BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Erweiterte Suche
Kontakt
BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen
Benutzerliste

Willkommen bei BalkanForum - das Forum für alle Balkanesen.
Seite 23 von 72 ErsteErste ... 1319202122232425262733 ... LetzteLetzte
Ergebnis 221 bis 230 von 720

Tirana - Bauprojekte

Erstellt von Arbanasi, 24.10.2009, 20:06 Uhr · 719 Antworten · 198.822 Aufrufe

 1. #221

  Registriert seit
  04.05.2009
  Beiträge
  13.681
  Zitat Zitat von Ksamili Beitrag anzeigen
  Beim 3 Foto, dachte ich das soll in Ksamil gebaut werden. Stimmt das mit Vlora?
  Das wird in Vlore alles gebaut,Riesiges Projekt,ich freu mich schon drauf.

 2. #222

  Registriert seit
  28.10.2009
  Beiträge
  4.327
  Zitat Zitat von Roberto Beitrag anzeigen
  Das wird in Vlore alles gebaut,Riesiges Projekt,ich freu mich schon drauf.
  Ist es bereits klar, wann es genau gebaut wird?

 3. #223

  Registriert seit
  04.05.2009
  Beiträge
  13.681
  Zitat Zitat von Ksamili Beitrag anzeigen
  Ist es bereits klar, wann es genau gebaut wird?

  http://www.alb-real-estate.com/inves...ect_video.html
  Narta, Tourist City Plan Approved

  The Council of Property Regulation of the Vlora district has approved the design of a new project. On a 315 Ha parcel, a residential area and tourist complex, consisting of apartments, villas, golf course, marina, as well as luxury hotels, will be built. The parcel is located in Narta village, about 7 km northwest of Vlora, with an American – Albanian company, expected to lead the project. The Council of Property Regulation of the Vlora district has recently approved recently for transforming this property into a tourist/residential area. This approval will be followed by the development of a detailed project plan that has to be submitted within 1 month to continue with legal procedures and the next steps of the approval process, before actual construction can begin. Expected investment in the Narta shore has been specified in a meeting of KKRT of the district for outside developers in this area, in accordance with current standards of construction and tourism in Albania.


 4. #224
  Avatar von Arbanasi

  Registriert seit
  14.10.2009
  Beiträge
  6.534
  Ist kein neues Gebäude... passt aber hierein^^


 5. #225
  Avatar von Arbanasi

  Registriert seit
  14.10.2009
  Beiträge
  6.534
  Von 28.03.2010
  Quote:
  Fillon rikonstruktimi i sheshit “Skėnderbej”

  Ka filluar sot faza e parė pėr rikonstruktimin e sheshit “Skėnderbej”.

  Kryetari i Bashkisė sė Tiranės, Edi Rama ka deklaruar se ky ėshtė projekti mė i madh dhe mė i ndėrlikuar qė ėshtė marrė pėrsipėr nga institucioni qė ai drejton.

  “Do tė ketė njė infrastrukturė nėntokėsore tė papėrdorur ndonjėherė mė parė nė Shqipėri dhe njė infrastrukturė ujore pėr ta kthyer sheshin nė njė shesh me shatėrvan. Sheshi do tė kthehet nė njė oaz pėr tė gjitha ata qė do duan tė jenė nė qendėr tė Tiranės, por pa trafikun e Tiranės”, ėshtė shprehur Rama.

  “Kėrkoj bashkėpunimin e qytetarėve pėr shkak tė vėshtirėsive qė do tė krijohen me qarkullimin nga punimet nė shesh”, deklaroi Rama, duke theksuar se “vetėm njė pjesė e sheshit do tė bllokohet pėr tė lejuar trafikun”.


