BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 44 von 100 ErsteErste ... 344041424344454647485494 ... LetzteLetzte
Ergebnis 431 bis 440 von 996

Prishtina - Bauprojekte

Erstellt von Arbanasi, 16.10.2009, 18:43 Uhr · 995 Antworten · 316.994 Aufrufe

 1. #431
  Avatar von Arbanasi

  Registriert seit
  14.10.2009
  Beiträge
  6.534
  Rrethrrotullimi


  21.07.2010

  Bluebird_pr (SSC)

 2. #432
  Avatar von Arbanasi

  Registriert seit
  14.10.2009
  Beiträge
  6.534
  Kosova bėhet mė fusha golfi

  Prishtinė, 23 korrik - Adhuruesit e yllit botėror tė golfit dhe njėherėsh sportistit mė tė pasur nė botė, Tiger Woods, kanė rastin tė tentojnė tė bėjnė lėvizjet e idhullit tė tyre edhe nė Kosovė.

  Tė enjten, nė afėrsi tė Prishtinės, nė fshatin Llapnasellė, ėshtė inauguruar qendra e golfit "Golf Prishtina". Kjo qendėr ka dy fusha: njė tė mini-profi golfit qė pėrbėhet nga 18 gropa dhe njė tė golfit profi "driving range" qė ėshtė e gjatė plot 250 metra.

  Fusha e mini-profi golfit ėshtė e njėjtė me atė tė golfit profesionist, por me diametėr 10 herė mė tė vogėl. Fusha e mini-golfit ka 18 gropa dhe pista e secilės gropė ėshtė e ndryshme dhe secila ėshtė "kopjuar" nga ndonjė klub i minigolfit nėpėr botė.

  Kjo qendėr sipas pronarėve tė saj ėshtė e para nė Kosovė dhe nė rajon.

  "Fusha tė kualitetet tė tillė nuk ka nė rajon, ka fusha tė mini-profi golfit, por janė me beton apo me tepison. Kjo ėshtė fushė moderne dhe ėshtė investuar shumė nė tė", ka thėnė bashkėpronari i kėsaj qendre, Ahmet Kurtolli.

  E gjithė kjo ėshtė ndėrtuar nga mjeshtrit suedezė, ndėrsa bari ėshtė nga Anglia.

  Skaj shtigjeve tė mini-profi golfit ėshtė ngritur edhe shtegu i gjatė 250 metra.

  "Po ashtu ėshtė edhe fusha e golfit profi, 'driving range' qė ėshtė e gjatė 250 metra. Fushė me gjatėsi tė tillė ėshtė e rrallė", ka shtuar Kurtolli.

  Kjo qendėr, qė ka kushtuar mbi gjysmė milioni euro, pėrmban dhe njė restorant dhe shumė bukuri tė tjera skaj shtigjeve.


 3. #433
  Avatar von Arbanasi

  Registriert seit
  14.10.2009
  Beiträge
  6.534
  Renovimi i "Hotel Grand"

  28.07.2010  Arbenit (SSC)

 4. #434
  Mal
  Avatar von Mal

  Registriert seit
  28.07.2010
  Beiträge
  4.085
  Zur Marigona Residence: Weiß einer von euch, in wieviel Jahren das alles fertig sein soll? Sieht ja verdammt geil aus!

 5. #435
  Avatar von Arbanasi

  Registriert seit
  14.10.2009
  Beiträge
  6.534
  Boulevardi Bill Clinton

  30.07.2010
  Noki_pr (SSC)

 6. #436
  Avatar von Arbanasi

  Registriert seit
  14.10.2009
  Beiträge
  6.534
  "Katedralja Nėna Terezė"

  29.07.2010

  SSC

 7. #437
  Avatar von Arbanasi

  Registriert seit
  14.10.2009
  Beiträge
  6.534
  Zitat Zitat von Arbanasi Beitrag anzeigen
  Renovimi i "Hotel Grand"

  28.07.2010  Arbenit (SSC)

  29.07.2010

  Arbenit (SSC)

 8. #438
  Avatar von Arbanasi

  Registriert seit
  14.10.2009
  Beiträge
  6.534
  Zitat Zitat von Arbanasi Beitrag anzeigen


  Apollo1 (SSC)


  Noki_pr (SSC)


  01.04.2010

  Noki_pr (SSC)

  23.07.2010

  Apollo1 (SSC)  30.07.2010

  Noki_pr (SSC)

 9. #439
  Avatar von Arbanasi

  Registriert seit
  14.10.2009
  Beiträge
  6.534
  Zitat Zitat von Arbanasi Beitrag anzeigen
  2: AXIS Complex


  Architect: Horizons Group
  - Website: www.horizonsgroup.org
  Built surface: 232.000 m2
  Investor: R. Sadiku New Co L.L.C
  Location: Lakrishte
  Floors: 13 fl, 12 fl, 11 fl
  - Underground: 2 fl
  Function: Offices, Retail/Shopping Center

  Status: U/C


  04.11.2009 von Labi_206
  Links: AXIS Complex, Rechts: ENK Complex


  15.11.2009 von Apollo1

  30.07.2010

  Noki_pr (SSC)

 10. #440
  Avatar von Arbanasi

  Registriert seit
  14.10.2009
  Beiträge
  6.534
  Zitat Zitat von Arbanasi Beitrag anzeigen

  1: ENK Complex | 165 m | 42 fl (Büro), 24 fl (Hotel), 20 fl (Wohnungen)

  Status: U/C
  Investor: ENK Invest Group
  - Website: www.enkinvestgroup.com
  Architect: ANARCH
  -Website: www.anarch.biz
  Kosten: 400 million Euro
  27.07.2010 - 27.07.2010  Facebook  30.07.2010

  Noki_pr (SSC)

Ähnliche Themen

 1. Griechische Bauprojekte
  Von El Greco im Forum Bauprojekte
  Antworten: 673
  Letzter Beitrag: 12.01.2018, 20:37
 2. Bauprojekte in Mazedonien
  Von MaKeDoNiJa e VeCnA im Forum Bauprojekte
  Antworten: 1840
  Letzter Beitrag: 25.05.2017, 09:58
 3. Türkische Bauprojekte
  Von EnverPasha im Forum Bauprojekte
  Antworten: 43
  Letzter Beitrag: 23.03.2017, 22:37
 4. Bauprojekte in Bulgarien!
  Von Milabrya im Forum Bauprojekte
  Antworten: 1
  Letzter Beitrag: 03.06.2008, 21:57