BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Seite 1340 von 1457 ErsteErste ... 340840124012901330133613371338133913401341134213431344135013901440 ... LetzteLetzte
Ergebnis 13.391 bis 13.400 von 14565

[Türk Silahlı Kuvvetleri] - Turkish Armed Forces - Türkische Streitkräfte

Erstellt von Memedo, 23.02.2006, 19:01 Uhr · 14.564 Antworten · 2.163.864 Aufrufe

 1. #13391
  Gast28183
  Dieser Thread ist irgendwie gruselig, so sektenmäßig...
  Und Amarok hat recht. Wer die AfD wählt, ist dumm.

 2. #13392
  Gast26505
  Zitat Zitat von MissChaos Beitrag anzeigen
  Dieser Thread ist irgendwie gruselig, so sektenmäßig...
  Und Amarok hat recht. Wer die AfD wählt, ist dumm.
  Komm mit rein, eine Sekte mehr oder weniger im Lebenslauf macht doch nichts mehr...

 3. #13393

  Registriert seit
  06.02.2013
  Beiträge
  13.949


  Fehler?!
  Fehlkauf?

 4. #13394
  Avatar von SOUL

  Registriert seit
  17.10.2015
  Beiträge
  372
  Zitat Zitat von Vatan1453 Beitrag anzeigen
  Tümosan Tekerlekli Araç Transmisyon Ailesini Tanıttı

  Herzlich willkommen im Forum!
  Freue mich, dass mal neue User bei unserem kleinen Thread vorbeischauen.


  Ach ja, lasst dir übrigens von einigen nichts einreden bezüglich des Threads. Gibts zwar Phasen, wo wir mal vom Thema abwärts reden (Wie gestern ^^), aber ansonsten führen wir hier auch ernsthafte Diskussionen (naja manchmal ) und hier gibt es wirklich einige User, die viel Wissen über das Thema haben.

 5. #13395
  Avatar von Balta

  Registriert seit
  14.07.2014
  Beiträge
  7.135

 6. #13396
  Avatar von Vatan_

  Registriert seit
  21.09.2017
  Beiträge
  454
  <
  Zitat Zitat von Zakkum Beitrag anzeigen
  Jet-Motor für UAV von TEI:  Die Stadt Eskisehir sollte das "Motoren-Zentrum" der Türkei werden!

  - hohes Bildungsniveau der Stadt
  - Schnellzugverbindung mit Ankara und Istanbul
  - bereits Erfahrungen in diesem Gebiet


  Schön aufgeforstet.
  TÜBITAK MAM hat bereits 2015 ein Forschungszentrum zur Motorenentwicklung angekündigt.  - - - Aktualisiert - - -

  Zitat Zitat von SOUL Beitrag anzeigen
  Herzlich willkommen im Forum!
  Freue mich, dass mal neue User bei unserem kleinen Thread vorbeischauen.


  Ach ja, lasst dir übrigens von einigen nichts einreden bezüglich des Threads. Gibts zwar Phasen, wo wir mal vom Thema abwärts reden (Wie gestern ^^), aber ansonsten führen wir hier auch ernsthafte Diskussionen (naja manchmal ) und hier gibt es wirklich einige User, die viel Wissen über das Thema haben.
  Gut zu wissen, danke kardesim

 7. #13397

  Registriert seit
  11.10.2009
  Beiträge
  76.320
  heißt das wirklich "Tübitak Mam"?

 8. #13398
  Avatar von Vatan_

  Registriert seit
  21.09.2017
  Beiträge
  454
  Roketsan - Uydu Fırlatma Sistemi Projesi (UFS)
  Roketsan - Projekt zur Entwicklung der ersten einheimischen Satelliten-Abschussrampe soll bis 2023 fertiggestellt werden
  UFA_01.jpgufa_02.jpgC_27xeeXUAAp4FU.jpg  - - - Aktualisiert - - -

  Zitat Zitat von BlackJack Beitrag anzeigen
  heißt das wirklich "Tübitak Mam"?
  TÜBİTAK -Marmara Araştırma Merkez = TÜBITAK - Forschungszentrum Marmara


  - - - Aktualisiert - - -

  Ergänzung zum UFS-Projekt von Roketsan:

  Die Investitionen für das "Groundwork" werden auf 50 Millionen und für die elektronischen Geräte ebenfalls auf 50 Millionen beziffert.
  Die Reichweite soll 500-700 km betragen.
  https://tr.wikipedia.org/wiki/Uydu_F%C4%B1rlatma_Sistemi

 9. #13399
  Avatar von Cebrail

  Registriert seit
  25.09.2011
  Beiträge
  3.577
  Zitat Zitat von MissChaos Beitrag anzeigen
  Dieser Thread ist irgendwie gruselig, so sektenmäßig...
  Und Amarok hat recht. Wer die AfD wählt, ist dumm.
  Es ist ein Thread wie jeder andere auch. Nur mit dem Unterschied das du in dem "Blumenvasen-Thread" keine Spinner hast denen du erklären musst, was Leute so faszinierend an Blumenvasen finden.

