenu. A to što sam napisala da biste morali u Haag, ako mislite da sam pretjerala sjetite se da ste Vi osobno, Vaša Milosti, tako pišu svi svjetski mediji, štitili pedofile u svojim redovima, selili ih iz župe u župu kao da silovanje djece nije zločin, po meni za u Haag, nego otkačeni način opuštanja neprihvatljiv zlobnim nevjernicima.
    Sveti Oče! Ovo me ne može opravdati ali ću Vam ipak napisati. Najprije je moja izjava glede Vaše Svetosti izašla na Indexu. Nećete vjerovati, 841 ljudi je napisalo da im se moje teze sviđaju. Provjerila sam. Nitko od njih nije dobio otkaz. Mislite da je to fer?
    Doduše, jedno dvije stotine ljudi je u komentarima napisalo da sam kurvetina, da me treba j….., spaliti, raskomadati, ali to su katolici pa im opraštam. I na mom fejsu su me mnogi pohvalili. Ne, nemam ja toliko rodbine. Vaša Čistosti! Ovako bez posla, osjećam se k’o peder na Splitskoj rivi. U pooomooooć!
    Čitam ovih dana kako ste jednu ciganku koju je Berlusconi namjeravao potjerati u p….m……., neka Vam prevedu, pogladili po licu pa je zato Berlusconi neće dati umlatiti. Suze su mi na oči došle. Zato Vam, Vaša Premilosti, i pišem. Moj gospodar Harald von Seefried, naši mediji pišu, “po nacionalnosti Nijemac”, kao da je to bitno, dao mi je otkaz čim je postao vlasnik Nacionala i moje sudbine.
    Ja Vas molim da Vi, naravno uz Božju pomoć, učinite nešto da mi gore spomenuti gospodin istom brzinom i plati ono što mi je ostao dužan. Nadam se da ne očekujem previše od Vas, Sveti Oče.
    Hvaljen Isus i Marija, Vedrana Rudan
    P.S. Duguju mi 11.000 kuna.

deisistin, schließ mich pummeluff an ♥

Ich denke Deist

Dentist

Katholizismus

dentist.. hihi.. der war gut

Ado

Moment, ich erfind rasch ne neue Religion.

Ado

So.. Der Adoismus wurde so eben gegründet. Die Facebook-Seite düfte schon online sein.

Märchenistin.

Zitat Zitat von Fitnesstrainer NRW Beitrag anzeigen
    Ein paar Anregungen für diejenigen Christen und Muslime welche sich als Theisten klassifizieren:

an die Muslime:

Im Koran steht....

"Gottes ist der Osten und der Westen, wohin ihr euch auch wendet ist das Angesicht Gottes"

"Wir(Gott) stehen zwischen dem Menschen und seinem Herzen"

"Wir (Gott) sin dem Menschen näher als seine Halsschlagader"

....ist das wirklich reiner Theismus, oder doch eher im Überschneidungsbereich zum Pantheismus oder Panentheismus ?

?
    nein, nicht schon wieder
    wohin ihr euch auch wendet ist das Angesicht Gottes"
    hat Er doch Recht gehabt? ob nach oben oder unten rechts links, damals wusste man nichts über Weltall, wenn du oben im Universum bist dann ist jedes Himmelskörper unten und dort wo keine Himmelskörper existieren ist Himmel (oben), dort ist Gott. Gott schuf alles in Paare, die Erde ist rund also muss der Himmel, oder das Universum ein Würfel sein, das Gegenteil von einer Kugel, nicht umsonst wird Kaba Gottes Haus genannt, schwarz bedeckt und mit dem Vers 2:255 beschriftet (auch Thronvers genannt oder der mächtigste Vers im Quran).

2.255. Gott ist Einer. Ausser Ihm, dem Ewigen, dem Unsterblichen, dem Immerwaltenden, gibt es keinen Gott. Ihn befällt weder Schlummer noch Schlaf. Ihm allein gehört alles, was in den Himmeln und auf Erden ist. Wer ist es, der bei Ihm Fürsprache erbitten dürfte, wenn nicht mit Seiner Genehmigung? Er weiß, was war und was sein wird. Niemand erhält etwas von Gottes Wissen, es sei denn, Gott hat es gewollt. Sein Kursi (seine Allmacht) umfasst Himmel und Erde. Ihm fällt es nicht schwer, sie zu unterhalten, ist Er doch der Höchste und der Mächtigste.

Wir (Gott) sin dem Menschen näher als seine Halsschlagader"
    hier geht es um Engel sie können das Leben jederzeit beenden.
    wenn man sagt Gadaffi hat das und das zerstört dann weiss jeder aha das war nicht Gaddafi selbst sondern seine Truppen, wenn man aber sagt Gott ist dem Menschen näher als seine Halsschlagader dann fragt sich mancher Mensch was das bedeuten soll? tja wenn sie Gott nicht kennen, Gott vermischt sich nicht mit dem was Er erschafen hat.
    wenn man sagt die Deutschen haben das Fussballspiel gewonnen, dann weiss man, aha 11 Deutsche haben gespielt und nicht alle Deutsche, wenn man aber sagt die Juden, die Christen, dann denkt man alle Juden sind gemeint alle Christen, die meisten wollen eh alles fertig serviert haben.

edit: im Quran werden typisch gläubig und typisch ungläubig beschrieben und dazwischen auch die anderen.

Seite 5 von 6 ErsteErste 123456 LetzteLetzte