  Bashkia e Tiranės nis rindėrtimin e sheshit “Skėnderbej”


  Nga Express mė 28.03.2010 nė ora 17:50

  Ka nisur sot nė Tiranė puna pėr rindėrtimin e Sheshit Skenderbej. Kryetari i Bashkisė sė Tiranės, Edi Rama ishte prezent nė inagurimin e punimeve ku bėri me dije edhe disa detaje tė projektit, por edhe tė prakticitetit. Ajo ē'ka ėshtė problem, tha ai, ėshtė trafiku, pasi qytetarėt mund tė hasin nė vėshtirėsi, por kėrkoi mirėkuptim, pasi bėhet fjalė pėr njė projekt madhor.

  Sot sheshi ishte i rrethuar me rrjetė teli dhe pothuaj i pakalueshėm pėr makinat. Rama tha se "pikėrisht trafiku na ka penguar t'a nisim kėtė investim mė parė, pasi godina e INSIG ėshtė ende e pashpronėsuar, por do punohet paralelisht pėr shponėsimin e saj". Me prishjen e kėsaj godine lirohet totalisht rruga dhe bėhet i munduar devijimi i trafikut pėrmes asaj qė njihet si unaza e vogėl e kryeqytetit.

  Nė fjalėn e tij Rama u shpreh se "ky ėshtė njė projekt i madh dhe i ndėrlikuar qė realizon bashkia pas njė ecurie tė gjatė pėr tė ardhur deri kėtu. Kjo nisi me njė konkurs tė veēantė, qė u konkludua me fitimin e studios arkitekturoree belge '51N4E', mė pas me njė financim bujar prej 4.3 miliard Euro, tė Emirit tė Kuvajtit, dhe me pėrzgjedhjen e njė firme serioze si Mak Albania dhe njė supervizori austriak".

  "Vendi ku jehon historia do tė jetė edhe pasqyrė e shekullit tė ri", tha Rama, duke shtuar se kjo do tė jetė vetėm hapėsira e qytetarėve. Projekti ėshtė i ndėrlikuar dhe do tė zgjasė nė kohė pasi do ketė edhe njė infrastrukturė tė mirėfilltė nėntokėse qė do tė kėrkojė kohė dhe investime po aq sa infrastruktura mbitokėsore. Ujrat qė do tė pėrdoren nė shesh, si pėr shatėrvanin, pėr vaditjen e pemėve, apo pėr tė organizuar lojra pėr fėmijėt, do tė jetė ujė shiu qė do tė pėrpunohet dhe do tė pėrdoret mė pas. Rama kujtoi edhe detajin tjetėr tė projektit, gjelbėrimin me tė cilin do tė jetė i rrethuar sheshi.

  Rama pranoi se kompleksiteti i projektit do tė sjellė vėshtirėsi pėr trafikun. Si fillim nuk do tė bllokohet i gjithė sheshi por do tė punohet nė blloqe pune mė pas me hapjen totale tė unazės sė vogėl qė ėshtė zėnė nga godina e INSIG, sheshi "Skenderbej" nuk do tė jetė mė i makinave. Rama nuk dha afate kohore se kur pėrfundon ky projekt gjigand, por tha se punimet janė komplekse, ē'ka nėnkupton se duan kohė tė realizohen.

  Projekti i plotė i 51N4E: Ja si do tė jetė Sheshi

  Qendra e Tiranės ėshtė konceptuar si njė park, ose si njė shmangie e kaosit siē e cilėson arkitekti qė paraqiti projektin. Sheshi do tė rrethohet nga njė panteon bimėsie dhe do tė jetė i mbrojtur dhe i padukshėm deri nė momentin qė hedh hapin brenda tij. Asnjė nga ndėrtesat ekzistuese nuk do tė shembet, monumeti Skėnderbeu nė kalė, Opera e Baletit, Muzeu Kombėtar, Banka e Shqipėrisė dhe Xhamia do tė jenė tė gjitha aty, por tė rifreskuara dhe tė kompozuara.

