BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 30 von 46 ErsteErste ... 2026272829303132333440 ... LetzteLetzte
Ergebnis 291 bis 300 von 458

Muslimani ne žele da Sarajevo ponovno bude multietničko

Erstellt von Pajpina, 20.02.2010, 02:52 Uhr · 457 Antworten · 19.355 Aufrufe

Zitat Zitat von Flaschengeist Beitrag anzeigen
    Für mich sind die Kroaten in BIH sowieso nur Nebendarsteller...haben eigentlich nichts zu melden.....wenn man bedenkt wieviele es früher dort waren und heute?....pffff nur ein Witz....wem BIH gehört sollen sich die Moslems und Serben ausmachen.....meiner Meinung nach ist es nur mehr ein Staat wo 2 Seiten vorherrschen und es auch so bleiben soll/wird/kann was auch immer...

Aus dem Zentralstaat wird wohl nie was werden.
    Das Land bleibt ein Teppich den Motten zerfressen haben...
    Solange es solche Meldungen aus Al-Sarajevo gibt, finde ich das auch gar nicht so schlecht, erst wenn man den ganzen Dreck beseitig sollte man über Zentralisierung nachdenken, aber darüber denkt keiner nach

Wer hat was dagegen das Sarajevo multiethnisch wird? Das Volk? Wohl kaum!
    In Sarajevo kann man ruhig sagen das man Kroate oder Serbe, ohne gleich verprügelt zu werden. Natürlich gibt es Ausnahmen, aber diese gibt es überall, auch in anderen europäischen Ländern.

Zitat Zitat von B0šNjAk Beitrag anzeigen
    Previse si ti vezan za pedofiliju, nije ti to zdravo druze idi lijeci se, jer nema dana a da je ne spominjes
    Wer sich hier heilen lassen muss ist ja offensichtlich!

<B0šNjAk> pope kaj se drecis nesto bi maloljetno musko za veceru? xD

Du perverses Schwein!!

Zitat Zitat von Mastakilla Beitrag anzeigen
    Solange es solche Meldungen aus Al-Sarajevo gibt, finde ich das auch gar nicht so schlecht, erst wenn man den ganzen Dreck beseitig sollte man über Zentralisierung nachdenken, aber darüber denkt keiner nach

naja von dir hab ich nichts anderes erwartet, anstatt mal die rs zu kritisieren die tausend mal schlimmer ist als sarajevo.

Zitat Zitat von Cobra Beitrag anzeigen
    Wer sich hier heilen lassen muss ist ja offensichtlich!

<B0šNjAk> pope kaj se drecis nesto bi maloljetno musko za veceru? xD

Du perverses Schwein!!

Pa sta jesam ja kriv sto ih ima takvih? Moram ih osudjivat
    Al ti si protiv toga da ih osudjujem, inace se nebi otisao zalit kako sam rekao da ima popova pedofila
    Smradu

Zitat Zitat von DZEKO Beitrag anzeigen
    schau hier was zu dem projekt...

Snimke budućeg islamskog centra u središtu Mostara Mostar - Kultura | Ponedjeljak, 07 Travanj 2008

Medžlis Islamske zajednice Mostar na svojoj web stranici objavio je snimke izgleda planiranog, budućeg islamskog centra na Ričini, dijelu Mostara. Izgradnja grandioznog islamskog centra, kako objašnjavaju u MIZ-u Mostar, planira se u središnjem dijelu Mostara, koji je krajem 19. stoljeća korištena u okviru željezničkog kompleksa, na dijelu lokacije Lakšića Vakufa, prenosi Večernji list.

Graničit će s Ulicom kneza Domagoja i Ulicom dr. Ante Starčevića. Prema toj zamisli, budući islamski centar Mostar bio bi u blizini Hrvatskog narodnoj kazališta s južne i katedrale u izgradnji sa sjeverne strane, a ocjenjuje se da bi izgradnjom islamskog centra središnja gradska zona bila kompletirana.

Centar, predstavljen kako suvremeni izričaj tradicionalne islamske arhitekture zamišljen je s nizom sadržaja - džamijom, školom, garažom za 200 vozila i pratećim servisima.

