BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 1037 von 1452 ErsteErste ... 375379379871027103310341035103610371038103910401041104710871137 ... LetzteLetzte
Ergebnis 10.361 bis 10.370 von 14511

[Türk Silahlı Kuvvetleri] - Turkish Armed Forces - Türkische Streitkräfte

Erstellt von Memedo, 23.02.2006, 19:01 Uhr · 14.510 Antworten · 2.135.241 Aufrufe

Zitat Zitat von TuAF Beitrag anzeigen
    die neue muslimische armee

Ab 1:55 ist mir endgültig das Abendessen hochgekommen. Araplardan cacigi birak caciga hiyar bile olmaz.

Zitat Zitat von Candaroğlu Beitrag anzeigen
    Ab 1:55 ist mir endgültig das Abendessen hochgekommen. Araplardan cacigi birak caciga hiyar bile olmaz.
    Bir RTE hayrani olarak senin bu cikisin beni bir hayli sasirtti.

Zitat Zitat von Toruko-jin Beitrag anzeigen
    Bir RTE olarak senin bu cikisin ben bir hayli sasirtti.
    Dogru dürüst muhalefet olsaydi ilk oyu veren ben olurdum. Cok sayida konularda düsüncelerim farkli olsada bu ülke icin PKKla yatip kalkan Kemaldan ve demans hastasi Bahceliden daha az zararlidir diye düsünüyorum. Su anki CHP Erdoganin gitmesi icin nerede Türkiye düsmani buluyorsa sariliyor. Kusura bakma ama ben Eren Erdem gibi bir vatan hainini savunan ve icinde bulunduran partiye oy veremem. PKKnin siyasi uzantisi HDPle koalisyon kuracak kadar serefsiz olduklarini bildigim icin AKPye oyumu verdim.

Dogru dürüst muhalefet olsaydi ilk oyu veren ben olurdum. Cok sayida konularda düsüncelerim farkli olsada bu ülke icin PKKla yatip kalkan Kemaldan ve demans hastasi Bahceliden daha az zararlidir diye düsünüyorum. Su anki CHP Erdoganin gitmesi icin nerede Türkiye düsmani buluyorsa sariliyor. Kusura bakma ama ben Eren Erdem gibi bir vatan hainini savunan ve icinde bulunduran partiye oy veremem. PKKnin siyasi uzantisi HDPle koalisyon kuracak kadar serefsiz olduklarini bildigim icin AKPye oyumu verdim.
    Oyunu istedigin partiye vermekte serbestsin. Muhalefet konusunda düsüncelerimiz benzer olsa da ben asil vatan hainligini RTE'nin yaptigi konusunda eminim. Güneydogu'nun PKK'nin kontrolüne gecmesi, PKK teröristlerinin Güneydogu'da at kosturabilmesinin, Bölücü hareketinin bu kadar güclenebilmesinin suclusu CHP degil, AKP'dir. Yani hain olanlar, cikarlari icin ülke menfaatlerini hice sayanlar oyunu verdigin partinin ileri gelenleridir.

Zitat Zitat von Toruko-jin Beitrag anzeigen
    Oyunu istedigin partiye vermekte serbestsin. Muhalefet konusunda düsüncelerimiz benzer olsa da ben asil vatan hainligini RTE'nin yaptigi konusunda eminim. Güneydogu'nun PKK'nin kontrolüne gecmesi, PKK teröristlerinin Güneydogu'da at kosturabilmesinin, Bölücü hareketinin bu kadar güclenebilmesinin suclusu CHP degil, AKP'dir. Yani hain olanlar, cikarlari icin ülke menfaatlerini hice sayanlar oyunu verdigin partinin ileri gelenleridir.
    Evet bunun suclusu AKP, bu konuda fikirlerimiz ayni. Fakat su anki CHPye verilen her oy benim gözümde ayni zamanda HDP/PKKnin iktidarda yer alma sansini yükseltiyor. Vatansever bir kadrosu olmadigi ve PKKnin uzantilarina karsi sert bir tavir sergilemedigi sürece benim icin bir alternatif degildir. Benim icin en önemli konu vatan. Bu ülkenin cikarlari icin calisan ve düsmanlarimizla flört etmeyen bir parti ciksin, sag sol fark etmez oyumu veririm. MHPyi zaten yok sayiyorum. Bu konuda acikcasi pek umudum yok muhalefet sorunu uzun süre devam edecek gibi gözüküyor. Bu ülkenin güclü bir sol milliyetci/ulusalci muhalefete ihtiyaci var..