  "Asnjė monument apo identitet nuk do tė mėvehtėsohet: por tė gjithė nėnvizohen rreth e rrotull hapjes sė sheshit, duke pėrfaqėsuar njė tė kaluar tė pėrbashkėt mbi tė cilėn mund tė ndėrtohet", shjegon arkitekti.

  Masterplani propozon ta shkėpusė trafikun nga sheshi dhe tė krijoje njė shesh kėmbėsoresh me konstruksione tė reja.

  Brezi, pjesa anėsore e sheshit ėshtė njėherėsh njė tėrheqje nė vetvete. Ai pėrmban kopshte, mjedise tė hapura pėr aktivitete, bare dhe kafe. Skajet e sheshit do tė jenė njė unaze hapėsirash dhe atmosferash tė ndryshme. Kjo unazė do tė jetė njė pjesė natyrale e Bulevardit Dėshmorėt e Kombit.

  Brezi do tė strehojė kryesisht programe publike, disa ekzistuese, tė tjera tė alternuara, e disa tė tjera tė reja:

  Ndėrtesa e Operas do tė plotėsohet me njė hyrje nė pėrmasa tė mėdha duke mbuluar oborret e jashtme ekzistuese, pėr tė shėrbyer pėr kongrese dhe ngjarje te rėndėsishme.

  Xhamia kornizohet nga njė dysheme e re, pak mė e ngritur pėr ti dhėnė asaj vetė mė shumė hapėsire dhe pėr ta bėrė tė duket sikur ėshtė ulur mbi njė qilim madhėshtor.

  Ndėrtesat e ministrive janė trajtuar nė njė linjė me kopshtin e fundosur, duke shtuar pemė tė mbjella qė mbulojnė gjithė hapėsirėn e kopshtit dhe tė rrugės.

  Teatri i Kukullave e gjen veten nė shesh dhe lidhet me njė hapėsire tė re tė ndėrtuar pėrpara tij duke ripėrdorur pemėt ekzistuese.

  Banka Kombėtare, merr se fundi vėmendjen qė meriton, duke shmangur ēdo ndėrhyrje vetėm duke ndryshuar platformėn pėrpara saj.

  Qendra Tregtare ngjitur me bankėn ėshtė ripropozuar. Ndėrtesa ėshtė e ngritur nga toka pėr tė lejuar njė hapėsire e cila krijon njė hyrje tė madhe nė shesh, duke kornizuar njėherėsh kolonadėn e ndėrtesės se Operės.

  Funksionet tregtare plotėsohen nga njė hapėsire ekspozitash pėr ngjarje kulturore.

  Hapėsira kulturore do tė menaxhohet nga qyteti dhe mund tė bėhet partner konkurrent i Galerisė Kombėtare tė Arteve. Edhe pse teknikisht i pėrjashtuar nga konkurrimi, ripropozimi i kėtij projekti ėshtė pjesė integrale e zhvillimit tė ri tė sheshit.

  Lidhja e Muzeut Kombėtar me vendin ku qėndron ėshtė ndryshuar duke riorganizuar shkallėt kryesore. Fasada e tij njė-dimensionale do tė ndryshohet nė njė tipografi multidireksionale.

  Kulla Qytetare (the Civic Tower) do tė jetė pėr shėrbime publike tė qytetit, ku qytetaret e Tiranės mund tė shkojnė pėr ceremonitė e jetės sė tyre, si martesa, ardhja nė jetė e njė fėmije, etj. Ndėrtesa jo vetėm do tė pėrmbajė kėto shėrbime por do tė ketė edhe ballkone publike qė shohin sheshin dhe qendrėn e qytetit.

  Njė detaj tjetėr i rėndėsishėm ėshtė se sheshi nuk do tė i sheshtė. Ē'ka do tė thotė se sheshi do tė jenė si kodrinėz me ngjitje tė butė nė qendėr (pjerrėsia 3 %). Pjesa e mesit do tė arrijė deri nė 2.3 m mbi lartėsi, krahasuar me skajet.

