BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 43 von 100 ErsteErste ... 333940414243444546475393 ... LetzteLetzte
Ergebnis 421 bis 430 von 996

Prishtina - Bauprojekte

Erstellt von Arbanasi, 16.10.2009, 18:43 Uhr · 995 Antworten · 317.239 Aufrufe

 1. #421
  Avatar von Arbanasi

  Registriert seit
  14.10.2009
  Beiträge
  6.534
  Zitat Zitat von Arbanasi Beitrag anzeigen

  2: AXIS Complex


  Architect: Horizons Group
  - Website: www.horizonsgroup.org
  Built surface: 232.000 m2
  Investor: R. Sadiku New Co L.L.C
  Location: Lakrishte
  Floors: 13 fl, 12 fl, 11 fl
  - Underground: 2 fl
  Function: Offices, Retail/Shopping Center
  Status: U/C


  04.11.2009 von Labi_206

  17.07.2010

  Buddy Holly (SSC)

 2. #422
  Avatar von Arbanasi

  Registriert seit
  14.10.2009
  Beiträge
  6.534
  Zitat Zitat von Arbanasi Beitrag anzeigen
  Marigona Residence  Info:

  Website: www.marigonaresidence.com
  Location: Preoc, Prishtinė
  Status: Under Construction
  The Project:
  - Area of 32 hectares
  - 150 Villas from 210m2 to 480m2
  - 1000 appartments
  - Shopping Centre and Offices
  - Kindergarten, Primary School and Health Clinic
  - Parks and Sports Facilities  Map:

  The Villas:

  The Appartments:


  Shopping Center and Offices:

  Primary School and Kindergarten:  Parks, Sports Facilities:

  Construction Photos:
  Skanderbeg (SSC)


  Gazeta "Express"

  Plisat (SSC)

 3. #423
  Avatar von Arbanasi

  Registriert seit
  14.10.2009
  Beiträge
  6.534
  Axis Complex

  21.07.2010  Bluebird_pr (SSC)

 4. #424
  Avatar von Arbanasi

  Registriert seit
  14.10.2009
  Beiträge
  6.534
  ENK Complex

  21.07.2010  Bluebird_pr (SSC)

 5. #425
  Avatar von Arbanasi

  Registriert seit
  14.10.2009
  Beiträge
  6.534
  Zitat Zitat von Arbanasi Beitrag anzeigen
  Das aussehen wurde nbisschen geändert


  Apollo1 (SSC)


  Noki_pr (SSC)


  01.04.2010

  Noki_pr (SSC)

  21.07.2010
  Bluebird_pr (SSC)

 6. #426
  Avatar von Arbanasi

  Registriert seit
  14.10.2009
  Beiträge
  6.534
  Zitat Zitat von Arbanasi Beitrag anzeigen
  07.05.2010  Ushtari (SSC)


  2 Monate Später...^^

  World Trade Center - Prishtina

  21.07.2010

  Bluebird_pr (SSC)


  Nicht schlecht was die in so kurzer Zeit geschafft haben

 7. #427
  Avatar von Arbanasi

  Registriert seit
  14.10.2009
  Beiträge
  6.534
  "Bill Clinton-Boulevard"

  20.07.2010


  21.07.2010  Bluebird_pr (SSC)

 8. #428
  Avatar von Arbanasi

  Registriert seit
  14.10.2009
  Beiträge
  6.534
  Vazhdimi...

  "Bill Clinton-Boulevard"


  21.07.2010


  Bluebird_pr (SSC)

 9. #429
  Avatar von Arbanasi

  Registriert seit
  14.10.2009
  Beiträge
  6.534
  Katedralja "Nėna Terezė"

  20.07.2010

  Bluebird_pr (SSC)


  Normalerweise sollten da noch zwei Glockentürme gebaut werden, die bauen aber grad nDach drüber?!


  Zitat Zitat von Arbanasi Beitrag anzeigen

  Katedralja "Nėna Terezė" 10. #430
  Avatar von Arbanasi

  Registriert seit
  14.10.2009
  Beiträge
  6.534
  Diskutim publik pėr planin rregullues tė lagjes ”Qyteza Pejton”

  Publikuar: Sot, mė 21 korrik 2010  Prishtinė, 21 korrik - Komuna e Prishtinės ka bėrė tė mėrkurėn hapjen e diskutimit publik tė Planit rregullues pėr lagjen ”Qyteza Pejton” tė kryeqytetit. Nė kėtė diskutim tė pranishėm kanė qenė edhe kryetari i Prishtinės, Isa Mustafa, udhėheqsja e Drejtorisė sė Urbanizimit, Luljeta Sokoli-Ēeku, si dhe pėrgjegjėsit e Kompanisė ”Art Dizajn” tė cilėt kanė hartuar planin rregullues pėr lagjen ”Qyteza Pejton”.
  Zyra pėr marrėdhėnie me publikun e Komunės sė Prishtinės bėn tė ditur se Isa Mustafa, duke ju drejtuar tė pranishmeve, ka kėrkuar nga tė gjithė ofrimin e kontributit nė pasurimin dhe zgjerimin e planit ekzistues. “Ju duhet tė kontribuoni me sugjerimet dhe rekomandimet e juaja qė plani tė jetė nė pėrputhje me pritjet dhe kėrkesat e juaja” ka thėnė kryetari Mustafa.
  Ai ėshtė shprehur qė puna nė hartimin e planeve rregulluese duhet tė bėhet nė atė mėnyrė qė tė mundėsojė zbatim praktik nė terren. “Planet duhet t’i pėrmbajnė elementet dhe kriteret qė kėrkohen dhe kjo tė mundėsoj zbatim praktikė, ngase kemi hasur nė vėshtirėsi nė zbatimin e disa planeve rregulluese, shkaku i ekzagjerimeve tė panevojshme”, ka potencuar Mustafa.
  Ndėrsa udhėheqsja e Drejtorisė sė Urbanizimit, Luljeta Sokoli-Ēeku, ka shprehur bindjen qė periudha prej njė viti sa ka zgjatur hartimi i planit rregullues pėr kėtė lagje ka rezultuar me nxjerrjen e njė plani tė pėrshtatshėm pėr banorėt e lagjes si dhe pėr kryeqytetin.
  “Kemi arritur tė ruajmė bėrthamėn e krijimit tė lagjes dhe nė bazė tė planit ajo lagje do tė shndėrrohet nė njė zonė tė biznesit, banimit, hotelerisė dhe konsujve” ka thėnė Luljeta Sokoli-Ēeku.
  Ndryshe plani rregullues pėr lagjen “Pejton” do tė mbetet i hapur pėr diskutim pėr njė muaj rresht dhe gjatė kėsaj kohe qytetarėt do tė mund tė afrojnė sugjerimet dhe rekomandimet e tyre nė lidhje me pėrmbajtjen finale qė duhet tė kėtė njė plan i tillė.

  Komuna - Koha Net

Ähnliche Themen

 1. Griechische Bauprojekte
  Von El Greco im Forum Bauprojekte
  Antworten: 673
  Letzter Beitrag: 12.01.2018, 20:37
 2. Bauprojekte in Mazedonien
  Von MaKeDoNiJa e VeCnA im Forum Bauprojekte
  Antworten: 1840
  Letzter Beitrag: 25.05.2017, 09:58
 3. Türkische Bauprojekte
  Von EnverPasha im Forum Bauprojekte
  Antworten: 43
  Letzter Beitrag: 23.03.2017, 22:37
 4. Bauprojekte in Bulgarien!
  Von Milabrya im Forum Bauprojekte
  Antworten: 1
  Letzter Beitrag: 03.06.2008, 21:57