  Ich bin ein Schachspieler. Tue das schon seit der Grundschule. Und im Gegensatz zu den meisten Menschen, denke ich nicht ein Zug voraus, sondern gleich ein Dutzend. Habe jetzt aber keine Zeit dir das alles näher zu erklären.

  - - - Aktualisiert - - -

  TÜRK Savunma Teknolojileri/TURKISH Defense Technology

  Gestern um 07:44 ·  TSK 25 Bin Asker ile İdlib'e Girecek! Operasyon Başlıyor

  Uzun süredir Suriye sınırında operasyon hazırlıkları yapan Mehmetçiğin, sivilleri korumak için İdlib’de hangi alanlara yerleşeceği Astana'daki zirvede netleşti. Harekâta ÖSO unsurlarıyla birlikte katılacak 25 bin askerle Türkiye İdlib'in kuzeyini kontrole alarak terör koridoruna en ağır darbeyi vuracak.

  Kazakistan'ın başkenti Astana’da düzenlenen ‘Suriye’ konulu 6. tur görüşmeleri, muhaliflerin elindeki İdlib kentinin akıbetine ilişkin önemli kararlara sahne oldu. ABD’nin ‘el-Kaide’ yalanıyla saldırmaya hazırlandığı kentte güvenliği Türkiye, Rusya ve İran destekli Esed birlikleri sağlayacak. Uzun bir süredir bölgeye yönelik operasyona hazırlanan Mehmetçiğin İdlib’de hangi alanları kontrol edeceği konusu da Astana’da netleşti. Buna göre, bu ay içerisinde başlaması planlanan operasyonla Türk birlikleri, Hatay’ın Yayladağı ve Reyhanlı ilçelerinden girerek İdlib’in 35-50 kilometre derinine kadar ilerleyecek.

  25 BİN ASKER GİRECEK
  En az 35 kilometre derinliğe, 130 kilometre de uzunluğa sahip olacağı ifade edilen bölge, İdlib’in Hatay’a bakan batı kesimini oluşturuyor. Üç bölgeye ayrılan haritada Türk birlikleri ve Özgür Suriye Ordusu’na düşen kısım, ‘3. bölge’ olarak resmedildi. İç savaşın sürdüğü Suriye’de katliamdan kaçıp buraya sığınan sivillerle birlikte nüfusu 2 milyonu aşan İdlib’de güvenliği Mehmetçik sağlayacak. Operasyonun her an başlayabileceği belirtiliyor. Harekâta ÖSO unsurlarıyla birlikte katılacak asker sayısının 25 bini bulacağı kaydedildi. İdlib güneyi ve batısındaki Cisr’eş Şuğur ile Dar ed-İzze’den giriş yapacak birlikler, yaklaşık 5 bin kilometrekarelik alanda hakimiyeti sağlayacak.

  BİRÇOK BÖLGE TSK’DA
  PKK/PYD işgalindeki Afrin sınırından Türkmendağı’na uzanan operasyon bölgesi içinde Taftanaz Havalimanı ile bölgenin en yüksek dağı Cebel Erbain gibi stratejik noktalar bulunuyor. İdlib ve Halep’e hakim birçok noktayı ele geçirecek Mehmetçik, Afrin’de PKK’lı teröristleri ve Lazkiye’de de terör oluşumlarını yakından izleme imkanı bulacak. Türkiye’nin kontrolünde olacak bölgeler arasında Cebel Erbain, Taftanaz, Cisr’eş Şuğur, Eriha, Mar’at Numan, Han Şeyhun gibi noktalar bulunuyor.
  Astana çözüyor

  Suriye konulu 6. Astana Toplantısı başladı. Türkiye, Rusya ve İran’dan teknik heyetlerin ikili görüşmelerine sahne olan oturumda Türk heyetine Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sedat Önal başkanlık ediyor. Rus heyetinin başında Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Suriye Özel Temsilcisi Alexander Lavrentiev, İran ekibinin başında da Dışişleri Bakanı Yardımcısı Hüseyin Cabiri Ensari bulunuyor. Toplantıda gözlemci olarak bulunan ABD’yi ise David M. Satterfield temsil ediyor. Suriye’de çatışmasızlık bölgelerinin oluşturulmasına yönelik en önemli kararların bugünkü oturumda alınacağı belirtiliyor.

  - - - Aktualisiert - - -

  GSM'de 50 milyon dolarlık yerlileştirme

  GSM şebekesinde yaygın kullanılan ve kritik öneme sahip milimetre dalga frekansında çalışan yerli "radyo link cihazı" geliştirildi.