  Ai do tė jetė i pajisur me njė seri tiparesh ujore, sheshi mund tė mbushet ose tė thahet. Ky mekanizėm krijon njė konstelacion gjithmonė nė ndryshim gropash, pellgjesh dhe njollash reflektuese.

  Pamja e sheshit lidhet me rrethanat dhe ngjarjet, me motin apo stinėt... Sheshi mund ta ndryshoje fytyrėn e tij totalisht: nga monumentale, boshllėk zyrtar, nė konfuzionin e njė bregu artificial. Prezenca e ujit pėrkohėsisht mund tė aktivizoje njėrin nga skajet ose mund tė fokusohet nė vetė sheshin. Parė nga skajet, pjesė tė sheshit papritur mund tė mbushen me fragmente refleksesh tė ndėrtesės dhe qiellit.

  Sheshi nuk bėhet "mė i njerėzishėm" duke reduktuar shkallėn e tij: ai bėhet tėrheqės nga ēfarė ofron, njėherėsh brenda e jashtė tij. Ditėn, brezi i tij do tė ofrojė komfort, hije dhe mbrojtje. Sheshi vetė do tė jetė disi sfidant, duke ofruar njė eksperiencė provokuese. Sheshi do tė mbushet nga skajet por asnjėherė pa tension. I parė nga hija, qendra pėrherė do tė ndjehet si tepėr e ndriēuar. Ndėrsa lenė zonėn e hijes dhe hyjnė nė shesh, gjithkush do tė ndjejė njė ndryshim tė menjėhershėm tė diafragmės nė sytė e tij. Duke e pėrshkuar atė, disa njolla gjithmonė do tė duken tė lagura duke i detyruar njerėzit tė ndryshojnė shtegun qė po ndėrmerrnin.

  Natėn, sheshi do te jete e kundėrta e tij: i ndriēuar fort pėrreth brezit, duke krijuar njė zonė muzgu nė qendėr. Tė qenurit nė qendėr tė qytetit do tė jetė njė moment qė do tė jetė vėshtirė tė harrohet. /shekulli/
  http://tirana.gov.al/?cid=1,62,3352


  31.03.2010

 6. #226
  Avatar von Arbanasi

  Registriert seit
  14.10.2009
  Beiträge
  6.534
  Sheshi

  31.03.2010


  01.04.2010  Alket Islami

 7. #227
  Avatar von Arbanasi

  Registriert seit
  14.10.2009
  Beiträge
  6.534

 8. #228
  Avatar von Arbanasi

  Registriert seit
  14.10.2009
  Beiträge
  6.534

 9. #229
  Avatar von Arbanasi

  Registriert seit
  14.10.2009
  Beiträge
  6.534
  12.04.2010


  Bashkia ka nisur fazėn e dytė tė punimeve nė sheshin “Skėnderbej”, duke i shtrirė ato pėrreth sheshit, pėrpara Pallatit tė Kultures, Muzeut Kombėtar, Bankės sė Shqipėrisė dhe nė lulishten pas monumentit tė Gjergj Kastriot Skenderbeut.
  Kjo fazė e re punimesh do tė kufizojė trafikun pėrreth qendrės tė Pallatit tė Kulturės dhe Muzeut Kombetar, nė fillim tė Rrugės sė Kavajės dhe para Bankės sė Shqipėrisė.


  Tashmė qarkullimi i automjeteve do tė orientohet nė Unazėn e Vogel pjesėrisht, nė rrugėn pas muzeut duke vazhduar pas Bankės sė Shqipėrisė duke u lidhur nėpėrmjet urės sė re mes pallateve Shallvare dhe pallateve Agimi, me dy senset e unazės.

