BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 1 von 2 12 LetzteLetzte
Ergebnis 1 bis 10 von 13

Kosovari 2 vite burgim,mashtroi Priftėrinjtė

Erstellt von CrazyDardanian, 25.04.2011, 19:32 Uhr · 12 Antworten · 1.143 Aufrufe

 1. #1

  Registriert seit
  20.02.2010
  Beiträge
  4.612

  Kosovari 2 vite burgim,mashtroi Priftėrinjtė

  Kosovari 2 vite burgim,mashtroi Priftėrinjtė
  25/04/2011

  Gjykata e rrethit nė Hoxter ka dėnuar me dy vite burgim Kosovarin 44 vjeēar i cili Vite me radhė kishte mashtruar Kishat, pėrkatėsisht Priftėrinjtė e kėtyre Kishave.  Nė vitin 1993 Kosovari kishte arritur nė Gjermani nė qytetin Brakel, ku menjėherė filloj sistemin e gėnjeshtrave tė tij. Nga Prifti i kėtij Fshati, Kosovari kishte marrė 55.000 Euro, kinse familja e tij nė Kosovė ishin duke vdekur nga Uria dhe se nuk kishte “Kulm mbi Kokė”. Atėkohė Prifti pa u vonuar kishte organizuar paratė pėr tė ndihmuar Familjen e tij nė rrethinėn e Pejės.Nė njė rast tjetėr, ai kishte gjetur prapė njė Prift i cili ēdo muaj dėrgonte nė konton e Kosovarit 55 euro, kinse pėr tė paguar Avokatin pėr Azil.

  Nė Qytetin Bad Driburg, kosovari kishte arritur tė mashtroj Priftin e Kishės sė qytetit pėr 155.000 Euro. Edhe kėtij i kishte shpjeguar, kinse familja e tij janė duke vdekur nga uria nė Kosovė. Po i njėjti Prift i pagoi atij banesėn, i bleu njė veturė si dhe i dha para pėr tė renovuar shtėpinė nė rrethinėn e Pejės. Jo me kaq, ky Prift mori nga Famullia e Paderbornit 80.000 Euro pėr tė ndihmuar kėtė Familje, gjė qė Prifti i Paderbornit pa prituar dha atij kėtė shumė tė parave.Pėr tė siguruar Familjen e personit nga Kosova, Kisha nė Paderborn kishte hapur edhe njė “Lebensversicherung” sigurim mbi jetėn, jo vetėm tė tij por edhe tė tėrė familjes sė tij, kinse pėr tė ndihmuar kėtė familje nė ēfarėdo rasti rreziku.

  Se ky person kishte marrė ēdo muaj nga 1.800 Euro nga Enti Social, asnjė nga Priftėrinjtė nuk kishte dėgjuar, ngase kosovari kishte shpjeguar atyre se ai nuk ka tė drejtė tė merr ndihmė sociale.Kosovari ka premtuar qė nga fillimi i akuzės se do tė ju kthej Priftėrinjve paratė e marra, por qė ai ka mundėsi tė paguaje vetėm nga 1.000 Euro nė muaj. Deri mė tani Priftėrinjtė nuk kanė parė ndonjė nga ato para. Para gjykatės ai ka shpjeguar se me ato para ka ndihmuar disa familje tė vėllazėrisė nė Pejė, tė cilėve u ka dėrguar ēdo muaj nga 1.000 Euro.

  Gjykata ka dhėnė tė drejtėn Priftėrinjve qė tė hapin njė akuzė private mbi kėtė person, mirėpo Priftėrinjtė dhe Kisha e Paderbornit ka theksuar se nuk do tė ngrit padi ndaj kėtij.Kjo nuk do tė jetė hera e fundit qė Kosovari del para Gjykatės. Enti Social ka ngritur padinė kundėr Kosovarit dhe kėrkon qė ky tė kthej 36.000 Euro tė cilat ai kishte tėrhequr para kėtij Enti, duke mos pas nevojė pėr ndihmė Sociale. Dy vitet burg tė shqiptuara nga Gjykata janė vendosur me kushtėzim, mirėpo qė ky kushtėzim do tė hiqet menjėherė pasi tė pėrfundoj Akuza kundėr Mashtrimit tė Entit Social. (Ina)

  Fish Media » Kosovari 2 vite burgim,mashtroi Priftėrinjtė

 2. #2

  Registriert seit
  03.11.2009
  Beiträge
  13.141

 3. #3
  Avatar von Rockabilly

  Registriert seit
  27.01.2011
  Beiträge
  15.863

 4. #4

  Registriert seit
  07.12.2007
  Beiträge
  13.527
  ska kosovar

  ai eshte shqiptar

 5. #5
  Avatar von Johnny Cash

  Registriert seit
  22.02.2010
  Beiträge
  10.770
  Zitat Zitat von Crazy_Kosovar Beitrag anzeigen
  Kosovari 2 vite burgim,mashtroi Priftėrinjtė
  25/04/2011

  Gjykata e rrethit nė Hoxter ka dėnuar me dy vite burgim Kosovarin 44 vjeēar i cili Vite me radhė kishte mashtruar Kishat, pėrkatėsisht Priftėrinjtė e kėtyre Kishave.  Nė vitin 1993 Kosovari kishte arritur nė Gjermani nė qytetin Brakel, ku menjėherė filloj sistemin e gėnjeshtrave tė tij. Nga Prifti i kėtij Fshati, Kosovari kishte marrė 55.000 Euro, kinse familja e tij nė Kosovė ishin duke vdekur nga Uria dhe se nuk kishte “Kulm mbi Kokė”. Atėkohė Prifti pa u vonuar kishte organizuar paratė pėr tė ndihmuar Familjen e tij nė rrethinėn e Pejės.Nė njė rast tjetėr, ai kishte gjetur prapė njė Prift i cili ēdo muaj dėrgonte nė konton e Kosovarit 55 euro, kinse pėr tė paguar Avokatin pėr Azil.