  ANKARA - GÖKSEL YILDIRIM
  GSM sektöründe yerli ürün kullanımının artırılmasına yönelik çalışmalar kapsamında, data trafiğini yönlendirmek ve fiber altyapısının kurulmasının mümkün olmadığı yerlerde fiber hızında iletişim sağlamak için kullanılan "radyo link cihazı" yerli olarak üretildi. Cihaz, insansız hava aracı (İHA) ve silahlı insansız hava aracı (SİHA) sistemlerinin haberleşme ihtiyacının karşılanmasında da kullanılabilecek.  Haberleşme sistemlerinin özgün olarak yurt içinde tasarlanması, donanım ve yazılımlarının yerli olarak üretilmesine yönelik çabalarda önemli bir adım atıldı.

  Savunma sanayisi ve telekomünikasyon sektörüne yönelik çözümler üreten CTech firması, GSM şebekesinde kritik cihazlardan biri olan radyo link cihazını geliştirmeyi başardı. Cihaz, baz istasyonları arasında data trafiğini yönlendirmek ve fiber altyapısının kurulması mümkün olmayan yerlerde fiber hızına erişebilmek için kullanılıyor.Cihazın Türkiye'de yıllık 50 milyon dolarlık, dünyada ise milyar dolarlık pazar potansiyeli bulunuyor. Yerli olarak geliştirilen cihaz, yılda 50 milyon dolarlık kaynağın Türkiye'de kalmasına olanak sağlayacak.
  İHA sistemlerini kablodan kurtaracak

  GSM operatörlerinin 3G döneminde kullandıkları radyo linkleri daha düşük kapasitelere sahipti. 4,5G'nin kullanılmasıyla daha yüksek veri transferi kapasiteli radyo linklerine ihtiyaç duyuldu. Bu kapsamda operatörler, milimetre dalga frekansında yüksek kapasiteli radyo linklerini sistemlerine entegre etmeye başladılar.

  Türkiye'de ise milimetre dalga frekansında çalışan yerli bir ürün bulunmuyor, GSM operatörleri ihtiyaçlarını yurt dışındaki firmalardan sağlıyordu. CTech tarafından yerli olarak üretilen radyo link cihazı bu anlamda önemli bir boşluğu dolduracak.
  Cihaz, İHA ve SİHA sistemlerinin haberleşme ihtiyacının karşılanmasına da katkı verebilecek. İHA sistemlerinde yer istasyonu anteniyle kontrol merkezi arasında uzak mesafe bulunurken, bu mesafe arasına haberleşme için fiber kablo döşeniyor. Arazi şartları ve çevre koşulları nedeniyle zaman zaman zorluklar yaşanan bu uygulama yerine, geliştirilen cihazın sistemlere entegre edilmesiyle fiber kablo döşeme ihtiyacı ortadan kaldırılabilecek.

  Akıllı şehir uygulamalarında kullanılacak

  Radyo link cihazı, 5G'nin kullanımıyla gelişecek akıllı şehirlerde de kullanılabilecek. Akıllı şehirlerde tüm cihazlar birbirleriyle iletişim kurabilecek. Hatta insanlarla ilgili tüm kontroller cihazlar tarafından otomatik yapılıp merkezlere iletilebilecek. Veri trafiğinin oldukça yoğunlaşacağı bu koşullarda radyo link cihazı, verinin bir yerden başka bir yere taşınması için maliyet etkin çözüm olacak.
  Cihazın Türkiye pazarında yer bulması ve yaygınlaşmasıyla fiyatının daha rekabet edilebilir seviyelere çekilebileceği ve rakipleriyle aynı kabiliyetlere sahip yerli radyo link cihazının yurt dışına satış olanaklarının artacağı belirtiliyor.

  http://aa.com.tr/tr/ekonomi/gsmde-50...estirme/916834


  - - - Aktualisiert - - -

  Nach @Souls Ansprache und Appell dachte ich es wäre nett den Thread hier ein wenig aufzupeppen.

  Interesssnter als das Militärfahrzeug ist das Fahrzeug davor.

  Anhang 92986

 10. #13400

  Registriert seit
  06.06.2014
  Beiträge
  4.168
  Was erzaehlt die Alte da Sektenmaessig? sie ist wieder auf Dankesfang und Bombardiert wieder die Threads voll damit sie anderen mit ihrer Posts uebertrifft oder sie braucht Pluspunkte von Lubenica und Rafi und von all den anderen die gegen Erdogan sind.

Ähnliche Themen

 1. Antworten: 38
  Letzter Beitrag: 04.12.2012, 19:09
 2. [The Armed Forces of BiH] - Oružane Snage BiH
  Von Popeye im Forum Kriminalität und Militär
  Antworten: 28
  Letzter Beitrag: 05.03.2011, 11:15
 3. Royal Cambodian Armed Forces - Info / Bilder [Kambodscha]
  Von KhmerWarrior im Forum Kriminalität und Militär
  Antworten: 0
  Letzter Beitrag: 09.06.2010, 17:55