  Rruga Dėshmorėt e 4 shkurtit do tė bėhet me dy kalime. Ndėrkohė bllokimi i njė pjese tė sheshit, pėrpara Pallatit tė Kulturės do ta devijojė trafikun pas tij dhe do tė ndryshoje kahun e qarkullimit tė automjeteve edhe nė rrugėn “Qemal Stafa”, pranė Prokurorisė sė Pėrgjithshme, ku automjetet do tė lėvizin vetėm nė drejtim tė unazes drejt rruges Bardhyl.

  Punimet do tė bėjnė qė tė hiqen parkimet nė rrugėn Mine Peza, pėrpara selisė sė PS-sė dhe rrugės Dėshmorėt e 4 shkurtit.

  Kryetari i Bashkisė, Rama i ka konsideruar mjaft tė vėshtira dhe tė rėndėsishme punimet nė infrastrukturėn nėntokėsore ndaj ka kėrkuar mirėkuptimin e qytetarėve.

  “Do tė fillojmė tė menaxhojmė nė mėnyrė tė ndryshmė trafikun rreth dhe pėrmes sheshit, duke kaluar nė pjesė tė sheshit qė do tė bllokohen dhe pjesė tė tjera qė do tė mbeten tė hapura pėr trafikun. Dua tė vė theksin tek nevoja e bashkėpunimit me qytetarėt nevoja e pjesėmarrjes sė tė gjithėve nėpėrmjet durimit dhe kėmbėnguljes qė ėshtė i nevojshėm nė kėtė fazė”, tha Rama.

  Kufizimi i qarkullimit nė qendėr do tė bėhet nė pjesė tė veēanta pėr tė mos krijuar kolaps.

  Ndėrkaq, kryetari i Bashkisė, Rama nuk ka dashur tė polemizojė me qeverinė pas deklaratave publike tė disa ministrave pėr ndėrprerje tė punimeve.

  “Nuk dua tė hyj nė asnjė polemikė e kam thėnė qysh nė krye tė herės dhe e pėrsėris, ky ėshtė njė projekt madhėshtor, ambicioz, i ndėrlikuar dhe kėtu duhet bashkėrendimi i tė gjitha forcave. Ēdo energji negative dhe destruktive nuk ėshtė nė tė mirėn e kėsaj pune qė une e konsideroj njė punė tė pėrbashkėt. Nuk kam asnjė arsye pse tė bėhem pjesė e njė polemike tė ditės, qė fillon me ditėn dhe mbaron me ditėn”, u shpreh zoti Rama.

  Gjatė punimeve pranė monumentit tė “Skėnderbeut” ėshtė nxjerrė dhe pllaka e fundit e monumentit tė “Stalinit”, i cili ishte vendosur aty para se tė ngrihej monumenti i Heroit Kombetar, duke hequr edhe kėtė gjurmė tė fundit tė nėndheshme tė komunizmit.

  Burimi:http://top-channel.tv/artikull.php?id=180263&ref=fp


  ------------------------------------------------------------------------------------------

  Rama prezanton fazėn e dytė tė punimeve nė sheshin “Skėnderbej”
  "Sfidė e pėrbashkėt me qytetarėt, pėr tė sjellė sheshin nė shekullin e ri"

  Kryebashkiaku Edi Rama, drejtues dhe ekspertė tė Bashkisė sė Tiranės kanė prezantuar fazėn e dytė tė punimeve nė sheshin “Skėnderbej”, fazė e cila ka tė bėjė me fillimin e punimeve nė tre zona rreth dhe pėrmes sheshit ekzistues.

  1.Do tė fillojnė punimet pėr kanalizimet dhe galerinė nėntokėsore, nė zonėn para Pallatit tė Kulturės.
  2.Do tė fillojnė punimet nė galerinė nėntokėsore Lindje – Perėndim, nė seksionin para Bankės sė Shqipėrisė, deri nė fillimin e rrugės “Luigj Gurakuqi”.
  3.Do tė fillojė realizimi i punimeve tė projektit, nė zonėn e lulishtes mbas Monumentit.

