BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 946 von 1451 ErsteErste ... 44684689693694294394494594694794894995095699610461446 ... LetzteLetzte
Ergebnis 9.451 bis 9.460 von 14507

[Türk Silahlı Kuvvetleri] - Turkish Armed Forces - Türkische Streitkräfte

Erstellt von Memedo, 23.02.2006, 19:01 Uhr · 14.506 Antworten · 2.122.484 Aufrufe

Zitat Zitat von tiberiusxt Beitrag anzeigen
    BMC soll eine Produktionskapazität von 22000 Kirpis im Jahr haben...nicht schlecht! Da würde ich doch glatt die meißten Transportfahrzeuge innerhalb von einem Jahr ersetzen . 10000 würden der TSK für den Anfang reichen^^
    Ich würde stattdessen mehr auf die Entwicklung und Forschung setzen, als auf noch höhere Produktionskapazitäten.

Unter Atatürk's Führung, stand die Türkei 1930 kurz vor der Herstellung des weltweit ersten Passagierflugzeug!

1929 Yılında Türk Hava Kuvvetlerine ait 5 Zeplinden 1 Tanesi.

Türkiye daha bu dönemde 32 Parçalık bir Donanmaya sahipti ve 1930'larda dünyanın ilk Yolcu Uçağını üretecekti.

Atatürk'ün Türkiye'sinde, halkçılık ve milliyetçilik vardı, şimdi ise halkın yerini güruh, milliyetin yerini ise mankurtluk aldı.
    12039503_930896013667655_6341634683389156970_n.jpg

Oberst Stephan Spöttel Leiter des Bundeswehr-Einsatzes im Irak tot aufgefunden

Der Anführer des Bundeswehr-Einsatzes im Nordirak ist tot. Oberst Stephan Spöttel ist leblos in einem Hotelzimmer gefunden worden. Hinweise auf ein Verbrechen gibt es offenbar nicht.

http://www.n24.de/n24/Nachrichten/Politik/d/7347986/leiter-des-bundeswehr-einsatzes-im-irak-tot-aufgefunden.html

Aua, was ist denn da passiert?

Zitat Zitat von Cebrail Beitrag anzeigen

Der Anführer des Bundeswehr-Einsatzes im Nordirak ist tot. Oberst Stephan Spöttel ist leblos in einem Hotelzimmer gefunden worden. Hinweise auf ein Verbrechen gibt es offenbar nicht.

http://www.n24.de/n24/Nachrichten/Politik/d/7347986/leiter-des-bundeswehr-einsatzes-im-irak-tot-aufgefunden.html

Wenn er tot in seinem Hotelzimmer aufgefunden wurde, (Komisch auch, dass der Bericht jetzt erst kommt) warum berichteten dann türkische Medien vor ca. 1-2 Wochen, dass er bei Operationen der Bordo Berets auf PKK Camps getötet wurde?!

Zitat Zitat von Qasr-el-Yahud Beitrag anzeigen
    Aua, was ist denn da passiert?
    Gebermiş amk!

- - - Aktualisiert - - -

Türkiye'nin ilk milli "Elektronik Tatbikat Eğitim Sistemi"nin (TAKSİS) geliştirildi. Eğitimde mermi yerine lazer kullanılıyor

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) patentli Türkiye'nin ilk milli "Elektronik Tatbikat Eğitim Sistemi"nin (TAKSİS) geliştirildiğini bildirdi. Işık, projenin, eğitim elbiseleri, lazerli silahlar ve yüksek hassasiyetli konumlandırma yapabilme özellikleriyle dünyada tek olduğuna dikkati çekti.
    Bakan Işık, yaptığı açıklamada, TAKSİS hakkında bilgi verdi.
    TÜBİTAK BİLGEM Bilişim Teknolojileri Enstitüsü (BTE), Kamu Araştırmaları Destek Grubu (KAMAG) ve Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Harekat Dairesi Başkanlığı ile ortaklaşa yürütülen projenin birçok farklı özelliğiyle öne çıktığını anlatan Işık, "8 bin metrekare alanda kurulu bulunan operasyon eğitim köyünde özel elbiseler ve lazerli silahlar sayesinde gerçeğini aratmayacak bir tatbikat ortamı sunuluyor" diye konuştu.
    Sistem sayesinde eğitimlerin kamera görüntülerinin alınacağını, nabız atışı başta olmak üzere personele ait pek çok verinin elektronik ortamda toplanabileceğini belirten Işık, "Proje ile gerçeğini aratmayan ortamlarda eğitimler gerçekleştirilecek. Teknoloji kullanılarak tatbikata katılan personele ilişkin detaylı analizler yapılabilecek" dedi.
    "Proje dünyada tek"
    Projenin birçok özelliği ile dünyada tek olduğuna işaret eden Bakan Işık, şunları kaydetti:
    "Operasyonlarda kullanılan ve orijinaliyle birebir özelliklerde olan lazerli eğitim silahları, geri tepme özelliklerine kadar en ince ayrıntılar düşünülerek tasarlandı. Komuta kontrol merkezinden, eğitimler anlık olarak kameralarla izlenebiliyor.
    Tüm alandaki olayları kontrol edebilen eğitmenler, tatbikat esnasında personelin taşıdığı silahlara bile uzaktan komut verebiliyor. Tatbikatın ardından canlandırılan senaryo esnasında atış başarıları, kendini koruma gibi operasyonun tüm detayları sistemde otomatik olarak raporlanıyor.
    Proje, TÜBİTAK patentli. Çok noktadan vurulmayı algılayabilen eğitim elbiseleri, lazerli eğitim silahları ve yüksek hassasiyetli konumlandırma gibi birçok özelliği ile dünyada tek olma özelliği taşıyor."
    Işık, eğitim mermilerinin yerine düşük güçlü lazer silahlarının kullanıldığı Elektronik Tatbikat Eğitim Sistemi sayesinde tatbikatlarda harcanan mühimmatlardan da büyük ölçüde tasarruf sağlanacağını vurguladı.

http://m.haber7.com/haberDetay.php?id=1556998

JazzMaTazz

Ach Geil und die Medien tun hier so, als hätten sie ja nie was mit den Kriegen in Irak und Afghanistan zu tun gehabt.
    Dabei haben sie dort den Amis die Rosette geleckt.

Gebermiş amk!

Tüm müslüman Kardeslerime, Kurban bayrami mubarek olsun!!