  Nė Qytetin Bad Driburg, kosovari kishte arritur tė mashtroj Priftin e Kishės sė qytetit pėr 155.000 Euro. Edhe kėtij i kishte shpjeguar, kinse familja e tij janė duke vdekur nga uria nė Kosovė. Po i njėjti Prift i pagoi atij banesėn, i bleu njė veturė si dhe i dha para pėr tė renovuar shtėpinė nė rrethinėn e Pejės. Jo me kaq, ky Prift mori nga Famullia e Paderbornit 80.000 Euro pėr tė ndihmuar kėtė Familje, gjė qė Prifti i Paderbornit pa prituar dha atij kėtė shumė tė parave.Pėr tė siguruar Familjen e personit nga Kosova, Kisha nė Paderborn kishte hapur edhe njė “Lebensversicherung” sigurim mbi jetėn, jo vetėm tė tij por edhe tė tėrė familjes sė tij, kinse pėr tė ndihmuar kėtė familje nė ēfarėdo rasti rreziku.

  Se ky person kishte marrė ēdo muaj nga 1.800 Euro nga Enti Social, asnjė nga Priftėrinjtė nuk kishte dėgjuar, ngase kosovari kishte shpjeguar atyre se ai nuk ka tė drejtė tė merr ndihmė sociale.Kosovari ka premtuar qė nga fillimi i akuzės se do tė ju kthej Priftėrinjve paratė e marra, por qė ai ka mundėsi tė paguaje vetėm nga 1.000 Euro nė muaj. Deri mė tani Priftėrinjtė nuk kanė parė ndonjė nga ato para. Para gjykatės ai ka shpjeguar se me ato para ka ndihmuar disa familje tė vėllazėrisė nė Pejė, tė cilėve u ka dėrguar ēdo muaj nga 1.000 Euro.

  Gjykata ka dhėnė tė drejtėn Priftėrinjve qė tė hapin njė akuzė private mbi kėtė person, mirėpo Priftėrinjtė dhe Kisha e Paderbornit ka theksuar se nuk do tė ngrit padi ndaj kėtij.Kjo nuk do tė jetė hera e fundit qė Kosovari del para Gjykatės. Enti Social ka ngritur padinė kundėr Kosovarit dhe kėrkon qė ky tė kthej 36.000 Euro tė cilat ai kishte tėrhequr para kėtij Enti, duke mos pas nevojė pėr ndihmė Sociale. Dy vitet burg tė shqiptuara nga Gjykata janė vendosur me kushtėzim, mirėpo qė ky kushtėzim do tė hiqet menjėherė pasi tė pėrfundoj Akuza kundėr Mashtrimit tė Entit Social. (Ina)

  Fish Media » Kosovari 2 vite burgim,mashtroi Priftėrinjtė
  Ein Albaner ist Priester geworden ???

  Ein Satz wäre nicht zu viel verlangt..

 6. #6
  Avatar von Rockabilly

  Registriert seit
  27.01.2011
  Beiträge
  15.863
  Zitat Zitat von InsiderNP Beitrag anzeigen
  Ein Albaner ist Priester geworden ???

  Ein Satz wäre nicht zu viel verlangt..

  Nein, der hat die Priester angelogen das er kein Geld hat, seine Familie im Kosovo todkrank ist, das er keine Sozialhilfe beziehen darf und hat immer vond en Priestern Geldspenden erhalten.

 7. #7
  Avatar von Lahutari

  Registriert seit
  08.12.2010
  Beiträge
  5.050

 8. #8

  Registriert seit
  20.02.2010
  Beiträge
  4.612
  Zitat Zitat von InsiderNP Beitrag anzeigen
  Ein Albaner ist Priester geworden ???

  Ein Satz wäre nicht zu viel verlangt..
  nein er ist von stadt zu stadt gereist und hat die priester dort um sehr viel geld gebracht

 9. #9
  El Hefe
  I'm a Hustla...I'm a... I'm a Hustla Homie


 10. #10

  Registriert seit
  07.12.2007
  Beiträge
  13.527
  po ja qi nanen autorit ne gjdo zeile lexon kosovari kosovari kosovari po ja qi nanen ati autorit pse shqiptar eshte ai

Seite 1 von 2 12 LetzteLetzte

Ähnliche Themen

 1. 6 vite pa ty, ibrahim rugova!
  Von benutzer1 im Forum Kosovo
  Antworten: 39
  Letzter Beitrag: 24.01.2012, 00:15
 2. Antworten: 0
  Letzter Beitrag: 21.05.2010, 16:00