  Kjo fazė e re e punimeve do tė kėrkojė edhe kufizimin ose devijimin e trafikut, nė disa zona tė sheshit, pėr tė mundėsuar normalitetin e kėtyre punimeve.

  Duke vėnė theksin tek nevoja e bashkėpunimit me qytetarėt, tek nevoja e pjesėmarrjes sė tė gjithėve nė kėtė projekt, pėrmes njė kėmbėnguljeje dhe durimi qė ėshtė i domosdoshėm nė kėtė fazė, Kreu i Bashkisė sė Tiranės u shpreh: “Sot u njohėt me prezantimin e detajuar tė fazės tjetėr tė punės e cila tashmė pėrbėn njė sfidė tė pėrbashkėt edhe me qytetarėt, pasi do tė fillojmė tė menaxhojmė nė njė mėnyrė tė ndryshme trafikun rreth dhe pėrmes sheshit, duke kaluar nė pjesė tė sheshit qė do tė bllokohen dhe pjesė tė tjera qė do tė mbeten tė hapura pėr trafikun.

  Ėshtė njė fazė e rėndėsishme e punės, sepse nė kėtė proēes ne jemi duke pėrgatitur tė gjitha kushtet pėr realizimin e infrastrukturės nėntokėsore dhe njėkohėsisht kėrkojmė mirėkuptimin e tė gjithė qytetarėve, pėr tė mundėsuar njė bashkėpunim me ēdonjėrin prej tyre, nė mėnyrė qė ky projekt qė ėshtė njė projekt i pėrbashkėt, tė jetė njė projekt i realizuar brenda tė gjitha fazave tė parashikuara.

  Puna mė e vėshtirė dhe mė e ndėrlikuar ėshtė puna e pėrgatitjes sė infrastrukturės nėntokėsore, e hapjes sė galerive tė shėrbimeve tė tė gjitha rrjeteve tė nėntokės dhe njėkohėsisht e krijimit tė asaj baze tė domosdoshme, pėr tė pasur nesėr gati pjesėn arkitektonike dhe artistike.

  Unė dua tė vė theksin tek nevoja e bashkėpunimit me qytetarėt, tek nevoja e pjesėmarrjes sė tė gjithėve nė kėtė projekt, pėrmes njė kėmbėnguljeje dhe durimi qė ėshtė i domosdoshėm nė kėtė fazė.

  Ndryshimi i rrugėve tė qarkullimit do tė bėhet me faza, nuk do tė ketė njė bllokim tė menjėhershėm dhe tėrėsor tė sheshit, sepse kjo do tė dėmtonte seriozisht tė gjithė rrjedhshmėrinė e trafikut nė Tiranė dhe do ta bėnte praktikisht tė pamundur qarkullimin.

  Ėshtė njė ndryshim qė do tė fazohet pjesė – pjesė, nė koordinim tė plotė me Policinė Rrugore, e cila ka tė gjithė eksperiencėn por edhe disponibilitetin pėr tė garantuar kėtė proces dhe ėshtė njė domosdoshmėri pėr tė bėrė tė mundur qė punimet tė vazhdojnė tė kryhen, me njė ritėm tė lartė dhe njėkohėsisht rrjedhshmėria e trafikut tė mos pengohet, nė masėn qė ta bėjė tė pamundur qarkullimin rreth sheshit.