Sama džamija u sastavu centra bila bi površine 800 metara četvornih, a bila bi kombinacija čelika, stakla i betona, smještena na terasi iznad druge razine i okružena vrtom s vodenom površinom i dvorištem.

Visina samog centra i munara bit će određena prema visini okolnih objekata koja se tek planiraju graditi.

Prema tome za očekivati je da će i visina budućeg zvonika katedrale i visina munara islamskog centra biti približno ista.
    dzeko man streitet seit 2008 ob es man bauen will/kann!!! es steht ja

"Ponedjeljak, 07 Travanj 2008"

warum wohl??? hab ich fett angestrichen, und wenn du die namen der beiden strassen anhörst andem es gebaut werden soll, wirst du auch selber drauf kommen wesalb es denn menschen dort evtl. stören könnte!
    ausserdem ist die Ulica dr. Ante Starčevića direkt mit dem Bulevar verbunden, und was am Bulevar passiert ist dazu hab ich ja ein thread eröffnet: "Die Spuren des Krieges"...kannst ja sehen was dort passiert ist! und wie es heute noch aussieht...

Pa sta jesam ja kriv sto ih ima takvih? Moram ih osudjivat
    Al ti si protiv toga da ih osudjujem, inace se nebi otisao zalit kako sam rekao da ima popova pedofila
    Smradu
    Du bist ein perverses Schwein und wurdest vom Admin auch daraif hingewiesen was passiert wenn du deine perversiteten nicht sein lässt!

Usern hier was minderjähriges männliches anzubieten gehört schon in die Kategorie: schwer psychisch gestört

Zitat Zitat von Cobra Beitrag anzeigen
    Du bist ein perverses Schwein und wurdest vom Admin auch daraif hingewiesen was passiert wenn du deine perversiteten nicht sein lässt!

Usern hier was minderjähriges männliches anzubieten gehört schon in die Kategorie: schwer psychisch gestört

Da i ja to kazem, i oni koji brane pedofile Kao sto ti radis branis popove, na racun da vrijedjam neciju religiju s tim, a ja samo kazem istinu

Da i ja to kazem, i oni koji brane pedofile Kao sto ti radis branis popove, na racun da vrijedjam neciju religiju s tim, a ja samo kazem istinu
    DU hast mir was MINDERJÄHRIGES MÄNNLICHES angeboten!

Versuch dich nicht rauszuwinden

Zitat Zitat von Dane_HR Beitrag anzeigen
    dzeko man streitet seit 2008 ob es man bauen will/kann!!! es steht ja

"Ponedjeljak, 07 Travanj 2008"

warum wohl??? hab ich fett angestrichen, und wenn du die namen der beiden strassen anhörst andem es gebaut werden soll, wirst du auch selber drauf kommen wesalb es denn menschen dort evtl. stören könnte!
    ausserdem ist die Ulica dr. Ante Starčevića direkt mit dem Bulevar verbunden, und was am Bulevar passiert ist dazu hab ich ja ein thread eröffnet: "Die Spuren des Krieges"...kannst ja sehen was dort passiert ist! und wie es heute noch aussieht...

aber das gebiet wo sie bauen wollen gehört eigentlich der islamischen zajednica von bosnien...

19.05.2008.

Islamski centar Mostar: Bošnjaci u Hercegovini ne mogu više podnositi žig sramote

Medžlis Islamske zajednice Mostar ponovo je aktuelizirao problem izgradnje Islamskog centra u strogoj gradskoj zoni Mostara, na mjestu bivše robne kuće HIT.

Organizirajući izložbu obimne dokumentacije vezano za projekt Islamskog centra koja je održana u utorak navečer u Kulturnom centru «Kralj Fahd», lideri Islamske zajednice u Hercegovini željeli su ukazati na sramno ignorisanje gradskih vlasti Mostara koje već pet godina ne žele uopće odgovoriti na zahtjeve za izdavanje urbanističko-tehničkih suglasnosti za izgradnju Islamskog centara.