Başbakan Davutoğlu, dün tam 5.9 milyar dolarlık dev savunma sanayi paketini onayladı. 4.5 milyar doları yerli olacak yeni projeler arasında silahlı İHA, milli piyade tüfeği ve Atak helikopteri var

[..]"Böylece halihazırda sektör genelinde yüzde 50'lerde seyreden yerlilik oranı, yeni projelerde yüzde 76'ya kadar çıkmış oldu."[...]

http://www.sabah.com.tr/ekonomi/2016/03/10/savunmada-yerlilik-orani-76

Evet bunun suclusu AKP, bu konuda fikirlerimiz ayni. Fakat su anki CHPye verilen her oy benim gözümde ayni zamanda HDP/PKKnin iktidarda yer alma sansini yükseltiyor. Vatansever bir kadrosu olmadigi ve PKKnin uzantilarina karsi sert bir tavir sergilemedigi sürece benim icin bir alternatif degildir. Benim icin en önemli konu vatan. Bu ülkenin cikarlari icin calisan ve düsmanlarimizla flört etmeyen bir parti ciksin, sag sol fark etmez oyumu veririm. MHPyi zaten yok sayiyorum. Bu konuda acikcasi pek umudum yok muhalefet sorunu uzun süre devam edecek gibi gözüküyor. Bu ülkenin güclü bir sol milliyetci/ulusalci muhalefete ihtiyaci var..
    Benim icin biri büyük ve öteki kücük olmak suretiyle terörle beslenen iki parti var; büyügü AKP digeri HDP. Parti destekciliginden daha önemli bir sey varsa o da ülke yapisidir. Tehlikeli ve üzücü olan sey burda türk halkinin sosyal acidan bölünmüs olmasidir, bir ukela cehaletiyle RTE gibi dünyayi tanimayan zir cahillerin ülke yönetmesidir, ülkede önemli olan güc dagiliminin yok sayilmasi, arka pilanda oynanan kirli oyunlari ortaya cikarmaya calisan insanlarin iceri atilmasi, TSK vatanperver üst kadrolarinin kaybedilmek süretiyle TSK'nin zayiflatilmasinin, önemli elestirebilen üniversitelerine savas acilmasini, dindar bir nesil yetistirecegiz diye düsünmekten aciz bir neslin yetistirilmesidir. Ben HDPnin bile bu Türkiye Cumhuriyetine bu kadar zarar verebilecegine inanmiyorum.

ya politikanizi gidin politika forumlarinda veya özelden dertlesin arkadaslar her iki yorumdan biri politika kimse burada sizin politika hakkinda dusuncenizi umursamiyor
    kusura bakmayin ama biktik artik ya forumun bo....u cikti yani
    adminler de yatiyorlar resmen cezami vereceksiniz nedecekseniz yapinda allah rizasi icin ya
    1000 sayfanin 500ü tsk/savunma ile ilgili ise gerisi konu disi

Zitat Zitat von kartal87 Beitrag anzeigen
    ya politikanizi gidin politika forumlarinda veya özelden dertlesin arkadaslar her iki yorumdan biri politika kimse burada sizin politika hakkinda dusuncenizi umursamiyor
    kusura bakmayin ama biktik artik ya forumun bo....u cikti yani
    adminler de yatiyorlar resmen cezami vereceksiniz nedecekseniz yapinda allah rizasi icin ya
    1000 sayfanin 500ü tsk/savunma ile ilgili ise gerisi konu disi
    This is Balkanforum.. Kardesim bu forumu pek tanimiyorsun galiba burasi Suriyeden daha karisik durumda kimin nerede ve hangi an kime dalacagi belli olmaz. Her konu icin gecerli bu. Ciddi bir sekilde ve siyasetten uzak ortamda TSK ve milli savunma sanayisi hakkinda bilgi edinmek veya tartismak istiyorsan sana trmilitary.com forumunu tavsiye ederim. Burasi daha cok 1912/13 Balkan Harbi havasini yasamak isteyenler icin bir ortam, bilmem anlatabildim mi.. Dolayisiyla zaten biz kendi aramizda tartismasak bile elin rumu, rusu veya sirpi gelip konuyu provokasyonlarla baska yerlere cekecektir. Adminler bana ve Torukoya yukardaki iletilerimiz icin ceza verirse Forum iki güne kalmaz Cernobile döner. Bu forumda genel olarak cogu konularda konu disi iletilerin orani 50%'den daha yüksek. Bir sürü kaliteli askeri forumlar dururken buradan neden bilgi edinmeyi calistigini anlamis degilim.

Katiliyorum. Düsman karsisinda hiyar gibi salata olurlar.

Ne yapalim? Bu aptallari herkez kullaniyor. Birazda biz kullanmisiz cok mu?

- - - Aktualisiert - - -

Her Liderin hatasi olabilir. Yok demiyorum. Bunlarin gercekten ciddi hatalari oldu. Teröristler illeri bir orduyu donatacak kadar silah yigdi. Bizimkiler uyudumu ozaman?
    Bunun gibi daha ne örnekler.

Bu hükumetin en cok hosuma giden diger yönü savunma sanayide yapilan ciddi atilimlar. Eski hortumculara kalsaydi MilGem, Atak, Koral ve cesit füze sistemleri ancak rüyamizda belki görürdük. Savunma sanayinin teminati oldular. Bu basariyi Ben kutlarim.