  Unė nuk dua tė hyj nė asnjė polemikė, e kam thėnė qė nė krye tė herės dhe e pėrsėris. Ky ėshtė njė projekt madhėshtor, njė projekt ambicioz, njė projekt i ndėrlikuar, ėshtė njė projekt shumėqendror pėr kryeqytetin, por edhe pėr tė gjithė shqiptarėt qė jetojnė nė Tiranė apo qė jetojnė nė Shqipėri e jashtė Shqipėrisė dhe kėtu duhet bashkėrendimi i tė gjitha forcave dhe njėkohėsisht duhet njė energji pozitive. Ēdo energji negative dhe destruktive nuk ėshtė nė tė mirėn e kėsaj pune, qė e unė e konsideroj si njė punė tė pėrbashkėt. Ndėrtimi qė ne kemi filluar, ndėrtimi i sheshit, duke marrė nė konsideratė rėndėsinė historike dhe duke vlerėsuar aspektin tradicional, por edhe duke sjellė tashmė kėtė shesh nė shekullin e ri, ėshtė ndėrtimi i njė vepre e cila nuk ka asnjė arsye tė bėhet pjesė e njė polemike tė ditės, qė fillon me ditėn dhe mbaron me ditėn”

  Pas fazės fillestare tė punimeve qė u fokusua nė zonėn e Monumentit tė Skėnderbeut, tani fillon njė aktivitet i ri punimesh.

  Segmentet rrugore tė cilat do tė mbyllen gradualisht pėr trafikun, nė kėtė fazė tė punimeve do tė jenė:

  1.Vazhdimi i rrugės sė Kavajės para Bankės sė Shqipėrisė.
  2.Pjesa kaluese e sheshit, nė zonėn midis lulishtes pėrpara Bankės sė Shqipėrisė dhe Monumentit tė Skėnderbeut.
  3.Kufizimi i lėvizjes sė automjeteve, nė kalimin para Pallatit tė Kulturės.
  4.Kufizimi i lėvizjes sė automjeteve, nė kalimin para Muzeut Kombėtar.

  Ky plan qarkullimi ka si pjesė pėrbėrėse:

  • Fillimin e funksionimit tė Unazės sė Vogėl, nė pjesėn perėndimore tė saj (seksioni mbara Muzeut Kombėtar), me njė drejtim lėvizje, duke siguruar rrjedhshmėrinė e qarkullimit tė automjeteve;
  • Hapjen e trafikut pėr automjetet nė Urėn e Re, nė hyrje tė rrugės “Dėshmorėt e 4 Shkurtit”, me qėllim plotėsimin e Unazės sė Vogėl;
  • Ndryshimin e drejtimit tė lėvizjes nė rrugėn “Qemal Stafa” (rruga “Dėshmorėt e 4 Shkurtit” do tė bėhet me dy drejtime lėvizjeje);
  • Heqjen e parkimeve ne rrugėn “Mine Peza”, nga tė dy krahėt;
  • heqjen e parkimeve nė rrugėn “Dėshmorėt e 4 Shkurtit” nė njė krah;
  • Heqjen e parkimeve e cila pėrfshin rrugėn “Abdi Toptani”;
  • Nė rrugėn mbrapa Pallatit tė Kulturės;
  • Reduktimi i parkimeve, nė rrugėn midis Bankės sė Shqipėrisė dhe selisė sė PS-sė.

  Burimi:Bashkia - Arkivi i lajmeve

 10. #230
  Avatar von Arbanasi

  Registriert seit
  14.10.2009
  Beiträge
  6.534
  18.04.2010

  Ish-Kinema 17 Nėntori  Vasil Miho

LinkBacks (?)

 1. 12.05.2012, 06:34

Ähnliche Themen

 1. Griechische Bauprojekte
  Von El Greco im Forum Bauprojekte
  Antworten: 673
  Letzter Beitrag: 12.01.2018, 20:37
 2. bosnische Bauprojekte
  Von bosmix im Forum Bauprojekte
  Antworten: 35
  Letzter Beitrag: 15.06.2009, 02:14
 3. Sarajevo Bauprojekte
  Von CoolinBan im Forum Bauprojekte
  Antworten: 55
  Letzter Beitrag: 28.09.2008, 23:45
 4. Zenica Bauprojekte
  Von bosmix im Forum Balkan-Städte
  Antworten: 36
  Letzter Beitrag: 28.11.2007, 21:23