Mostarski muftija Seid ef. Smajkić rekao je da izgradnja Islamskog centra Mostar «pitanje života ili smrti za Bošnjake u tom gradu». Naglasio je da je to pitanje bošnjačkog digniteta i opstanka, koje treba pokazati da li su Bošnjaci faktor u Mostaru ili nisu.

Ističe da je Islamski centar monument kojim bi ova generacije ostavila svoj trag o islamu za buduća pokoljenja. Mi ne odustajemo od ideje izgradnje Islamskog centra i želimo animirati javnost, da prenesemo poruku odgovornim službama grada da se trebaju odgovorno ponašati prema dužnostima koje obnašaju i odgovoriti na naše zahtjeve – rekao je muftija Smajkić. On dodaje da se odnos vlasti prema Islamskoj zajednici mora mijenjati, jer «smo mi po svim našim zahtjevima igrnorisani i kao muslimani diskriminisani u ovom gradu».

- Mi taj žig sramote ne možemo više podnositi. Dovoljno godina je prošlo da oni koji se boje Islamskog centra shvate da i od njega nećemo odustati. Neće nas natjerati da odustanemo od svega – rekao je muftija Smajkić Istakao je da posebno Bošnjaci u vlasti ne smiju biti indolentni u rješavanju ovog problema i moraju pomoći Islamskoj zajednici.
    (Dnevniavaz, 16. novembar 2006. godine)

Objavio/la vranica93 u 19:51, 7 komentar(a), print, #

18.05.2008.

Muftija Smajkić: Islamski Centar je naša potreba!

Mostarski muftija Seid ef. Smajkić u izjavi za «Dnevni avaz» jučer je otvoreno poručio da Islamska zajednica BiH i Bošnjaci insistiraju da vlasti Mostara dozvole izgradnju Islamskog centra na prostoru bivše robne kuće HIT u centru grada na Neretvi.
    On je pozvao sve Bošnjake Hercegovine da se uvežu oko realizacije projekta Islamskog centra, kako bi zajednički uklonili sve barijere koje se postavljaju pred njegovu izgradnju.
    - Taj islamski centar je naša potreba. To nije inat ni protiv križa na brdu Hum iznad Mostara, niti velikom tornju crkve u Podhumu! Ovo više nije molba, ovo je zahtjev! Naime, zemljište na centralnom trgu Musla, preko kojeg danas ide saobraćaj je vakufska zemlja, tu su stoljećima bile klanjane dženaze, Bajrami, dešavala se velika okupljanja… Kako ne bi remetili život u gradu, mi nećemo insistirati da nam se vrati ta vakufska zemlja, ali nam moraju dati prostor na nekadašnjem Lakišića haremu, gdje je bila robna kuća HIT, kako bi tu napravili moderni Islamski centar, za današnje potrebe muslimana Hercegovine – kazao je muftija Smajkić.
    Naglasio je da to «nije nikakva ekstremna ideja» kako se pokušava predstaviti iz određenih krugova, te da se potrebe Bošnjaka, muslimana, moraju poštovati.
    - Islamski centar je naša želja da obilježimo svoje postojanje u Mostaru, da budemo dosljedni nasljednici naših vakifa koji su gradili džamije po mostarskim mahalama – naglasio je muftija Smajkić.

(Dnevni avaz)

Objavio/la vranica93 u 21:44, 4 komentar(a), print, #

18.05.2008.

Odgovor na "povijesne činjenice": Islamski centar Mostar će se graditi na vakufskoj zemlji!

U komentarima se vrlo često ističe „povjesna činjenica" kako je prostor u centralnoj zoni grada Mostara, na nekakav čudan, pravu i zakonu, nepoznat način „hrvatski prsotor". Podstaknuti takvim razmišljanjima, ali i snažeći ideju gradnje Centra donosimo još jedan zapisnik o svjedočenju mostarskih muslimana o uništavanju i oduzimanju Lakišića harema, a što je potvrda da se prostor na kojem Islamska zajednica BiH ima namjeru graditi Islamski centar Mostar, uistinu bila vakufska imovina!

nur ihr lehnt euch bisschen dagegen, aber es wird gebaut ob jetzt oder in 2 jahren...